Menu Forum

Pejskařky, spojme se :-)

3. led 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
granta
Registrovala se 6. července 2008 na beremese.cz. Přidala 341 příspěvků a 2 alba. Břeclav, Region Brno.
  • Svatba byla 15. srpna 2008
    V Břeclavi, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
granta
Registrovala se 6. července 2008 na beremese.cz. Přidala 341 příspěvků a 2 alba. Břeclav, Region Brno.
    V Břeclavi, Region Brno
 Zákon na ochranu zvířat proti týrání existuje, ale chybí vymahatelnost práva emoticon
10. bře 2009 v 11:59  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
 Někde jsem četla, že se majitel štěněte soudil s chovatelkou, protože to štěně mělo displazii. Ta chovatelka pak musela platit náklady léčení, a to se ta chovatelka aktivně účastnila boje proti DKK tím, že nechávala své feny vyšetřovat...

ale to bohužel nebylo u nás... emoticon
10. bře 2009 ve 12:02  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
Registrovala se 1. října 2008 na beremese.cz. Přidala 12493 příspěvků. Má 4 přátele. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
Registrovala se 1. října 2008 na beremese.cz. Přidala 12493 příspěvků. Má 4 přátele. Region Olomouc.
 u nás se ke zvířatům chováme fakt hnusně. A já jsem pro okolí divná a praštěná, protože mi na zvířatech tolik záleží. Samozřejmě ne pro všechny, ale pro většinu ano.
10. bře 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
Registrovala se 12. července 2007 na beremese.cz. Přidala 10939 příspěvků. Má 7 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
Registrovala se 12. července 2007 na beremese.cz. Přidala 10939 příspěvků. Má 7 přátel. Region Brno.
 alllousek, tak ten další vrh bude asi od jiné fenky, ne? Přece tak často pes nehárá. Velcí psi mají dokonce mezi jednotlivými cyklusy delší časový úsek než menší psi. emoticon

granta, znám jednu paní, co se taky dohadovala s chovatelkou. Prodala jí psa s fontanelou, i když byl s papíry, které ji pak stejně nedala, ale zaplatit si nechala jako za psa s PP. Bylo to hrozně složité - prostě mazec čachry. Jenže ta paní to štěňátko milovala, vypiplala a ta chovatelka ji pak ještě veřejně urážela a napadala. No hnus.
10. bře 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
 petruszkaa emoticon jo, jo, to se snad může stát jen u nás emoticon
10. bře 2009 ve 12:30  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
  • Svatba byla 1. září 2007
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
Registroval se 14. ledna 2007 na beremese.cz. Přidal 5104 příspěvků. Region Litoměřice.
    Region Litoměřice
 my mame taky pejska bez PP. Ale byli jsme se tam nekolikrat podivat a ti lide vypadali sympaticky. Jejich fenka pry nedostala papiry, protoze pani majitelka otehotnela v dobe, kdy dokoncovali vycvik a uz ji nemohla cvicit a jit ke zkouskam, meli jine starosti ... tomu verim. Kvuli tomu si prece nebudou rozmyslet, jestli maji mit stenatka nebo ne emoticon

Dotaz: Devcata, co mate fenky. Nechavali jste je kastrovat? Kdy? Meli jste stenata? Nam dva doktori rikali, ze kastraci doporucuji kvuli prevenci rakoviny delohy. Navic rikali, ze jedny stenata jsou malo, ze az po druhejch se snizuje procento ty rakoviny. Doporucovali nam nechat kastrovat po prvnim harani, nebo pred. Uz to pomalu bude aktualni, tak bych potrebovala nejake informace a naozory jinych.
10. bře 2009 ve 13:55  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 Tak moje holčička je vykastrovaná. Kastrovali jsme po prvním hárání, ale protože jsme nevěděli. Jinak bych ji nechala kastrovat už před. Já slyšela, že hrozí rakovina mléčných žláz. A pokud neplánujete štěňata, tak bych to doporučovala. Přece jen je to jak pro vás tak i pro pejska pohodlnější. Sárinku nechám taky kastrovat. A před prvním háráním.
10. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 filipovi, to je nějaká kravina s těma papírama. emoticon Každá fenka s PP, která projde bonitací (uchovněním) může mít štěňata s PP. Musí se krýt pouze uchovněným psem, vrh se kontroluje a poté štěňátka dostanou také průkazy původu. Štěňata s PP může mít i uchovněná fenka, která nikdy nevyhrála výstavu ani se jí nezúčastnila. Takto to tedy znám já. Už jsem se setkala s tím, že lidi namelou hrozný blbosti, proč jejich štěňata nemají PP. Ale důležité je, že se o pejsky dobře starají. Jen je třeba dát si pozor na určité věci, protože vrh neprochází kontrolou na určité vady (fontanela, luxace pately - toto jsou známé problémy právě u yorků).

