Jaký je váš názor na menstruační kalíšek

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
www.kalisek.cz, www.menstruacnikalisek.cz, případně poradí google. Vím o několika málo holkách, které to používají a jsou nadšené (třeba se objeví i tady). Jaký je váš názor? :-)
Odpovědět
já bych to shrnula tak, že asi málokterý gynekolog, který není "podmáznutý" od nějakého výrobce, doporučí kalíšek nebo tampon - z toho prostého důvodu, že se něco dává dovnitř... co jsem tak četla, tak co do vhodnosti je řadí vložky - kalich - tampony... celkově ale gynekologové o kalíšku moc nevědí, takže je otázka, nakolik jsou jejich rady relevantní :-| je jasný, že třeba neumytýma rukama si člověk může zadělat na malér, tam bych v porovnání s tampony viděla tu výhodu, že kalich se zavádí o dost níž než tampon, takže si člověk nesahá tak hluboko... a u kalíšku vidím tu výhodu, že si ho můžu vyvařit a zajistit si tím dezinfekci, zatímco u tamponů člověk takovou možnost nemá a musí věřit tomu, že v továrně dodržují hygienické předpisy a že ty tampony byly dobře skladované... v tom "zatékání zpátky" bych to viděla u všech forem podobně - když člověk leží, tak ta krev logicky tolik neodtéká a pohybuje se volně v pochvě pokud má někdo sklon k zánětům a podobným věcem, které se opakují, tak by asi měl mít dost rozumu a používat to, co mu tyhle problémy nepřivodí... pro někoho to jsou vložky, pro někoho kalíšek, to si asi každý musí otestovat sám... co se týče bolestí - asi jednou nebo dvakrát za ty 2 roky se mi stalo, že jsem měla po zavedení kalíšku silnější MS bolesti, které zmizely po vyjmutí a opětovném zavedení... nicméně ani to mě od kalíšku neodradilo, protože zejména to, že jsem se zbavila opakovaných zánětů močového měchýře, tohle negativum převáží :-)
Odpovědět
Holky jeste dotaz plavete s kaliskem?Nebo ho vymenite v te chvili za tampon?
Odpovědět
plavala jsem v moři..super...konečně jsem se nebála žraloků :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
k článku co sem dala marci, sem si to přečetla a žádný negativa nevidim - jako co se týká té nesterilnosti, představte si, že právě proto se ten kalíšek vyvařuje ! - což se dělá i v nemocnicích - jen maj na to sterilizační přístroje - dělalo se to roky a fungovalo to, to že se dnes používá většinou jednorázové umělohmotné pomůcky (viz,třeba zrcadla u gynekologa) je zas jako vždy velmi dobrý byznys ;-) takže jediný negativum vidim v tom, že někdo je holt moc cimprlich a vadí mu pohled na vlastní krev a že tedy při manipulaci s kalíškem opláchnutí atpod....... se dotyčné zvedá kufr a ano tam pak chápu, že si ho nekoupí :-D a když to popraská, tak si snad koupim novej i dřív jak za 10 let :-) p.s. a velmi mne tam pobavil ten první příspěvek - penis taky neni sterilní a stejně si ho tam necháváte strkat :-) :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Fris:To bylo urco kvuli kalisku :-D :-D :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
marci - to nemá cenu to je o ničem - začni se mnou polemizovat až vážně budeš mít tu zkušenost, pak ta diskuze bude totiž relevantní, jinak prostě není :-S to je jako bych ti tvrdila, že lístkový oříšky jsou nezdravý, zase jak pro koho, někdo je miluje jako třeba já a někdo jako třeba moje kamarádka je jíst nemůže, protože má na ně alergii a jak by si jeden vzala nateče jí jazyk a může se udusit :-N - ale jen proto, že ona sama s tim má negativní zkušenost přece nebudu tvrdit jak jsou lískový oříšky děsný, zvlášt´když všem okolo chutnaj atpod......... takže to je vážně diskuze o ničem :-) v.i.p - plavem ;-)
Odpovědět
v.i.p. :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
