Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Žofie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my sme sa dohodli na Matejovi a Terezke :-)
Odpovědět
@civet Máme to úplně stejně, také jsme měli vybraná jména dávno, ale teď v těhotenství to měníme, nějak se nám to přestalo zdát... :-) Tak za nás naše překvapení dostane jméno Lucie když to bude děvčátko anebo Lukáš či Adam když to bude chlapeček. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann tak jednak -ová chci, druhak dvě jména nechci a třeťak asi chci jména od "M"
Odpovědět
A co tyhle? Magnus, Manfred, Marcel, Marian, Marius, Maroš, Maxim, Maxmilian, Medard, Melichar, Merlin, Metoděj, Mikaia, Mikuláš, Miloš, Miloslav, Milota, Mnata, Mnislav, Mojmír, Morgan, Moric Mahulena, Mahuliena, Malvína, Marisol, Maribel, Margit, Margot, Máša, Madla, Marisa, Marika, Marina, Marion, Marlena, Martha, Matilda, Medea, Meda, Melanie, Melinda, Melissa, Melita, Milada, Milena, Miluše, Mína, Miranda, Mirabel, Miriam, Mariam, Mlada.
Odpovědět
Maite, Melia
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann Vybráno je zatím Mia, Marek případně Mária
Odpovědět
Profilova fotka
A me se libi Honzik a Eliška
Odpovědět
@rysavka @mirka15235 @sasha.zimmermann moc dekuju ... hlavu mame stale zamotanou :-N ... jsem zvedava, co nakonec vyhraje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme dvouletou Nelinku a ted čekáme další mimčo, kluk bude asi Kubíček a holka bud Deniska nebo Nikolka.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak naše děti se budou jmenovat Zdeněk po tatínkovi a Jitka po přítelově mamince, která teď zemřela. Jestliže budou dva kluci tak nevím :-D Aby se dcera jmenovala po mně nechci, ale syn po tatínkovi jo, je to taková generace, můj přítel je Zdeněk III. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych chtěla Nelinku nebo Natálku a kluka Matyáška :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@benjik Nikola je slušivé jméno na chlapcovi, než na holce ;-)
Odpovědět
určite Rebeku :)
Odpovědět
ja by som chcela Martina (podla otca) alebo Juraja.. a ak by bolo dievcatko, tak to este netusim... ale aj tak si myslim, ze definitivne padne rozhodnutie az vtedy, ked sa babo narodi a uvidime ho...
Odpovědět
@zuzkaamato ježiš já přečetla jen Martina a Juraja a lekla se že pro holčinu :-D
Odpovědět
@mischako Neboj, nie som az taka sibnuta :-D Jaaaj, len aby to uz bolo :) Este sa len pokusame o babo, tak som taka nervozna z toho... :)
Odpovědět
já budu chtít pro miminko asi nějaké úplně normální jméno- Michal, Pavlína...nic extra
Odpovědět
tak já se tady taky přidám, dítě sice v plánu již máme, ale elikož nejsme těhotní, tak to ještě neřešíme, i když já bych chtěla jméno nějaké klasické české - Terezka, Kristýna, Eliška.... a klučičí - Mikuláš, Šimon, David.... Je ale fakt, že dneska je úplně jedno kdo dá jaké jméno, dneska se dávají mnohem exotičtější jména, hlavně, že se to líbí. V jedné diskuzi jsem četla, že někdo má v rodině Damiána a přibude Albert - proč ne? Nemám ráda lidi, kteří pomlouvají dětská jména jen proto, že se nemají rádi s rodičema.
Odpovědět
Profilova fotka
ja by som chcela chlapčeka bud Lukáš alebo Dávid aj Sebastián je pekné. A dievčatko Ivanka alebo Lenka...
Odpovědět
my máme Barborku.. sice to měla být Veronika, ale na příjmu jsem si to rozmyslela 8-) a další jména, do budoucna.. Andrea, Matěj, Petr, Jakub..
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se líbí na syna Gabriel(ale to neprošlo):)),tak Daniel, ten se drahému líbí.. Ještě se mi líbí Jakub, Marek, Vojtíšek. Na holku se mi líbí Darina, Karolína,Nicol.. :-)
Odpovědět
i když miminko neplánujem,jméno pro holčičku (a doufám že to holčička bude ;-) ) je Nela a pro kluka se nám líbí zatím Robin,je fuška se dohodnout,aby se to líbilo oboum a ještě to sedělo k příjmení a jak se na něj bude volat atd. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych chtěla Karolínku a Davídka. Manželovi se taky líbí Karolínka, ale kdyby kluk, tak chce pojmenovat po sobě Karel.
