Menu Forum

Pejskařky, spojme se :-)

3. led 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
Registrovala se 12. července 2007 na beremese.cz. Přidala 10939 příspěvků. Má 7 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
Registrovala se 12. července 2007 na beremese.cz. Přidala 10939 příspěvků. Má 7 přátel. Region Brno.
 Jsem pako...prý to je Lovecká sezona 2, ale já myslela, že ta je o zvířatech v lese...??? Každopádně jednička byla super a pokud jsou ve dvojce hafini, tak se těším o to víc - animovaný film o víkendu nikdy nezklame. Podívám se na něj s Tenessy. emoticon
29. led 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
leawil
Registrovala se 1. července 2008 na beremese.cz. Přidala 1666 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele.
  • Svatba byla 30. dubna 2009
    V Jablonci nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou
fotoportrét
fotoportrét
leawil
Registrovala se 1. července 2008 na beremese.cz. Přidala 1666 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele.
 já toho svého po dlouhém hledání vybrala už před 7 lety, ale nemohla jsem spa mít v podnájmu, loni miláček navrhl, abychom si pořídili psa do společného bydlení, tož jsem zajásala a hned psala do vybrané CHS - čekali jsme na tu prdelku ještě 3/4 roku - a dočkali seemoticon
29. led 2009 v 16:03  •  Svatba byla v dubnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 leawill, nám zas vybrané štěňátko umřelo (vybrali jsme si to nejmenší) než jsme si ho vzali k sobě, takže jsme si nakonec odvezli jinou fenečku. Sice jí byly už 4 měsíce, ale nelituji. Paní chovatelka říkala, že se k nám bude se svou povahou hodit a měla pravdu - taky ráda lenoší jako já. emoticon
29. led 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
leawil
fotoportrét
fotoportrét
leawil
 petru tak to je moc hezkýemoticon já si tu naši zamilovala a vyhlídla už podle fotke, jsem přesně věděla, že to je ta moje vysněná princezna a na živo to bylo potvrzeníemoticon je teda trochu živější, ale to se bude hodit, až s náma vyrazí na větší tůry, díky žřivosti je taky ohromně chytra a rychle se učí - taková malá opička je to; páníka má omotanýho kolem prstu - ostatně všechny chlapy v rodině - to čuby prostě umějí, co si bdueme povídatemoticon
29. led 2009 v 17:00  •  Svatba byla v dubnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 leawil, tak ta naše je asi divná...bere jen chlapy ze své smečky (můj muž a taťka) a těch ostatních se až na pár výjímek většinou bojí. No ona je celkově takový strašpytel, štěká jen když jsem u ní, ale pokud chytne velký strach, tak se raději schová za mně. emoticon
Myslím, že si ji chtěla paní chovatelka nechat na chov, ale moc nenarostla a tak by nemohla mít tak často štěňata...nebudeme si nic nalhávat - v chov. stanicích je třeba mít štěňata víckrát než jednou/dvakrát za život. Ale my na tom vydělali - máme tak aspoň psa se super rodokmenem...jen je škoda, že já to nevyužiju - přece jen vystavování je docela dřina a já jsem ráda, že máme o víkendu klid a odpočinu si od práce. emoticon
29. led 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
leawil
fotoportrét
fotoportrét
leawil
 my máme také PP, naše CHS je pohodová, paní na čubinky dbá, má dvě, a ta starší měla štěnata po třetí, a tím to asi končí, má tak po dvou letech - takže rozumné
my se na výstavu chystáme v květnu, tak uvidíme, štěnítka chceme tak max. jednou, teda já, skoromuž by asi chtěl víckrát, ikdyž uvidíme, až to bdue mít doma, ono ho to přejdeemoticon
29. led 2009 v 17:19  •  Svatba byla v dubnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
granta
Registrovala se 6. července 2008 na beremese.cz. Přidala 341 příspěvků a 2 alba. Břeclav, Region Brno.
  • Svatba byla 15. srpna 2008
    V Břeclavi, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
granta
Registrovala se 6. července 2008 na beremese.cz. Přidala 341 příspěvků a 2 alba. Břeclav, Region Brno.