marci - víš co si máš o tom myslet, že opravdu nesmíš věřit všemu co píšou v novinách, v diskuzi nebo co řikaj v televizi, ona totiž skutečnost bývá většinou naprosto jiná ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
marci,nacucanej tampon taky není vzor sterility :-p
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
já nevím ale mě to tu přijde jak spolek zfanatizovanejch lidí,ted už to není jen o tom jestli kalich jo nebo ne, ted to vypadá jak cokoli špatnýho na adresu kalichu marci napíše tak jí hnedka zuřivě odporujete....to vám to za to fakt stojí??dřív jste to vy nebo nikdo neznal a co
Odpovědět
Tak trochu pro pobavení - já jsem si před chvílí objednala svůj už třetí kalíšek. O ty první dva jsem totiž lehce kuriózními způsoby přišla :-N . První se mi prostě ztratil (nevzpomínám si, kam jsem ho mohla i s pytlíčkem položit), tak jsem si objednala nový. Jednou jsme odtahovali skříň, abychom vyčistili bordel, který tam nanosili naše potkanky - a co nevidím? - ohlodané zbytky kalíšku :-D (fakt by mě zajímalo, kam jsem si ho - samozřejmě po skončení menstruace a vyvaření - mohla odložit, že ho ty potvůrky našly :-) ). Ten druhý (s kuličkou, jak jsem si ho tu ne tak dávno chválila) jsem zlikvidovala jinak. Blížila se menstruace, tak jsem kalíšek šoupla do hrnce s vodou, zapálila hořák, odešla k televizi... a najednou manžel zařval, že hoří! No jak jsem úplně zapomněla na to, že vyvařuju kalíšek, tak se vyvařila veškerá voda, kalíšek se vzňal a shořel na popel :-N . Naštěstí se nic nestalo, jen jsem musela vyhodit spálený hrnec a naběhnout do drogerie pro tampony. Vložky moc nemusím, prostě mi "tam" vadí, tampony jsou pro mě pohodlnější, ale zase mě rozčiluje ta šňůrka :-N . Takže kalíšek si jen chválím. A ke všemu, co tady zaznělo - je to fakt na každé z nás, co jí vyhovuje a jak se svým zdravím naloží. Myslím, že při dodržování správné hygieny nehrozí žádné vážné komplikace. Argument, že krev nateče zpátky, mi připadá dost diskutabilní. Fakt mi připadá, že bych musela ležet hlavou vzhůru, aby něco teklo zpátky. Škodlivější mi připadá spát celou noc s nacucanou vložkou. Ty různé systémy, jako že krev uzamknou uvnitř, jsou taky hezká reklama, ale v reálu to taky nefunguje na 100 %. Nekupovala jsem si nikdy žádný levný šmejdy, a když jsem ráno při vyměňování vložky zkusmo přiložila kousek toaletního papíru na vložku, pokaždé se nějaká krev obtiskla... takže tomu kontaktu s vlastní krví se asi nevyhnu při používání jakékoliv hygienické pomůcky. Je to prostě o přiměřeně časté výměně čehokoliv (ať už vložky, tamponu nebo kalíšku), aby se ta krev "nekazila" (nebo jak to vyjádřit správným slovem). Jo, když jsem teď manželovi říkala, že si objednávám nový kalíšek, tak mě důrazně upozornil, že příště budu při vyvařování stát nad sporákem a celou dobu to hlídat, abych zase nepodpálila byt :-N
Odpovědět
Profilova fotka
fire - promin, ale neni to spíš naopak, to vy dvě tu fanatickypíšete, jak hazardujeme se svym zdravím :-D jancee - to je dobrý a já si donedávna myslela, že takový "střevo" jsem jen já :-D taky sem na něj jednou zapoměla, ale naštěstí včas s i vzpomněla a voda vyvařená nebyla :-) ale zas se mi povedlo hodně horkej hrnec dát na pracovní desku v kuchyni, kde sem jí poněkud malinko propálila :-p :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
fire...přečti si mé příspěvky zpětně..v každém zdůrazňiji,že píšu jenom za sebe a o svých zkušenostech,já jsem ten poslední člověk,který by někoho nutil nebo přesvědčoval,na to mám za sebou velice dramatickou minulost i co se týká represí za komunizmu...
