Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@labelaisabela Olivera by sme raz chceli aj my, dievčatko bude Sandra, ak bude :-)
Odpovědět
S manželem plánujeme 3 děti. Já bych chtěla mít 3 kluky, manžel by nebyl proti :-) Jména pro kluky - Ondřej, Jiří a třetí buď Jaroslav nebo Petr. Jména pro holky - Alena, Zuzana, Martina a záložní je Alexandra.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
My mame jedneho chlapca a vola sa Marko....a v buducnosti planujeme este jedno a mal by to byt Oliver. Alebo ked diebca tak Laura :)
Odpovědět
chalani budú Edo a Fedor a baby Hanka a Alžbetka :-)
Odpovědět
Taj my v buducnosti planujeme 2 deti.ak dievcatko bude to Linda ( v zalohe mame Liliana) Ak to bude chlapec bude Tomáš ( v zálohe Sebastián)
Odpovědět
Profilova fotka
Dievčatko - Natálka, Sofinka, Viktória. Chlapec - Lukáško (po ockovi)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj,my máme syna Richarda (Ríšu) a jméno pro druhé bude Viktorie nebo Kryštof. :O)
Odpovědět
@hanamanule Co takhle dát chlapci jako druhé jméno po otci. Víš, něco jako: Eliáš Zdeněk, Ezra Zdeněk, .............
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam rozhodnuto. Moc doufam, ze budeme mit prvorozeneho syna a v tom pripade bude Jan Alexandr (Jan po otci, Alexandr - Alex, nikoliv Saša), navic se mi moc líbí výklad jména Jan - ,,Bohem daný", presne takove totiz deti jsou, Bohem dane. A holcicka bude Zoe. Manzel z toho sice neni uplne nadseny, ale svoli. Ja to jmeno miluji a mrzi me, ze jsem za cely zivot nepotkala zenu s timto jmenem. Je krasne a znamena ,,Život". Kdyby bylo vic deti jednoho pohlavi, holcicka bude Petra a chlapecek nejspis Viktor.
Odpovědět
Nevíte náhodou někdo jak je to, když po škole nenastoupím do práce, ale půjdu hned na mateřskou?Kolik budu dostávat peněz a tak...
Odpovědět
@peka11 :-))) Tak to je teda gól. Bohužel je náš sociální systém tak hloupě nastavený, že opravdu něco dostaneš !!!
Odpovědět
Článek se načítá
Chlapeček - Filip (po taťkovi) a holčička - Liliana, nebo Natálie :-) ale času dost ;-)
Odpovědět
@krikloun dík, jseš milá :-S
Odpovědět
@krikloun dík, jseš milá :-S
Odpovědět
@peka11 ano dostaneš normálně rodičovský příspěvek :-)
Odpovědět
My máme 2 dcerky a jmenují se Sára a Ema :-)
Odpovědět
Nám se líbí pro kluka David nebo Adam.. holčičku zatím nemáme vybranou, ale času na to máme zatím dost :o)
Odpovědět
@peka11 Ahoj, tohle jsem našla: Pro rodiny, kde si nemocenské pojištění neplatil ani jeden z rodičů, platí i nadále stará pravidla – výplata příspěvku v pevných částkách: 7 600 korun do devátého měsíce věku dítěte a od desátého měsíce do čtyř let 3 800 korun každý měsíc, celkem tedy pouze 216 600 korun. Bez možnosti volby dvou, tří, nebo čtyřleté varianty rodičovské dovolené. Ale přesně ti to všechno řeknou na sociálce, stačí jim zavolat.
Odpovědět
Tak já se také přidám. Doma máme jednu holčičku. Jmenuje se Karin Rozálie. Furt jsme se nemohli dohodnout a přemýšleli jak jí pojmenovat. Moc jsem chtěla Dorotku ale bála jsem se že jak jsou lidi zlí tak jí budou nadávat Doroto, tak proto Rozálie. Krásné staré české jméno. A Karin je proto aby se i v cizině dobře vyslovovala. No a tak jedna část známejch jí oslovuje Karinko a druhá Rozálko. Na oboje slyší. A druhé bude Krištůfek a nebo Anežka či Anastázie.
Odpovědět
Profilova fotka
@blancina Viktorie je moje vysněné , mám prababičku Viktorii Částkovou - je jí 94 :) a je to prostě jméno které má zvuk i v cizině, super volba. Jinak jsem se ještě ted shlédla v Ellen , nebo Elena
Odpovědět
Mne sa paci chlapcenske Šimon,Sebastián,Matias a dievcenske Eliška, Karolina
Odpovědět
Profilova fotka
@plavko Neboli prvni dve nebo tri jmena v zebricku kazdeho vyberu, jak se dnes jmenuje nejvice deti.
Odpovědět
@lliijjoonn kym my budeme tam deti tak uz budu aj out ;-) ale mienim dat detom meno ktore sa paci mne a nie vybrat mu meno ktore sa mi nepaci len preto aby ho nemali ostatne deti
Odpovědět
@lliijjoonn pravda, taky jsem si všimla že dneska vybírají jméno podle toho co je in, ne podle toho co se hodí k příjmení
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek :-) Vidis, ja mam dlouhe ceske prijmeni a vim, ze jmeno Zoe neni zrovna v mode, ale ja ho miluji a krasne se k tomu prijmeni hodi, i tim, ze je kratke. Rozhodne nebudu mit Natalii apod .. ehm... radeji se nebudu vyjadrovat :-)
Odpovědět
@krizecek Tak my máme ve výběru jména která se nám líbí a jdou i k příjmení.. :o)
Odpovědět
@lliijjoonn no to máš pravdu, rodiče by snad měli být stíhání za psych. ujmu kterou dětem výběrem jména způsobí :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Taky si rikam... obcas mi prijde, ze rodice vubec neuvazuji a z vyberu dvou jmen, ktera se jim libi treba vzdycky daji to, ktere je vic ,,in",... ale ja nechci, aby se me dite jmenovalo stejne, jako kazde druhe... Jasne, jmen je hodne, ale lidi je vic... ipresto....
Odpovědět
Vanessa ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?