Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to my máme Filip a Nela :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My čakáme dvojičky a budú to buď Filip a Jakub alebo Sára a Ester..Keďže sú jednovaječné, nebude to kombinácia, čo je škoda:(
Odpovědět
Teď koukám na V.I.P. zprávy byl tam syn Nikolaj Bořka Slezáčka. Co na to jméno říkáte?
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann no zní to trochu rusky ]-(
Odpovědět
@cinderella17 gratuluju ke dvojčátkům :-) My máme drojčata z každé strany, tak se docela divím, že dcerku máme zatím jenom jednu :-) Uvidíme při dalším.
Odpovědět
@aimirin Těžko říct, jak budou děti brát ta "cizí" jména...za nás to nebylo tak běžné. Třeba nám taky bude malá nadávat... =-). Mně osobně se Iris líbí.
Odpovědět
@smanet Když vidím tu Samantu, hned se mi vybaví Sex ve městě - a Samantu jsem měla nejraději, byla správná! Já bych to brala všema deseti. (Ačkoli ta se psala SamanTHa, ne?) Jinak ale chápu - taky chci české, nebo alespoň takové to, kterému říkám "zastaralé", t. j. co se dávalo na začátku minulého století a co slýcháme v černobílých filmech. Hele a může být hůř - mému muži se líbí Bernadeta :-)
Odpovědět
@punk Nataša se mi moc nelíbí, zní mi to rusky a byla to moje učitelka na zpě,v kterou sem nemusela...ale ta Zita, jak si psala myslím, nebo Adina...to je krásné. I Lída, těch už je tak málo
Odpovědět
@cinderella17 Co tyto návrhy. Dle významu: "Hvězda": Stella a Ester "Vavřín": Daphne a Laura "Tmavá, černá": Melanie a Leila "Moje píseň": Gita a Shiri "Mladá dívka": Lada a Korinna "Bůh je moje přísaha": Alžbeta a Isabel "Zlatá": Aurelia a Zlatica "Lilie": Zuzana a Liliana (nebo Šošanna a Liliana) "Květina": Květa a Hana (Hana v japonštině) "Hojnost, blahobyt, majetek": Elodie a Odetta "Mír": Irena a Salome "Nebešťanka a Anděl": Celestina a Angelika (nebo Anděla) "Holub": Jemima a Paloma "Bílá": Bjela a Bianka (Bianca) "Dáma", "paní": Nerys a Freja "Božská": Zina a Julia "Narozená v den Kristových narozenin": Noelia a Natalia "Včelka": Debora a Melissa Debora a Melita "Ranní Úsvit", "Jitřenka": Zora a Danica Danica a Dagmar Dagmar a Aurora Zora a Aurora "Láska", "milovaná": Amanda a Maite Amanda a Milena Maite a Milena Amata a Milena Libuša a Milena Liběna a Milena Ljuba a Milena "Blažená, přinášející štěstí": Hana a Alaia Hana a Beata Hana a Beata "Dar boží": Dorota a Johana Dorothea a Theodora Bohdana a Theodora Bohdana a Dorota "Paní domu": Kyra a Marta Kyra a Henrietta Martha a Henrietta "Nositelé vítězství": Viktoria a Nikoleta Viktoria a Veronika Viktoria a Nikita "Živá", "život": Liv a Zoe Liv a Eva Zoe a Eva Liv a Ava Zoe a Ava "Ušlechtilá bytost": Adela a Heidi Adela a Alicja Alicja a Heidi "Světlo", "světlá": Lucia a Klara (obojí v latině) Lucia a Elena (Ela v řečtině) Lucia a Ilona (Ilona v maďarštině) Lucia a Ileana (Ileana v rumunštině) Lucia a Helena (Hela v řečtině) Lucia a Světlana Světlana a Helena Markéta a Margaret(a) Vivien a Bibiana Wilma a Mína Alexia a Sandra Alexia a Saša Sofia a Lydia Charlotte a Karolina Charlotte a Karla Louisa a Lotta Po bozích a bohyních: Luna a Selena = Luna byla římská bohyně měsíce a Selena byla zase řecká bohyně měsíce. Lada a Luna = Lada byla slovanská bohyně lásky, krásy a manželství. Lada a Freya = Freya byla severská bohyně lásky, krásy a plodnosti. Gaia (země) a Iris (duha) Vesna a Lada = Vesna byla slovanská bohyně jara Anagramy: Erin a Neri Malai a Lamia Malia a Lamia Adina a Diana Adelina a Daniela Adria a Daria Alida a Dalia Darina a Nadira Eliana a Ileana .............................................................................................................................. Chlapečci: "Mírumilovní vládci": Frederik a Vladislav Fredrik a Vladan "Dar boží": Theodor a Bohdan Theodor a Nathan Theodor a Natanael Bohdan a Natan Johan a Ivan Johan a Natan Jonatan a a Natanael Jonatan a Theodor Jonatan a Bohdan Johan a Bohdan "Nositelé vítězství": Viktor a Nikola Viktor a Vítězslav Viktor a Víťazoslav Víťazoslav a Mikuláš Víťazoslav a Nikola "Kvítek", "Květena": Florian a Kvetoslav "Bdělý", "ostražitý": Gregor a Ira "Vládce domu": Henrich a Hynek "Bohem vyvýšen": Joachim a Jeremiáš "Více slavný": Václav a Boleslav "Malí bojovníci": Marko a Marcel "Boží záchrana": Ezra a Izaiaš "Slavní bojovníci": Alois a Ludvík Ludvík a Branislav Alois a Branislav "Radost": Gil a Liron Radek a Gil Liron a Radek Liron a Radim Gil a Radim "Mír a láska": Irenej a Lubor/Lubor Ireneus a Lubor/Luboš
