Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Profilova fotka
holky, slysely jste nekdy o ekzemu, ktery prenasi kocky???? ja mam na ruce takovy dva kulaty flicky, vypada to jak sucha kuze a dost to svedi. mam to uz vic jak dva tydny, tak jsem se dneska v lekarne ptala, co by to mohlo byt, no a zkusena lekarnice na to mrkla a hned se ptala jestli mam doma kocku, ze je to kozni parazit, co prenasi kocky! dala me na to masticku a ze to za par dni zmizi....v zivote jsem o nicem takovem neslysela, nevite, co to je? ja byla v lekarne tady u nas v Italii, tak nevim presne, jak se to jmenuje cesky :-N .
Odpovědět
Yizheng, podle popisu to možná bude plíseň, ale naštěstí jsem se s tím nesetkala. Ale je to celkem běžné. A kočička nic nemá? Nějaké lysinky? =-)
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/14327-jako...
Odpovědět
Profilova fotka
no kocicka nema nic, nijak se nedrbe, lysiny nema, ma docela dlouhe chlupy a nijak ji nepadaji. ja se s tim setkala naprosto poprve, navic nechapu, kde k tomu prisla, protoze je to kocka domaci, ven chodi jenom na terasu v prvnim patre,...ja v kontaktu s jinyma zviratkama nebyla, takze jedine fakt od ni. no uvidime, dneska ji chceme vzit na veterinu, pro klid duse. jsem zveda co mi k tomu veterinarka rekne.
Odpovědět
Tak to jsem taky zvědavá, co ti vet řekne. Podle mě ta lékárnice dělá dost ukvapené závěry |-| . Kožních chorob je tolik....
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/14329-musi... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem zpet z veteriny. kocicce udelali testy a uvidi se, jestli nejakou tu plisen ma, na prvni pohled vypada zdrava, nema absolutne zadne priznaky. rikala ale doktorka, ze je mozne (a dost casto to byva), ze cica ma toho parazita od narozeni, je nositelka, ale nikdy se u ni nemusi plisen rozvinout. stejne jako plisen mohla davno predat i manzelovi nebo jinym lidem, co s ni jsou v kontaktu, ale rozvinula se jenom me, protoze jsem mela oslabenou imunitu (chripka + stres). zatim na to mam masticku jenom ja, kocicka dostane neco pouze v pripade, ze test bude pozitivni. a musim ted nosit dlouhy rukavy a zamezit styku kocicky s mou rukou, ze pry bych mohla nakazit ji,...tak nevim teda kdo koho nakazil :-N , hlavne at se toho brzo zbavim, svedi to jak cert.
Odpovědět
jé jé tak to máte starosti viď, s tou oslabenou imunitou mi něco vykládej...myslím že je nemocnej kde kdo a hepí v praci. Posílám zajímavý odkaz na kočky sfinx http://hobby.idnes.cz/kocku-bez-srsti...
Odpovědět
Profilova fotka
ahooj tak my máme skoro čtyřletý slečny.......modrou britku Mijušku a mourka Amálku teď zažívají krušný období, neb malý už je pěkně honí(je mu 9,5 měsíce) a místo malá je tahá :-D ale ony vědí kam zdrhnout, je vždycky tak srandovně vykulený a jsou teď krásně mazlivý, ale jen když Daník spinká to mají klid
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/14369-koco... http://www.super.cz/vtipky/14371-mask...
Odpovědět
yizheng - ano slyšela jsem o tom, manžel na to trpí :-| dlouho nic a najednou měl na holeních něco podobného co popisuješ, něco jako lišej , dostal na to nějaké kortikoidy a od té doby nesměj kočky do naší postele , což mi teda dost chybí ale zdraví je zdraví že
Odpovědět
potřebuju radu - naše číče rozdápaly sisal na hlavním sloupku škrábadla už na 3 místech, mám celej pokoj od toho rozdrápanýho provazu. Je možné sehnat jen náhradní sloupek???? nebo budu muset kupovat nové škrábadlo - což teda nechci momentálně....
Odpovědět
Článek se načítá
Hellu, určitě se dají přikoupit, já taky přikupovala. Už ani nevím kde, ale většina kočičích internetových obchodů prodává náhradní díly ke škrabadlům.
Odpovědět
loony dík, už jsem se na něco dogooglila... ale našla jsem něco super, jen se bojím toho až zjistím cenu... koukněte kočičí stromy tečka com :-)))
Odpovědět
já jsem na aukru vydražila takové to lasrové ukazovátko! Holky to vám byla sranda, kocouři se mohli zbláznit! Určitě si to pořidtě, pokud ještě nemáte. I ten starší lítal jak splašenej aby to chytil. Pak furt chodili adívali se kde to je... jsem se tomu hrozně smáli.
Odpovědět
Profilova fotka
haklina: u nasi cici to taky melo obrovsky uspech...akorat ted po par tydnech ji to uz nebavi,...uz asi prisla na to, ze svetylko nechyti :-D
Odpovědět
no toho se taky bojím. A co vymyslíme jako další zábavu? Živou myš?
Odpovědět
Profilova fotka
haklina: no ted jak je hezky, tak nase cica zacala chytat ptacky, co ji chodi krast krupky z misky :-D :-D , mame plny balkon peri ]-(
Odpovědět
Holky já myslím, že ty naše micky si vždycky nějakou zábavu najdou. U nás je v současnosti nejvíc in ;-) obyčejná špejle. Atka ji prohání po plovoucí podlaze, ve tři ráno je to vážně slast :-) Taky se jí zalíbil dárek, co sem koupila manželovi, jestli vám něco říkají plyšoví mikroby, tak jsem mu koupila spavou nemoc (proč asi? :-D ) a naše milá kočička si ji jaksi přivlastnila, chodí po bytě, spavou nemoc nosí za ocásek v tlamce a vůbec se k ní chová, jako by to byla její myška na hraní :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no nam Kocicka zaca aportovat male zlute kulicky. jsou lehoucke a dost skacou, muze se zblaznit, kdyz je honi a nemuze chytit. no a kdyz ji nahodou chyti, tak nam ji prinese v tlamicce, da nam ji a my ji znovu odhodime, Kocicka vyrazi za ni....no vydrzi tak i 2-3 hodiny :-D :-D :-D . no a nebo jak jsem uz psala, kdyz omylem vleti do bytecku mucha, je predem odsouzena k zaniku :-D . ty nam mica chyta za letu!!
Odpovědět
eee, mikroby jsou hrozní!!! Naši nikam nechodí, jsou to bytový zhýčkanci. Špejlu teda zkusím pohodit a uvidíme. Aspo'n že jsou jsou dva, to se zabaví různým praním apod.když byl sám tak byl takovej smutnej...
Odpovědět
Holky nebo zkuste brčko, to má u nás velký úspěch ;-) . A nebo taky hračky schovávat a za nějakou dobu je kočce presentovat jako nové :-D .
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/14417-kdo-... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bobtail: to je super typ. Kocicka si hracky schovava sama, vsechny je postupne strka v obyvaku pod gauc. no a vzdycky v sobotu ji je vystouchnu smetakem a jakou ma radost! za ten tyden na nektere zapomela....je srandovni, ze vzdycky kdyz beru smetak i na uklid, tak me skoci na nohu a mnouka....libi se ji, kdyz vsechny ty balonky, kulicky a mysky muze znovu rvat pod ten guac! :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Nikdy jsem sem k Vám nechodila, ale mám velkou starost o svojí kočičku a chci se jen zeptat, jestli jste některá neměla stejný problém a nebudete mi umět poradit. Zkopíruji sem dotaz, který jsem posílala jedné veterinářce. Máme pět let starou kočičku, před rokem a půl byla na operaci bulky na zádech, hojení trvalo skoro rok ( jizva vždy praskla a musela se hojit otevřená ) teď jsem u ní zjistila krvácení z dásní a zápach z úst. Překvapilo mně to, protože nikdy neměla problém se zubním kamenem, jí z 90% granule. Před třemi dny jsme byli u veterináře, který nám dal léky na zánět dásní ( tablety se téměř nedají aplikovat ), ale má podezření i na zánět žaludku, nebo podobný problém. Kočička zhruba tři dny nejedla a špatně pila byla i dehydratovaná ( bohužel máme kočičky dvě, tak jsme na problém s jídlem nepřišli okamžitě), ale ještě před týdnem to byla spokojená kočička. O víkendu přestala jíst a i s pitím je problém. Stravu jí mixuji a snažím se do ní něco dopravit injekční stříkačkou, ani po násilném krmení nezvrací a dokonce se vždy jde napít. Dnes jsem si všimla, že má jazyk zespoda potažená bílou vrstvou, takový ohraničená pruh. Vypadá to jako angína u člověka, ale pod jazykem. Také jsem si všimla, že obtížně polyká. Je možná, aby měla kočička angínu? Prosím poraďte mi, co by mohlo být příčinou potíží. Léčit sama určitě nebudu, ale názor více lékařů určitě neuškodí. Předem velice děkuji.