  • Svatba byla 15. srpna 2008
    V Břeclavi, Region Brno
 monikapaal, tak jacka russela bych fakt nedoporučovala, ale je to vždycky o tom, jak si psa naučíš. Já mám dva kokry, a původně jsem je měla v bytě a pohoda... když srovnám s jackem r., o kterého jsem se víc jak rok starala, tak kokr je zlatíčko emoticon maximálně se ti přizpůsobí, když spíš, spí taky, když jdeš na túru, jde s tebou,... a pořád v pohodě. Ale je to asi individuální, co pes, to unikát, jako u lidí emoticon emoticon
29. led 2009 v 18:28  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 leawil, tak ta nase CHS je dost velka, ale co se tyce yorku, tak si troufam tvrdit, jedna z top v CR. Docela pani chovatelku obdivuji, ze to zvlada, mne by asi kleploemoticon
Vystavy fakt ne, my bychom museli i srst balickovat a kdo by se pak na ni mel divat! Ale vydrzela jsem nestrihat 2roky. Jenze na bonitaci jsem nesla a ted je osmikana. Takze nakonec bude muset dozit jako vystavne neuspesna psi pannaemoticon Jak tady vedle me ted lezi...nevypada, ze by ji to vadiloemoticon
29. led 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kote1m
Registrovala se 15. června 2007 na beremese.cz. Přidala 369 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
kote1m
  • Neví, kdy bude svatba
 moniko: az se zitra vecer dostnu k te knizce, tak se podivam na foxe, beagla a russella, jo? a napisu ti to. ale dopredu ti muzu rict, ze mame asi podobny vkus na psy, protoze foxe a russela jsem tam studovala jako prvni - jeste v knihkupectvi... emoticon no - a neporidili jsme si ani jednoho.
my taky vybirali psa dlouho... pul roku... ta produktivita prace v ty dobe! emoticon
29. led 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mell
Registrovala se 16. června 2008 na beremese.cz. Přidala 156 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha.
  • Svatba byla 22. května 2009
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
mell
Registrovala se 16. června 2008 na beremese.cz. Přidala 156 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha.
  • Svatba byla 22. května 2009
    Region Praha
 petruszkaa: kde jsi přišla na informaci, že v chovatelských stanicích není možné mít štěňata jednou za život? To, že si někdo zaregistruje chovatelskou stanici, ho nenutí vůbec produkovat štěňata. Znám spoustu lidí, kteří si zaregistrovali chovku a nechovaj... někteří třeba ani nemají fenu emoticon
A papíry nejsou jen kvůli výstavám, papíry ti zaručují hlavně původ psa, tedy dané plemeno (také znám spoustu lidí, kteří si koupili to a to plemeno bez PP, ale vyrostl jim z toho voříšek). Také by to mělo zaručit i jakés takés zdraví, protože v chovu se to hlídá a reguluje, takže do dalšího chovu jsou pouštěni jedinci, kteří splňují jisté exteriérové, zdravotní a povahová kritéria... U bezpapíráků nemáš zaručeno vůbec nic
29. led 2009 ve 22:27  •  Svatba byla v květnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 22. července 2006
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
 holky pouzivate nekdo na venceni dlouhy lana? ja o tom premyslim s Noelem, driv jsme to delali ale ja se bojim te jeho rychlosti emoticon potrebuje nutne behat
29. led 2009 ve 23:41  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 souhlasim s tim co pes to unikat ale taky se na to neda spolihat, bohuzel zrovna s tim Jackem je ted hrozna moda, lidi to vidi na obrazcich a v televizi a desne se jim libi protoze vypada sladce a pes kterej ma byt na farme a nebo aspon na velkym baraku na dedine s hromadou vybehu a cinnosti skonci zavrenej v byte jako doplnek, konci to tim ze je znudenej, frustrovanej, zacne delat bordel, je oznacenej za nesnesitelnyho a skonci v utulku a ze jich tam je, lidi by si nemeli vybirat pejsky podle obrazku, neni to dekorace ale clen rodiny
pokud si clovek neni jisty ktery plemeno se k nemu hodi tak myslim ze utulek je super, pejsky co tam maji personal zna na zaklade jeich povahy kazdeho z nich a ne plemena, pejsek by se vzdycky mel vybirat podle instinktu, osobniho pocitu na osobnim setkani a zodpovednem vyberu
pejsek se nevybira jako gauc do bytu, jeeeeeeeee ale me se libi tenhle
29. led 2009 ve 23:50  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 specialne v uk je ted obrovska moda mit Jacka, jsou ji taky plny utulky, lidi si neuvedoumujou ze pes neni kabelka
29. led 2009 ve 23:52  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
leawil
fotoportrét
fotoportrét
leawil
 mia bohužel máš pravdu, proto sse po Vánocích a prázdninách plní útulky - "jé ten je hezkej, vemem si ho domů, dotaneme ho pod stromeček" za pár dní: "jééé, ono to musí jíst, venčit se, chodit k veterináři, stojí to peníze..." málokdo si uvědomí, že pořizovací cenou výdaje absolutně nekončí a už vůbec ne u velkých plemen psů - pak takoví na veterině koukají, co stojí léky na takový telátko za den...

