Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
duvera: Já jsem si hned myslela, že jste z Ostravy. Pokud je malá jediná Reina v republice, tak by měla chodit do školky, kde učí moje mamka. Hned jsem si to jméno zapamatovala, je sice zvláštní, ale moc pěkné a zajímavé. Pokud to není ona, tak budou asi v Ostravě dvě :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Známá dala dceři jméno Desislava. Říkají jí Desi. Má i exotické příjmení, takže se to k ní i hodí. Zní to taky docela zajímavě.
Odpovědět
ahojte, moja sestra zije v rakusku a dcerke dali meno Svea Elin, mne sa to meno straaasne paci, a pre chlapca mali vybrane Sven Mikka, to sa mi tak nepacilo, lebo mam na vysokej profesora, ktorý sa vola Míka. :-p babka ma susedov a ti maju chlapca, vola sa Bryan, ale oni ho nevolaju Brajen (pisem ako sa to cita po anglicky), ale oni ho volaju normalne Bryanko, citaju ako sa pise, no des, ked uz dam zahranicne meno, mala by som vediet ako sa vyslovuje, no nie? je tiez problem vybrat meno, aby sa dietatu kamarati nevysmievali v skole a nerobili z mena nejake slovne spojenia. mojmu priatelovi sa tiez paci meno Noah, ale mna pri tom napadne automaticky noha, neviem si pomoct ale na dievcenskom sme sa zhodli, Lilith, ako prva Adamova zena, mne sa este paci Mia :-D
Odpovědět
ahojky, tak som tu preluskala trosku temu a teda, niektore mena sa mi absolutne nepacili a niektore dokonca ani neviem ze take existuju :D mi mame v plane zatial styri (2 pre chlapca a 2 pre dievca), ale take viacmenej normalne....dievcenske Viktoria a Adriana a chlapcenske Tomas a Ronald... ale je pravda ze sme este ani nepresli cely kalendar...a hlavne babatka su daleko, takze dovtedy to mozno este zmenime.
Odpovědět
Profilova fotka
kurtica: nevím jak na slovensku, ale v čechách rozhodně Ronald není "normální" jméno, neznám ani jednoho a myslím, že i v debatě jsi první s tímhle jménem ;-)
Odpovědět
priscilo, Rolanda tu už někdo zmiňoval, zas tak exotické to není, podle českého kalendáře má svátek 14.6. ;-)
Odpovědět
a kruciš, promiň, přehlédla jsem se, on je to Ronald :-N :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no neznám žádného Ronalda ani Rolanda, ale byla by sranda pojmenovat těmito jmény dva bráchy :-D jinak jsem právě objevila, že 104 žen v ČR se jmenuje Naděje... vedle toho je podle mně jakákoliv Jessica nebo Vanesska úplně v pohodě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A 10 žen se jmenuje Šarolta, to asi byla nějaká matrikářka pořádně ovíněná, nebo disgrafička a napsala špatně jméno Šarlota :-)
Odpovědět
sa smejem, roland a ronald, je to skor na vylamanie jazyka aj ked mena su same o sebe velmi pekne :-) niektore mena su cool a niekore zase uplne extra....dnes uz ludia nevedia co by vymysleli a kazdy chcem mat to najoriginalnejsie meno....dokonca som sa stretla aj s tym ze sa mojej kamaratke niekto smial ze pomenovala v dnesnej dobe syna Juraj....no co je na tom vtipne nechapem...hlavne je to kazdeho osobna vec, nemozu byt vsetci Kevinovia, nie? Aj ked priznavam ze tiez inklinujem k nie celkom slovenskym menam....Lea a Liam, CHloe a Christien alebo Karolinka a Kristien...uvidime, mozno to bude nakoniec prave slovenske :-)
Odpovědět
Profilova fotka
balli: všechna tvá jména jsou pěkná, myslím, že sice nejsou tradiční, ale když je lidi uslyší, nebudou si klepat na čelo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Roland se mnou chodil na základku a říkali jsme mu rolák....jméno ani on nebyl hezký,takže pro mě ble jméno. Co říkáte jménu Zoja? Teď jsem to někde zaslechla,zvláštní,nemůžu říct jestli se mi líbí nebo ne,prostě zvláštní. Lea to už se dává celkem častěji, Chloe takhle mi zní hezky,ale neumim si to představit na dítěti, Christien moc hezký a uhlazený jméno,tak tipuju na hezounka a ještě k tomu inteligentního,oblíbenýho v kolektivu. Karolínu má moje kamarádka,hezký jméno jen jí říkají Kájo nebo dokonce Karle,ale to už jsem psala. Juraj mi přijde úplně normální jméno jako tady třeba Honza. Když jsem byla malá tak jsem vždycky snila o tom až budu mít dceru, že se bude jmenovat Claudie,teď mi to tak hezký nepřijde. Na kluka jsem si přála Štěpán. A roky uběhly a jména jsme dali úplně jiný. Člověk to vidí s odstupem času prostě jinak. priscila: Naděje,jako dobrý,akorát jim určitě všichni říkají Naďo a asi ani spousta z nich neví její pravý jméno. Mojí spolužačky máma se jmenovala Angelika- mě to fascinovalo. :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
A jak se vám zdají jména typu Elizabeth, Eleanor, Brigita, Evelina, Mína ?
