Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@maybee ani my este nemame deti, ale tiez bude asi chlapcek Ján - tiez po oteckovi ]-( a dievcata Aneta alebo Nela. :-)
Odpovědět
mi mame doma Nicholasa :)
Odpovědět
My bychom chtěli Karolínu nebo Filipa :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Před pár dny mně na mysl sama od sebe (dítě zatím neplánujeme) přišla Sofie a k ní třeba Filip. Nějak jsem na to "f" asi vysazená x-)
Odpovědět
Jak se vám líbí jméno Talula?
Odpovědět
@ajinka007 A co dát Jána jako druhé jméno?
Odpovědět
@maybee Co takhle dát dvě jména chlapčekovi?! Já navrhuju? Adrian Ján, Alan Ján, Aleš Ján, Alexis Ján, Alexej Ján, Alvin Ján, Amos Ján, Amon Ján, André Ján, Aram Ján, Ariel Ján, Aron Ján, Artur Ján, Attila Ján, August Ján, Axel Ján. Bartolomej Ján, Benjamin Ján, Bohdan Ján, Bolek Ján, Boris Ján, Bořek Ján, Braňo Ján, Bruno Ján Ctibor Ján, Ctirad Ján, Ctislav Ján, Cyril Ján Dalien Ján, Darien Ján, Darian Ján, Darek Ján, Denis Ján, Dorian Ján, Dušan Ján, Dylan Ján Egon Ján, Eliáš Ján, Elija Ján, Elisha Ján, Elvis Ján, Enzo Ján, Erik Ján, Eugen Ján, Ezra Ján, Ezekiel Ján Felix Ján, Finn Ján, Florian Ján, Fredrik Ján, Gabriel Ján, Gilbert Ján, Gordan Ján, Gregor Ján Hanuš Ján, Haštal Ján, Hynek Ján, Igor Ján, Ivor Ján, Ireneus Ján, Izaiaš Ján Juraj Ján, Joel Ján, Jáchym Ján, Jaromil Ján, Jaromír Ján, Jonáš Ján, Jonatan Ján, Jordan Ján, Jeremiáš Ján, Jost Ján, Julian Ján, Julen Ján, Julius Ján
Odpovědět
Profilova fotka
My máme Agátku a pro příští mimi to bude Beátka nebo Boris :)
Odpovědět
Profilova fotka
moj vzdialeny bratranec sa vola Jakub Jan :-) ale "pouziva" len to prve meno...
Odpovědět
Ahoj holky, tak my zrovna resime jmeno pro chlapecka ... A uz nejakou dobu se "motame" porad ve stejnych jmenech a ne a ne se rozhodnout :-N :-) ... Vsechna se hodi k nasemu prijmeni, vsechna se nam v zakladnim tvaru moc libi ... Ale proste nemuzeme vybrat jmeno, abychom si rekli "To je ono!" ... Jednim z dalsich, pro me dulezitych, kriterii je moznost tvorby co nejvice zdrobnelin ... Ale u tech "nasich" jmen me jich vetsinou moc nenapada :-N ... Neporadite? ;-) Popr. pisnete nazor na jmeno (proc ano/ne) ... Jde mi i o to, aby jmeno neznelo zase az moc exoticky/neobvykle (i kdyz vim, ze je to casem dost relativni) ... Jde o: Adam - Adamek, Ada, .... Dominik - Dominicek, Domca, Nik, ... Damian - Damianek, Damca, Damik ... Jakub - Kubik, Kuba Gabriel - nadherne, jen mi bohuzel vsechny zdrobneliny zneji nejak zensky :-N ... Elias - vubec nevim Emil/Emilian - vubec nevim Filip - Filipek ... Predem moc dekuju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kryštof nebo Teo (dor) :-)
Odpovědět
My máme Lukáška, ked budeme mat dievcatko niekedy, tak sa urcite bude volat Natália.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
zní to dost vtipně ale možná budeme vymýšlet jména od písmena M :D
Odpovědět
@slovnicek mne sa páči Adam a Filip, sú to moje dve najobľúbenejšie chlapčenské mená :-) veľmi pekné je tiež Jakub a Eliáš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dcera se jmenuje Sofie Charlotta x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aguaverde a příjmením?
