Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@gejbinka to je právě největší problém hodně jmen, že lidé vymyslí tak hnusné tvary toho jména až je to člověku pak líto :) Pepička je fakt děs, Jožka docela taky :-D
Odpovědět
@lck79 Tak to si proti řečíme, mě se zase líbí Sefi ;-)
Odpovědět
@sarriku Alexandře se dá říkat i Sandra nebo Aly Amalia může být v dětství Amálka, v pubertě Mia, Lia a v dospělosti Amalia nebo Malia.
Odpovědět
Profilova fotka
@samantha_carter :-) Sefi je zajímavé, ale kdo si to spojí s Josefínou?? Třeba se Steffi, ale nikdy bych neřekla, že to má spojitost s Josefinu :-) Každému se líbí něco :-) a to je to pěkné, že nemají všichni to samé :-) @krizecek to máš pravdu, je to někdy děs, ale já vim, že i v okolí se dá, tak nějak zařídit, aby říkali jen jedním jménem :) si pamatuju v prvním zamětnání se mě taky šef ptal, jak chci aby mě oslovoval, jak mi to vyhovuje :-) tak jde jen přežít tu pubertu, kdy si děti vymýšlý ruzné komoleniny a přezdívky a jsou tak trochu zlé, ale třeba to už není tak hrozné :-)
Odpovědět
@gejbinka Kristýna taky zní hezky, ale těm zdrobnělinám jako třeba Kiki nikdy neujde. Mě se prvně líbila Malvína, pak Lada a nakonec jsem zůstala u Štěpánky, Josefína je moje platonická láska:-)
Odpovědět
@samantha_carter Promiň, mě se to jméno prostě moc nelíbí:-D Ale abych změnila téma. Setkala jsem se i se slečnou, ta se jmenovala Johanka, nikdo jí to jméno nekomolil, prostě to byla Johanka. Potom s CHarlotte, taky jí nikdo neřekl jinak než Šarloto, takže žádná Lotka nebo Lotynka. A Božena a taky jenom Božena. Bylo to důstojné a moc se mi to líbilo, když ten člověk nosí to jméno s hrdostí.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku :-) Kikina je fat děs, takhle mi někdo říct, kdybych se tak jmenovala na dosmrti se urazím :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku @gejbinka my si Kristýnu vybrali a mně se právě Kiki nebo Kikina líbí :-)
Odpovědět
@stastnanevesta třeba to ještě přehodnotíte:-D:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta :-) každému se líbí něco, mě se Kristýna líbí, ale Kikina mi přijde promin prostě divná :-) Líbi se mi třeba i Karolína, ale když jí někdo říká Kájo, taky mi to nejde přes pusu :-)
Odpovědět
Takže u chlapečka jsem dala jasně že chci Jana (Jeníka, Jenička, nikoliv Honzu) a holčičku vymyslí on, ale strašně moc se nám líbí Simonka
Odpovědět
@abeille Já nosím už spousta let jméno Michaela, a osobně se na mě moc nelíbí a kdybych se jmenovala třeba jinak určitě bych holčičku pojmenovala Michalkou, ale ke mám pocit že se mi to jméno nehodí, ale co už....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sarriku určitě ne,áe jasno definitivně, Kristýna a Marek :-) @gejbinka jasně,to je něco jako když mě někdo řekne Janino,tak se mi to líbí a mému nastávajícímu se to ze začátku nelíbilo :-)
Odpovědět
@miskadenis já mám zase třeba problém s tím, že si jména spojuji s určitými lidmi. Například jsem hrozně oponovala bráchovi, když jedné ze svých dcer-trojčat chtěli dát jméno Veronika. Přitom to jméno je fakt hezký, ale já jsem jednu Veroniku znala a byla strašná a to mi bohužel zůstalo. Tak uvidíme, jestli budeme mít někdy Míšu, tak ti písnu:-) Budeš mít jmenovkyni. Já jsem Martina a taky svoje jméno nemám ráda a kamarádka má dceru Martinku a mě se to k ní hrozně hodí. Je to fakt zvláštní
Odpovědět
A mluví vám do toho i vaši chlapi? My jsme měli trochu rozdíly, ale nakonec jsme se rozhodli na Tobiáškovi, holku jsme jen tak plácli, protože na sto pro to je kluk jak buk, napsali jsme Dominiku. Popravdě moc se mi ani nelíbí.