Odpovědět
Profilova fotka
my uz mame Samantha Maria a Alexander Curven. Ted u tretiho nevime, hadame se jako kone :-D ALe jeslti holcicka tak bude Elena Cynthia andebo Alena Cynthia a u kluka je to boj. Padli (z pritelovi strany) hruzy jako Ruslav a Arthas, Augustus ... no samy prisernosti, tak se modlim, at je to holcicka :-N
Odpovědět
@skaredka Alena Cynthia je super 8-) Co takhle Augustin, místo Augusta?
Odpovědět
@radus2011 A co takhle Charlotta? To znamená taky Karla.
Odpovědět
Ahoj holky, my sice ještě nejsme sezdaní, ale máme už dvouletou dcerku. Když jsem byla těhotná, říct jsme si nenechali, jestli se narodí holčička nebo chlapeček, proto jsme museli vybírat obě jména. Na rovinu říkám, že nejsem zastánce Natálií, Terez, Jakubů, Martinů apod., ta frekvence těchto jmen je neskutečná a nechtěla jsem, aby se tak jmenovalo i naše dítko. Ono se řekne, že je přeci lehké vybrat z plného kalendáře jedno popř. dvě jména, ale pokud máte nějaká kritéria, která jsem měla i já, tak to zas taková sranda není. :-) Chtěla jsem, aby jméno dobře pasovalo k příjmení (přítel má typicky německé a poměrně krátké, takže jsme naštěstí mohli dát i méně tradiční jméno), aby mělo pěkné zdrobněliny, aby bylo použitelné jak pro malé dítě, tak i pro dospěláka (subjektivně se nějak neumím vypořádat s takovou padesátiletou Natálkou nebo Eliškou, ale to je čistě můj pocit), taky jsem chtěla jméno, které není tak oblíbené, které prostě není v první desítce nebo dvacítce jmen. U kluka jsme se poměrně rychle shodli na Kryštofovi, ale přiznám se, že mi se to jméno líbilo, ne že ne, ale štvalo mě, že má svátek okolo 18.9. a já měla 26.9. termín a taky, že nemá nic moc zdrobněliny (Kiki? Kikin? Kryša?), nicméně přítel ho chtěl, tak jsem kývla a doufala, že se narodí holčička. :-) Z chlapeckých jmen si já v kalendáři moc nevyberu, tam je samý -slav (Miroslav, Jaroslav) nebo Ignác, Sáva, Leopold apod., u těch chlapeckých jmen je to fakt nic moc v kalendáři. Moc se mi líbí i Samuel, Darien nebo Tobias, taky Sebastian a Kristian, ale to se nám nehodí k příjmení. U holčičího jména jsem byla dlouho rozhodnutá pro Julii, ale nějak to padlo, prostě jsem cítila, že to nějak není ono, tak nastalo další hledání a moooc jsem chtěla Stellu, ale přítel nepovolil, prý nebude mít doma pivo (chlap no), líbila se mi i Ester, on zase chtěl Agátu a asi týden před termínem porodu jsem narazila na Viktorii a na té jsme se shodli. :) Takže máme doma zanedlouho dvouletou Viktorii a nelituji, že jsme tohle jméno dali, neznám žádnou jinou Viktorku, i když v nějakém jiném kraji to může být třeba frekventované jméno. Dále se mi líbí Valerie, Stella, Melanie, Julie, Marina, ale třeba i Ella, Nela... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@curdibilka Vybírám podobně, neumím si představit, že bych měla třeba babičku, která by se jmenovala Lilian Sarah nebo tak:) Na holčičku hezké, na mladou holku taky, ale jako babička? Ale třeba babička Eliška je hezký. Jen k těm Viktoriím- u nás jsme na malém městě a v rozmezí 2-5 let jsou tady čtyři, o kterých vím. Jméno je to nádherné, ale tady hrozně profláklé. Takže automaticky škrtám.
Odpovědět
@kajovaevicka Ano, ano, chápu, však my byli teď na dovolené v Adršpachu a tam nám majitel penzionu říkal, že tady je to jméno taky hodně časté. U nás třeba není ani Sofie, Samuel nebo tak, za to na naší vesničce, která má +- 1000 obyvatel je 8 Natálií ve věku cca 2-10 let a 4 Dominikové vě věku 2-4 roky, jsou tady taky tři Nikoly, a tři Tomášové,kupodivu žádná Terezka a teď tady přibyl Maxmilian a Matyáš. Každý ať si dává jména jaká chce, já jen vyjadřuju svůj názor a nechci tím vůbec nikoho pobouřit. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?