Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
tak se taky přidám...mám doma Moniku a Helenu, Monika byla jasná hned, zatímco Helena měla být Veronika, jenomže švagrová porodila o 4 měsíce dřív, holky by měly stejnou adresu, stejné jméno i příjmení a nakonec i stejný rok narození, takže se začalo vymýšlet, a tak máme Helču, a já jsem teď děsně pyšná, protože se mi to jméno hrozně líbí a široko daleko je to jediná Helča, kterou znám :-) Jo a kdyby jednou přišel můj vysněný kluk, tak bude Patrik (Patricie :-D )
Odpovědět
@marika1987 A co takhle Vladan?
Odpovědět
@foriska Isabel je moc krásné jméno ;-)
Odpovědět
@sasha.zimmermann :) Páči sa mi viac Vladimír ale zatial bábätko neplánujeme tak sa ešte uvidí ako sa bude volať a ci to vobec bude chlapec ;)
Odpovědět
Profilova fotka
syn se jmenuje Denis, a pro holčičku by to bylo jednoznačně Anah :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my mame Sebastiana, druhy bude Richard alebo Karolina :)
Odpovědět
Profilova fotka
@janka27lienka Sebastian je nááádherné jméno :)
Odpovědět
Profilova fotka
my mame Matúška a mne osobne sa strasne paci z chlap. aj: Jakub, Juraj, Šimon a z dievč.: Lilien, Liliána, Linda, Sára - ziadne z tých mien sa nepaci mojmu drahemu, takze bud kompromis, alebo mu zverim nejaku inu zodpovednu ulohu a naoplatku meno druheho vyberiem ja :)) :-D
Odpovědět
Co si myslíte o českém jménu Chrudoš?
Odpovědět
Marek, Martin, Karolina, Justyna @samantha_carter V dnesni dobe to zni trochu jako pomsta tomu malemu ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Chrudoš? to jsem nikdy neslyšela, by mě nenapadlo, že to je české jméno. Ale dneska jsem potkala dvě holčičky, jedna se jmenovala Leontýna, říkali ji Leo a druhá Brigita a to mi k malé holčičce znělo fakt tvrdě.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme Isabelku a kdyby byla chlapeček byla by Oliver :)
Odpovědět
Článek se načítá
teď jsem narazila na jméno dítěte Sebastian Jozef- zaprvé zvláštní kombinace a jestli tam náhodou maminka nemá chybu, může to být i se z?
Odpovědět
Melánia je krasne :)
Odpovědět
Profilova fotka
ja mám v pláne tri mená, ale len dve deti: Matiáš, Andrej a Amélia:) Sama som zvedavá, ako to napokon bude:)
Odpovědět
Adam :-) ;-)
Odpovědět
Artur ;-)
Odpovědět
My teda děti nemáme a zatím ještě dloooouho neplánujeme - teda aspoň já :D - ale určitě vím, že se nebudou jmenovat ani po tatínkovi ani po mamince. A vzhledem k tomu, že manžel je cizinec a je dost možný, že budeme žít v ějké jiné tramtárii než tady, tak zvolíme jména bez diakritiky, taková trošku mezinárodní...ale aby byla hezká a ne z nějaké telenovely:)
Odpovědět
@amelie123 no ak budeš mať dvoch chlapcov, tak je to jasné :) Ak chlapca a dievča, tak chlapec sa bude volať Matiáš Andrej a dievča Amélia :) A keď budeš mať dve dievčatá, tak jedna bude Amélia a druhá Andrea :-D
Odpovědět
Zatiaľ pre chlapca nemáme meno... stále sa akosi nevieme dohodnúť... No dievčatko bude na 100% Miriam :) Ale však máme ešte čas na vymýšľanie mena pre chlapca, však ešte ani na pláne detičky nie sú :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kluk je jasnej Honzík po tatínkovi a u holčičiky nevím, mě se líbí Lada. A kdo ví co nakonec bude :D
Odpovědět
Tak my máme svadbu v apríli a už by sme chceli byť na nej traja:-)))chodíme spolu sedem rokov a už asi nejaké tri štyri roky máme mená...pre dievčatká je to Nataša a Timea a pre chlapcov Filip a Daniel neviem prečo a ani ako to vzniklo ale jednoducho sme sa na tom zhodli a či sa trendy menia alebo nie my máme vybraté:-))))
Odpovědět
