Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bobova Rozárka je úžasný, ale bohužel mi ho vyfoukli..:)
Odpovědět
Profilova fotka
my sme cez vikend vyberali meno pre nasho prveho potomka a teda slovensky menny kalendar to teda vyhral, staci pozriet :D http://www.nasarodina.sk/article.php?...
Odpovědět
Můžu se vás na něco zeptat? Vybíráte jména podle významu nebo jen proto, že se vám jen líbí.. (jestli mě chápete)
Odpovědět
Profilova fotka
krásných holčičích jmen je v kalendáři určitě víc než klučičích, aspoň se mi to tak zdá... my máme pro holčičku vybranou Verunku, pro kluka zatím váháme, máme tajného favorita, ale zatím ještě děláme průzkum, co na to rodina a okolí, protože je dost neobvyklé... a jinak obecně jsem proti jménům po rodičích a prarodičích - když člověk nestihne mít dětí dost, tak by se třeba mohl někoho dotknout, že jeho/její jméno taky nedal... a plete se to... a pak s ohledem na stále větší globalizaci se snažíme vyhnout různým -slavám a -slavům a -mírám a -mírům a tak... jsou to sice pěkná slovanská jména, ale z vlastní zkušenosti vím, jak jsou v komunikaci s cizinci nepraktická...
Odpovědět
Profilova fotka
@samantha_carter prvotní bylo, jestli se nám jméno líbí a jestli se hodí i k přijmení, druhotně jsem si zjistila, jaký má význam :-) ale význam by nám jména neovlivnil, to že nám krasně zapadl je náhoda, ale rozhodně by mě to ve výběru jména neovlinilo natolik, že bych je zmenila :-)
Odpovědět
@jarcatko Co takhle Radana?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky.. ja mam malou dcerušku 9 měsíců.. žijeme v UK a jméno jsme ji dali stejně Markéta je to krásné jméno.. pochazí z řecka a znamená perla.. ano davam i jména,která něco znamenají.. Kluk by byl Matěj, což je veselý člověk, takže naše perlička svému jménu děla radost :D a kdyby se nam poštěstilo další hočičkou, bude to Mirka, možná někdo nemá rád jména po rodičích,ale takhle bude holčička po tatinkovi.. a kluk po mně bohužel nemůže být.. jsem totiž Marie.. a Mariána bych nedala ani za nic.. jedině Marka :) budeme totiž všichni na M
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme daly naši dceři jmeno Amálie vždy se mi to libilo tak proč to nedat :-)
Odpovědět
@jarcatko No vidíš, takového Radka v Americe vyslovují úplně normálně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@samantha_carter tak ani Radana ani Radek není nic pro nás, ale díky ;-)
Odpovědět
Holky, jak hezky oslovovat Lindu? Jmeno jako takove se mi libi, jenom nevim, jak ji zdobnele oslovit? :-)
Odpovědět
Linda = Linduška :) ja budem mať Miu, malinku Miušku uz v septembri :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@krizecek No sice je to už dlouho, co jste se o tom bavili, ale přidám se. U nás v rodině moc zajímavá jména nemáme, akorát praděda byl Oldřich, to se už moc dnes nedává. A babička byla Jiřina, ale to se mi moc nelíbí. Ale u nastávajícího, to jsou poklady:-) Měl babičku Hertu a ta měla 2 sestry - Hildegardu a Honoratu... Ty 3 měly ještě 2 bratry, co se jmenovali na H, ale teď si nevzpomenu. Ale narodili se ještě dost dlouho před válkou, tak nebyli pojmenovaní podle Adolfa:-D Jinak ženichův otec se jmenuje Kazimír a jeho bratr je Tadeuš(nebo Tedeusz, nevím, jak to má v občance...) A můj nastávající se jmenuje Marian a jeho bratr má jméno Adrian. Takže samá neobvyklá jména. Původně chtěla marianova maka, aby se jmenoval Florián, ale naštěstí jí to příbuzenstvo rozmluvilo:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@meindzi Linduš, Linduška, Lindička, Líla...
