Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@limda Jj, to je pochopitelné:) @gejbinka No jsou takoví nesoudní rodiče... tak by mě to moc nepřekvapilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Květu znám jednu, říkali jí Kytka, Kvítí a tak podobně a to se mi opravdu moc nelíbílo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka no někdy když to slyšíš, tak se divíš proč, je fakt, že na jmeno si zvykneš, děti ve školce to možná tak neřeší, no ale proč nebýt trošku soudnější :-)
Odpovědět
@krizecek teda pro chlapa je to fakt hrozný:-D to mu normálně podrývá reputace. To teda spíš už ten Vítězslav :-D
Odpovědět
@gejbinka no, na tohle ti většinou rodiče odvětí, že je to jejich věc, ještě v tom nejlepším případě, v tom hoším se ještě urazí ;-) Jinak skorotchýně říká skorotchánovi Květošu, to zas tak špatné není, babička má kamarádku Květoslavu a řiká jí Květuško
Odpovědět
@sarriku no mně se to taky nelíbí, ale tehdy to bylo docela používané jméno :D naštěstí přítelovi dali hezké jméno Kuba
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek jejich věc to sice je, ale žije s tím jejich dítě, ne oni :-) tak Květuško jde :-) ale Kvítí dospělé ženské no nevim nevim
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek jé Kubíček :-)) tak to je jedno z jmeno co mám hodně ráda :-)
Odpovědět
@gejbinka ženské to ještě jde, ale pro chlapa je to jméno šílený...rodiče asi neměli soudnost
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Kuba je krásný jméno... jen přítel moje nadšení v tomhle tolik nesdílí, takže se nedá nic dělat...musíme mít holčičku... na tý se shodneme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku tak někdo se chce lišit, být neobvyklý, vyjímečný, nebo tak, tak si to takhle splňuje přes děti holt no :-)
Odpovědět
@limda @gejbinka Kuba je krásné jméno, stím souhlasím, jmenuje se tak i jeden můj bratr-máme takové normální jména- Michaela, Jakub, Lukáš a maminka je Hanka, tatínek byl Jiří:) No ano, tohle už jsem jednou řešila a nedopadlo to moc dobře, někteří rodiče nemají soudnost, ale jak píšeš, stím jménem pak budou žít jejich děti a ne oni
Odpovědět
Článek se načítá
@kajovaevicka taky docela zajímavé jméno..asi má německé příjmení že?
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek tak zpátky ke jmenum, nebudeme řešit rodiče :-) šup sem s něčím zajímavým :-)) já mám pořád v hlavě jméno Nanette jednou tady už zaznělo, a myslím že se mi tak zalíbilo, protože jsem ho slyšela v jedné divadelní hře a pořád ho mám v hlavě, ale zas natolik vím, že bych ho dceři nedala, i když se mi fakt líbí :-))
Odpovědět
@gejbinka tak to jsem asi nezaregistrovala:D no my máme v rodině takové ty typické jména, jedině tak možná Leonhard (otec mé tety) a Kamil ? Žádného jiného totiž neznám
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek tak jednoho jsem znala velmi dobře :-)) jinak v rodině samá klasická jména Anna, Marie, Václav :-) a děda je Lubor
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem teď koukala na zprávy, kde se na něco (není důležité co) ptali dětí na základní škole a byl tam chlapec se jménem Tytus - vypadal jako Čech, ale pravda, že i příjmení měl trochu divné... Každopádně Tytus mi přijde jako velmi zvláštní jméno pro dítě.
Odpovědět
@gejbinka máme to stejné, samé Anežky, Miroslavové, Marie, Anny, Janové...Až naši rodiče se rozhodli že co jsme my, naše generace, tak každý budeme mít jméno, které v blízké rodině ještě nikdo neměl:) Naše jména s braty už jsem psala, dále tam máme Vojtěcha, Veroniku, Kristýnu, Kateřinu, Romana a Tereza.. Lubor je zajímavé, zřejmě od Libora?
Odpovědět
@civet třeba jsou rodiče milovníci antiky:)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek netuším jestli od Libora, to asi ne, prostě je Lubor, je i v kalendáři :-) tak díky :-) zas budu zjišťovat odkud to jméno má :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek No ne, jeho příjmení říkat nebudu. Je německého původu, to je jasné, ale tady v čechách má poměrně nehezkou konotaci...
Odpovědět
@kajovaevicka samozdřejmě, psát to tu nemusíš...jo, to je na těch cizích příjmeních špatné, že v češtině už tak hezky třeba nezní a lidé je komolí
Odpovědět
@gejbinka není zač:D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D jen tak dál, aspoň se nebudu nudit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Co vůbec říkáte na pojmenovávání dětí podle rodičů? Mě to přijde jako hodně zvláštní trend... co vy na to? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek O to nejde, že by se komolilo. Tady v čechách je známý jeden jeho filmový nositel a když se řekne, že ..... tak si to okamžitě vybavíš. Třeba děda ten film neznal, že jo... v 70. letech se vrátil do německa. A pak když po revoluci jezdil do čech, protože si v bavorsku udělal minicestovku, tak se představil a lidi se mohli potrhat smíchy. Až nedávno mu strejda ten film pustil.
Odpovědět
Profilova fotka
Znám jednoho klučinu, kterého rodiče pojmenovali Vlk. To mi teprve přijde hrozné. Njn, má chudák hodně alternativní rodiče. Známí pak mají Odetu a Timona. Jsou to sice nezvyklá jména, ale k příjmení se jim hodí, tak proč ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@limda Já jsem Eva po mamce a brácha je Miroslav po tátovi. Leze mi to krkem:D nikdy bych to svému dítěti neudělala, vždycky se řešilo, komu ten dopis přišel.
Odpovědět
@limda u nás to mají jen strejdové a děda, všichni se jmenují Miroslavové a ještě mají všichni stejné příjmení:D Takže když se někde na nějákých oslavách představují, je to docela sranda ;-) Pak se u mé tety dědí jméno Anna, v mé rodině naštěstí žádné, my všechny děti máme jména, které ještě schválně v rodině nebyly Asi to moc praktické není, ale nic proti tomu nemám:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka To docela chápu... U mě to tak hrozné není, jsem Radka a táta Radek, ale to není tragédie. Zatímco v přítelově rodině, bylo tohle nad míru oblíbené, takže se tam sešli tři Miroslavové, dvě Ivanky, dva Honzové... a jenom přítel se narodil tak "navíc", že nebylo po kom pojmenovávat :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?