Jaký je váš názor na menstruační kalíšek

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
www.kalisek.cz, www.menstruacnikalisek.cz, případně poradí google. Vím o několika málo holkách, které to používají a jsou nadšené (třeba se objeví i tady). Jaký je váš názor? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky používám intim mýdlo od Avonu. Je to lepší než nepoužívat žádné mýdlo a jen vodu. Přítel mi říká, že jsem blázen, že ostatní jeho přítelkyně používaly normálně mýdlo, ale to jsou fakt hloupý.Zatim jsem zdravá, Ťuk, Ťuk ,Ťuk, takže to asi špatně nedělám. No já tampony nepoužívám, jen v nejkritičtější situaci třeba do bazénu, když to nejde odložit, jinak používám vložky. Ale podle vlastních zkušeností mě vložky dráždí tu jemnou pokožku a pak mě pipinka :-) pěkně svědí. Takže to asi taky nebude to nejlepší řešení. Ještě jsem si vzpomněla, že doktorka mluvila o syndoromu šoku, který se může dostavit při používání tampónů i kalíšku.
Odpovědět
no ja kdyz si vzpomenu na doby kdy sem byla na tamponech a vlozkach - fuj fuj uz nikdy vic :-D tedka zrovna kalisek pracuje a ja sem brzo rano suverene vystartovala do mesta a zase zapomnela ze ho mam :-N trklo me to az sem sla na zachod ze sem ho rano vlastne nevylila :-D
Odpovědět
Nevestapetulka, muzes si specialne pro mne od doktorky vyzadat detailni studii syndromu toxickeho soku z kalisku? Myslis si, ze by psali v tom letaku k tomu, ze s kaliskem k zadnemu syndromu toxickeho soku nedoslo? Kdyz je teda vyrobeny z lekarskeho silikonu, ktery se pouziva i na drobne implantaty (nemyslim prsni), nechapu, jak muze ten toxicky sok zpusobovat. Precti si o tom vic, pripadne tuhle diskuzi od zacatku x-)
Odpovědět
nevestapetulka: teda,kdyby mi manzel rekl neco ve smyslu, ze jeho byvale delaly to ci ono, tak proc ja ne, tak na nej hodim takovej vrazednej pohled, ze uz to vickrat nezkusi :-D Ty devcata maji stesti, ze jim nezacaly pekny problemy :-| Myslim navic, ze tampon do bazenu prave bude dost spatny, jelikoz nezabranis "nacucani" a co se tam vsechno nacucne bych radeji nechtela vedet. Myslim, ze mi problemy zacaly prave po koupani s tamponem :-( ...
Odpovědět
Profilova fotka
mmmk: jo, diskuzi jsem pročítala tak zběžně a psala jsem jen, co mi řekla doktorka, ne že s tim souhlasim. I když jsem laik tak si myslim, že kalíšek a tampon, kromě toho, že jsou uvnitř, jsou dost rozdílné pomůcky. Určitě se nedá srovnat nacucaná vata s lékařským silikonem. Četla jsem i na netu spoustu věcí a tom syndromu tam taky nic nebylo. Jak jsem řekla, byl to jen názor jedné doktorky..
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi: jo s těma bejvalkama mi to povídej. Ale na začátku vztahu jsme si začali říkat všechno - úplně všechno. Aspoň já osobně jsem chtěla vědět všechny detaily o bývalkách a jsem ráda, že to vim. Já řekla jen to, na co se ptal. Známe chlapy, že :-D Moje teta má taky probémy z koupání v bazénu s tampónem, takže nevim. Jak jsem čekala u doktorky v ordinaci, tak tam jde takový ten program, co se vysílá v čekárně a tam zase nějaký doktor říkal, že tampony jsou vhodnější než vložky. Co člověk, to jiný názor...
Odpovědět
Petulko, ten doktor to říkal, protože mu za to dobře zaplatili. OB se poslední dobou hodně nechávali vidět a i skrytě podsouvali svoje výrobky třeba na stránkách pro dívky. Kdybych měla věřit všemu, co mi poví doktor, tak bych možná skončila na psychiatrii s depresemi, kdybych včas nezměnila HA, nebo by se mi rozpadl dlouholetý vztah z důvodu mého dlouhodobého sex. nezájmu z mé strany, kdybych HA brala dál, a za to všechno podle mého doktora HA vůbec nemůže, ale já vím své. Taky jsme si to všechno vyříkali a asi u něho platím za divnou pacientku, co odmítá poslušně zobkat HA. Proto se ho na kalíšek ptát nebudu, o takovéto "banalitě" si dovedu úsudek udělat i sama a zhodnotit, jestli si náhodou už rok strašně neubližuju používáním kalíšku. :-N
Odpovědět
Souhlas s lotoskem. Nedavno jsem nekde o kalisku cetla v nejakym casaku a ten doktor (O. Bayer - jen ty inicialy :-D :-D) psal, ze kalisek je naprosto nevhodny a ze jediny spravny jsou tampony O.B. A dokonce nad tim clankem nebylo ani napsany "Komercni sdeleni."
Odpovědět
je to hrozna sranda jak nekdo dycky doporucuje jen a jen tu jednu znacku a ta je nejlepsi apod.no vzdycky se zasmeju....ale me prijde ze od te doby co mam kalisek tak pri reklamach na tampony a vlozky vzdycky zacnu uplne litovat ty holky ktery to jeste aplikujou a o kalisku nemaji paru :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo to je pravda, že spousta ženských zatím o kalíšku vůbec neví. Já se o něm dozvěděla z časopisu, ale dlouho už jsem nic podobnýho neviděla...
