Oblíbená kniha. Jakou doporučujete přečíst?

Zobraz úvodní příspěvek
Řeší se tady filmy, řešily se tady časopisy. A co knihy, jakou knihu byste mi doporučily k přečtení? Já můžu z poslední doby doporučit Petra Prochazkova - Frista a Philip Roth - Lidská skvrna. Jinak můj nejoblíbenější spisovatel je John Irving a nejoblíbenější knížka asi Předčítač, autor je Bernhard Schling. A co vy, jsem zvědavá na váš výběr a nějaké dobré tipy.
Odpovědět
1
7
8
Profilova fotka
borglum - tohle jsem necetla, ani to snad doma nemame.
Odpovědět
ninouche - ja mam lolitu taky moc rada a pritel mi tvrdi ze sem pry skrytej uchyl ze me bavi cist takovy temata :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jinak mám teda strašně ráda S. Kinga, mistra hororu a temná věž - 7 hoodně tlustých knížek - je teda dost drsná, je to opravdu sci-fi chvílema, ale bulela jsem u toho často a závěr jsem nemohla rozdejchat asi tak tejden. ten závěr!!!! holky, to se vám najednou všechno sesype, co jste celou dobu četli. nejbrutálnější závěr, na jakej jsem kdy narazila. fakt síla!!! opravdu jsem to týden rozdýchávala, protože jsem tím čtením série strávila rok, protože ten 7. díl vyšel zrovna jako novinka, tak jsem na něj chvíli čekala než dorazí do knihovny a ten konec jsem nečekala, velmi nečekaný, fakt síla. doporučuju. :-D nebudete vědět, esli máte mlátit hlavou do zdi nebo si to celý z hlavy vygumovat. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefka: Tak to s tím filmem jsi mě překvapila. Filmy podle Irwinga bývají docela dobrý...Tak mě alespoň nemusí mrzet, že to nemůžu sehnat.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
leirka - tak dik, alespon vim, co cist nechci :-) petissek - no prave proto jsme si to koupili, ale fakt to nestalo za nic. V podstate z toho vytrhli jeden pribeh a zbytek nekam vysumel.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
obnovuju tema :-) .... prave jsem docetla Zlodejku knih. Silna knizka, u ktere jsem posledni hodinu brecela - zadnej levnej dojak, ale pekne chytra a vyspela kniha od 30-ti letyho autora. Je to pribeh z 2.sv.valky a udajne zalozena na pravdivych udalostech. Knihy, ktere jsem za posledni dobu precetla a vrele doporucuju: Gejsa - Arthur Golden Stin ve vetru (The Shadow in the Wind) - Carlos Luis Zafon The Angles Game - Carlos Luis Zafon Wild sheep chase a Dance, Dance, Dance - H. Murakami - patri k sobe, takze ctete v tomhle poradi Wind up bird chronicle - H. Murakami Vsechny Murakamy mam precteny a potrebovala bych poradit neco podobneho lehkeho, ale chytreho. Zadne romanky typu Bridgitte Jones atd. Nemate nekdo typ? Vsechny Irvingy jsem taky uz precetla, takze jste neco dalsiho :-N
Odpovědět
Profilova fotka
a jeste vrele doporucuju Mluviti Pravdu od Formanka
Odpovědět
Profilova fotka
a jeste posledni a uzasnou Zenu cestovatele casem od Audrey Niffineger, kterou mi doporucil manzel a jemu se jste desne libila Company of liars of Karen Maitland - to ale neni prelozene do cestiny.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak k mym nejoblibenejsim pisatelum patri Jeffery Deaver a J.M.Simmel. Od tech dvou muzu precist asi prakticky cokoli :-) Momentalne ctu Sni svuj blahovy sen od Simmela, naposledy jsem docetla Nikdo neni ostrov od Simmela, a to bylo jako droga... Stejne tak navykova byla i kniha Divim se, ze jsem tak vesely, muzu doporucit i Laska je jen slovo. Jeho knihy mne pokazde donuti se zamyslet nad urcitym, da se rici filozofickym tematem, a pohlti me.
Odpovědět
Profilova fotka
Moje nejoblíbenější čtivo je fantasy. Sapkowského Zaklínač, Šlechta (Krvavé pohraničí, Oggerd), Červenák (Černokněžník, Bivoj Běsobijce), Tolkien, Gaiman (všechno), T. Brooks, R.A. Salvatore... Prostě fantasy zbožňuji úplně moc. Oba s manželem, podle toho vypadala také svatba :-p :-D Ale aby to nebylo jen o fantasy, tak za studium češtiny jsem toho přečetla mraky. Docela se mi líbila díla z 19. století - venkovské romány (Rais a podobně). Také se mi kdysi strašně moc líbil Herriot. Toho jsem zhltla hned a určitě se k němu aj vrátím. Jsem prostě takový knihomol, zhltnu v podstatě vše. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
tak já teda musím doporučit trilogii Milénium od Stiega Larsona, momentálně čtu Modlitbu za Owena Meanyho od Irvinga, a ještě to prokládám detektivkama od Agathy Christie, z těch si momentalně dělam sbirku, vychazeji v kniznim klubu a jsou suprove prelozeny a celkove vyvedeny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Z toho, co jsem za poslední dobu četla bych doporučila Kunderu- Valčík na rozloučenou, Janu Šrámkovou- Hruškadóttir....tyhle knížky jsem přečetla jedním dechem :-) a jinak bych třeba doporučila Terezu Boučkovou - Rok kohouta, Když milujete muže................. a pak Kluuna-Třetí poločas, Time out no dnes jdu do knihovny a půjčím si Irvinga(pokud ovšem bude :-N ), když ho tu tak chválíte
Odpovědět
Článek se načítá
Všechny knihy od Zdenky Jordanove.
Odpovědět
Profilova fotka
spoleh je na edici Svetova literatura od Odeonu v posledni dobe me obzvlast dostala Zimni krypta od Anne Michaels a Osamělost prvočísel
Odpovědět
Profilova fotka
pardon, odeslano predcasne ta Osamelost prvocisel je od Paolo Giordano
Odpovědět
kobliha - jeje, tak Ten rok kohouta me zrovna strasne stval :-D roozenka: co pise Zdenka Jordanova? tu neznam
Odpovědět
Profilova fotka
rosina- a co te na nem stvalo? ;-)
Odpovědět
pripadalo mi to takovy ukňučený a taky jak kdyby se tim ona sama obhajovala, jako ze to potrebuje ze sebe dostat, ale přitom mi přišlo, že si za některý věci může sama... Prostě mi to nesedlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Já třeba doporučuji Dva roky bez prázdnin. Vtipné, ze života... a též velmi poučné a inspirativní. Autor Jan Jícha.
Odpovědět
Profilova fotka
rosina-ja mam na to teda jiny nazor... nekdy si tak rikam, ze bych se celkem rada zucastnila nejakeho sedanku nad prectenou knihou :-)....tak si trosku podiskutovat....dat si treba vinko a neco dobreho....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
mně se líbí knihy Murakamiho http://baila.net/autor/78753025/haruk... :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Moc ráda ctu detektivky a to hlavne od českých autorů :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
7
8
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?