Odpovědět
tayllorka, mas pravdu s tou Kajou a podobne...to sa mi tiez nepaci, museli by sme dat pozor keby sme mali Karolinku ze sa jej tak aj bude hovorit...napriklad ja som katarina a viem si vydupat ako ma maju ludia volat...nikdy by som nedovolila napriklad hovorit mi kaca, kacena alebo kata... inak elizabeth je pekne, ale pre mna je to stale len alzbeta....eleanor je kraaaaasne podla mna ale zase podobne ako elvira a to je pre mna nasa 95 rocna rodinna znama... brigitu ja osobne nemusim - hlavne si myslim ze to dieta bude trpiet, evelina je pekna a mina to ani nevie. Mne sa paci inak z ceskych mien najviac eliska a matyas. namotali ma na to moji cesky kamarati ktori chceli elisku a aj jednu poznam a sladsie a milsie a mudrejsie dievca som fakt nestretla :-) mne sa napriklad paci velmi velmi velmi Ava. No ale bola som zrusena celym okolim a snubenec sa k tomu radsej odmietol vyjadrit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak si vás pročítám ..a občas se taky zapojím jo? Co se týče jmen co je tady pár stránek zpátky,tak nejvíc se mi líbí Eliáš, jak psala nunacek. Vlastně ani nevím kde jsem na něj došla ale už se mě líbí dost dlouho a aji bychom se na něm shodli s přítelem. tayllorka: z těch jmen co jsi vypsala tak se mi nejvíc asi líbí Brigita, ale nedala bych to. Mína si mě taky něčím dostala, ale spípš mi to přijde jak na kočku ;-) Však Mínku má Terezka Maxová že?.. Ještě toho Eliáše má Kryštof Michal ze Supportů jsem si teď vzpomněla a dceru Elsu.. =-) Ale Eliáš a Elsa je moc hezký.
Odpovědět
Tuhle jsem viděla někde napsanou Delfínu.....Helmu.....Jennifer......když má někdo "exotičtější" příjmení, tak prosím, ale například Jennifer Nováková je tragédie :-|
Odpovědět
Profilova fotka
joseline: Mně se Eliáš taky líbí, ale manželovi ne. Elsa se mi nelíbí, ale s tím Eliášem se to k sobě hodí ;-) Líbí se mi, když jsou sourozenci od stejného písmene :-) tayllorka: Elizabeth = pro mě Alžběta, takže Elizabeth bych do ČR nedala, Eleanor, Brigita = nelíbí, Evelina = není špatné, ale nedala bych ho, Mína = dala bych Jasmína, moc pěkné ;-)
Odpovědět
ahoj holky, nevím proč, ale líbí se mi Tadeáš, ale doma to neprošlo ;-( ale líbí se nám společně Adam, ale vadí mi, že má svátek na štědrý den ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nikar o negativach sviatku na stedry den by som ti vedela porozppravat.. adam je krane meno, aj mne sa paci, ale pretoze viemake je mat meniny na vianoce, asi by som si to este premyslela.. ale niekto mozno vianoce a meniny zaroven povazuje za vyhodu..