Odpovědět
ikarkulka: šířit slávu kalíšku na facebooku! Dobrý nápad ;-)
Odpovědět
tak holky...píšu sem až teďka,nějak se mi to po antibiotikách spozdilo...takže mám za sebou první noc s kalichem :-) ....co na to říct..jééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
akorát při vyndávání....je rychlej.... :-D svině klouzavá :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
jak tu někdo psal o tom zvlhčování - u toho mého je napsané, že se lépe zavádí mokrý nebo se dá použít nějaký lubrikant na bázi vody, ale třeba tea tree oil je tam jasně napsaný, že se používat nemá - že by poškodil strukturu toho kalíšku...
Odpovědět
já chci radu od brumdinky,jak ho vyndat,aniž by vyskočil :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fris: drž ho a nepouštěj potvoru :-D :-D nevesta: hele tak sem asi hloupá :-D :-D :-D já používám sprchovej gel na všechno a nikdy sem s tim problémy neměla, takže nevidim ani problém v tom používat jen mýdlo; kolikrát mi příde že speciální přípravky na intimní hygienu jsou jen taháním peněz z kapes zákaznic ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jen četla, že je to nezdravý, že to poškozuje to PH v pochvě...
Odpovědět
Profilova fotka
neves: jasně v pohodě, já jen že nesmíš věřit všemu co čteš nebo vidíš v televizi - to je jak s tim kalíškem, taky tio všude budopu tvrdit jak nejlepší jsou tampony, jen aby to prodali ;-) a přitom kalich je nejlepší :-)
Odpovědět
ja neviem,čo je pochva :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fris - to je to z čeho Ti ten kalich vyskakuje :-D :-D :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D :-D z ruky????? :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brum: no jak myslíš.
Odpovědět
Čau kalíšnice! tak vás zase po dlouhý době zdravim. Letos mi to akorát vychází že to dostanu v den odjezdu na dovolenou a vzhledem k tomu že už jsem si to posouvala práškama kvůli svatbě, tak teď už to ani posouvat nechci a ani mi to nijak nevadí, protože tohle bude moje čtvrtá menstruace s kalichem a jsem 1000% spokojená! Jen mě pobavila poslední návštěva u gynekologa, když jsem se ho zeptala co si myslí o užívání kalíšku:-) Řekl mi že nejlepší jsou prostě vložky, protože s tamponem i kalíškem se krev hromadí uvnitř v těle a vzniká tam ideální prostředí pro různé bakterie.... Nicméně jsem mu poděkovala za názor a když jsem odcházela, tak v čekárně právě běžel reklamní spot na menstruační kalíšek a o nevhodnosti užívání vložek :-D A to jsem si myslela že mám moderního gynekologa :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lili - a kde běžel ten spot, jsem ještě neviděla, ten bych chtěla vidět x-)
Odpovědět
já to shrnu...neznala jsem...vlezla jsem sem...koupila jsem...blažená jsem :-D . díky brum,žes mě dokopala ke koupi...sice nemám ještě natrénovaný vyndávání mimo domov a zatím se mi to povedlo dokonale jenom jednou :-D :-D :-D ...bála jsem se,že ho budu cítit...necítila..dokonce jsem měla MS s kalichem kratší asi o 3 dny...myslím,že jak ta krev nedojde do styku s tělem..ty bakterie se tam nemnoží...a takový divný kidy bych těm neznalejm doktorům omlátila o hlavu....super,super,super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fris - nemáš zač ;-) souhlas, já mám taky jen pozitivní zkušenosti, menses mám kratší, dřív jsem ještě dlouho špinila a pipka mě svěděla, ani mytí nepomáhalo :-D :-D :-D a s kalichem no problem, nic nesvědí ani nevim, že mám MS a spát musim s kalichem v kalhotkách,abych si ráno vzpoměla že ho tam vůbec mám :-D :-D :-D
Odpovědět
brumdi...tys mi zatajila,že máš pipku :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nevestapetulka, já mám zase zkušenost, že je opravdu lepší na intimní partie nepoužívat normální mýdlo, ale intimní. Používám nejradši Lactacyd. 100 lidí - 100 zkušeností, takže jeď podle toho, co ti vyhovuje :-)
Odpovědět
Brum: on dal do čekárny plazmu a běžej tam jen samý takovýhle gynekologický spoty, tak to bylo mezi tim.. Je vidět že neví co tam pouští :-D
Odpovědět
Ahoj devcata, kdyz uz je tu nacate toto tema, napisu i svoje zkusenosti i problemy. Uz jsem to resila na jinem foru, situace je nasledovna: Koupila jsem si Lady cup vetsi velikost, bo mi malej protekal. Myslela jsem, ze to asi bude hodne prokrvenou sliznici a nedostatecnou prilehavosti kalisku k posevnim stenam. Situace se opakuje - prvni den pouziti dobry a dnes druhy den opet spatenka...Snazim se kontrolovat, zda se spravne otevrel, zda dobre sedi a vytvoril se podtlak, presto je nekde chyba...a netusim kde...mate nekdo podobnou zkusenost? Kalisek pouzivam uz skoro rok a situace se kazdy mesic opakuje. Vzdat se ho nechci, nicmene to neni pohodlne...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?