Menu Forum

Pejskařky, spojme se :-)

3. led 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
Registrovala se 1. října 2008 na beremese.cz. Přidala 12493 příspěvků. Má 4 přátele. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
Registrovala se 1. října 2008 na beremese.cz. Přidala 12493 příspěvků. Má 4 přátele. Region Olomouc.
 přesně fris. I když je to teda milionkrát těžší, než když si člověk přinese domů zdravy sebevědomy štěně. Já jsem byla zoufalá, když jsem dovezla Sáru, ale nikdy by mě ani nenapadlo ji dávat pryč a za nějakou dobu jsme to zvládli. Měla neskutečny problémy s nohama a neskončit u nás, tak podle mě snad už ani nechodí. A teď je to brouk, co lítá jak praštěnej emoticon

jo a brý ráno. Já dneska jela do práce dvakrát, páč jsem si blbeček domů vezla razítko nechala ho tam a jaksi bez razítka toho moc nenadělám.
5. lis 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
Registrovala se 13. května 2009 na beremese.cz. Přidala 3910 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
Registrovala se 13. května 2009 na beremese.cz. Přidala 3910 příspěvků. Má 6 přátel.
 težší to je,i finančně náročnější,ale počítat se s tím musí i u normálního štěněte,pořád řvu nad holkou ze Slovinska,už je to dva roky,co jela na vyšetření se 4 měsíční fenečkou borderky do Rakouska,a zpátky se vracela sama,fenečce zjistili nemoc jater neslučitelnou se životem a už ji nedoporučili budit z narkózy,prostě člověk tu jistotu nemá nikdy,kdykoliv se muže stát úraz,že jo...

http://www.youtube.com/watch?v=7B21HHBaetM

a už otočím list,ať nekazím po ránu náladu emoticon
5. lis 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Přidala 593 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Přidala 593 příspěvků. Má 67 přátel.
 Je mi jasné, že ani u pp nemám nikdy 100% jistotu, ale je tam rozhodně vyšší než u bezpapíráka nebo pejska z útulku. Na pejska čas mít rozhodně budeme a i peníze v případě nemoci nebudou problém. Ale tolik jich nemáme, abych si už od začátku vzala pejska, kde je mnohem větší pravděpodobnost, že bude nemocný nebo bude mít nějaký jiný "problém". S granulama počítáme s Arden Grange (15 kg cca 1400 Kč).
Až jednou budu mít barák se zahrádkou, tak proč ne, ale prozatím jsme to vyhodnotili tak, že psa jedině s papírama (a s co největší sadou testů na dědičná onemocnění).
5. lis 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
 zmrz_lina..no proto jsem to sem hodila,ta fenečka byla po jednom z nejlepších psu z Evropy,rodiče jsou testovaní,to prostě nemáš záruku nikdy,někteří chovatelé si prověřují majitele,protože se musí počítat nejen s náklady na krmení a očkování,ale i s nečekanými výdaji.
Já tě chápu,jak to myslíš,jenom se ti snažíme říct,že tu jistotu nemáš nikdy,a co pak?
5. lis 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
 ...já mám 3 psy s papírama a nakonec jedinej zdravej byl ten českej horskej bez pp,kterej nám umřel vloni v prosinci skoro ve 13 letech...ten neznal doktora,nikdy neměl ani rýmu... emoticon
5. lis 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 ono je to i hodně o tom, s čím majitelé chodí k vetovi. My chodíme s každou blbostí radši dřví a zbytečně, než pozdě.

zmrz_lina, ono je fajn, že se zajímáš o to, aby byl pejsek v pořádku. Ušetříš si pak spoustu nepříjemností, i když člověk nikdy neví. Ale držíme pěsti, ať máš pejska zdravýho emoticon
5. lis 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
 Jj, já to chápu, že 100% jistá si být nemůžu nikdy, ale myslím, že u papírového psa, kde i rodiče mají testy, je pravděpodobnost třeba 85 %, kdežto u psa s "neznámou" minulostí je to 50 na 50.
Přirovnala bych to k airbagu u auta - to, že ho tam máš, nezabrání tomu, že se ti při nehodě může něco stát, ale ta pravděpodobnost, že tě to zachrání nebo že budeš mít jen menší poranění je mnohem vyšší než u auta bez airbagu

allousek - my to řešíme už teď, i když v CHS budou štěňátka až na začátku léta 2011 (k odběru červenec/srpen). Chceme se na příchod nového člena rodiny připravit (protože i přesto, že to bude štěně po výstavně i pracovně úspěšných rodičích, tak pro nás to hlavně bude mazel a kamarád) emoticon
dívala jsem se, na co labíci tak hodně trpí - klouby (tam ta jistota není nikdy, nezáleží to jen na genetice, ale i na krmení, nepřetěžování v 1. roce apod.), genetická porucha očí (maminka i tatínek negativní, což znamená, že štěňátka budou taky 100% negativní), "epilepsie" (oba rodiče zase negativní => štěně bude taky negativní) apod.