Nejpopulárnější jména v Česku za rok 2011 Top 20 chlapeckých jmen 1. Jakub – „druhorozený“, „ten, kdo drží za patu“ 2. Jan – „bohem daný“ 3. Tomáš – „Dvojče“, „Blíženec“ 4. Lukáš – „pocházející z Lucanie“ (jižní Italia) 5. Matěj – „dar boží“ 6. Matyáš – „dar boží“ 7. Adam – „Člověk, pozemšťan“ 8. Filip – „Milovník koní“ 9. Vojtěch – „Těšitel voje“ 10. Ondřej – „mužný, statný, odvážný“ 11. David – „Miláček“ 12. Daniel – „bůh je můj soudce“ 13. Martin – „zasvěcený bohu války Martovi“ 14. Michal – „kdo (je) jako Bůh, podobný Bohu?“ 15. Petr – „skálopevný“ 16. Dominik „Pánův“ [dies dominica = den Páně] 17. Štěpán – „věncem korunovaný“, „Vítěz“ 18. Marek – „zasvěcený bohu války Martovi“ 19. Jiří – „Zemědělec, Rolník“ 20. Šimon – „slyšící, naslouchající“ 21. Václav - "více slavný 22. Patrik - "patricijský, urozený" [latinský pater - "mající otce"] 23. Pavel - "malý, skromný" 24. Josef - "Bůh uzří" 25. František - "Francouzek" 26. Antonín - "přední, čelní, vynikající" 27. Kryštof - "Nositel Krista" 28. Samuel - "jméno boží" 29. Tadeáš - "chytrý, rozumný"; "smělý, odvážný"; "chvála Boha" 30. Vít - "veselý, živoucí" 31. Jaroslav - "slavící jaro" 32. Radek - "radost" 33. Miroslav - "slavící milost" 34. Richard - "Mocný, tvrdý Vládce" 35. Tobiáš - "bůh je dobrotivý" 36. Karel - "Svobodný muž" 37. Viktor - "vítězství" 38. Roman - "Říman" 39. Denis - "zasvěcený řeckému bohu vína Dionysovi" 40. Jonáš - "holub" 41. Matouš - "dar boží" 42. Radim - "ten, kdo má rád mír" 43. Michael - "kdo je jako Bůh, podobný Bohu?" 44. Zdeněk - "zde slavný" 45. Jáchym - "bohem vystřelen" 46. Aleš - "Obránce" 47. Mikuláš - "Vítěz nad lidem" 48. Sebastian - "obyvatel Sebasty" 49. Oliver - "Pěstitel oliv" 50. Milan - "milý, přívětivý"
Odpovědět
Nejpopulárnější jména v Česku 2011: Top 20 dievčenských jmen: 1. Tereza – „pocházející z Thery nebo Therasie“ 2. Eliška – „bůh je moje přísaha“ 3. Anna – „milostiplná, líbezná“ 4. Adéla – „Ušlechtilá bytost“ 5. Karolína – „Svobodný muž“ 6. Natalie – „narozený v den Kristova narození“ 7. Kateřina – „čistá, cudná, mravná“ 8. Kristýna – „Křesťanka“ 9. Lucie – „světlá, zářící“ 10. Barbora – „Barbarka“ 11. Veronika – „Nositelka vítězství“ 12. Nela 13. Nikola – „Vítěz nad lidem“ 14. Klára – „světlá, jasná, slavná“ 15. Aneta – „milostiplná, líbezná“ 16. Michaela – „kdo je jako Bůh, podobný Bohu?“ 17. Viktorie – „vítězství“ 18. Marie = „milovaná bohem“, „moře hořkosti“ = „Paní“ = „Kapka moře“ = „Odkazovatelka“ 19. Zuzana – „Lilie“ 20. Sára – „Kněžna“
Odpovědět
@atomy Taky bych Chrudoše nedala. Ani se mi nelíbí.
Odpovědět
Mě jméno našeho malého napdlo z ničeho nic :) Taky jsem se dívala na význam jmen. Máme doma Dominička :) Jinak pro holky se nedoporučuje dávat jméno Lenka, prý nosí smůlu...
Odpovědět
@lucika87 To o Lence bych teda netvrdila 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj my cekame nase prvni mimi v cervu a bude to zdenek po tatinkovi:-) uz jsme ve 23tt:-) ale hrozne moc jsem chtela holcicku,mela to byt rebeka
Odpovědět
Říká se to, ale člověk nemůže brát všechno vážně, protože jaké si to člověk udělá takové to má :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my teda ještě miminko plánujem, že teprv plánovat budem.:) Ale když mám dlouhou chvíli hodně občas tak si trochu přemýšlím.:) My máme jen v rodině jednu tradici, pro mě hodně zajímavou, ale tu nemusím psát.:) jde o to, že vybrat jméno je těžké, vzhledem k tomu, že málo kdo je se svým jménem spokojený.:) Nejhorší je, když máte velkou rodinu, pro mě to znamená 10 blízkých sestřenek z toho dvě mají dohromady tři děti ( další jména) a dva bratránky.:)a ségru která už taky jedno mimčo má. Mám taky problém se jmény těch lidí, kteří nějak víc ovlivnili můj život ať dobře tak i naopak.:) tzn kamarádky a pod.:) z toho mi zbývá opravdu jen málo jmen, s přítelem se ještě o takových věcech nemluvili.:)) takže nápad z jeho strany je ještě tabu.:) Ale strašně se mi líbí jméno Filip (jenže jsme tak pojmenovali našeho psa.:)))) ) a Sára nebo Rozárka, jenže Sára je moje kočka:)) vůbec jsem nepřemýšlela a Rozárka se narodila segry švagrové.:) Zbývá mi Jakub:)) a pro holčičku vůbec nevím.:) Ačkoliv pevně doufám, že první bude holčička.:)))))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?