K té kastraci. My to neplánujeme pokud to nebude nezbytně nutné. Také neplánujeme štěňata. Vím, že se to říká s tou rakovinou. Ale stejně si říkám jestli nejde veterinářům o kšeft??? Přece ženská, když nemá nikdy děti, tak taky nemá větší riziko rakoviny. Spíš max., že jí trochu hrábne. emoticon
10. bře 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 ja tem papirum nerozumim, to rikam rovnou emoticon . K cistokrevnymu pejskovi jsme se dostali spis nahodou emoticon - hledali jsme v inzeratech stenata a protoze to bylo pred Vanoci, tak jich tam bylo minimalne a vetsina byla hned zabrana, zvalst kdyz jsou zadarmo, ze... tak jsme se pak divali i po cistokrevnych, to uz jsme sli po tom ohari, jelikoz jsme ho meli puvodne dostat a byli rozhodnuti, ze si ho nechame (pak z toho seslo).

kamaradka nam rekla, ze ejstli enchame Dasu vykastrovat, ze se s nama prestane bavit, ze je to trapeni pejska a ze ta rakovina je blbost .... (ona je taka prudka emoticon ) no ale doktorum verime spis - to da rozum. Nemyslim si, ze yb nas navadeli ke kastraci kvuli kseftu emoticon .
10. bře 2009 v 16:12  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 Tak to co ti řekla kamarádka je pěkná blbost. Moje fenka mě miluje i po kastraci. A kolikrát mě chce nakrývat emoticon , štěňátka a další pejsky zbožňuje jak maminka, akorát to teda nesmějí být velky plemena, těch se bojí od doby, co na ni jedo velky štěndo šláplo. A pochybuju, že je rakovina blbost. Asi to bude jako s kouřením. Když se kouří, je mnohem větší pravděpodobnost rakoviny. Ale ne každej kuřák na to umře. Tak to bude asi podobny. Ne každej pejsek tu rakovinu dostane, ale je to větší pravděpodobnost.
10. bře 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
 petruszkaa, záleží na chovatelském klubu, co má v podmínkách pro uchovnění, my třeba musíme mít buď dvě výstavy nebo stačí jedna a lovecké zkoušky. Některé svazy lovecké zkoušky požadují před uchyvněním vždy, takže pokud zkoušku nemáš, svaz prostě nedá štěňatům papíry... to vysvětlení chovatelky mi příjde docela věrohodné. Není lehké psa dovést ke zkouškám... ale nikde není napsáno, do kdy ty zkoušky fena musí složit, takže pokud to nešlo letos, tak možná příští rok nebo další...

Kastrace ano, já svou starší fenku kastrovala před prvním háráním, ale dneska bych kastrovala až po prvním hárání. Nakonec ale stejně umřela na rakovinu... močových cest, ach jo.
emoticon
10. bře 2009 v 17:16  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 Škoda, že tomu nejde nějak předejít.
Můžu mít jen dotaz, proč až po prvním hárání? Já totiž chci nechat před prvním, jen kvůli vlastní pohodlnosti.
10. bře 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
 říká se, že fenka neztratí pohlavní výraz, dojde k výměně srsti, atd.... ta moje, kterou jsem kastrovala před prvním háráním (jak mi tehdy veterinář poradil) měla už pořád takovou, jakoby štěněčí srst a byla dominantnější než jiné nekastrované feny... teď se prý veterináři přiklánějí k názoru, že je lepší až po tom prvním hárání, ale asi co doktor, to názor emoticon
10. bře 2009 v 18:24  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 no prave - kazdy doktor nam rikal neco jineho. Ona ta zmena povahy se s tim kastrovanim vseobecne vaze ne? Doufam, ze u nas to bude k lepsimu emoticon
10. bře 2009 v 18:28  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 Tak u velkych psu to asi je jinak. My bychom nepotrebovali na bonitaci nic krome spravne stavby tela a chlupu az na zem. Ty uz nam bohuzel chybi. S tou kastraci fakt nevim. Ja bych to neudelala. Mam stesti na strasne hodneho a sikovneho vetika a ten nam to nikdy nedoporucoval a to je sam chovatelem.
10. bře 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
granta
    V Břeclavi, Region Brno
 změna povahy nevím, naše fenka byla dominantější než jiné, vliv kastrace??? emoticon nevím, jinak se říká, že fena přibere, ale to je jen a jen o pohybu. Já teda žádnou změnu povahy nepozorovala, snad jen tu větší dominanci, ale ta mohla být i vrozená. Jinak u velkých psů pozor na inkontinenci po kastraci, prý k tomu občas dochází. Jak je to časté ale nevím. Jediné, co fakt zmizí jsou útěky feny v době hárání, pokud to teda vaše fena dělá. emoticon Kastrace je praktická (nemusí hledět, kdy bude fenka hárat, když s ní někam jedeš) a taky jsou tam asi i ta zdravotní hlediska... kdybych nechtěla fenu uchovnit, šla bych do toho asi zase emoticon

