Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Moje naroky na meno nie su velke .. chcela som meno, ktore je medzinarodne ale pritom nedrazdi a neda sa skomolit na nejaku nepeknu prezyvku .. Tak mam uz 4,5 rocnu Moniku :-)
Odpovědět
@kattyd Tak mě se třeba líbí jak Svatava, tak i Louisa - zdrobněle Lola :-) Samozřejmě k Louise ucházející příjmení (třeba Berger).
Odpovědět
Ahoj, Kdyby jste měli ve vaší rodině malou Samantu, jak byste jí říkali zdrobněle?
Odpovědět
@opickalu myslím, že Samanthám se říká Mendy, ale jistá si tím nejsem. Mě se líbí běžný jména, nepotřebuju, aby moje dítě vyčnívalo z řady :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chlapec Erik,,dievča Stela to sú moje výherné mená
Odpovědět
@mellie To si pleteš s Amandou ;-)
Odpovědět
@samantha_carter Aha :-) Ještě jsem si vzpomněla, že kamarádka má fenku Samanthu a říká jí Summer a říkala mi, že se to tak používá, ale to mi taky nepřijde jako zdrobnělina :-|
Odpovědět
Nejčastější jména děvčat v lednu 2012 = Katastrofa :-( Liberecko: 1. Eliška a Tereza; 2. Kateřina; 3. Anna Královéhradecko: 1. Anna; 2. Adéla; 3. Kateřina; 4. Eliška Pardubicko: 1. Eliška; 2. Tereza; 3. Kateřina Olomoucko: 1. Tereza; 2. Eliška; 3. Anna Moravskoslezsko: 1. Adéla; 2. Karolína; 3. Tereza Zlínsko: 1. Eliška; 2. Natalie; 3. Tereza Jihomoravsko: 1. Veronika; 2. Adéla; 3. Eliška Vysočina: 1. Tereza; 2. Anna; 3. Eliška Jihočesko: 1. Eliška; 2. Tereza; 3. Kateřina Středočesko: 1. Anna; 2. Tereza; 3. Karolína Praha: 1. Anna; 2. Tereza; 3. Adéla Plzeňsko: 1. Tereza; 2. Adéla; 3. Karolína Karlovarsko: 1. Lucie; 2. Tereza; 3. Adéla Ústecko: 1. Eliška; 2. Natalie; 3. Tereza
Odpovědět
@samantha_carter co je na tom za katastrofu? :-D
Odpovědět
@mellie Spíš pelmel :-D :-D
Odpovědět
Neobvyklá jména, která se vám líbí? Najdete je na stránce: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategori...
Odpovědět
Profilova fotka
Nsše beruška se jmenuje Paris,každý je z toho takový vykulený,ale už jsme si zvykly a voláme na ní Parinko,a jak si nás všude pamatují :)
Odpovědět
Článek se načítá
@samantha_carter http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategori...