Odpovědět
Profilova fotka
nikar: Tadeáš se mi líbí :-) Ale manželovi se nelíbí všechna jména, která končí na -áš :-| Adam je pro mě osobně jedno z nejhezčích klučičích jmen (i když se s nimi roztrhl v poslední době pytel), ale mám smůlu, manželovi se nelíbí. Datum svátku bych vůbec neřešila ;-)
Odpovědět
to je jmen... :-) z kluků se mi líbí Jakub,Tomáš nebo Tadeáš z holek Evelína,Kristýna,Karolína,Nikol nebo Nikola. S přítelem jsem se dohodli,že nebudeme dávat jména po nás,hlavně z přítelovi strany už by to byl 4 Jaroslav :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tay: tak Elizabeth se mi líbí, říkali jsme s přítele, že když už Eliška, tak jedině Elizabeth nebo možná Ela, podobně Eleanor je pěkné, Brigita si myslím, že by lidé nevěděli jestli je to briGIta nebo briDŽIta, Evelina je pro mě neutrální, a Mína jak už někdo psal, mi přijde jako na kočku :-) Četla jsem článek o holce v USA jménem Tavi, to mi přijde pěkné...
Odpovědět
Profilova fotka
Sofie a Sebastian nebo Kryštof a Kristýnka :-D Plánujeme chlapečka a holčičku no a nejlépe rovnou dvojčátka :-N
Odpovědět
Já můžu jen oznámit, že přes protáčení očí některých příbuzných, máme už doma k Richardovi toho plánovaného Alexandera :-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: obě jsou to pěkná a charismatická jména, tak snad klukům sluší ;-)
Odpovědět
monika - ja mam tiez vymyslene mena deti v paroch - chlapec & dievca a tiez musia pariky zacinat na rovnake pismena... :-) Sebastian je inak naaaaadherne meno, len k nemu nemam dievca...na S sa mi nic z dievcenskych nepaci :-) no a tiez tuzime po dvojickach...mame na to dispozicie z troch stran, tak snad sa zadari :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
balli - my takéééé :-) už je měla mít moje mamka a tety, ani sestřenice neměla, tak že doufám a modlím se, že to padne na měěěěě :-D Mohl by to být také nejdříve chlapeček a potom dvojčátka holčičky, uličnice, které by vypadaly stejně 8-) Jsem divná, že :-N ale říkám si, že dvojče je nejlepší přítel toho druhého a mají se od narození až do smrti. Kdo má takové štěstí...? Tak bych toto pro své děti chtěla. I když nevím, kdo to za mě porodí :-o
Odpovědět
Jeeej, to je sranda ze to mate tak isto :-) u nas ma dvojicky mamin brat (ale ja ich volam neprave, lebo ona mala po 30-tke a brala antikoncepciu takze to beriem ako hormonalne dvojicky), potom mala otcova sestra dvojicky a mojho priatela mama je z dvojiciek v tomto pripade by to najviac mohlo vyjst ze to bude ono.... lebo ona dvojicky nemala a priatelova segra teraz porodila a maju iba jedno a z druhej strany priatelovej mamy dvojca ma dve deti a jediny maju po jednom deti a ti druhy maju dvojicky, tak este my chybame do poctu :-) a s nasadecim antikoncepcie od19ich rokov a s prihliadnutim ze chcem mat dieta okolo 28-9 rokov tak by sa to mohlo podarit :-) a porodu sa tiez bojim....hlavne neviem preco ale chcem rodit cisarskym :-( no a mena som tu uz raz spominala, neviem ci si citala: Karolina & Kristien, potom Leah a Liam alebo Chloe a Christien :-) neviem co budem robit keby som mala dvoch chlapcov a dve baby ked mena nemam pripravene :-) hehe
Odpovědět
:-) Tak to teda u nás už je vymalováno, naše dvojky měly 2.1. rok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-D nooo, tak to jsme dvě... Já tedy přirozený porod ani nápad !!!! Naštěstí se můžu vymluvit na kyčle, které máme dědičně horší :-) No, to, ze mě přeci horší matku nedělá, tak co si nedopřát více pohodlí :-N No, ani já nemám vybraná jména pro stejná pohlaví, ale do té doby to jistě zmáknu 8-) Kristiena jsem přemýšlela taky, Chloe se mi líbila ped pár lety :-D A stejně tak i Noemi a Matyáš, ale nemám k nim do páru :-D Bali, nemáš žádné fotoalbum, škoda :-( Kdy máte termín svatby? A kdy miminka plánujete??? ja_fi - Joj, ve vedlejší debatě jsem nad tím právě přemýšlela, jestli jsou Tvé nebo ne :-) To je paráda, tak že nám můžeš sdělit již jako zkušená mamina, jaké to je - výhody a nevýhody. Jsou to stejná pohlaví nebo párek?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?