--
Nejsem a priori proti pejskům z útulku, ale sama bych si ho za současné situace nepořídila.
5. lis 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 co se týče DKK, tak dodávejte vitamínky, nejlepší bude Alavis na klouby, já to dávala Sáře a dostala se z problémů s předníma tlapkama (plus teda dostávala další věci jako vápník apod.) Rozhodně mu to neuškodí a jak se v mládí dobře vyvine, tak ve stáří bude mít menší problémy. S klouby je to problém u všech větších pejsků. S tím jídlem, kdosi mi tu ardenky doporučoval, chvilku jsem je kupovala, moc chutnali, ale vyšší kvalita jsou Canine, Orijen a First Mate. Ale to už je zase o 500 dražší. Rozhodně jsou ale Ardenky kvalitka, je vidět, že jsi hodně pátrala, abys dala pejskovi co nejlepší start do života. emoticon
5. lis 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 jinak taky čekám na pejska z chovatelské stanice na RR a bude až v květnu. emoticon Na léto je štěně nejlepší. Venčení v noci v mínus 10 je kapánek nepohodlny emoticon
5. lis 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
 Pátrala jsem i sama, ale konkrétně Arden Grange nám i hodně doporučovali v CHS, odkud budeme mít štěňátko emoticon Snažíme se najít rozumný poměr cena/výkon emoticon Viděli jsme, jak kvalitní granule prodloužili život fence u přítelových rodičů (mopsík, dožila se 13 roků)
5. lis 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
 My teda chceme naučit pejska na noviny, pro případ, že by někdy nutně potřeboval, když budeme v práci, na nákupu nebo podobně emoticon
5. lis 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 ja teda nevim, kde jsi zmrz_lina na to prisla, ze pes s papirama je automaticky zdravejsi, ale je to naopak, kazdy vyslechteny pes ma vetsi riziko onemocneni nez krizeny pes .... a to muzou byt rodice super sampioni, stejne tvuj pes muze byt zatracene nemocny (coz ti tedy v zadnem pripade nepreju). Ja se modlim, aby ta nase mala chlupata popelnice nemela nejake pudli nemoci.

Muj m. mel pred Tangem cistokrevneho pudla a mel epilepsii a sileny kozni problemy, my jsme nasli pudla, krizenecka s yorkem (podle me) a kdyz jsme mu vylecili nemocna streva (byl hrozne zanedbany), tak byl zdravy jako ripa, umrel ve 13 letech.

alenko, myslis si, ze je pro Tanga lepsi jist granulky pro velky psy nez pro strednaky? Vahove totiz zpada do tabule pro strednaky, ale nevim, jestli kvuli koubum by nebyly lepsi ty pro velka plemena?
5. lis 2010 v 10:41  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 zmrz_lina, rozhodně nedoporučuju učit velkýho psa, pokud to bude ještě kluk, tak obvzvlášť, na noviny. Velkej pes to vydrží klidně 8-10 hodin, než přijdeš z práce. Rozhodně bys toho pak litovala. Co mám kamarádky, tak se proklínaly půl roku, že psa učily na tu plínku, co se prodává právě k těmto účelům. A to si učily jorkšírky a fakt je to chyba, chyba, chyba. Neboj se, naučí se to v pohodě a snad 12 hodin ho samotnýho nechávat nebudete, ne? emoticon

josefko, určitě chybu neuděláš. Ještě mu k tomu dodávej vitamínky v podobě toho Alavisu a vápníku, tak to bude ideálka.
5. lis 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
 Ne, rozhodně ne 12 hodin.. počítám od 8 do 15:30. My sme to chtěli hlavně pro období štěněčího věku, původně měl být přítel s pejskem měsíc doma (kvůli častějšímu krmení+venčení), ale to nám v CHS rozmluvili, že to není vhodné, že by si hafík moc zvykl na přítomnost někoho doma a pak by mohl mít problém se samotou. Prý stačí první týden-dva. Ale vím, že štěně do cca půl roku potřebuje častěji čůrat, tak spíš aby nečůral na koberec, ale měl na to vyhrazené místo emoticon Uvidíme, ještě si to teda necháme projít hlavou.. Jinak bychom chtěli raději fenečku emoticon
5. lis 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gtver
Registrovala se 2. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 1554 příspěvků.
  • Svatba byla 10. června 2006
fotoportrét
fotoportrét
gtver
Registrovala se 2. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 1554 příspěvků.
  • Svatba byla 10. června 2006
 Naše Sárinka má zítra kulatiny emoticon emoticon emoticon emoticon
5. lis 2010 v 11:10  •  Svatba byla v červnu 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 g-blahopřejeméééééééé, i celá moje smečka emoticon emoticon emoticon emoticon