petruszko, já myslím, že to s tím uchovněním záleží na plemeni, čím je méně jedinců, tím mírnější jsou podmínky pro uchovnění, ale u loveckých psů je to docela dost přísné, já teda s fenkou taky musím na svod, právě kvůli bonitaci, ale ta slouží jen pro kontrolu dědičnosti emoticon
10. bře 2009 v 18:40  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
Registrovala se 23. ledna 2006 na beremese.cz. Přidala 12849 příspěvků. Má 273 přátel. Region Plzeň.
  • Svatba byla 24. září 2011
    Kalikovský mlýn, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
Registrovala se 23. ledna 2006 na beremese.cz. Přidala 12849 příspěvků. Má 273 přátel. Region Plzeň.
 Ahoj pejsandy emoticon

Snížení rakoviny mléčných žláz díky kastrací před prvním háráním je pravda emoticon
My jsme teda Sárinku nechávali kastrovat díky opakované falešce až ve 4 letech (díky nevědomosti) a úúúplně super. Zrovna dneska jsme to řikali, že se nám zasekla v těch 4 letech...je strašně vitální a hravá jako štěně (její skoro 9 let) a zrovna nám známej chovatel řikal,že nezná žádnýho psa, kterej vypadá a i chovaním je tak super. emoticon
10. bře 2009 ve 20:09  •  Svatba byla v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 sari nestras: ze by se nam Dasenka zarazila v pul roce nejvetsiho amok-psa to snad ne emoticon emoticon . Je fakt, ze jsme chteli pejska uz od mlada, abysme si uzili ty steneci leta, ale ze by je mela mit celych 12, 15 let ... emoticon
10. bře 2009 ve 20:18  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 Neboj fili, naše Kajda je dospělá dáma a je kastrovaná po prvním hárání. Ale je fakt, že se z ní stala dáma až co nám propadla schodama, chudinka, byla strašně divoká a prťavá lítala jak blázínek. A to ji zklidnilo. Ale jak to tak čtu, tak ji asi nechám vykastrovat až po prvním.
10. bře 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
 All -nech radši před emoticon
10. bře 2009 ve 20:34  •  Svatba byla v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 granta, soudila jsem podle naseho plemene, takze vsem se omlouvam za svou mimozuemoticon Ale jorku je taky hodne. Sice je to terier a dokonce lovec mysek ve stajich, ale to uz se nejak opomelo, takze asi proto se dnes kouka jen na ten vzhled.
10. bře 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 petrus: tak proto je ten pejsek tak malej .. aby se vecpal do mysi diry! emoticon no ... k potkanum by se mozna vlezl, ale tu praci bych mu teda ani za mak neprala emoticon
10. bře 2009 ve 20:40  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 filipovi, Teny nam to jednou predvadela, ze ma lovecke geny po predcich. V hlubokem prasanu honila mysku, ktera se ji vzdycky do toho snehu schovala. Ona jela jak buldozer!emoticon
10. bře 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 tak nechám před Sari emoticon
10. bře 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 petruszkaa : kdo vyhral? emoticon
ja doufam, ze se v tom nasem lovci jednou neozvou nejaky hlasy minulosti a nesezere nam potkanky, az se omylem potkaji na vychazkach (poustime je jen v loznici, ale uz jsem je nekolikrat zahadne nalezla v koupelne, kuchyni ....) To by asi byl masakr emoticon emoticon
10. bře 2009 ve 21:03  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
 Alll nahoď nějakou fotku do pasu emoticon
10. bře 2009 ve 21:04  •  Svatba byla v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 filipovi, to vis, dnesni yorci jsou preslechteni, takze mysce se podarilo uniknout, ale urcite se 'zapotila'.emoticon
10. bře 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 Hodím, už jsem párkrát chtěla, ale mám to ve vysoké kvalitě a nejdřív si musím najít něco, co by mi to zmenšilo a to mě vždycky odradí. Jsem holt zhnilá emoticon
10. bře 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 petruszkaa : ja myslim, ze se pejsek citil pysne uz jen proto, ze se ho mys bala. Nemel potom cumak nahoru? To ty nasi "kocky" se boji vsichni psi, kocky i ti nasi potkani ,nebo jim vsem spis leze na nervy tim neustalym dorazenim. Potrebovali bysme nejaky sprizneny stene na hrani.
10. bře 2009 ve 21:18  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
fotoportrét
fotoportrét
filipovi
    Region Litoměřice
 allousek: ono mozna postaci, kdyz to otevres do klasickyho Windowsackyho "Kresleni" a das zmensit (mozna ze to bude pod necim jinym - jako treba roztahnout - tak tam das 70 procent na vysku, sirku a ono se to zmensi). Zkus to.
10. bře 2009 ve 21:27  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš