Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: jj, u kocouru je to mnooohem vetsi pohoda :-) Tam jde fakt jen o to, aby nemel co zvracet, takze ani plna streva vlastne moc nevadi :-) Je mozny, ze jsem si to spletla s kockou, ze u nich je to 24hodin, kvuli tem strevum, a u kocouru jen 12...
Odpovědět
Profilova fotka
tak snad to nebude vadit.. uz bych chtela aby mel po, bobek :-| jedeme ve stredu na dovcu, tak doufam, ze zvladne cestu, ale to uz by mel byt v poho =-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: ve stredu uz ani nebude vedet, ze se neco stalo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jsem rada :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky :-) tak mame po kastraci, a snad uz to bude i ok.. byl zazitek pozorovat jak se probouzel chudacek z narkozy :-| ted je protivka ale uz prisel za nama a lezi na kresle :-)
Odpovědět
tak snad ho to rychle preboli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dostava se z toho dobre, ma obrovsky apetit, jak pred kastraci nedostal najist, tak ted sni na co prijde :-D vcera jeste pospaval, ale uz je to dobre ;-) diky za podporu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sisus: ahojky, tak co cicoun? ;-) Uz je fit ? ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, Sisus doufám, že koucour je už v naprosté pohodičce:) Jak se jinak všem daří? My se chystáme na Velikonoce k mojí mamince, tak už dopředu stresuju. Mamka má totiž venkovní kočky (které teda chodí i domů) a já mám děsné nervy, že moje kočky od nich něco chytí. Budou v samostatném pokoji, jenže stejně tam pořád někdo leze, tak mám strach z všemožných přenesených bacilů... Jsem asi trochu psycho no. Už aby bylo pondělí a byly jsme zase doma. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ali: a jsou tvoje kocky ockovane? Jestli ano, nemeli by chytit nic zavazneho. Nejhorsi jsou "F" nemoci, to je fakt, ty se prenaseji casto slinama atd, a to je hned, ani o tom clovek nevi.
Odpovědět
Profilova fotka
ali, já bych to tak neprožívala, zbytečně se tím nestresuj, takhle budeš během pobytu u mamky jenom trpět. Jinak holky, máme zamluveného kocourka, kolem 19.4. si pro něj pojedeme, je to krasavec :-) Těším se, ale zároveň z toho mám trošku obavy, ale to bude dobré :-) A taky potom bude jezdit na hlídání k našim, kde jsou venkovně-domácí kočky, jinak to prostě nejde.
Odpovědět
Miceny zaočkované mám, ale právě jen trojkombinací, takže mám strach právě z těch hnusnějších nemocí:( No, nakonec se ale situace změnila, mamča musí strávit svátky v práci, takže pojedu za ní jen já, abych pomohla s domácností. Takže stresy pro tentokrát odpadly... Hamiko a pro jakého kocourka si jedete?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ali, budeme mít britského modrého :-) Byl to nápad přítele, kterému se britky moc líbí. Včera jsme řešili, jaké mu udělá škrabadlo a že budeme muset dát do dveří do lodžie síť. Pokud by bylo všechno OK, tak bychom mu časem pořídili kámoše, nějakou "obyčejnou" micinku.
Odpovědět
Profilova fotka
ali: no vidis, tak zatim si muzes oddychnout :-) hamika: tak at se kocourkovi u vas libi! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: děkuji, snad bude, budeme se snažit. Největší strach máme z toho, aby mu nebylo smutno, když budeme v práci. Snad si zvykne. Nejradši už bych pro něj jela teď, ale je ještě malý a taky se musí ještě naočkovat.