petru - výhoda krástkosrstých plemenemoticon vykartáčuješ, a můžeš hned na výstavu a navíc sou "samočistící" zkušenosti jak u bígla, tak u ČSP - proběhnou bahnem a jak to z nich nějak zlouzne, málokdy je potřeba projít vanou
30. led 2009 v 09:42  •  Svatba byla v dubnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ivulieenka
Registrovala se 5. ledna 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 286 příspěvků.
  • Svatba byla 2. srpna 2008
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
ivulieenka
    Slovensko
 U nás bol výber plemena "jednoznačný" emoticon ja som chcela dobermana, manžel NO a máme rhodézskeho ridgebacka emoticon ale inak sme fakt normálni emoticon nevymenili by sme ju za nič na svete, vďaka nej máme pravidelný pohyb, dlhé vychádzky a ten kopec lásky, ktorú nám to šteňa dáva, nevynahradí nič na svete...
30. led 2009 v 10:19  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 mell, já si nemyslím, že CHS musí "plivat" několik vrhů do roka, ale tam, kde jsme brali naši holku, tak mají yorků asi 10 a paní se tím vlastně živí, takže tam by ta naše prostě nejspíš neuspěla. Na druhou stranu musím říct, že na to, že to tam je pořádný "psinec", tak pejsci žíjí v bezvadných podmínkách - všichni jsou mazlíci a mají úspěchy i na výstavách. Pejsinu s PP jsem chtěla právě kvůli zdraví - yorci mívají dost často problém s luxací patelly a fontanelou a protože je to můj první pes a já v tom nebyla nijak zběhlá, tak proto jsme volili s PP, abychom se těmto problémům vyvarovali. Ale prostě jsem si říkala, že je pro nás úplně zbytečné mít psa, co je ze zahraničního krytí se špičkovým rodokmenem, když nám by stačil pes, co má uchovněné české rodiče. Jenže pak jsem ji uviděla...a prostě mě úplně dostala. emoticon

miamia, no jo, ale i to krátkosrsté plemeno ti líná a york naštěstí ne (srst se chová jako vlasy, nemění ji) - vlastně jsme vybírali jen z těchto plemen a je pravda, že to bylo dost omezené. Teď, když je ostříhaná, tak už to je ok...přečísneme culíka a kalhotky a je to. emoticon

ivulieenka, tak to jste vybrali dobře. Sousedi mají fenečku a je úžasná - krásná a moc hodná.
30. led 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ivulieenka
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
ivulieenka
    Slovensko
 Petru - sme spokojní nadmieru, je perfektná emoticon my sme zaľúbení do veľkých plemien
30. led 2009 v 10:53  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 ivu, manžel by taky radši většího psa, ale do 3+kk jsem mu to zakázala. Třeba až mi jednou koupí barák, tak se o tom s ním můžu bavit. emoticon
30. led 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaczka85
Registrovala se 1. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 1176 příspěvků a 2 alba. Má 21 přátel. Region Teplice.
