Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a nejaky favority mate?
Odpovědět
vuuuuubec. pripadam si porad jak na zacatku :-| ale co uz vim je ze rodine a kamosum rekneme az finalni verzi. Protoze dotedka kdyz uz jsme neco meli, vsichni reagovali libi/nelibi - tak jsme si uvedomili ze nam to moc nepomaha a ze je to jedno jestli se jim to libi/nelibi, ale nechceme s nikym polemizovat. Precijen, rodice pojmenovali nas, tak mi pojmenujeme svoje deti taky samy bez jejich pomoci ;-) Kamosi at si vyrobej vlastni potomstvo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Najlepšie je povedať finálnu verziu až po narodení..to s tým už nikto nič spraví, nik vám do toho nebude hovoriť a všetci si časom zvyknú na meno..
Odpovědět
Profilova fotka
Novonarodené deti ( východné Slovensko, okres ..): Alessio Čačko 8-( a z tých menej obvyklých mien: Šarlota, Samanta, Sebastián, Cyril.. Z toho prvého som bola prekvapená 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Alessio to fakt zni divne k tomu prijmeni
Odpovědět
Profilova fotka
Ved toto tá kombinácia, Alessio je inak pekné meno ( pre nejakého Taliana) :-N
Odpovědět
Šarlota ještě jde, ale proč lidi dávaj Charlotte když jsme češi nepochopim :-N
Odpovědět
Profilova fotka
To máš tak aj s inými menami: prečo nedajú Dorota, ale Dorothy, z Filipa je Philip, Sofia - Sophia, ...ani ja nechápem..
Odpovědět
my uz mame tiez vybrate. Ak to budu chlapci, budu Dávid a Šimon. A ak dievčatká, budú Alžbetka a Johanka. :-D uprimne, prijala by som jedno z toho a jedno z toho. Keby tak bolo, mali by sme Šimona a Alžbetku :-D Kamaratka mi raz povedala, že samé veľké mená máme vybraté :-D
Odpovědět
Sambucca: Poněvadž Charlotta je soktrá hezčí ;-) Jachin: Rodiče cikáni? :-D :-D
Odpovědět
Oops * stokrát
Odpovědět
Profilova fotka
u nás bude holčička Veronika a u kluka se nemůžeme shodnout. Já bych chtěla Petra nebo Pavla. Rozhodně nebude Václav po tatínkovi, protože v rodině jsou 4, tak aby se to nepletlo :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Rodičia nie sú cigáni.. :-N Charlotta je možno krajšie na papieri, ale aj tak sa to bude rovnako čítať, príp.jej budú hovoriť zdrobneninami, ja som tiež za Šarlotu
Odpovědět
Me proste prijde smesny to spojeni Charlotte -ová, zní to jako z nějakýho komiksu. Cizí jméno s příjmení s českou koncovkou :-) ale proti gustu....
Odpovědět
Novorozeňátka: Karlovarsko: Kristýna Blažková, Honza Dušek, Lukáš Dvořák, Daniel Frost, Tereza Huňková, Samanta Suy Inge Kohútová, Veronika Lebedová, Adam Lemeš, Michaela Maxová, Hana Mišterová, Vendula Němcová, Tereza Zlámalová. Plzeňsko: Filip Flachs, Kristýna Vokáčová, Natalie Vopatová, Aneta Kodalíková-Maříková, Jiří Ludáček, Kateřina Blažková, Karel a David Tofi (dvojčátka), Barbora Mayer, Marie Menšíková, Natalie Rörner, Anna Hrušková Vyšatová, Antonín Vraný, Daniel Horský, Matyáš Čarný, Justina Nosková, Kateřina Šteffová, Filip Königsmark, Natali Fairová, Magdalena Klasnová, Luboš Bulka, Natalie Jüdlová, Alice Kaiserová, Anna Rubriciusová, Vojtěch Fišl, Dominik Nový, Marek Myšák, Aneta Berková, Václav Kraus, Josef Jandík, Eliška Pokorná, Aneta Nová, Barbora Červená.