Odpovědět
Profilova fotka
hamika: a kolik brouckovi je? :-) No, asi mu smutno trochu bude, a o to vic bude vyzadovat pozornosti kdyz prijdete z prace ;-) Do dneska si pamatuju to same u nas, kdyz jsme meli jeste jen jednoho kocoura. Za pul roku uz jsme mu poridili kamaradku, nedalo se vydrzet jak se nudil a bylo videt, ze mu nekdo chybi. Ten rozdil byl neuveritelny :-D
Odpovědět
Holky,sorry,že vám sem lezu,prosím o radu,byla jsem na návštěvě u dcery,ona má v bytě nekastrovanýho kocoura a miláček mi označkoval kufr,haha,na letišti jsem čekala,kdy můj kufr označí policejní pes,zasmradila jsem celej zavazadlovej prostor,potom náš barák..pak jsem ho 3x čistila,namočila,sušila na slunku a pořád smrdí. Já kočky miluju,doma máme vykastrovanou panenku hodnou,ale tady s tím si nevím rady ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
frisbee: asi te zklamu, protoze na tohle se jeste snad nenasel skutecny odsmradovak :-N Zkusila bych jedine opakovane savo nebo neco takovyho a horkou vodu -ale nevim, z jakeho materialu je ten kufr... Nejlepsi by bylo vykastrovat kocoura, aby neznackoval :-D
Odpovědět
Fris, jediná zaručená metoda je vyhodit kufr. :-D Je to fakt skoro nezničitelný. Octem jsi to zkoušela? Jinak asi nejlepší odsmraďovač je A.L.P. ecology (zkus si dát vyhledat, nevím, jestli smím dát odkaz), ale já tím přetloukám normální moč kastrovanýho kocoura a stejně je to zblízka cítit. A jaký sorry, že vám sem lezu... Když kočky miluješ není co řešit. ;-)
Odpovědět
uáááááááááááááá.... :-D :-D :-D no už jsem použila ocet,prací gel,vanish,horkou vodu..no vím já,co je to za materiál :-D ..no jako kabela...teď ho suším na dvoře,tak uvidím. Kocourka to čeká,chlapečka...chudák,když on se o ty kuličky tak stará...ale sama jsem viděla,že se trápí,teď je to rozmnožovací období,on celou noc hulákal v kuchyni za oknem,já byla šťastná,že mám vždycky svobodné kočky,které si chodí ven a večer se vrací ke mně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: narodil se 8. února, takže příští týden bude mít 2 měsíce. frisbee: tak tomu říkám úkol, vyčistit označkovaný kufr :-) Co si pamatuju, u nás fungoval čistič na potahy a koberce Omino Bianco (ten s kartáčkem nahoře), ale otázka je, jestli má povrch kufru aspoň trošku chloupek. Vzhledem k tomu, co už jsi všechno zkusila, doporučuji kufr nastříkat kvalitním, dlouhotrvajícím parfémem. Několikrát jsem trošku parfému takto obětovala a přijde mi, že to zabralo nejlíp (a samo pak dát ven).
Odpovědět
Profilova fotka
hamika: a to je papirak? Bacha na to, od noveho roku je v zakone stanovena 12-ti tydenni lhuta, ve ktere kotata musi zustat u maminky a odebirat se smi az po 12. tydnu - kvuli socializaci, aby je maminka vsechno naucila, a aby z kotatek vyrostly vyrovnany kocicaci. Kdyz jsou takhle malinkati a odeberou se driv, je velka riziko toho, ze to na nej bude moc brzo, bude mu smutno a muzou se objevit problemy psychologickeho razu. Ono obecne kotata tak do pul roku by mela byt ve spolecnosti kocek, aby jim nebylo smutno, protoze nektere kocici veci je clovek proste nenauci a nenahradi to. Ne nadarmo to je u papirovych kotatek naprosto povinne, odebirat az po 12. tydnu :-) Segra si takhle odebrala britaka bez papiru taky driv, i kdyz jsem ji od toho zrazovala (prodej bezpapiraku obecne nepodporuju, protoze preci jen ten chov nema zadnou kontrolu, je vetsi pravdepodobnost genetickych vad, atd.), ted ma doma uz dospeleho polobritaka, ale teda co s nim zaziva, to je hruza :-( Kocourek je bohuzel obcas dost agresivni, kdyz se mu neco znelibi, ale hlavne se nenaucil znat "miru" od mamy a sourozencu pri hre, takze byva dost surovy, a neuvedomuje si to. :-( Jednou jsme ho hlidali, on si chudak moc chtel hrat s nasimi, jenze neznal miru, a tak jeho "hra" vypadala spis jako surova likvidace nasich kocek, a pochopitelne si timhle zpusobem hrat nechteli... Je mi ho dodnes chudaka lito, jak mu bylo smutno, ze si nechteji hrat, a nechapal proc, nechapal, ze je to boli :-N Taky cural kde mohl, ale to uz nastesti preslo.
