Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Jé, vy už jste taky aktivní, to je super... ;-) Ale mmaky, všechny kočičky odvézt nemůžeš. :-D Já zase psala jedné holce na bazoš, co vydírala utopením koťat, že je to trestný čin a odkaz na inzerát poslala mailem na policii (našla jsem nějakou univerzální adresu příslušného krajského policejního úřadu). Policie se ani neozvala a děvče mi odepsalo, že do svýho inzerátu si může napsat co chce, ať si policie klidně přijde. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
bob, pesánek dobrý, všechny špatnosti odkoukává od kočky :-D ale je to zlatíčko, ale bude to velká osobnost, bude potřeba láskyplná, ale pevná ruka :-D x-) no kamoška si taky pořídila kočku, když nemohla otěhulit a pak kočku vrazila matce :-| my teda kočičku kvůli mimču pryč nedáme, to mi přijde hnusný :-|
Odpovědět
Pandi hlavně není důvod kočku dávat pryč :-) . A co je psik za rasu?
Odpovědět
Profilova fotka
taky si myslím x-) :-) německý ovčák, černý ;-) ted je mu šest týdnů, je to pěkný neposeda :-D
Odpovědět
bobtail diky, mrknu tam :-)
Odpovědět
ak vám možem vstúpiť do debaty, pridám aj ja niečo na obranu mačiek. Straší sa napríklad, že toxoplazmózu prenášajú len mačky, ale v učebnicii vnútorného lekárstva pre medikov sa píše, že ju prenášajú hlavne psi. Poznám babenu, ktorá potratila kvoli toxoplazmóze a nikdy mačku nemali , ani s nimi neprichádzala do styku. My sme sa nášho kocúra nezbavili, keď sa malá narodila a potom, keď zahynul, strašne chcela zase mačku, hoci sme si medzitým obstarali aj psa
Odpovědět
Profilova fotka
Me uz dlouho tahle bublina nafouknuta do obrich rozmeru kolem kocek a deti fakt vytaci. Stylem "jedna babka povidala" se z toxoplazmozy stal nejvetsi strasak nastavajicich maminek, a pritom neopravnene. Jen male info primo z kliniky infekčních, tropických a parazitárních nemocí, FN Na Bulovce, Praha: Výskyt toxoplazmózy a rizika: Toxoplazmóza je vcelku běžné onemocnění. V ČR jej někdy v životě prodělalo 25-40% dospělé populace. 92% onemocnění proběhne zcela bez příznaků nebo se projevuje jako mírná chřipka (zvýšená teplota, únava, bolest svalů, zduřené uzliny - asi proto ti dělali ty testy). Pouze ve výjimečných případech se rozvine tzv. kongenitální forma s rozmanitým postižením centrální nervové soustavy (hydrocefalus, kalcifikace, postižení zraku, sluchu, psychomotorická retardace). Můžu tě ale uklidnit, že kongenitální forma je raritní a postihuje téměř výhradně rizikové skupiny - lidi se silným imunitním deficitem (např. s HIV či po ozařování) a děti do 5 let. Ani prokázaná toxoplazmóza obvykle nevyžaduje žádnou léčbu. Terapie je indikována pouze při akutních projevech, v graviditě, u dětí do 5 let a při kongenitální formě. Toxoplazmóza je dobře léčitelná speciálními preparáty. Toxoplazmóza a těhotenství: Pokud žena prodělala onemocnění před otěhotněním, nic jí ani plodu nehrozí. Naopak - tělo si vytvořilo protilátky a pravděpodobnost další infekce je nepatrná. V graviditě je riziková pouze tzv primoinfekce (první napadení v životě). Pak může skutečně následovat potrat nebo poškození plodu. Onemocnění je zjistitelné sérologickým rozborem krve matky (odběr cca v 18. týdnů gravidity). Někteří lékaři test provádějí standardně anebo o něj lze požádat (já ho např. měla). Při prokázané toxoplazmóze je ihned nasazena léčba a 90% dětí se narodí bez jakýchkoliv klinických příznaků. Toxoplazmóza a kočka: Kočka je sice nezbytným hostitelem tohoto parazita, ale zdrojem infekce jen výjimečně. Reálná promořenost kočičí populace toxoplazmózou se udává mezi 1-6,5% (tj. max. 6,5 kočky ze 100 má toxoplazmózu). Navíc se zpravidla jedná o miciny venkovní. Nákaza od výhradně bytové kočky je prakticky NULOVÁ! Takze kdyz to shrneme, pokud mame doma bytovou kocku, ktera treba obcas vybehne ven, tak bychom se s prominutim musely cpat jejimi dva dny ulezenymi bobky, abychom se nakazily toxoplazmozou.... Mnohem vetsi riziko je u spatne umyte zeleniny nebo ovoce, nebo neupraveneho masa. Chudaci kocky, co vsechno odnesou kvuli neinformovanosti :(
Odpovědět
Výskumy dokázali, že u detí, ktoré boli v pravidelnom styku s mačkami a psami do 6 rokov, je výskyt alergií na tieto zvieratá omnoho nižší. Pri organizovaní kampane by bolo dobré zohnať takéto materiály, možno by sa niektorí ľudia dali presvedčiť.