Odpovědět
no už to že my jsme jen dvě a vás je víc tak my to přijde jak někdo někomu nalejvá do hlavy jak je něco úžasný atd.jo už sem si zvykla že na těchto diskuzích ak řekneš něco proti tak se do tebe každej pustí a bude ti hustit to svoje,každopádně ještě mě opravdu nikdo nepřesvědčil abych takovou věc používala.nemám ráda ani tampony. marcicek-já to mám podobně,taky MS přes noc skoro nemám
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
marci - ale já tě taky nenutim :-D jinak souhlasim nemá to cenu :-) fire - no to je ale kravina a zrovna já, už sis mohla všimnout, že zrovna na mě se všechny na brms sesypou jen pokud napíšu něco mimo proud, já sem ta poslední co by si nechala něco nalejvat do hlavy :-p :-D já píšu o svejch zkušenostech s kalichem, vy 2 ty zkušenosti nemáte :-N , tak ani nemáte o čem psát; pište sem až ty zkušenosti s tim kalichem mít budete :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
marci - ujeté je spíš to, že kritizuješ něco co neznáš :-p
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
holky, já bych to tak nebrala. určitě je dobře upozornit i na negativa, jak píše marcicek. spousta holek už má ty zkušenosti, tak kalíšek chválí. já doufám, že s ním taky spokojená budu. záleží prostě na tom, k čemu je která holka náchylná. když budu náchylná k opruzeninám, je jasné, že mi budou vadit vložky a když k zánětům, infekcím a kvasinkám, tak zase tampony. kalíšek mi přijde jako lepší alternativa tamponů, ale ne každému to vyhovuje. a pokud si marcicek prodělala STS, tak se nedivím, že je odpůrce tamponů a pokud je s vložkami spokojená a nemá s nimi problém, je to jedno. mně by asi hrozně vadily při sportu, protože ráda sportuju a už tak mi vadí slipovka na kole, když si ji dám do cyklokraťásů. tak už se nedohadujte, holky, jdeme spát ;-)
Odpovědět
myslím že to není vůbec produktivní....marci a fire jsou prostě odpůrkyně kalichu - ok beru v potaz, já mám zase zatím samý pozitivní zkušenosti a to už to používám fakt nějakej ten pátek a to že někdo napíše že měl zánět dělohy? nevíme z čeho to ta holka měla, nevíme jestli náhodou není např.prase který nedbá na hygienu, nikdo jí nepotvrdil že je to používáním tohoto atd. prostě nevíme nic....takže každý ať si používá co chce, pro mě kalíšek vede a tím bych tuto nesmyslnou debatu asi ukončila :-D
Odpovědět
trošku mě to připomíná např.diskuzi o HA, taky se tam jednu dobu vždycky sešly holky, který s ní mají nějaký problémy a přesvědčují všechny (nebo to aspoň tak vyznívá) jak je to hnus největší a kdo nemá problémy tak kecá, nebo je bude mít atd...prostě každýmu vyhovuje něco jinýho, i ty negativní hodnocení o kalíšku sem četla ale to neznamená že to mě osobně nevyhovuje, já s kalichem mám prostě samý pozitivní zkušenosti tak je holt budu šířit dál ;-) pokud se někomu tato myšlenka příčí tak ať klíďo používá vložky ...
Odpovědět
Profilova fotka
kata - naprosto souhlasim, amen a dobrou noc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja pouzivam kalisek uz tri roky a jsem maximalne spokojena. Tampony mi nevadily, ale tohle je o 100% lepsi, vyndam rovnou ve sprse, umyju sebe i kalisek a zase vlozim = nerikam, ze jsem v tu chvili sterilni, ale nevidim v tom nic nehygienickeho. Holky pouzivajici vlozky (tady v diskuzi dve) - obe pisete, ze pres noc MS neznate. No a ted si predstavte, kdybyste ji znaly ... kdyby vam vleze protekla krev okolo vlozky (coz se velice casto stava) a mely jste od krve pyzamo, prosteradlo, periny ... pak byste taky asi uvazovaly jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
vložka marci taky není sterilní, taky se hemží bakteriemi a za 8 hodin v posteli při zahřívání je to celá armáda bakterií. člověk nežije ve sterilním prostředí, není to pro něho dobré ani k tomu není přizpůsobený. zánět dělohy musí být z neléčeného zánětu pochvy, to at nikdo nevykládá že jen tak měl zánět dělohy jen tak. A když přes noc nic neteče, zůstává to v tělě a nepříjde mi to nějak divné. Je to přirozené. Mě dělá trošku problém vytahování, mám kuličku. Snad se to naučím. Pořád mi klouže. Já si ho objednala, jen na základě této diskuze. A ta je celá pozitivní... :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?