Odpovědět
holky,děkuji za rady,uvidím co bude,až kufr vyschne..zkusím všechno,co jste napsaly...ha,pak dám vědět.Zatím se mějte,letím,venku mám zedníka,spadla nám na zahradě podmáčená sklepní zeď,to jsou radosti. Díky :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
frisbee: nacpi kufr necim vonavym a nech ho pekne venku, pokud ho zrovna nepotrebujes. Pripadne ho vyhodis no :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nunna: díky moc za upozornění, nevěděla jsem o tom, ale papírák to není, papíry má jen jeho otec. Osobně mi bylo jedno, jestli s papíry nebo bez, ale teď po tom, co píšeš, jsem i ráda, že je bez. Dost dělám s legislativou a řešit ještě legislativu ohledně toho, jestli si kočku můžu vzít v pondělí, nebo až v pátek, mě děsí. Tohle už je úplně jiný standard, než ve kterém chci já žít se svýma kočkama, přijde mi to už ujetý. Jinak ten náš bude mít v době odběru 10 týdnů, teď má 3 sourozence, mámu a tetu, s kterýma řádí a potom jej budeme vozit pokaždé k našim, aby si zvykal na jejich kočky (jezdíme cca 2-3× týdně), tak snad nebude problém. Víš, já žila vždy mezi obyčejnýma kočkama, nechávali jsme si doma ty, které přišly, takže o přehledu přes genetické vady nemůže být řeč. Jsem na to takhle zvyklá, takže mi bezpapírák neva :-) Spíše ta problematika kolem chovů mi přijde zvláštní, jde hlavně o to, aby byla jistota, že kočky nejsou nemocné a to hlavně (můj pocit) kvůli výdělku a následnému prodeji a jistotě, že prodejce nemůže nikdo napadnout, že mu prodal "vadnou kočku". Já chci micinku na pomazlení a ne vydělávat na tom, že má koťata. Beru to trošku jinak. Chudáčka kocourka Tvojí ségry je mi líto :-( Ale nemyslím, že na 100 % musí být jeho chování způsobeno tím, že byl odebrán dříve. My máme jednu příchozí micku (byla někým vyhozena v cca 2 měsících i s bráškou), celou dobu žije mezi 4 dalšíma kočkama a přezdíváme jí "Brutální Nikita", koho potká, toho zmlátí a to je někdy řevu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hamika. nedej se mylit, zakon plati pro vsechny kocky bez rozdilu, jen u kocek s papirama je to uz dlouholete, u ostatnich je to od 1. ledna. Takze odstavit kote pred 12. tydnem je u vsech kocek bez rozdilu protizakonne... Pokud samozrejem kotata neprijdou o matku a nejsou sirotci, tam neni zbyti. Ono ty dva tydny navic nejsou zas tak moc, a clovek to dela pro to kote ne? Jinak je dobre, ze bude v kontaktu s tema kocicakam jak pises, to je super :-) Je jasny, ze kocka odebrana pozdeji neni zarukou toho, ze bude mirumilovna, to jsem nikde nenapsala.. Ale to uz je trochu michani jablek s hruskama, zalezi samozrejme i na povaze jako takove ;-) Jen u brzy odebranych kotat je mnohem vyssi riziko problemu s chovanim. Zajimam se o etologii, a bohuzel vidim kokem sebe v praxi takovych problemu dost a dost, takze to neni jen ala jedna pani povidala, to bych to nepsala ;-) Navic s tou lhutou - muze se to zdat ujete, ale nejaka hranice se udat musi, i kdyz je to u kotat individualni - ono jak jinak urcit, kdy je odebirat, aby byla dost zrala? Tak se proste stanovila minimalni lhuta obecne pro vsechny, do zakona se preci neda napsat nic jineho, nez jasne datum.... Btw u papiraku preci nejde jen o to, abys na ty kocce vydelavala... Navic lide, kteri prodavaji kotata bez pp z volneho chovu, prave ti bohuzel casto na kotatech vydelavaji. Ten kdo musi splnit prisne kriteria chovu s PP na tom zas tolik nevydela, casto dokonce min, nez "chovatel" bez PP, protoze u papiraku se musi delat vsemozne testy, ktere jdou do tisicu. U tech "polo" staci pustit kocku ke kocourovi a je hotovo. Mam kamaradku co ma chovatelskou stanici britacku, a fakt to neni zadny extra vynosny byzbys, je s tim strasne prace a kdyz to clovek nedela pro lasku ke kockam, asi by se moc neuzivil :-D U tech genu te varuju prave proto, aby jsi pak doma nemela nemocnou kocicku - u kocek, co maji v sobe modrou krev je vzdycky mnohem vetsi riziko genetickych poruch, nez u "micky" od vedle, a proto je riziko koupit kocku bez testu a papiru ;-) My mame doma taky tri "obyc micky" :-) :-D Muzu se zeptat, kolik za kotatko date?