  • Svatba byla 6. června 2009
    Teplický zámek, Region Teplice
fotoportrét
fotoportrét
kaczka85
Registrovala se 1. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 1176 příspěvků a 2 alba. Má 21 přátel. Region Teplice.
 Ahojky holky...
Už jsem zoufalá, chtěla bych se s váma poradit, třeba už někdo máte zkušenost...
Máme doma středního pudlíka, v listopadu mu bylo 10 let, už asi 2 roky si okusuje tlapky, líže atd.je do toho vždycky uplně zažranej, nereaguje na volaní na nic...Jen na placnutí...:(
Byli jsme s nim na klinice, mel to takove hnisave mezi temi prsty na nohou,tam mu dali atb., mast, koupali jsme mu to v repicku, nosil ten kornout.
Zlepsilo se mu to, ale jak prestal brat antibiotika, tak se mu to za 14 dni vratilo, zmenili jsme stravu, pry byl alergicky na Chapi a pedigree atd., ted ma eukanuba dermatosis, donedavna mel zase nejake prasky proti svedeni, doma kdyz je sam, tak nosi porad limec. Kdyz jsme doma s nim, snazime se ho zabavit jinak a ohlidat. Nosil uz i ponozky, ale sundal si je, davali jsme mu na to desinfekci - Betadine, gencianku, nosil boticky, aby si je nesundal, ale zase se mu v tom ty tlapky potily a nehojilo se mu to...:(
ted ma tu stravu jinou uz asi 4 mesice a ted ma zase obdobi, kdy je to horsi, vet. rika, ze staci zmena ty stravy a nic jineho mu nedava... tak nevim...
Mel uz nekdo podobne nemocneho pejska? jak byste to resily?diky
30. led 2009 v 11:06  •  Svatba byla v červnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
Registrovala se 23. ledna 2006 na beremese.cz. Přidala 12849 příspěvků. Má 273 přátel. Region Plzeň.
  • Svatba byla 24. září 2011
    Kalikovský mlýn, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
Registrovala se 23. ledna 2006 na beremese.cz. Přidala 12849 příspěvků. Má 273 přátel. Region Plzeň.
  • Svatba byla 24. září 2011
    Kalikovský mlýn, Region Plzeň
 U nás to taky bylo jednoznačný..já chtěla bulíka,manžel staforda..a máme co? pitbulí lásku emoticon Je to pes s nejlepšíma povahovýma vlastnostma co znám..ne, že je naše,ale prostě je super parťačka emoticon

Akorát Teď jak byla po operaci a byla jsem s ní víc jak měsíc doma přes Vánoce,tak je ještě větší závislák na mě..sedí se mnou na záchodě, sedí u vany, pořád se chce mazlinkovat, a hlavně chovat emoticon skoro 40 kg..jo a zásadně chce se mnou usínat v posteli a nalepená ma mě, a dokáže mě před spaním hodinu olizovat emoticon
30. led 2009 v 11:19  •  Svatba byla v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
leawil
fotoportrét
fotoportrét
leawil
 kaczka pokud byl dobrý na Euk. DF, tak bych to neměnila a rozhodně nc nepřidávala - lergie na krmivo je druhá nejčastější hned po bleším kousnutí, pokud neměl testy na alergie z krve, možná bych o nich přemýšlela - alergický by mohl být na ledacos, s něčím se dá pomoci, s něčím ne a musí brát doživotně léky

petru co velký pes do 3+kk... ten můj chtěl bernardýna do 1+kkemoticon což jsem mu teda rozmluvila - by se musel chodit otáčet na chodbu emoticon
30. led 2009 v 11:34  •  Svatba byla v dubnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 kaczka ja bych zvazila ty testy na alergie protoze to muze byt cokoliv, muj pejsek i ted taky tlapky zacal kousat tak az pujdeme ockovat tak se musim doktora zeptat co s tim provedem
30. led 2009 v 11:53  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaczka85
fotoportrét
fotoportrét
kaczka85
 leawil: On ma uz asi 4 mesice tu dermatosis eukanuba FP, ale to zlepseni bylo asi jen po tech ATB a ty nemuze jist porad, jinak stravu ma prisne jen tohle a k tomu sem tam konzervu, ale take EUK. Dermat. FP, zadne dobroty, nic...