Odpovědět
nuuna výstižné x-) . Já bych jen dodala, že toxo se běžně přenáší např. tatarákem a kolik lidí si ho s oblibou dává ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pandi takže vy už doma jedno miminko máte teď co? :-) Jinak mojí kamarádce zjistili v těhotenství toxoplazmozu v 8 týdnu a teď už je v 34 týdnu a vypadá to že to zvládla i ona i miminko. Ty jo tatarák mňam, celé těhotenství jsem na něj měla hroznou chuť a už se těším jak si ho dám, jen nevím jestli ho můžu i při kojení. Ale uvidím jak dlouho to ještě vydržím si jej nedát.
Odpovědět
Někdy mi to připadá beznadějný. :-( Mám malou neteř - rok a půl - trpí na exém a zjistili jí alergii na ořechy. Ale švagrová má panickou hrůzu z čehokoliv, na co může být alergie, tak nechce aby chodila k našim domů, protože mají kočky. Smí jen na zahrádku, takže teď, když je pořád hnusně, tak mamka skoro nevidí svojí vnučku a je z toho nešťastná. Kočky sice pryč nedá, ale teď jí umřel kocour a řeší, jestli si pořídit novou nebo počkat až umřou zbylí dva kocouři, aby se vůbec dočkala své vnučky u sebe doma. A právě jsem potkala jednu známou, která má kočku a psy a ta zas má jinou známou, která je těhotná a chce dát kočku pryč, aby jí nezalehla mimino. ]-( Tak jsem jí řekla, ať jí proboha vysvětlí, že je to jen pověra. Je to jako boj s větrnými mlýny. ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, nez lidi prestanou verit babskym poveram, to bude jeste trvat...a to zijeme v 21. stoleti :-x Jinak ja tatarak taky tuze rada :-D mnam mnam. A to uz se mi jednou povedlo si uhnat salmonelu :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jj, máme psí miminko :-D a fat se těším, jak z nich 3 budu mít nervy :-N :-D ale nedala bych kočičku ani pejska ani za nic x-)
Odpovědět
loony při takových historkách se mi otevírá kudla v kapse 8-( . Copak ty lidi nechápou, že ty alergie jsou právě z toho, jak se ty děti od všeho separují a udržují v čistotě :-S ??? A k tomu zalehnutí... nestačilo by to mimino jenom hlídat a v noci kočku těch pár měsíců zavírat v jiném pokoji??? Ne to by bylo moc složité, lepší je se jí rovnou zbavit 8-( ... Jak píše nuuna je 21. století a lidi se stejně chovají jako stádo volů :-x Panda to teda bude záhul :-D . Já bych to nezvládla :-N . Ale vy máte zahrádku ne? Takže můžeš psíka vypustit ven?
Odpovědět
Profilova fotka
pejsek je venkovní, vlčáka bych do 1+1 teda nechtěla :-D ale máme obrovskej dvůr a zahradu, tak se má dobře x-)
Odpovědět
Tak to jo, to je super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
je strašně srandovní, jak běhá a plandaj mu ty ouška jeho :-D x-) dneska se válel v posekané trávě, byl zelenej až za ušima, to byla sranda :-D
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/15533-hlad... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Pandi dneska je 7.7. tak čekám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D jooo, asi vás zklamu, ale ještě to nevím :-| se přehlašuji k jinému doktorovi a za ním půjdu asi až příští týden, ale pak hned nahlásím :-D Ale máme jména vybraná, pro holku Nela a pro kluka Filip ;-)
Odpovědět
Ještě jsem se zapomněla zmínit, že mám už 3 týdny nové tetování :-D . Na druhý kotník jsem si nechala vytetovat fakt hustou kočičku, tak 10 cm velkou :-D :-D :-D . Je to podle tohohle návrhu, ale trošku poupravená od tatéra, aby byla víc kočičí: http://www.aukro.cz/item680124374_sam... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ta je boží x-) x-) x-)
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/15570-to-j... :-D
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/15612-rozv... http://www.super.cz/vtipky/15599-sten... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zítra jdu k doktorovi, tak snad to už budu vědět :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak holky budem mít s největší pravděpodobností holčičku ;-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
takže bude malá Nela? super... gratuluju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jj, Nelinka, děkuji x-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.modrykonik.cz/album/view.p... jinak na koně jsem přidala naši malou
Odpovědět
Profilova fotka
ta je nádherná x-) x-) x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?