Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@misule2381 Mstiboj a Mstislav jsou super! :-D Já zas někde viděla jméno Kyslena, tak jsem už měla nutkání, ale zaplaťpánbůh za super film Woodyho Allena, takže mám o holčičí jméno postaráno. Hned, jak jsme spolu začali chodit, tak jsem v tom měla jasno, že prostě budu mít Annie Hall, hotovo šlus! 8-)
Odpovědět
@marcelahall a kdybys měla trojčata,tak to mohou být Vicky,Christina a Barcelona :-N Jinak Annie Hall super
Odpovědět
@peetulka22 A co takhle dát dvě jména? Třeba: Alex Jaroslav, Gabriel Jaroslav, atd......
Odpovědět
Profilova fotka
@samantha_carter to neprojde :-)
Odpovědět
@peetulka22 to ani nedávejte, tyhle kombinace klasických a moderních jmen sou otřesné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek to bych ani nechtěla,když ale už kombinace tak třeba Václav Jaroslav.... a nebo něco takového,mě se ty moderní jména ani moc nelíbí
Odpovědět
@krizecek Gabriel je staré jméno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja celou dobu snila o zite a nakonec nam v postylce spi mala Johanka.
Odpovědět
Profilova fotka
chlapec Samuel alebo Alex a dievča Amy alebo Sofia :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte my by jsme chteli - pro holcicku Miriam a pro kluka David ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, mi máme Timea-Zoe a Tobias-Tibor :)
Odpovědět
@rezetka :D u nás v rodině byl děda Karel, táta je Karel a brácha je taky Karel :-D ten tradici porušil a má prvorozenýho Olivera. Dceru Rozálku- to se mi moc líbí a nejmladší je František po dědovi. Ten už zemřel, takže se otočí opravdu jen ten jeden Frantík a dal mu ho z úcty k dědovi, protože ho měl rád. Určitě nepojmenujeme své děti po mně nebo po manželovi, to je možná krapet bez fantazie, ale po těch rodičích to tak vždy být nemusí. Je ale fakt, že mně se více líbí modernější jména. Moje babička byla Božena a byla to vyloženě pohádková babička umím si ale představit že by dcera mezi Améliemi, Klaudiemi a pod byla jako ,,Božka,, krapet za exota
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kissova Vedle mě také spinká naše 1/2 roční zlatíčko - říkáme jí Timinka, Timuška, Timejka, voláme na ní také Timi - a píše se Timea :-)
Odpovědět
Lukáš a Izabela
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se stále líbí krásné klasické ženské jméno Sofie a pro chlapce Tomáš, ale tam mám víc favoritů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nutně potřebujeme něchat stejné iniciály, takže s příjemením Sklenář máme psa Snoopyho :) a holčička bude Sofia, Sandrine, Sarah, u kluků to vede Sebastien..ale to si vždycky vzpomenu na kreslený film se žraloky, kde jeden z nich zpívá "jsem Sebastian, delfín z vaší myčky"..tak nevím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme zatím vybranou Beátu,ale líbí se mi i Alžběta,Adina nebo Amálka.Kluka bych ráda Mikuláše,ale manželovi se líbí Hugo😄
Odpovědět
V nasej rodine sa uz po generacie vyskytne nejake divne meno: prastari rodicia - Gašpar, Helena, stari rodicia a ich surodenci: Emil, Ľudovít, Jolana a Genovéva, Berta, rodičia a ich surodenci: Ľudo, Jolana a Gena sa dedili, Anton, Marián, Oľga, Marta, my deti sme vychytali este celkom normalne mena, aj ked nikdy nepochopim, ako mozu vsetci v nasej rodine pomenovat syna po sebe a niektori aj dceru...mena ako Marcela alebo Erika, Aneta alebo Lenka su uplne v pohode, nase deti to maju asi tazsie, taky Tristan alebo Rebeka... ;-) este si spominam na nezvycajne meno v rodine - Melita :-)
Odpovědět
@jaja_kubin A co třeba toto: http://cs.wikipedia.org/w/index.php?t... Slavomír, Slavoj, Silvestr, Silvan, Stanimír, Spytihněv, Svetomír, Svetoslav, Solomon. Sabrina Sklenář(ová) Salome Sklenář Samantha Sklenářová Sandra Sklenářová Saskia Sklenář Saša Sklenářová Selena Sklenářová Sidonie Sklenářová Sylvie Sklenářová Slavěna "Slávka" Sklenářová Sonja Sklenářová Stella Sklenářová Svatava Sklenářová Světlana Sklenářová Shiri Sklenářová Samia Sklenářová
Odpovědět
Kluk musí být od M...takže Martin, Matěj, Matyáš, Matouš a u holky si chci prosadit Malvína nebo Anděla. ;-)
Odpovědět
@samantha_carter Upřímně, ty tvoje výběry jsou někdy šílený. Ty by jsi svému synovi dala třeba jméno Spytihněv? To mi přijde jako hodně silný kafe.
Odpovědět
@samantha_carter A co tak Simona alebo Sara?
Odpovědět
@kija Spythiněva ne, poněvadž se mi nelíbí, ale proti gustu...
Odpovědět
Profilova fotka
No tak mě o víkendu drahý překvapil, že by se případný syn mohl jmenovat po něm, zůstala jsem stát s hubou dokořán, jelikož doteď jsme se shodli, že nechceme jména dětí po nás (byť by to bylo nejjednodušší v rámci idey celé rodiny se stejnými iniciály), ale hlavně vždycky neoblomně tvrdil, že takhle ošklivě by se k synovi nemohl zachovat, a kdykoli jsme narazili na nějakého jmenovce, hluboce ho litoval ;-)! Tak nevím, co je to za výstřelek, a doufám, že ho to přejde, páč mě to prostě vadí, když se děti jmenují po rodičích :-(....Hezký pohled z dovolené zasílá Pavel, Katka, Pavlíček a Kačenka, grrrrr (příklad)!
Odpovědět
@misule2381 Teď se začala zase dávat dvě jména.. Tak můžeš dát druhé jméno po něm a první co vymslíte.
Odpovědět
Profilova fotka
kde jsou krásné české jména????? Teď jsem se vrátila z dětského tábora a byla tam samá Luisa, Bianca, Dominika, Sabina.... moje Tereza mezi něma vypadala jako exot :-D
Odpovědět
@kitinka76 Hmm, Tereza je ale řecká ;-)
Odpovědět
@kitinka76 Jestli chceš česká tak dej Svatavu, Zdeslavu, Svetoslava a podobně..... :-D
Odpovědět
@samantha_carter tak pořád lepší než Luisa, Bianca, Enrique a pod., a ktomu hezky české příjmení...
Odpovědět
My se vrátili z dovolené z Norska a jestli to bude kluk, tak Erik :-D /ale mě se to jméno vždycky líbilo,jen mě překvapilo, že příteli také/ Co mi neprošlo je Vítek a Hynek...holku chci už dlouho Bereniku, nebo Johanku :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?