Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
rimmel > však ti to může být jedno, tvoje dítě to není. je řada slov z cizího jazyka, která zdomácní a vyslovují se jinak než v cizině. při svých úvahách bys nemusela být tak omezená a respektovat i tento vývoj
Odpovědět
Profilova fotka
inak ja pri vybere mena, som davala pozor nato, aby sa to pre moju rodinu lahko vyslovovalo..oni su uplni antitalent ja anglinu..hlavne mama =-)
Odpovědět
Profilova fotka
gs ty mas asi dieta s cudzim menom co? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a sak je mi to jedno, len so vyjadrila nazor :-p
Odpovědět
rimmel> ne, nemám
Odpovědět
baby,vsetky mena su pekne pokial to nie je Sandokan alebo Esmeralda :-D a ja by som tiez nedala cudzie meno dietatu :-| to davaju asi rodicia ktori ,,nevedia co so sebou,, :-p ved v nasom slovenskom kalendari je tolko peknych mien x-) ale tym som sa nechcela nikoho dotknut-len som vyjadrila nazor :-) je to kazdeho osobna vec :-) a nieze ma zato zacnete slovne napadat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ona je taky otázka, co komu přijde jako cizí jméno. Každý to může vidět jinak. Navíc původem českých jmen zase není tolik, hodně to jsou jména z ciziny, jen v ČR prostě zdomácněla a lidi je berou jako česká. Třeba zmiňovaná Tereza a Jakub taky nejsou česká jména. Tereza je řecké a Jakub je hebrejské jméno. Vyloženě české jméno (český původ) je třeba Aleš, Bořek, Hynek, Luboš, Luděk, Lumír, Miloš, Zdeněk, Běla, Božena, Libuše, Květa, Mahulena, Oldřiška, Šárka, Vendula, atd. Nebo třeba z těch moc nepoužívaných jmen je českého původu třeba Bivoj, Diviš, Hanuš, Jarmil, Jasoň, Nepomuk, Nezamysl, Krasava, Perla, Mnislava, atd... Takže si myslim, že jen málo rodičů dá svému dítěti opravdu české jméno (původem české).
Odpovědět
troska pre pobavenie ;-) http://wanda.atlas.sk/zblaznili-sa-na...
Odpovědět
este ;-) http://www.beauty.sk/spravy/?clanok=2474 http://casopis.markiza.sk/zaujimave/t...
Odpovědět
Profilova fotka
akoze co je divne na apple ci river? :-N :-D
Odpovědět
netvrdim ze to je divne...dala som to tam ako zaujimavost... ;-)
Odpovědět
nunacek: no ja myslim ze je rozdil v tom jestli je proste v Cr zavedene - jmeno Tereza nebo Hynek asi nikoho neprekvapi jako Romualdo nebo Abigail, kor kdyz jsou prijmeni Vomackovi ;-) :-D trocha soudnosti by nekterym lidem neskodila 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
rimmel ale natan je hebrejske meno, a nie anglicke, a originalne sa to ani necita "po anglicky" ale natan, jak sa pise
Odpovědět
Profilova fotka
suhlas s nunacek, navyse, dnes neobvykle meno moze byt o 5-10 rokov uplne bezne a povazovane zdomacnele ;-) Jasoň :-D ma pobavil, hned som si spomenula na Jasoň a Drsoň :-D
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta: Taky mě Jasoň rozesmál :-D A spojení Jasoň a Drsoň mi naskočilo taky :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
že by naše malá byla Perla? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
souhlas se sambuccou někteří lidé holt tu soudnost nemají :-D murinka - dobré články, sem se pobavila; manzelka - hele a co třeba svorka, závorka :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka: no pouvažuji čéče... :-D
Odpovědět
Steffi23: Juraj a Jakoba Juraj a Johana Juraj a Janika Juraj a Jarmila Juraj a Janetta Juraj a Jasmin Juraj a Jasna Juraj a Jenovefa Juraj a Jessika Juraj a Jindřiška Juraj a Jiřina Juraj a Jorga Juraj a Jorja Juraj a Jitka Juraj a Judita Juraj a Jolanta Juraj a Josefina Juraj a Jovana Juraj a Juliana Juraj a Justina Juraj je jméno staroslovanského původu, srovnejte s ruským slovem юркий (jurkij) znamenající mrštný, hbitý, obratný. Někdy se nesprávně spojuje se jménem Jiří. Jasna je ze slovanského slova „jasno“, tj. „čistá, rázná“.
Odpovědět
Profilova fotka
čauky holky.Můj manžel je Šimon a já jsem Stephanie.Šimon se jmenuje příjmením Rayen(šimon Rayen).Já sem se jmenovala Stephanie Milerrová.Teď jsem Stephanie Rayenová.Máme krátce po svatbě.Máme děti 10 letou Nicol a 7 letého Lucase.Nezní příjmení Nicolet Rayenová a Lucas Rayen blbě?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Lucas Rayen je podla mna úplne v pohode, Nicolet, tam by som asi volila Nikola, Nikoleta..ale zrejme sa to už nebude meniť :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jachy,To je jedno jestli Nicol nebo Nikolka.Má ráda prostě svoje jméno.
Odpovědět
Profilova fotka
no a pro zmenu, opet lehka nuda v tyhle tabulce http://www.novinky.cz/zena/deti/19562...
Odpovědět
kristi: no jo, v globale jsme porad konzervy:-) kolem me jsou vsechny Natalky, Adely a Sofinky s Viktorkama. Mezi klukama jasne vede Simon, Krystof, Matyas.
Odpovědět
Profilova fotka
no, osobne z Matesu a Mateju uz fakt nemuzu, pritom to neni nehezke jmeno, jen se mi nehodi na 40-ti letyho chlapa... :-)
Odpovědět
ja jsem na tom podobne - hlavne u muzskejch jmen vybiram i podle naseho prijmeni a vzdycky si predstavim ctyricatnika v kvadru nebo chlapka v servisu jak mi podava ruku a predstavuje se ;-) U holek zase brajlatou tlustou, nebo "intelektualku" v brejlich i holku na facku z diskoteky. Stejne tak korpuletni dama v letech jmenem Eliska nebo Amezka je silenost :-D No, vybrat jmeno neni lehky..... mam ted na nocnim stolku knizku a nevim nevim jak to dopadne - hledame i pres internet
Odpovědět
Profilova fotka
tak tak, mne treba kdyz vidim Krystofa Hadka, tak na nej to jmeno sedi, on je takovej tulpas od pohledu,ale na normalniho chlapa? treba drevorubce v lese? no nemyslitelny :-D :-D
Odpovědět
:-D presne. ja jsem vysoka zenska, zadny prditko, a manzel taky neni zadnej klucina - do toho zijeme ve dvou zemi zaroven, takze vybirame neco ne uplne ceskyho, ale zas ne jak z telenovely :-D je to na palici. myslim ze jmeno je fakt dulezity, tak se s tim dost morduju
Odpovědět
Profilova fotka
a uz musis? nebo je to zatim jen v planu? jako je to des bes, pak ti porodi kamaradky, vymysli si to,co se ti libi,takze napr me se okruh neustale zuzuje a za chvili mi nezbude nic a budu v pytli
Odpovědět
uz musim :-D - to zni hrozne! mimi je tu za par mesicu, nechame se prekvapit jestli holka nebo kluk, takze musime mit vymysleny obe jmena no ja mam kolem sebe prave ty co bych nedala, ale je to asi i tim ze vybirame jmena bez hacku a carek a podobne
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?