Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lck79 Tak to už nevím
Odpovědět
Profilova fotka
@zpevanda Měli jsme na střední češtinářku a ta chtěla dát svojí dceři jméno Klára. Hezké jméno, jen by se nesměla jmenovát Králová. Klára Králová... nechtěla bych se představovat!!
Odpovědět
@kitinka76 No jo, učitelka, co chceš :-D
Odpovědět
@kitinka76 poznám aj Pavla Petroviča a podobné hračky... niektorí ľudia asi moc nerozmýšľajú alebo majú divný zmysel pre humor :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lck79 Takové ošklivé poznámky o učitelkách si vyprošuju! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe Promiň.... :-)
Odpovědět
@dunkahe Ježiš promiň promiň ;-) Nebylo to ve zlém :-)
Odpovědět
My máme 5ti měsíční Laurinku a jméno jsme si vybrali proto , že se nám líbilo , vlastně jsme ani nepřemýšleli odkud to jméno pochází a co je zač :) .
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer! :-) Jsem tu prvně, ale tato diskuze je bezva. :-) Já osobně proti tradičním českým jménům nic nemám, i když je sama nepreferuji, ale otrocké lpění na jménech dle provenience a navíc dávání jmen podle rodičů, nebo co hůř, podle prarodičů je někdy fakt strašné - například moje bývalá spolužačka pojmenovala syna podle dědečka manžela, takže chudák dítě se jmenuje Prokop Homola... Hmm, Prokůpek Homolů... v dnešní době... to mu fakt nezávidím :-S :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@uruzyera Náš stareček chtěli, abych se kdybych byla kluk, jmenovala po něm. Ještěže jsem holka a nemusím celý život žít se jménem Metoděj!!
Odpovědět
Profilova fotka
@uruzyera Zrovna Prokop mi přijde jako krásné jméno. Byl jedním z mých favoritů, ale nakonec ho vybral v rodině někdo jiný dřív než my. Mám ráda tradičn jména, neříkám, že původem česká, ale prostě tradiční.
Odpovědět
Já nemám nic oproti tradičním jmenům, ale fakt musí trošku znit dobře i s tím příjmením, taky jsem říkala že naše dítě i byt se nám moc líbí jmné Sebastian se prostě k příjmení Tokarčík nehodí...takže jsem vybíraly takové které jsou pěkné i v základním tvaru i ve zdrobělině, třeba naše vysněna Leona, zní pěkně, tak i jako malá Leonka nebo Lea, a jak jsem minule psala je spousta krásných jmen i ty staročeské, muj přítel je nemusí takže se musím ve výberu krotit, ale třeba se mi líbí jméno co si vybrala potencionální švagrová Marcela, znám hodně Marcel co jim jméno sluší a nevím o žádné zkomolenině či nadávce, takže jsem se na toto rozhodnutí jen pousmála a říkala jsem si sice Marcela Opatřilová, mno ještě se to dá, ale přítel se nad tím rozčíli a začal na sestru, že at se nezlobí, ale tohl ejméno není vubec hezké žet o zní blbě a že bude lepší když popřemýšlí. Trošku jsem ho brzdila, protože je to její věc a není to nic co by rvalo uši, tak jsem mu pak doma řekla že to od něho jako od milujícího bráchy nebylo pěkné mohl jí to říci taktněji...A on že to bylo upřímné, vím že se pak celý víkend Kačka tvářila blbě, a bylo mi ji líto, ale co už nadělám....Taky je sranda, že segra od přítele se jmenuje Drahomíra, ale od mala ji říkají Káča nebo Kačenka, protože vypada uplně stejně jak byla malá jako ta z té pohádky Kačenka a strašidla...Chtěli jsme mit Kateřinu, ale říkala jsem si hm zavolám Káčo a obě se otočí :D
Odpovědět
Článek se načítá
ahojte ja mám trošku netradičné meno, volám sa Beatrix, nepoznám žiadnu s týmto menom iba Beatky, ja som chcela pre svoje dieta meno pre dievča Nikol, pre chlapca som meno nemala,ale narodil sa mi syn, nevedela som aké meno mám dať, tak som poprosil snúbenca, nech vyberie meno on, len som mala podmienku, že sa nesmie volať po ňom. Nakoniec vybral meno Marek.