Odpovědět
Profilova fotka
tá Samanta...-ová..no.. :-N 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
či nemala tam byť čiarka?
Odpovědět
Profilova fotka
Hmmm, tak statistika jmen za leden 2010 mě nějak nepřekvapila. Žádná inspirace, nic zajímavého :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, my mame vybrate pre chlapca Zoran a Artur pre dievca Adela, Daniela. Chceme v chlapcenskom mene R citala som ze to osobnosti dodava stabilitu a silu a hlavne mena s R zneju testosteronovo, tak nech z toho v dospelosti moze tazit :))
Odpovědět
Nejčastější jména v lednu 2010 Děvčátka: Od první Terezy po Gabrielu. Tereza, Anna, Eliška, Karolína, Natálie, Adéla, Kristýna, Barbora, Lucie, Kateřina, Veronika, Nela, Ema, Nikola, Klára, Sofie, Viktorie, Aneta, Marie, Anežka, Zuzana, Michaela, Vanesa, Laura, Julie, Markéta, Sára, Amálie, Dominika, Jana, Magdalena, Nicol, Andrea, Daniela, Sabina, Simona, Denisa, Vendula, Eva, Ella, Monika, Petra, Rozalie, Šárka, Johana, Hana, Adriana, Elena, Linda, Gabriela. Chlapci: Od Jana po Romana. Jan, Jakub, Tomáš, Lukáš, Filip, Ondřej, Matěj, Vojtěch, David, Adam, Matyáš, Martin, Daniel, Dominik, Petr, Michal, Marek, Šimon, Jiří, Štěpán, Kryštof, Václav, Patrik, Josef, Pavel, Antonín, Denis, Tobiáš, František, Jaroslav, Vít, Karel, Miroslav, Samuel, Alexandr, Matouš, Viktor, Richard, Sebastian, Tadeáš, Michael, Radek, Jáchym, Zdeněk, Alex, Kristian, Maxmilian, Oliver, Radim, Roman.
Odpovědět
Profilova fotka
A čo tak dvojice: Justína - Hermína Dáša - Nataša Aleš - Eliáš Oliver - Frederik Laura - Lenka Zoja - Jela
Odpovědět
mám Adrianu a :-N Jakuba, ale kdyby to bylo jen na mě tak Alex a Liliana
Odpovědět
no ja tužím po Davidovi a Tamare, ale poistné mená sú Filip a Laura. tak uvidíme. ale ako sa tak poznám tak ja to ešte 10x zmením :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se nelíbí ta "vznešená zahraniční" jména. Máme jich spoustu krásných i u nás, ne ;-) Kluka bych chtěla Jana či Jakuba, partner Matyáše, holčičku zatím nemáme - ono se u nás v rodině ze všech stran totiž z 90% rodí jen kluci :-D
Odpovědět
u nás je to momentálne Rebeka a Robko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme vybrali jména pro holčičku tak, že jsme koukli na konec statistických tabulek, tedy ta nejméně dávaná. A na první dobrou jsme se shodli na Leontýnce a Bernice. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
kdyby jsmemeli spoustu krasnych jmen u nas, tezko by nekdo ty zahranicni daval. Asi se zase tak kazdymu nelibej
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa paci z dievcenskych Nela uz dlhe roky , predtym Lea (preto ten nick) :), Sarah, ....... z chlapcenskych netusim
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme nad typicky českým jménem ani uvažovat nemohli, protože žijeme střídavě v zahraničí a v ČR a vyloženě potřebujeme, aby se jména našich dětí vyslovovala dobře jak u nás, tak v cizině. Dcera je Sofie (typické mezinárodní jméno, bohužel u nás v poslední době až příliš dávané). V Německu byla automaticky Sofí, v Norsku je pro všechny Sofia. To tatínek Ondřej to má horší :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se hrozně líbí Bonifác... ale chudák dítě by to mělo asi těžké. Jinak jsem proti jménům po rodičích - buď se otočí oba, nebo spíš ani jeden - ale to bude u nás asi velký boj :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?