Odpovědět
Profilova fotka
@aguaverde hezký jméno
Odpovědět
Profilova fotka
@aguaverde To je parádní kombinace :-) já jsem chtěla taky Sofii, ale ted jich je hrozně moc :-D Tak se budu muset poohlédnout jinde.
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b i mě se Sofie líbí, krásně by se hodila k příjmení co budeme mít, ale pořád mě láká pojmenovat ty děti od "M" :D
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b My máme Leilu Sofii :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@leiladelly sakra...já vám to krásný jméno přeju :-D Není hezčí. Ale s každou Sofií se raduji méně a méně :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b Díky, díky :-) Já Tě chápu, také jsem chtěla jména méně obvyklá. Ne, aby děti mi někdy nadaly, že nezapadají, že jsme vybrali nějaký šílený jména... ale aby to nebylo tak, že ve třídě bude šest lidí stejného jména :-D :-D Ale neboj, zas tolik těch Sofií není, já mám ve svém okolí jen jednu kamarádku s dcerkou Sofií. A také význam jména je nádherný (já se dívám i na významy). Sofie je moudrá. Syn je Alex Matias. Pokud je to Tvoje srdeční volba, neváhej!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@leiladelly já jsem byla vždy všude jediná svého jména a jsem za to mamince moc vděčná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mary1988 Ano, rozumím Tvé mamince a také to tak vnímám. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@leiladelly a můžu se zeptat jaké mají tvé děti k takovým netradičním jménům příjmení? :-) (samozřejmě mi nemusíš odpovídat :-) to jen tak ze zvědavosti, já vždycky hodně přemýšlím nad tím, jak se jméno hodí k příjmení. Sofie mi leží pro případnou mou dceru v hlavě, protože přítel má kořeny na balkánu a má takové i příjmení a sofie se k tomu nádherně hodí.)
Odpovědět
Profilova fotka
@mary1988 omlouvám se ale veřejně sdělovat příjmení určitě nebudu ;-) ale Hrcprcovi fakt nejsme :-D :-D :-D @stastnanevesta @barbora_b Holky díky :-D ona si zasloužila výjmečné jméno (snažili jsme se o ni několik let) a odvděčila se nám tím že se narodila na moje narozeniny x-) x-) (mmch moje máti semnou měla termín porodu 12.12 ale já se narodila v úterý 1.12 a Chár se měla narodit 12.12 a hádejte?! no ano narodila se v uterý 1.12 :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D ) Jinak pokud by se někdy do budoucna náhodou povedlo druhé tak by to byla Zoe Isabella a nebo Teodor Mathyas x-) x-) x-) x-) x-) x-) Jinak v okolí žádnou Sofii nemáme a Charlottku už vůbec ne (máme vytíženou dr a tam je Chár se svým jménem jediná x-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@aguaverde moje máma se měla narodit 25.7. ale babička nutně musela složit hromadu uhlí (no nemohla počkat na dědu), takže se narodila 11.7 a já se měla narodit 11.7 ale narodila jsem se 25.7 (já holt chtěla být lvice) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aguaverde to je pěkné,já se narodila den před mamčinými narozkami :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mary1988 :-D x-) zajímavé :-D jak to ten život zařídí :-D tchýně je narozena 15,6 a Jouza (moje drahá polovice :-D ) 14.6 :-D si z něj pořád dělají srandičky že ho tam těch pár minut ještě měli držet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aguaverde a jinak v pohodě, chápu to jen jak jsem psala, hodně mě zajímají jména v kontextu s příjmením jak se k sobě hodí a tak stejně tak jsem nikdy nechtěla ke krátkému příjmení krátké jméno aby to nebylo "haf haf" a naopak. Takže k dlouhatánskému příjmení mého přítele svou vysněnou Josefínu nebo přítelovu Viktorii mít nebudeme
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?