Odpovědět
@kitinka76 Náhodou Metoděj je super 8-) Metty, Metůdek, Tod.
Odpovědět
@beatrixlenicka Beatrix zní skvěle ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann Teda já nevím, ale jsem ráda, že nejsem Metůdek!!
Odpovědět
@sasha.zimmermann Jedine ma to mrzí, že nemám meniny v kalendári, ale vyriešila som to tak, že oslavujem na Beatu.
Odpovědět
Profilova fotka
@kitinka76 souhlasím 8-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No je fakt, že tu "pomlouvám" spolužačku za výběr jména, ale sama se taky nemám čím chlubit. Já teda děti ještě nemám, ale jak jsme tak se snoubencem nad jmény uvažovali, tak nás naši případné děti za ten výběr asi taky jednou ukamenují 8-) Já si pro holku přeji jméno Amber [embr] (zkráceně a po domácku bych jí asi říkala Ema), ale v překladu to znamená "jantar", tak že se obávám, že přezdívka a nadávka jsou celkem nasnadě 8-( A přítel pro kluka koketuje se jménem Gabriel, a to ani nevím, jak bychom ho podomácku volali? Jedinou pro nás polehčující okolností je, že s přítelovým příjmením česká jména ani moc nesouznějí. Tak jsem fakt docela zvědavá, co mi na ten náš výběr povíte? ;-) =-) :-)
Odpovědět
@uruzyera Amber a Ema su dve uplne rozdielne mena ;-) Ema je pekne meno, klasicke; aj ked teraz je v celej europe dost popularne; takze Em je vela, Amber nie je podla mojho vkusu (ale kolko ludi tolko chuti) no s tou ceskou/slovenskou vyslovnostou sa mi uz vobec nepaci ( prepac, ale pytala si sa na nazory, nechcem byt nezdvorila) Gabriel je pekne meno- ja by som ho neskracovala; na Slovensku sa asi najviac pouziva zdrobnelina Gabo, co poznam s okolia, znie to dost tvrdo, ale nie zle- je to na rodicoch a na okoli; mne sa meno paci neskratene
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky se pridam :) Me by se libilo jmeno pro holcicku Stepanka... Stepanka Prochazkova... :)
Odpovědět
Profilova fotka
@candyfloss Ahojky, vůbec to nepovažuji za nezdvořilé, naopak, děkuji za názor! Mně se Gabriel taky líbí nezkráceně, ale jde mi o to , jak pak říkat malému dítěti? Jen tak na okraj: přítel má slovenské příjmení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@takaya Podle mého názoru to k sobě jde docela pěkně :-)
Odpovědět
@takaya jméno je to krásné:) Ale z vlastní zkušenosti doporučuji poohlédnout se třeba i po kratším:) Máš už docela dlouhé příjmení a sama vím co to vždycky bylo, než jsem se podepsala, jelikož mám dlouhé křestní jméno i příjmení:) Ale zase záleží na lidech, někomu to nevadí. Ale Štěpánka je hezké jméno, znám jen 1.
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek jojo o delce jmena mi nemluv mam dve krestni - Petra Alexandra... :)) proto si rikam, ze stepanka je jeste kratka :D Prijde mi to jako pekne ceske jmeno, ktere posledni dobou tak nejak upada...
Odpovědět
@takaya Jo tak vzhledem k tvemu jmenu to krátké je:D Jméno je to hezké, právě ani moc Štěpánek neznám, pouze jednu, bývalou spolužačku a jinak jsem nikdy žádnou nepotkala:) Takže dcerka bude svým způsobem i originální ;-)
Odpovědět
@uruzyera Bratranek je Gabriel, kdyz byl maly rikalo se mu Gabko, ted je Gabo.
Odpovědět
@uruzyera Gabriel je nádherné jméno... Já bych ho volala jako dítě Gabri, Briel, Riel a jako puberťák by byl Gabe [čti:Gejb:].
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann Děkuju :-)
Odpovědět
@kitinka76 Pokud mas na mysli Klaru z Havirova, tak tu znam :) Byl to husty jazykolam, nastesti se uz jmenuje jinak :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?