Oteklé nohy. Co s nimi? Poraďte

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Máte někdo zkušenosti, jak je "splasknout"? Já mam nohy buď studený nebo nateklý a třeba v letních sandálkách to vypadá divně, když mi z nich "tečou" nohy. Problém není způsobenej ani nadváhou (BMI v normálu) ani denní dobou (mam je nateklý ráno, v poledne i večer). Spasí mě někdo?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
prý na oteklé nohy moháná nějaký masérských chvat ála lymfodrenáž a prý to hned přejde, ale já sama to neznám
Odpovědět
Profilova fotka
elitera - robia to v roznych centrach na formovanie postavy alebo v nemocniciach
Odpovědět
Profilova fotka
holky me lymfodrenaze nepomohly :-S chaar diky, myslim ze jsem to asi jednou mea, neni to takove velka cervena gelova tableta? ja mela tydle tablety na cevy a pomahaly jenomze jsem je prestala brat presne kvuli tomu co ty ale asi budu muset zacit
Odpovědět
me taky lymfodrenaze byly k nicemu :-(
Odpovědět
ahoj holky, mam ten samý problém...lymfodrenáž strojem mi taky moc nepomohla. Teď se chystám na lymfodrenáž ruční, která by pomoct měla, hodně pomohla mé mamce. Tak jsem zvědavá...jinak jsem slyšela, že na to má vliv i HA, která zadržuje vodu v těle a to má prý za následek natýkání nohou...tak nevim :-(
Odpovědět
ja nebieriem hak a aj tak mi tie nohy v teple opuchaju... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
tejejka ja mela rucni
Odpovědět
Profilova fotka
grettka, v teple lehce opuchá skoro každej. Otázka je, o kolik. Pokud jako my tak, že třeba na nohách nejsou vidět kotníky... :-/ Jinak holky, dostala jsem tip, čím by to mohlo být - problémy se štítnou žlázou.
Odpovědět
Profilova fotka
elitera to vim ale ja mela testy na stitnou zazu celkem ok
Odpovědět
Profilova fotka
Zkus buď lymfodrenáž nebo kapky ledvinový ča¨j od firmy Naděje. Prodávají je v lékarně nebo prodejnách zdravé výživy nebo na jejich webu je i e shop. Mají tam spoustu jiných tinktur tak možná si něco vybereš. Mamka je užívá a nemá nateklé nohy a nezadržuje se v ní voda.
Odpovědět
Profilova fotka
Katy, ne že bych to chtěla nějak podceňovat, ale nezdá se mi to. Znam pár firem, který dělají bylinný produkty, a lahvičku za 65 Kč si nedovolí nikdo. Krom toho první stránka, která na mě vyskočila (kromě Kapky naděje - docela sranda najít to, co potřebuješ :-)), obsahovala jen jednodruhový produkty. Když už, tak věřím Diochi nebo Energy. Nicméně jestli to Tvojí mamince pomáhá, je to jen dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A mluvíme o stejné firmě? Mamka je kupuje za 115 Kč pokud je to totožná firma tak musím říci mamce kde nakupovat, můžeš mi poslat do IP web kde jsi to našla? Díky moc. Mamce pomáhají, ale možná si to vsugerovala nevím, každopádně nohy jako zvon už nemá. Já s tím zkušenosti nemám, mě naštěstí nohy neotékají, pouze když nepiji, ale to asi každému. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, ja mam otekle nohy skoro stale. Tak jsem o tom mluvila s kardiolozkou, zda to nemam od tlaku a ona, ze to nebude tim. Napsala mi ten Detralex a super. Mam sedave zamestnani a po celem dni v lodickach to byla vzdy hruza a najednou nic. Jinak mi doporucila sportovat, hodne pit, davat si je nahoru, oplachovat studenou vodou a pri sezeni v praci s nima stale pohybovat - jakoby je propinat.
Odpovědět
Profilova fotka
ja si pro ten Detralex budu muset skocit zas
Odpovědět
Profilova fotka
miamia, mně to fakt pomáhá. Dnes je zase horko a nožky nebolí ani nejsou nateklé a zase celý den sedím u PC.
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam pocit ze uz jsem to mela a jestli je to ono tak to bylo super, ja to prestala brat ze jsem se nechtela porat cpat praskama ale asi jiny vychodisko nebude, ty otekly nohy jsou hnus a navic to boli
Odpovědět
Profilova fotka
mamia, tak ono jde hlavne o leto. Behem ostatnich rocnich obdobi se to schova do dlouhych kalhot. Ja to neplanuju brat celorocne.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte. tak ja som sa v pondelok uz snad nadobro zbavila opuchov na nohach :-D
Odpovědět
ooo..ako sa ti to podarilo?
Odpovědět
Profilova fotka
operaciou srdiecka :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ooo, tak snad všechno dobře dopadne/dopadlo. Každopádně doufám, že k tam drastickému zásahu donucena nebudu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
elitera - no este neviem, ci to dobre dopadlo, ale na tych nohach ano.
Odpovědět
Profilova fotka
petruszkaa me to teda vadi i v zime protoze je to dost bolestivy :-S
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Také mám problémy s otoky nohou.Chodím na lymfomasáže, po kterých je však nutno nohy minimálně ke kolenům bandážovat.Doporučuji nízkotažná obinadla, lze nechat napsat lékařem a hradí pojišťovna(buď plně nebo částečně, dle druhu obinadla).Já preferuji značku Raucodur fine, strong 12cmx5m.Jsou v tělové barvě, na každou nohu mám 3ks.K dostání jsou ve zdravotních potřebách, bez předpisu 1ks/163,- a s předpisem je doplatek 100,-.Věřte, že se investice vyplatí, bandážuji sï nohy i na delší cesty autem a je to super.Když jsem doma, tak si pod obvaz nohy nejprve omotám molitanem, pak obvazem, způsobuje to ještě lepší masáž.Tyto informace mám od pana MUDr.Vlasáka, který se zabývá problematikou otoků nohou, www.prevence2000.cz Doporučila bych, kdo má možnost, tak k němu zajít.Poradí i třeba to, jakých potravin se vyvarovat, které zadržují nadměrně vodu v těle.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 letech
Profilova fotka
Trápím se tím taky. Nevím si rady. Vždy to zmizelo, ale teď to nepovoluje. Jsem zoufalá, protože ty kotníky bolí. Piju ledvinový čaj, beru detralex, jezdím na rotopedu. Asi ty punčochy..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Nevím, co přesně pomohlo, protože když se něco děje, mám ve zvyku udělat všechno, co je v mých silách, abych to vyřešila. Problému otékajících nohou jsem se zbavila každodenním ranním poskakováním pro rozproudění lymfy, nakládáním se 2x týdně do vany s čistou nechlorovanou vodou, máčením nohou po večerech v lavoru vody se sodou a celkovým pročištěním organismu. Kdysi jsem s tím chodila po doktorech a brala léky, ale ty to spíš zhoršovaly. Dala bych odkaz, ale ty se mažou i s příspěvkem.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?