Odpovědět
Miminka v Šumpersku a Jesenicku Karolína Babuňková Karolína Šamajová Adam Králik Adam Krump Viktorie Obdržálková Viktorie Marie Bendářová Martina Machálková Aneta Ďurišová Aneta Masárová Sofie Moravcová Vojtěch Šincl Matyáš Danielčík Kateřina Šulcová Andrea Pokutová Nikola Vágnerová Nikola (kluk) & Romana Šimkovi Lukáš Hejkrlík Oliver Giesl Barbora Podhorná Veronika Dvořáková Štěpán Novák
Odpovědět
Já chtěla dát Valinku(Valérii),ale máme nakonec chlapečka Robinka :-) Jinak Terezku má brácha a teď budou mít druhý a pokud to bude holka,tak to bude Natálka.Já říkám,to přijde ke školce k plotu,zavolá Terezko,Natálko a půlka školky za ním přiběhne :-)
Odpovědět
Miminka na Sokolovsku Isabel Regieta David Eliot Hanzlík Lara Černáčová Jennifer Ladičová Laura Kočišová Sofie Kaiglová Petra Paule Tereza (Simona & Petr) Tereza Kováčková Tereza Nováková Tereza Pichertová Tereza Podzimková Lucie Zdvořáková Lucie Bubeníčková Lucie Urbanová Lucie Weinlichová Adam Katriňák Vítězslav Roubal Zdeněk Novák Jan Lambert Jan Šudák Nikol Koščenová Filip Polívka Boris Priesel Ondřej Demeter Ondřej Prezmecký Ondřej Čapek Ondřej Bednář Ondřej Werner Tobiáš Plzák Patricia Pompová Denny (Gabriela & Marek) - sestra Nelly Šárka Siváková Šárka Vávrová Michaela Giňová Gabriela Bažová Kristýna Klasnová Tomáš Blažík Tomáš Botlík Ludvík Vrbata Natalie Šiváková Natalie Pohlodková Natalie Březinová Lukáš Břetislav Přívala Lukáš Hrouda Kateřina Krause Vanesa Feri Vanessa Dudziaková Adéla Závodská Josef Veber Dominika Vávrová Dušan Lichnouský Nela Lichnerová Michael Hackl Jakub Zeman Matyáš Oračko
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Pro chlapecka mame Jakob Benjamin a pro holcicku mame Vanessa Monika
Odpovědět
Mě se na holku líbí dlouhá jména jako Natálie, Viktorie, ... (bohužel dost oblíbené a frekventované 8-( ). Na kluka se nemůžeme shodnout, ale nevadí - není to momentálně aktuální :-) . Manželovi se líbí Valtr, protože to zní dominantně, mě se nelíbí, že se nedá pořádně zdrobnit a normálně ho oslovovat. Musím do té doby vymyslet nějakou alternativu :-D . Co bych určitě nedala jsou Samuelové, Sofie, Tobiášové apod. je jich prostě až příliš za poslední roky ;-) . ...znám to moc dobře se svým jménem jaké to je :-D .
Odpovědět
moja laska je Davidko a Kristinka,co poviete na mena?
Odpovědět
Mě se líbí Eliška a Tonda :-).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@opickalu No, přece Sam je zdrobnělina pro Samanthu.
Odpovědět
@romiksisi Jakob Benjamin? Vy jste Židé?
Odpovědět
Profilova fotka
neeee ale Jakob je v nemcine lepsi nez Jakub a Benjamin po manzeloj ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Ahoj holky jaký máte názor na Sebestiána jak by jste mu říkali zkráceně a jak zdrobněle?
Odpovědět
já mám kamarádku , má syna a je to Sebík ;-)
Odpovědět
@rozalie7 záleží jaké máte příjmení.. sousedům se narodil Sebastián, ale k jejich českému příjmení je to hrozný kýč.. No a jeho malí synovci mu řikají Bast... protože je to pro ně prostě moc dlouhé
Odpovědět
krizecek:Ahojky tak přítel má maďarské příjmení Deme myslím si že by to k tomu šlo snad teda, jen to zkráceně Bast se mi moc nelíbí :-|
Odpovědět
@rozalie7 tak to vám k tomu jde :-) No ten Bast- ono to není záměrně, ale děti mají 2,5 a 3,5 let a prostě takto dlouhé jméno je pro ně složité
Odpovědět
Profilova fotka
@erikasarkoziova ja by som chcela tiež pre dievča Kristínku (alebo Karolínku) :D
Odpovědět
Profilova fotka
Co se týče jmen, tak mi přijde, že je vždy nějaké období kdy se některá jména dávají víc a některá míň, nevím jestli je to podle nějakých právě běžích seriálů, ale za mé 4 roky působení v HK na porodnici mi to tak přijde. My čekkáme s manželem v květnu holčičku a máme por ni vybrané jméno Elena. Moc se nám líbil i překlad jména....pochodeń nebo světlo...A kdyby to byl býval kluk, tak by to byl Jonáš.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?