zmrz, ono to je právě dobře, ten měsíc, ale nesměl by být celou dobu s ním. První týden by byli spolu, než si zvykne a naučí se čůrat venku. Pak nechávat doma samotnou pár minut. Odejít jakoby nic, přijít jakoby nic. Nejdřív 5 min, pak 10, postupně prodlužovat. Na hodinku, dvě, čtyři. On to zase pejsek prospí, zvykne si a je to v pořádku. Zase týden s ním být a pak zničeho nic odejít na takovou dobu pryč, to je moc velkej náraz a pejsek bude stresovanej.
5. lis 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
 Ještě uvidíme, možná to uděláme tak, že se u ní na dovolené vystřídáme. To postupné prodlužování intervalu určitě bude, podle mě to je nejlepší, jak pejska naučit "být sám" (byť třeba když jsem byla dítě, tak my jsme s tím u naší fenky neměli nikdy problém, ani ze začátku)
5. lis 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 někteří pejsci jsou machři. Já měla problém ze tří pejsků u dvou. Jeden byl machr největší(kluk) a holky byly srábotky a ničily všechno v dosahu. emoticon
5. lis 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
 zmrz-lina..jinak moje kamarádka,chovatelka a cvičitelka má chovnou stanici labradoru a teď v listopadu čekají štěňata.
Je to na Jižní Moravě,nevím cenu,mohla bych ti dát kontakt.Její psi mají vynikající povahy,narosto nekonfliktní,ona dělá pro ty psy všechno emoticon
5. lis 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
Registrovala se 20. června 2007 na beremese.cz. Přidala 3003 příspěvků a 2 alba. Má 3 přátele. Region Pardubice.
  • Svatba byla 2. srpna 2008
    Ve Ždánicích, Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
Registrovala se 20. června 2007 na beremese.cz. Přidala 3003 příspěvků a 2 alba. Má 3 přátele. Region Pardubice.
 tak jsem z očkování doma, ruka bolí jako prase emoticon

jinak Joy má dneska čtvrté narozeninky emoticon emoticon
5. lis 2010 v 11:46  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
 simush,gratulka emoticon
5. lis 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
 fris - děkujeme emoticon emoticon je to mazec, že už ji máme tak dlouho, hrozně rychle to uteklo emoticon emoticon
5. lis 2010 v 11:48  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
fotoportrét
fotoportrét
alllousek
 tady se to dneska hemží narozkama. Gratulace emoticon

mě to už děsně nebaví v práci. Jedu domů, ale pšt emoticon
5. lis 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
 alll - Joy sedí a posílá mega oblíznutí emoticon emoticon je dneska nějaká zaražená emoticon asi z toho očkování včera... jdu jí najít do skříňky nějakou mega dobrůtku emoticon emoticon
5. lis 2010 v 11:58  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
 já sklerotik...gtver,já tě zasklila,taky gratulka emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
5. lis 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
 G - juj, taky jsem to přehlídla, přejeme hodně zdraví, ať se s ní ještě hoooodně let těšíte emoticon
5. lis 2010 ve 12:05  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
simushka (31 r.)
 jdu balit dárky a pak jedeme na celý víkend na zabíjačku, tak pápá emoticon
5. lis 2010 ve 12:06  •  Svatba byla v srpnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
15
 Frisbee - jestli můžu poprosit, pošli mi třeba webovky přes IP, ráda se podívám. Ale musela bych to probrat s mužem, přeci jen je to o půl roku skok oproti původnímu plánu emoticon
5. lis 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
fotoportrét
fotoportrét
frisbee
2
 no vždyť to nemusíte brát teď,uvidíš,jaké mají ceny a kdy plánují další.A taky mají psí hotel,kdybyste jeli na dovču,hodím ti to do IP emoticon
5. lis 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 Gtver a sim - gratuluju emoticon

Sim na jakem jsi byla ockovani?
5. lis 2010 ve 12:38  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš