Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
U nás taky dělám všechny procedůry já :-) . Ale nic to není, jen se toho nebát ;-) . A je to alespoň pořádný chov? Byli jste se na kočičku podívat? Někteří "chovatelé" jsou fakt hrozní :-( .
Odpovědět
Bobtail: na kočičku jsme se byli podívat asi před měsícem, paní je evidentně kočkařka. Neustále mi píše, posílá fotky, videa, informuje o tom, jak se adaptují sourozenci. Myslím, že kočky žijí v pohodě (jak jsem schopna posoudit), paní má celkem tři kočky a maminu naší micky nechala nakrýt kvůli tomu, že chtěla, aby se jí zklidnila (což se prý povedlo). Myslím, že je paní docela vypiplala (v rámci možností).
Odpovědět
Tak to je fajn, to máte štěstí na kočkomilku ;-) . A jak se chovala ta kočka, že paní chtěla, aby se zklidnila? Taky přemýšlím, že Cookie bude potřebovat zklidnit :-D .
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/11346-nic-... :-D
Odpovědět
Muffina už máme my! :-D Je tedy u našich, ale já jsem ho sebrala ze sídliště a pojmenovala. A teď máme u sebe tu novou nalezenou - Kasandru - a ona si umí otevřít dveře. =-) Nejdřív jsme si mysleli, že jsme ji špatně zavřeli, ale dneska už není pochyb. Když se někde sama nudí, tak si otevře a jde se projít po chodbě. :-)
Odpovědět
Lonny nemáš zkušenost s tou plísní? Holkám se to nějak nezlepšuje a vypadají hrozně, hlavně Anabell :-( .
Odpovědět
lollia musíš mi pak dát vědět, jaký je ten Cat best öko plus, teď jsem na něho koukala a měli by se ti 3x snížit náklady za stelivo a četnost údržby, tak jsem zvědavá, jaký je ;-) .
Odpovědět
bobtail: jasně že dám :)..........nebudu mít s čím porovnat, takže budu pouze subjektivně hodnotit :D.
Odpovědět
Jo ještě ke jménům.........jeden ajťák má černého kocoura Krakena...to je dost slušný. A můj táta navrhoval, aby se Leela jsmenovala Kryšpín :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
To jsou pěkná jména :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky po dlouhé době opět přispěju. Ale to že jsem sem dlouho nepsala neznamená že vás tu nešmíruju a nehlídám co nového. :-) Bobtail co se týká těch kočkolitů, tak jsem vždycky měla od firmy Gimpet a byla jsem spokojená a chválila jsem je. Odzkoušené mám kromě tří všechny tyto http://www.happyanimals.cz/steliva/gi... a v březnu jak jsme se přestěhovali do nového bytu jsem Bedřichovi koupila na zkoušku tento http://www.happyanimals.cz/steliva-pr... no a od března máme pořád to první balení (10l), je pravda že úspora je to obrovská (za tu dobu by jsme spotřebovali 2 velké balíky od Gimpetu), a taky mi vyhovuje že se to může spláchnout do záchodu, takže už nemusím běhat do popelnice. Voní jak dřevěné piliny (na které mám samozřejmě alergii, takže u čistění záchodku samozřejmě kýchám jak osel :-N ). A ještě jeden dotaz, v pátek vezu Beďu na veterinu na čištění zubů ultrazvukem, máte s tím některá zkušenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to teda já nemá, budou ho uspávat? =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No právě že budou :-( vet mi říkal, že mu máme sledovat zuby a jakmile se mu kolem dásní udělá červená linka tak je prý čas je vyčistit dřív než dostane zánět, kočky to prý extrémně bolí a i když jsou pod narkozou tak na rozdíl od psů sebou prý moc cukají a špatně se do čistí. No a Bedřichovi jsem tam minulý týden tu linku našla tak jsem ho hned objednala. Teď se taky bojím té narkozy, tu první zvládl dobře (to byl na kastraci), ale pak byl nemocný a musel na operaci a ta druhá narkoza mu dala dost zabrat (po operaci jsme si ho vyzvedávali kolem poledne a ještě v noci nemohl na packy a neušel ani krok, bylo to jenom takové bezvládné tělíčko). Doufám, že to dobře dopadne, že zvládne narkozu a že snad ho potom ty zoubky nebudou bolet.
Odpovědět
Bobtail, s plísní naštěstí zkušenosti nemám, jen vím, že je to pěkné svinstvo a boj na dlouhou dobu. :-| A že to můžou chytit i lidi. Podívej se na osvědčené Kočky on line nebo Adélku - vyhledejsi v příspěvcích téma plíseň. Všude se to probírá dost často. Mmaky - náš Bedřich byl taky na čištění zubů pod narkózou. A protože už kastrovaný byl na dvakrát, tak jsem chtěla nějakou šetrnější narkózu. Tak mu dali nějakou, proti které se po zákroku dá další injekce a on je hned probuzený. Taky je prý nějaká inhalační narkóza a ta má být taky šetrná, ale všude na to nejsou zařízení.
Odpovědět
Profilova fotka
loony dík, zkusím se na nějakou tu lepší narkozu zeptat. A nebolelo ho to potom? Mohl "hned" normálně žrát?
Odpovědět
No je to už pár let, tak si to moc nepamatuju, ale myslím, že žral normálně a nic ho nebolelo, neboj. :-) Ale po té narkóze byl sice vzhůru, ale ještě půl dne tak nějak mimo (nevím, jak to říct, prostě koukal "do blba" :-) ) a byl takový pomalý. Ale jinak o.k.
Odpovědět
mmaky to je přesně ten co chci zkusit :-) . Tak já ho tedy koupím :-D
Odpovědět
Tak jsem dneska byla v PetCentru a měli tam ten Cats Best Oko Plus jen od Gimpetu a po dřevě teda nevoněl :-D . Máte s ním někdo zkušenost? Asi radši objednám ten z interneru, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
lollia: Kraken je super jmeno :-D jinak my jsem ted byli na ockovani, no a zas jsme dostali pochavlu, jak mame vychovane kocky -ani se necukly, ani nemnoukaly a poslusne pak kazda odesla do prepravky uplna sama (jen vytahnout je z ni, to je boj :-D ale jinak jsem rada, ze mame odcerveni tu vodicku mezi lopatky, ze bych je nechtela pak rvat tabletkama, za to jsem fakt vdecna, ze neco takovyho existuje ;-) a jak se maji vase kocicky? ja jsem vas dlouho necetla :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Bobtail: a co svatba? uz s emusis strasne tesit, co? :-) videla jsi fotky Julie? jsou moc hezky,ze jo :-)
Odpovědět
Est Julie mi ještě ty fotky neposlala :-( . Naše kočičky se mají špatně, mají plíseň :-( . Jinak když jsme u toho očkování, slyšeli jste už o Postvakcinačním sarkomu??? Doporučuji se zeptat veterináře a nechat očkovat kočky do zadečku místo lopatky a popř. vynechat vakcinaci vztekliny |-| ...
Odpovědět
Ahoj est, u nás je vše v pohodě, kočičky jsou zdravý a plný elánu... Vespíkové se už hojí ten olí(ý?)sanej krk - měla to úplně rozedřený od klíšťákovýho obojku - si to mrška tak drbala :-p Jinak jsem koukala na videjko (na mobilu), jak byla vespa malinká x-) je to božský ty koťátka. A Dízl je teď šíleně umazlenej, to už snad ani víc nejde... akorá jsem mu na stehně našla 2díry 8-( jak od psích špičáků...už tam má teda stroupky, ale by mě zajímalo, kdo mu to udělal =-) s cizíma čoklama se nebaví a ti naši? no moc tomu nevěřím, dlachňají ho dost, ale že by mu prokousli stehno?? no můžu to přeměřit a porovnat. bobtail, co to zase je?? kruci, to aby si člověk dával pořád na něco pozor |-| hodíš nějakej odkaz? nemám moc čas serfovat...dík!
Odpovědět
Profilova fotka
bobtail: mym vztaklinu nedavame, po konzultaci s veterinarem, ktery rikal, ze je to zbytecny, kdyz jsou stale doma, ze je to jen zbytecne zatizeni jejich orgnismu. a on je teda vzdycky ockuje na boku, bliz k zadecku, tak snad je to vsechno ok. co se jim deje s postvakcinalnim sarkomem? chuderky cicii:-( kde tu plisen maji? a uz se jim to lepsi? jak dlouho se to leci? drzim palecky a posilam jim drbanec za ousko x-) My jsme se s Julii prave zrovna potkaly na ICQ, takze mi to pak hned poslala. a moc jim to sluselo, a to misto je fakt na svatbu krasny :-) nyky: no tak to stesti, ze se mu nic nestalo!!!! ja jsem taky nedavno koukala na fotky, jakbyl Prcek mrnavouckej, proto dostala tohle jmeno :-D
Odpovědět
Postvakcinační sarkom ve zkratce: jedná se o bujení v místě vpichu, hlavně tedy z vakcíny vztekliny a kočičí leukémie, toto bujení končí zhoubným nádorem. Doporučuje se tedy píchat jen trojkombinaci. Pokud se to zachytí včas a nádor se vyoperuje celý, je tu reálná možnost, že to kočka přežije. Proto se doporučuje píchat do zadečku, protože tam se případný nádor lépe vyřízne. Pokud se očkuje za lopatku nebo na bok, proroste nádor až na žebra a tím se pak špatně odoperovává, případně to už ani nejde. Je to to, co má kolegova kočka, jak jsem tady psala, že s ní chodí na chemoterapie. Já o tom teda četla prvně, tohle vám zase nikdo neřekne! Est plíseň chytli od kocourka na návštěvě - Koblížka. Mají jí na ouškách, Anabell to má horší, má to i u očíčka a za krkem, je z té vodičky celá mastná, takže se pořád meje! Je to mykoza, takže nakažlivá a můžem to chytit taky :-( . No zatím nic, ale kočkám se to moc nezlepšuje |-| . Vet říkal týden, ale na návodu toho léku píší 2-3 týdny, mažeme teprve od soboty, tak snad se toho zbavíme :-S . Drbanec vyřídím :-D . Jinak Julie si mě dala do seznamu na icq a já jí taky, ale fotečky mi zatím neposlala :-N . Já jí ještě písnu, až tam bude, teď se tady moc neobjevuje, asi si užívá novomanželského života :-D .
Odpovědět
Bob, já mám dobrého veterináře, tak mě na ten sarkom upozorňoval. Ale říkal, že se to objevuje velmi zřídka, až za pár let po očkování, že on sám měl asi tři případy a bohužel všechny skončily tragicky. A co jsem četla, tak se to objevovalo hlavně u vakcín jedné nebo dvou firem, snad se to už řeší a současné vakcíny by měly být lepší. Já tedy vzteklinu už taky neočkuju, ale tu leukémii jsem teď naposledy nechávala dát.
Odpovědět
Loony tak to máš opravdu skvělého veteřináře :-) . Já bych se o to nezajímala, ale jak to má ta kolegova kočka, tak jsem na to teď narazila a konečně zjistila o co jde. On mi jen řekl, že to má z očkování. Docela mě to zaujalo, ale asi je pravda, že to není zase tak obvyklé. Ale tu vzteklinu taky přestanu očkovat, podle mě je to pro pokojové kočky zbytečné. Jinak ta kolega kočka se toho snad vylíže, prý je v pohodě, tak to snad pomohlo ;-) . Jinak to měla na boku a při operaci jí museli vzít i kus žebra.... Já teď koukám po novém škrabadlu, domluvili jsme se s miláčkem, že holkám koupíme za ty potíže s plísní nějaké větší x-) .
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/11372-ahoj... :-D
Odpovědět
Bobtail, dík za vysvětlení... jsem tak přemýšlela, kam to těm našim kočkám píchají, ale asi do zadku... mám pocit, že do toho svalu to i líp snesou. Na podzim jdem očkovat, tak si na to vzpomenu... jinak u nás je vzteklina nutná, nerada bych aby to dotáhli dom od nějaké toulavky. a u psů ten sarkom nehrozí?? =-) Holky ale musím vám něco napsat :-) většina z vás víte, že naše kočky jsou přes den venku (doma je to nebaví!). Takže ráno po snídani peláší ven... ALE včera jsme dojeli domů, Dízl přiběhl jako první a Vespa nikde, což není neobvyklý...tak jdu do baráku, Dízla v patách - vejdu do kuchyně a tam naše Vespíková!!!!!!!!!! :-o :-o my jsme ji tam normálně ráno zavřeli!!! :-D :-D :-D takže byla od 6hod do 20h zavřená v místnosti BEZ jídla a co je nejdůležitější BEZ záchodu!!!!!!!! a ona to vydržela, neudělala loužičku ani bobek(jsem lezla po zemi a koukala pod linku i pod sedačku :-D )... já jsem z toho byla vyřízená celej večer a pořád jsem ji chválila :-N :-N no =-) někomu to asi tak úžasný nepřijde :-) ale po těch čůracích a kakacích peripetiích co jsme s ní měli, je to prostě super x-) tak a jde se pracovat. pěkný den.
Odpovědět
No vidíš Nyky, jak se ti povedlo ji vychovat. :-D Ta naše Opice je ale prdlá, teď se tu zřítila ze 40 cm širokého parapetu. :-D
Odpovědět
No nevím, zda je to naše zásluha :-D :-D ale odpustili jsme jí, že chodila po lince, páč co tam chuděra měla celej den dělat :-D :-D Opice je trošku trdlo ne? :-N :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?