Odpovědět
Profilova fotka
@meindzi Já bych jí při oslovování říkala Lindi nebo Linduš... jinak Linda je úžasné jméno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Někdo tu psal, že bratr měl holky trojčata. Mě kdyby se něco takového přihodilo, tak jim dám Kazi Teta a Libuše:-D
Odpovědět
@ayenkas Herta je super :-) Začíná se mi líbit Ludwiga a Hedviga x-)
Odpovědět
priatel sa vyhraza ze syn bude po nom Frantisek (asi piaty???) a dcera Rebeka. Fakt uzasne duo... Idealne by bolo mat 2 baby. Skoncilo by dedenie mena Frantisek a aspon jednej by som dala normalnejsie meno. Uz sme sa velakrat o tom bavili, nechce ustupit a jeho mama mi raz nenapadne "vysvetlovala" ako sa u nich davaju detom mena :-D Len pre vysvetlenie... niektore mena mi znechutili ich nositelia/-ky. Napriklad u zien vedie bezkonkurencne Monika. Potom nasleduje Viera, Laura, Ela, Alena, Miroslava, Zaneta. Rebeka sa volala mucha v knizke Bracekovia mravcekovia (Rebeka Protivna). Muzske mena: tu vedie Milan, potom Pavol, Michal, Jan, Jozef, Dusan... Velmi tazko sa bude vyberat :-D
Odpovědět
@ayenkas nebo Pankrác,Servác a Bonifác :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Pankrác, Servác Bonifác sou eště v pohodě, taky by to mohli bejt Halí, Belí a Zelí :-D
Odpovědět
@mon_88017 :-D to by možná prošlo.. K tématu: děti sice neplánujeme, ale kdyby náhodou, tak ve výběru vedou pro chlapečka jména: Jakub, Tomáš, Matyáš Pro holčičku se nám líbí Julie a Rozárka, ale Rozárka se nehodí k příjmení.. Prostě se nám líbí obyčejné jména, nic extra
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Můj zákonitý choť jakožto poloviční sudeťák vyhrožuje s Helmutem a Gretl :-D :-D :-D Ovšem ani Kunhuta či Hildegarda by nebyly od věci :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@monuskar ahoj..aj ja budem mat Miu...Martinu...koniec augusta,zaciatok septembra :-)
Odpovědět
Ahoj, my jsme spekulovali dlouho, líbilo se mi Damián a Vanessa, ale nikdy bych ho nedala. Na víc Vanessek je už moc. Strašně moc jsem chtěla chlapečka, takže jsem nemohla vymyslet jméno na holku.Na konec vyhrál Šimon a Kristýnka. Ale bohužel se nedonosilo a protože už jsem si to nechtěla připomínat tak jsme nakonec zvolili jiné. Máme Tobiáška.:-)
Odpovědět
Mě se líbí třeba Viktorie, Rozárie, Natálie, Damián, Tobias, ... holčičích pěkných jmen je více a líbí se mi ty delší. Přítel chce trochu neobvyklé jména (vymýšlí Valtry a Ernesty a podobně :-D ). Já trošku taky, každé dítě je originál, ale pak to nakonec končí tak že je X jmen ve třídách opakovaně :-D . No a hlavně aby taky ladilo k českému příjmení.
Odpovědět
@lenosko Co takhle Františka ;-) ! Zdrobněle Franka, Fanny nebo Iška.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky:-) Super diskuse:-) My sice děti ještě nemáme, ale ve jménech máme jasno už docela dlouho:-) Pro holčičky se nám líbí Patricie nebo Gabriela a pro kluka Samuel nebo Max:-) Jsou to české jména, ale zároveň ne takové ty klasiky:-)
Odpovědět
Moj drahy mi tento tyzden povedal ze vymyslel meno pre nase buduce dievcatko :-) Bibiana ;-) a zevraj jej budeme hovorit Bibka :-D no fajn teda
Odpovědět
my máme Jonáše a Maxmiliána, holčička měla být Ráchel :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?