mia: oni mu delali jen stery z tech tlapek, mel tam nejakou beznou plisen, ale to bylo tim, ze to mel zanicene, jinak nic mu neudelali... ty krevni testy mi ani nenabidli... asi se tam pujdu zeptat´..
dekuju
30. led 2009 ve 12:02  •  Svatba byla v červnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 kaczka to se dela tak ze mu vyholi cast zadicek a napichaji mu hodne injekci a za nejakou dobu se kontroluje reakce a podle se zjisti na co je alergickej, taky bych zmenila veterinare, muzes i zkusit homeopatika emoticon
ja se hozne bojim aby se to Noelovi taky nerozjelo protoze chodime na prochazky do poli na venkove a nevim co bych s nim delala kdyby nemohl ven, uz si zacal kousat i zada emoticon
jo a ted mi snedl snidani emoticon
30. led 2009 ve 12:08  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kote1m
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
kote1m
  • Neví, kdy bude svatba
 mio: o lanu mi vypravela "kolegyne" pejskarka - ma taky bordera a utikal. vsechny knizky psaly - lano, lano, lano... pry z nej byl totalne vystresovanej, oni ho totiz chudaka ostatni psi za to lano tahali, takze krome utikani zacal byt jeste agresivni emoticon
30. led 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 kote emoticon
no tady stezi potkame jednoho psa takze to by asi nevadilo ale bojim se aby tim padem nezacal tahat na voditku, kdyz on se tak nutne potrebuje vybehat, na zahrade neni tolik mista jak on potrebuje a kdyz ho pustim na poli tak uz bych ho nemusela videt
30. led 2009 ve 12:15  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaczka85
fotoportrét
fotoportrét
kaczka85
 mia: aha... emoticon
no zkusim se na to poptat u te vet.
dekuju za radu... emoticon
30. led 2009 ve 12:22  •  Svatba byla v červnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 dej vedet jak to vypada emoticon
30. led 2009 ve 12:26  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ivulieenka
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
ivulieenka
    Slovensko
 Mia, my používame to dlhé lano alias stopovačku a nemáme s tým žiadny problém. Ostatné psy si ju vôbec nevšímajú, normálne spolu behajú, ak sa im omotá okolo tela tak zase skĺzne sama bez zásahu páničkov, takže žiadny problém nepozorujeme...máme ju preto, že keď sa začne hrať s inými psami, je absolútne neodvolateľná. Takže s tým cvičíme privolanie. Keď sa jej nechce prísť, proste si ju pritiahneme a je to.
Petru - my máme našu slečnu v byte a nie je s tým žiadny problém. Vybehá sa dostatočne vonku a potom je šťastná keď sa môže vyvaliť na gauč alebo do postele vnútri, lebo je strašne zimomravá. Som čítala, že veľa psov , ktorí sú chovaní pri dome, trpí nedostatkom pohybu. Lebo keď máš psa v byte, donúti ťa chodiť s ním von, chodíš pravidelné na vychádzky a tak. Keď je vonku pri dome, povieš si, je na vzduchu a nemusí chodiť ešte niekam na vychádzky (nehovorím že to platí pre všetkých, ale veľa ľudí je takých). Pritom pes ten priestor považuje sa svoje teritórium, ktoré musí strážiť a nie sa na ňom vybehať...takže my problém s veľkým psom v byte nemáme....a okrem toho, veď ona je taký 30 kilový drobček ešte... emoticon akurát mi tu chrápe na posteli, medzi labkami svoje obľúbené plyšové kuriatko, no je na zožratie emoticon
30. led 2009 ve 12:39  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
fotoportrét
fotoportrét
petruszkaa
4
 Naše Tenule si taky tak náruživě kouše a líže packy, ale nic tam nemá...pořád jí je prohlížím. Nevím, zda je možné, že jí lechtají tam chloupky?
30. led 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš