Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@lliijjoonn líbí se mi jak ti každý řekne že nebude svému dítěti dávat počeštěné jméno, protože se tak jmenuje každý-třeba Jakub, Jan, Lukáš, Tomáš no a pak dá Samuel, Sebastián, Max, atd, Damián a nevím co ještě..Jenže takhle se dneska jmenuje taky hodně dětí, což fakt nechápu, stejně jako u děvčat Sofie , Ema (tohle jméno používají v jedné evropské zemi jako pojmenování pro krávy a jaký má u nás úspěch) a Natálie :-D
Odpovědět
@krizecek V které zemi? :-D
Odpovědět
@lck79 no přesně ti to neřeknu, ale fakt jsem to četla na internetu:-D Zkusím to večer pohledat a hodím sem odkaz :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Jj, presne jsi to vystihla. Na Natalii jsem popravde uz uplne alergicka, nechapu, co se lidem na ceskych jmenech nelibi, manzel je Jan a syn bude stoprocentne taky Jan, zaprve po nem a za druhe proto, ze vyznam tohoto jmena je ,,Bohem daný" a to mi k dítěti sedí :-) Dnesni moda cizich jmen je padla na hlavu, jako by se lidi stydeli za to, ze jsou cesi. Tak at se rovnou vsichni prestehuji do Ameriky, nebo treba do Afriky, whatever :-D
Odpovědět
@lliijjoonn pak se ještě někdo urazí když jeho dítěti nepopřeješ:-D Tak mají dát jméno co je v českém kalendáři a hned bych věděla kdy má dítě svátek:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek :-D :-D :-D ano...
Odpovědět
Profilova fotka
Moje sestra pojmenovala syna Alex a pochybuju, že mu dala tohle jméno, protože bylo zrovna in. V určité době jsou vždycky určitá jména oblíbenější než jiná, stačí kouknout na statistiky, co tu přidáváte ;-) Stejně tak mně se už asi osm let líbí jméno Sofie, které se za tu dobu dostalo do žebříčku nejčastěji používaných. Jakub je "počeštěné" jméno podobně jako Sofie, rozdíl je dost subjektivní :-)
Odpovědět
@cibetka_veronika ufff...nechápu lidi co hned vše stahujou na sebe, my tu jen vyjádřily vlastní názor..Navíc výše je napsané že Jakub je počeštěné jméno :)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Vidíš, Sofie už se tu probírá delší dobu, ty jediná sis to vztáhla na sebe 8-)
Odpovědět
@cibetka_veronika to ani ne, mně se to jméno nelíbí :-D Tak se jmenuje každá 2 holka
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Takže ty sama bys dala nějaké exotičtější, že :-) Já znám jednu malou Sofii, ale neodradilo by mě ani to, kdyby to bylo stejně časté jméno jako Jana. Horší je to u kluka, tam mě všechna oblíbená jména časem omrzela, líbí se mi Jiří a Lukáš, ale to by asi neprošlo 8-)
Odpovědět
@cibetka_veronika ne, líbí se mi jména které pasují k českým příjmením protože takové mám:) Lukáš se jmenuje bratr a Jiří tatínek, hezká jména
Odpovědět
Článek se načítá
@lliijjoonn taky jsem si kdysi říkala, že budu mít Zoe...a druhá měla být Šarlota...aby to holky slavily spolu :-D
Odpovědět
Rok 2011 Top 20 chlapeckých jmen 1. Jakub - "druhorozený", "ten, kdo drží za patu" 2. Jan - "bohem daný" 3. Tomáš - "Dvojče", "Blíženec" 4. Lukáš - "pocházející z Lucanie" (jižní Italia) 5. Matěj - "dar boží" 6. Matyáš - "dar boží" 7. Adam - "Člověk, pozemšťan" 8. Filip - "Milovník koní" 9. Vojtěch - "Těšitel voje" 10. Ondřej - "mužný, statný, odvážný" 11. David - "Miláček" 12. Daniel - "bůh je můj soudce" 13. Martin - "zasvěcený bohu války Martovi" 14. Michal - "kdo (je) jako Bůh, podobný Bohu?" 15. Petr - "skálopevný", "skála" 16. Dominik "Pánův" [dies dominica = den Páně] 17. Štěpán - "věncem korunovaný", "Vítěz" 18. Marek - "Bojovník" a "zasvěcený bohu války Martovi" 19. Jiří - "Zemědělec, Rolník" 20. Šimon - "slyšící, naslouchající" Top 20 dievčenských jmen: 1. Tereza - "pocházející z Thery nebo Therasie" 2. Eliška - "bůh je moje přísaha" 3. Anna - "milostiplná, líbezná" 4. Adéla - "Ušlechtilá bytost" 5. Karolína - "Svobodný muž" 6. Natalie - "narozený v den Kristova narození" [dies natalis] 7. Kateřina - "čistá, cudná, mravná" 8. Kristýna - "Křesťanka" 9. Lucie - "světlá, zářící" 10. Barbora - "Cizinka" 11. Veronika - "Nositelka vítězství" 12. Nela 13. Nikola - "Vítěz nad lidem" 14. Klára - "světlá, jasná, slavná" 15. Aneta - "milostiplná, líbezná" 16. Michaela - "kdo je jako Bůh, podobný Bohu?" 17. Viktorie - "vítězství" 18. Marie = "milovaná bohem", "moře hořkosti" = "Paní" = "Kapka moře" = "Odkazovatelka" 19. Zuzana - "Lilie" 20. Sára - "Kněžna"
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek V tomhle směru nemám takové předsudky, ona jich většina původně českých, spíš stsl., stejně není, kde bychom byli bez převzatých jmen :-D Jestli dobře koukám, Jana už tam ani není, jsem teda zaspala :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika Jana ne, taky jsem se dívala, ale zato já ,moji sourozenci i můj taťka tam jsme:-D většina jsem je z latiny, no ještě že pominule třeba éra Květoslavů nebo Věnceslavů :-)
Odpovědět
Myslím, že je to naprosto normální vývoj, jako ve všem, že tu máme počítače, TV a jiné vymoženosti, že i jména přejímáme z ciziny a staročeská jména dětem nedáváme. Já jednou dítěti taky budu chtít dát nějaké modernější jméno a ne proto, že je to moderní ale proto, že se se mi bude líbit. Mně se prostě stará jména nelíbí. Navíc třeba, když jsem se narodila já, Lucie, tak to jméno bylo také prý "moderní", a po mně ségra Šárka, to bylo naprosto exotické jméno :-N A dnes?