Odpovědět
Mag, nejsem si jistá, jestli jsem to dobře pochopila - u veterináře jste byli s tím krvácením z dásní a až po návštěvě veterináře přestala jíst nebo už nejedla před tím a proto měl ten doktor podezření na zánět žaludku? A ta bulka bylo co? Nebyl to sarkom po očkování? Mě to trochu připomíná co měla naše kočka - začala být apatická, málo jedla a taky špatně polykala. Doktor nejdřív diagnostikoval virózu, v krku měla prý afty, dal jí antibiotika, ale ty nezabraly, při kontrole jí zjistili žloutenku a kočička do týdne umřela přes veškerou léčbu. :-( Já bych jí určitě nechala udělat rozbor krve. Právě na ty játra, aby se s tím případně dalo co nejdřív něco dělat. Ta bílá vrstva na jazyku mi nic neříká. A pokud měl doktor podezření na zánět žaludku, tak jí přesto nedal antibiotika? :-| Prostě bych určitě šla co nejdřív k vetovi a možná raději jinému. Jinak vyživovat kočičku můžeš zatím třeba Calopetem, jsou to vitamíny a výživné látky, taky zlepšují chuť k jídlu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Děkuji moc za radu. Ten nádůrek byl opravdu pravděpodobně způsobený injekcí proti mroukání. Bohužel to veterinářka neposlala na rozbor :-( Veterinářka jí nějakou injekci antibiotiky píchla, napíchala jí vodu a výživu + máme tablety, ale já to do ní nedostanu ani rozpuštěné, půlku vyslintá. Mně je divné, že neudělala rozbor krve. Dnes jsem v práci dlouho, ale ještě zaběhnu ke své veterinářce, ona není špatná, ale mám pocit, že má špatné vybavení. V úterý zkusím zajet do Žatce k Frýbovi, ten má dobře vybavenou ordinaci.
Odpovědět
Mag, zkus si sehnat aspoň ten Calopet, je to taková pasta, mívají ji i některé zverimexy, doktorka by ji měla mít určitě. A ty tablety jí tedy dáváš stříkačkou? Lepší je z boku tlamičky, ne přímo zepředu.
Odpovědět
nacpat do krku a podržet ohryzek zároveň s tlamou, ona pak polkne a prášek je v ní. Jinak teda moc rad jak jí pomoci kočičce malinké nemám.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky děkuji. Včera jsme se domluvili, že jí ty léky dávat nemám. Dásničky se po třech dnech celkem zahojili, ale v tom problém asi nebude. Chodíme na injekce antibiotik, vody a výživy. Ta pasta loony není vhodná pro kočičky s problémem s ledvinami, na které má podezření veterinářka. Kylií je tak dehydratovaná, že se nám teď nepodaří nabrat krev. Necháme jí týden na antibioticích a zavodňování a pak vezmeme krev na ledvinový test.Holky děkuji za rady, jsem ráda, že jí nemusím trápit polykáním prášků a jídla, asi jí bolí krk. Může to být i angína, na to by zabrala ta antibiotika. Už je hodně vyčerpaná, normálně sní tabletku sama, myslí si, že je to bonbónek.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?