Odpovědět
@aimirin A víš, že já se poslední dobou seznamuju snad jen s Lídama?! :-D Zase ale musím podotknout, že za "Lídu" vydávají jak Liduši, tak Ludmilu. U nás se ale Ludmile zkráceně neříká Lída, nýbrž Luďa, tak jsem z toho vždycky zmatená, když mi někdo řekne, že je Lída, a pak jí píšu mejl nebo tak a zjistím, že je to vlastně Luďa :-)
Odpovědět
@aimirin Nataša se mi taky nelíbí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@arilas - v pubertě jsem ho ze začátku taky neměla ráda, ale nakonec jsem přišla na to, že je lepší se jmenovat Antonie nebo Antonín či Josefína než Martina, Jana, Zuzana atd... takové jsou na každém rohu ve třídě xxx... a pak je to zuzana dlouhé vlasy, zuzana v levo atd...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@punk :-)), tak to ta Samatha je zlatá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@formelina známá má kluky Kiliána a Kajetána, ty jen tak dva někde nebudou :-) obě to jsou "česká" jména, ale najdou se jen v katolickým kalendáři
Odpovědět
Profilova fotka
Nataša je pekné ;-) my čakáme chlapca tak to bude bud Timotej, Ondrej alebo Martin.
Odpovědět
Profilova fotka
@formelina Jelikož jsem Jana, vím přesně, o čem mluvíš :-D Na základce jsme byli ve třídě 2, na střední 3 a na VOŠce taky 3 a to jsem spolu bydleli na pokoji na koleji, to byl dobrý bordel ve jménech... @smanet Známá má ségru, a její synové se jmenují Šimon a Kilián. Až do té doby jsem nevěděla, že jméno Kilián existuje, a že je dokonce české :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sasha.zimmermann Diky, naozaj pestry vyber, mozno to este prehodnotime:-)
Odpovědět
@jachin Když já mam Natašu ve škatulce - když jsem nastoupila na SŠ a tam jsme "vyfasovali" profesorku na angličtinu. Do 89 učila jen ruštinu a měla k té angličtině příšerný ruský přízvuk a já uměla anglicky líp než ona. Do toho furt říkal "Á háve got ván kveščn" (což mělo být I have got one guestion), no děs běs :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ma_kup Já se jmenuju Alžběta a to jméno úplně nesnáším takže jestli se chceš dítěti pomstít .... :-) ale tak třeba se mu bude líbit, kdo ví
Odpovědět
@beta.m Ale to je hezké jméno a slavné :-) Moje oblíbené...my jsme měli spolužačku Alžbětu, ta už je teda dávno vdaná, vdávala se hned po maturitě..
Odpovědět
Ahojky, nám se s přítelem líbí na holčičku : Vaneska,Karolínka, Viktorka, Verunka, Nelinka, Esterka, Sofinka a u kluků vedou : Matyáš, Tadeáš, Viktor, David, Dominik, Maxmilián. Zatím mimčo nečekáme, ale hned po svatbě plánujeme a jelikož svatba je 16.7.2011, tak snad to není v nedohlednu :-) .
Odpovědět
@punk A co tyto "zastaralé" jména? Jenovefa, Adléta, Adina, Aloisia (zkráceně Lola), Amalia, Anastazia, Anděla, Agnes, Apolena, Aurelia, Aurora, Augustina, Bohumila, Božidara, Celestina, Cecilia, Ctirada, ....
Odpovědět
@sasha.zimmermann Amálka - to si hned vzpomenu na Gabru a Málinku
Odpovědět
@sasha.zimmermann Mně se líbí Karla a Leopolda - Leopolda víc. Známí mi říkají, že je to jak Poldi Kladno, ale ona se ta manželka zakladatele fakt jmenovala Leopolda, proto je to (resp. byla) Poldi Kladno :-) Líbí se mi Poldička, Poldi, Poldinka, nebo i Lea. Pokud myslíš k Tebou zmiňovanému příjmení - t. j. Křížková-Krejčí, tak tam by se mi líbyla Apolena :)
Odpovědět
Profilova fotka
Môj anjeliček je Chris :-)
Odpovědět
@tatianka007 Jenom Chris, nebo Christopher?
Odpovědět
Profilova fotka
@punk iba Chris
Odpovědět
Profilova fotka
@beta.m mám spoležačku Alžbětu a říkáme jí Bětko. Moc se mi to líbí. Bětuška Bětka Babetka Bety
Odpovědět
Profilova fotka
@ma_kup Mě se taky říká Bětko ale to jméno mi říjde prostě divný.... :-|
Odpovědět
@beta.m Mně se taky Alžběta líbí - měla jsem jednu známou a nikdo jí neřekl jinak než Bety nebo Bětulka - to mi přijde hezké. Ale ono se asi nikomu moc nelíbí jeho vlastní jméno, ani mně ne :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?