Odpovědět
Profilova fotka
My chceme Kubíka, příp Vojtu, kdyby byli 2 a z holek se nám líbí Terezka, Lenka nebo Šárka:-) Neumim si představit, dát k příjmení Kratochvíl třeba Natálii nebo tak něco:-))
Odpovědět
No já mám ségru a to je Klaudie Viktorie :) a jen proto, že taťka je historický fanatik(původně jsme se měli brát v historickém) ale náš kluk bude Josef a kdyý bude další, tak Jaroslav. A holčička Romanka. Josef už se dědí po generace a mě se nechce to zničit :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ja kdyz jsem byla mladsi tak se mi strasne libili zahranicni jmena ( Jennifer, Caroline - hlavne podle herecek atd). Cim jsem byla starsi tak se vic zacali libit klasicka ceska jmena jako Jan, Jiri, Jana, Hana. Jenze, vzala jsem si cizince tak musim brat v potaz, aby obe babicky byly schopne jmena spravne vyslovit a napsat. Takze zadne hacky, carky, ale taky zadne moc exoticky znejici jmena. Ted u nas vede Hannah :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lliijjoonn No ono opravdu původně českých jmen zrovna moc není, většina je převzatá z jiných jazyků. Například Jan je jméno hebrejské.
Odpovědět
Profilova fotka
V mojí pubertální době se mi líbilo jméno Brenda, sem byla děsně ovlivněná seriálem Beverly Hills a Benedikta podle jiného serialu, mi přišlo krásný mít obě jména stejně začínající a cizokrajně znějící :-) Teď jsem ráda, že jsem z toho vyrostla :-)) a kluci mají normální, možná ohraná, ale nám pěkně znějící jména :-)
Odpovědět
@gejbinka vidíš, oblivněnost seriálem tu asi nikdo nezmínil,ale B.H. byl teda fakt hit, to se musí nechat:-D
Odpovědět
@jaja01k už to tu bylo několikrát zmíněno :)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek no vidíš, ale myslím, že serialy a herci ovlivňují výběr jmen stále hodně :-)) Mě se hrozně líbil pro kluka Filip, podle jednoho krasobruslaře, kterého jsem zbožňovala, ale to mi u manžela neprošlo, prý to jméno nemá rád :-)
Odpovědět
@gejbinka tak by naše děti byli chudáci :-D vidím to na Bárta, Maggie- podle Simpsnových, nebo Lorelai -Gilmorova děvčata no a nejoblíbenější seriál - Příběhy včelích medvídků, takže Čmelda a Brunda:-D Ale Filip je hezké, to je škoda:)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Čmelda u nás taky letí, medvídky zbožnujeme, hlavně Pučmelouda :-)) Gilmorky na těch ujižděla segra a já s ní taky trochu, ale když si uvědomím, že ten muj ráčkuje, tak dát takové jméno jako je Lorelai tak chudák manžel i dítě :-)) ale nápady jsou to skvělý :-)
Odpovědět
@gejbinka :-D tak to by fakt byl chudák, i lidem co nemají problémy s mluvením jméno Lorelai dělá problém... Pučmeloud je super, doporučuju batohy, kupovaly jsme je s mamčou pro sestřenčiny kluky, mají Čmeldu, Brundu, jsou fakt moc hezké...Jestli je teda jako už nemáte, protože tahle pohádka je fakt hodně návyková :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě u nás boduje Červený trpaslík, takový Rimmer :-) to by bylo jméno dost originální a ulítlé :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek batohy máme mašinku Tomáše :-) ale knížky čteme před spaním jen medvídky :-) a zpívame si ty užasný písničky :-) je to fakt návykový :-)) jo jmeno Lorelai nevyslovím ani já :-)) plete se mi u toho pěkně jazyk :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?