Odpovědět
@abeille My jsme taky vybírali podle toho jaké lidi známe a právě mám ve školce ve své třídě dítko, co je uplně šikovné a krásné a je to takový mazliček a jmenuje se Honzík a to sjem se oba rozhodli že prostě jiné jméno nebude a tak samo jsem potkala kamarádku co má Simonku a to je tak užasné čertisko, jinak žádné simony jsme neznali tak jsme se dohodli i na toto jméno a co jsem měla kamarády honzy byly to úžasní chlapy. Měla jsem i jednou když mi bylo okolo 11 let kamaráda Honzu, byl uplně skvělý nikdy jsem už takového kamaráda neměla jako byl on, ale byl vážně nemocný a asi za 3 roky našeho obrovského kamarádství nemoci podlehl. Pořad na něho myslím i když je to už spousta let pryč a tak jsem se rozhodla že mě to bude aspon těšit mít dítko s takovým pěkným jménem. Doufám že můj maličky Honzík bude taky tak úžasný klučina jako byl ten můj kamarád.... jdu mu zapálit svíčku
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam dve deti, dceru a syna. dlho sme vyberali mena nakolko sme nechceli nic obycajne a stale dokola to iste. bolo to tazke rozhodovanie nakolko nam do toho hovorili babky tety ... nevedeli sme sa rozhodnut pre dve mena, jedno sa pacilo tatikovi, druhe mojej mame, tak prisiel na rad kompromis, dcera sa vola Timea-Zoe a pri synovi to bolo to iste, tazke rozhodovanie a este tazsie presviecanie mojho muza ze nechcem aby syn mal rovnake meno ako on lebo aj dedo sa tak vola a uz teraz mame obcas problem s postou. takze som si presadila svoje a tak trochu aj muzove, Syn sa vola Tobias-Tibor a vsetci su spokojny :-p
Odpovědět
@miskadenis to je, ale smutný příběh, úplně mi naskákala husí kůže na rukách. Je to hroně těžký, já měla takto strejdu, kterej byl jako můj druhej táta, jezdila jsem s nima na dovolený, nic pro něj nebyl problém, vždycky mi pomohl, poradil, co jsem potřebovala a pak najednou dostal na parkovišti před obchoďákem infarkt a byl mrtvej na místě a můžu ti říct, že do dneška jsem se s tím nesmířila a pořád čekám, kdy se ozve, i když vím, že to nikdy nebude, ale mám ho pořád v srdíčku a nikdy na něj nezapomenu. Určitě z tvého syna bude skvělý chlap a budeš na něj pyšná.
Odpovědět
@miskadenis tak to je hezké @abeille já znám rodinu, co se jim narodila holčička (dneska by měla kolem 21.let) , jmenovala se Viola a asi půl roku po narození umřela (zřejmě ten syndrom náhlého úmrtí kojenců). 2 roky na to se té rodině narodila zase holčička, dali jí jméno Marie a když měla ta holčička 2 roky tak ji přejmenovali na Violu po té mrtvé starší sestře... No já se jmenovat podle mrtvého sourozence tak fakt nevím, když se jich ta´tka ptal proč to udělali tak prý že se do ní ta mrtvá holčička převtělila :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já děti zatim nemám, ale jména našich dětí už máme vybrána :D :D Holčička bude Nicol a chlapečdek Kristyán :D :D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak v rodině mého přítele je sestra Viktorie...všichni jí říkáme Viki...a ta má dvě děti Sofii...říkáme jí Sofí a Violku a říkáme jí Lili
Odpovědět
Znama ma rocni dceru Sidonii (cesky Zdenka). Podle mne je to uzasne jmeno, k holcicce paradne pasuje a hlavne bude siroko daleko jedina.
Odpovědět
@kelisova jediná určitě bude:) Tohle jméno jsem slyšela jen jednou, jmenovala se tak česká šlechtična žijící na přel.19/20.století - Sodonie Nádherná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kelisova Sidonie Nádherná to byla baronka :-) a je to snad i přírodní rezervace :-) ale to že je to česky Zdenka jsem fakt netušila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek hm tak máme stejný myšlenky :-)
Odpovědět
@gejbinka fakt že jo, ale byla jsem trošku rychlejší, no nevadí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek jéé ale já tvuj přispěvek neviděla, tak sorry byla jsi první no :-) :-)
Odpovědět
@gejbinka a to je jedno ne :-D hlavně že sme myslely to stejné
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek no si říkám, že máme holt stejné myšlenky ve stejnou dobu :-))
Odpovědět
Profilova fotka
Ale je fakt skvělé, na kolik zajímavých jmen a nápadů a inspirace, tady člověk narazí :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?