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: Tak to si bohužel budeme muset počkat. Já se nepodivovala nad lhůtou 12 týdnů, to je jasné, že datum se udat musí, ale spíše nad tím, že se tohle u nás vůbec řídí, protože si myslím, že se neřídí mnohem důležitější věci, na které by se měla plýtvat energie. Doufám, že např. i pro potkany jako domácí mazlíčky je stanoveno nějaké datum odběru a pro všechna další zvířata, jinak by to přeci nebylo fér, že... 8-) Naše kotě není z chovu, mamka je rok stará, má první koťátka a další už mít nebude, majitelé měli pocit, že jí možnost mít koťátka nemůžou upřít a potom ji vykastrují. I proto čičináč bude stát 4000 a ne 8-15000, jak je uvedeno v některých inzerátech. Osobně bych pro lásku ke kočkám dělala úplně něco jiného než měla chovatelskou stanici, ale nemám na to povahu, nezvládla bych to. Jsem zvědavá, jak velký bude rozdíl v chování modré krve a "obyč micky" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja myslim, ze v chovani nebude rozdil prakticky zadny ;-) Ale obcas jsou pry britky trochu linejsi :-D Ty jo, 4.000,- bez papiru je az az, to jim asi celkem vydela... =-) Da se koupit kote "na mazlika" jak se rika i od registrovane chovatelske stanice, ktere treba nema vsechny znaky plemene 100%, takze neni na vystavy nebo na chov, ale papiry ma, i za 3.000,- Ale to je na vas... Jinak tedy na povery typu ze kazda kocka by mela mit aspon jednou kotata jsem celkem alergicka... 8-( Takova blbost... Bohuzel dost rozsirena. Pokud by slo jen o to neuprit kocce materstvi, tezko si nekdo za kote nauctuje tolik penez, to je proste byznys :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak línější povaha bude dobrá, aspoň budu mít celkem jistotu, že byt najdu v původním stavu :-) Mně se 4000 nezdají zase tak moc, spíš mě zarazily mnohem větší pálky, které jsem zmiňovala. Volali jsme i na inzeráty okolo 3000 (taky bez PP), ale koťátka už byla zadaná a já už teda čekat déle nechci, těším se :-) Samozřejmě nevyvracím, že na tom vydělají, to je jasné, ale když už mají britku, ne obyč micku a kotě je čisté a i kdyby jim opravdu šlo jen o to, neupřít kočce mateřství, tak to není nic proti tomu, že koťata mohou prodat. Asi bych to taky udělala, kdybych měla doma čistá koťata, seč jen jednou v životě. No, ty pověry neřeším, to bych musela vysvětlovat asi každému třetímu člověku a na to nemám nervy. Jinak budu ráda, když mně sem hodíš číslo zákona/vyhlášky, která reguluje odběr koťat až po 12. týdnu, jelikož to nemůžu najít, vše, co jsem našla, se týká jen sdružení osob, která se zabývají chovem nebo podnikatelů. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
hamika: zakon ti klidne najde, v tom nemam problem. No, me taky unavuje lidem vyvracet povery, ale stale vyvracim, i kdybych mela presvedcit jednoho ze sta - je to dobre pro kocky, takze to delam rada. Ja bych teda kotata asi neprodavala pro zisk ...To mi prijde dost proti srsti. Obecne lidi, co to delaji jen pro penize, to fakt nemuzu. Kocek jsou plny ulice a utulky, a lide si dalsi kocky rozmnozi jeste doma, aby jich nebylo malo, a vydelaji. No doufejme, ze kocicku aspon opravdu vykastruji, a nebude z ni tovarna na kotata, jako z nekterych jinych =-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?