Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@limda Jo a na mamčiný straně je strejda Petr, bratránek Petr a mamky ségra si taky vzala Petra. Takže všude veselo:D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Koukám, že jméno Miroslav bylo extra časté v tomhle koloběhu :-D U přítele mají všichni taky stejné příjmení a musím říct, že to řešení čí dopis je čí je bomba :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@limda Jo a manžel je Karel po tátovi. A už je asi pátý v řadě:D
Odpovědět
@kajovaevicka to už je pomalu jako u králů :D Karel IV., Karel V. :D
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka Koukám, že vy to máte taky veselé... tak aspoň, že vy tuhle "tradici" porušíte...a bude klid s poštou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@limda No jo, manžel svoje jméno nesnáší i když mně se Kája líbí:) Já svoje jméno miluju. Ale prostě si myslím, že pojmenovávat děti po sobě už je přežitek.
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka Mě se Eva taky líbí, ale hrozně by mě štval ten svátek na Vánoce... máme v rodině dvě a až vždycky opožděně mi dojde, že jsem jim než k Vánocům, měla popřát také k svátku :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás v rodině jsou tři Jaroslavové, jednomu se říká Jardo, tak se to neplete, ale druzí dva jsou Slávové, tak se jim říká a to nikdy nevím o kom je řeč :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@limda V mojí rodině se svátky moc nepěstují. U manžela ano. Takže manželova rodina mi vždycky přeje. A u nás ne, ale na to jsem zvyklá. Kdyby se všechny slavily a na můj se zapomínalo, tak mě to mrzí. Ale když se neslaví ani březnový Miroslav.... Ale je fakt, že proto jsme vyřadili s manželem jméno Adam.
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Jaroslav byl děda a strýc.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku Já bych si z ní asi pořád utahovala - Malvína-Solvína :-D Ne, fakt nic ve zlým, mě se to jméno fakt nelíbí, ale je fakt, že třeba kamarádka se jmenuje Oluška a k ní to jméno sedí. Takže asi záleží na člověku, kterej se tak jmenuje. Kdoví jak dopadne naše dítě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku Tony je moc americký, bude to Tonka, Tóňa, Tonička... myslím, že by šlo říkat i Áňo, ale tak si říká ségřiná Anežka
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@krizecek Tátova teta se jmenovala Bernardýna. A sestřenka je Háta, což je super jméno, i když netradiční.
Odpovědět
Profilova fotka
K neobvyklým jménům - můj dědeček byl Čestmír, manželův pradědeček Augustýn. Jinak u manžela je rodové Josef (ještě, že muž je jako druhý), u nás Zdeněk a Jindřich, ale ani jedno bych dítěti nedala. Zrovna dělám dcerce rodokmen, tak je to docela zajímavé, jaká jména se v rodině vyskytují. Zastáncem dávání jmen po rodičích tedy moc nejsem, ale přes generace mi to už tolik nevadí (třeba dcera je Karolína po mé prababičce, ale to už jsem tu zmiňovala :-) )
Odpovědět
@marketat Bernardýna?:D Teda já miluju psa bernardýna , ale jako jméno tak to je zajímavé:D Tonička je moc hezké jméno, mně se líbí i chlapecké Antonín, říká kamarádovi Tonda a je to super
Odpovědět
@sarkar :-D:-D:-D Chudák holka. Ale někdy stačí málo, a to, aby se holka jmenovala Jana a byla ke všemu ještě tlustá a je z ní vana. Znáš to @krizecek Jaká Bernardýna????:-D:-D
Odpovědět
@marketat Hraju Mafiu a jeden Tony tam je +-)
Odpovědět
Profilova fotka
Muj deda se jmenoval Gerhard. Naprosto uzasne jmeno, ktere opravdu zni. Ma prababicka byla zase Andelka a jeji muz, muj pradeda byl Andelin. Tomu rikam opravdu nahoda :)
Odpovědět
@sarriku čtí výše:D
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku Vidíš to já si zas z Mafie strašně přála Toma... pak mi došlo, že tady by to byl Tomáš... tak nic :-D
Odpovědět
@limda A co takovej Joe?:-D Nebo z filmu drž hubu je tam zase Ruby. To se mi taky líbilo:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku Joe už by znělo tak... mafiánsky. Ale stejně jsou ty cizí jména hrozně pomíjivá, když to slyšíš v aj tak si říkáš "Jé to je krásný jméno", pak ti dojde jak by to znělo počeštěně a řekneš si "No tak nic no" :-D
Odpovědět
@limda no naše děti budou mít ryze české příjmení, stejně jako mám teď já, takže žádná vanessa nebo tyhle ty se k tomu vůbec nehodí. Kdežto ségra je zasnoubená s klukem, co má příjmení německý a třeba taková vanessa se jí děsně líbí. Uplně to vidím "Vanilka bémová" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku To já nakonec taky dostanu německé příjmení, ale je dost časté i v čechách, takže nebudu žádný originál :-) A naštěstí je dobře kombinovatelné s hodně jmény, tak to nebudeme mít těžké ;-)
Odpovědět
@limda jo to máš pravdu, mám spolužačku, která má stejné příjmení jako Michal a jmenuje se Adéla, moc hezká kombinace:)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Právě, je až k podivu jak hezky většina jmen s tím zní... my máme v plánu Aničku nebo Emu a obojí mi k tomu docela jde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No my jsme si vybrali "klasicka" jmena - aby byla i v ceske verzi...pro kluka Alessandro a holcicku jsme chteli pojmenovat Giulia. To nam ale prebrala svagrova ( :-S ), takze zatim premyslime nad jinymi...Treba nektera poradite ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@im4fun kamarádka má Beatrix Giulii (doufám, že se to tak píše) když to vyslovíš dohromady, zní to moc pěkně. ale je fakt že je vdaná v cizině :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka vsak ja si taky beru cizince...ale jelikoz tedy tu giulii nam prebrala svagrova, musime najit jine jmeno:(
Odpovědět
Profilova fotka
@im4fun to je hloupé mit dvě stejná jména v rodině vid, a co kdyby jsi ji dala jen jako druhé jméno, to by nešlo ??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?