Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek:jj,Pažout je věčnej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Anastázie - večerníček o Kubovi a Stázině :-D ;-) Moc se mi to jméno nelíbí. A teď se hodně málo dávají jména končící na -slav/-slava. I když jedna moje spolužačka z gymplu má dvě dcery Miroslavu a Magdalenu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Magdalena je hezký,ale zase se mi nelíbí,když se jí pak říká Majda,ale tomu se člověk asi nikdy nevyhne,aby jeho dítku lidi okolo říkali tak jak se jmenuje. :-p
Odpovědět
ahojte, zajtra ma meniny Stela....co vy na toto meno?
Odpovědět
Profilova fotka
tay: Mě se varianta Majda taky nelíbí. Ani Magda se mi nelíbí. Líbí se mi Madlén, Madlenka... popoluskaxy: Stela se mi moc líbí :-) Ale manželovi ne :-(
Odpovědět
Ahoj. S pobavenim ctu diskuzi o jmenech deti, zatim o nich premyslim okrajove. Ale proc sem pisu, zarazila jsem se nad Pavlem Pavlikem a Petrem Petrikem, jmena byla oznacena jako hruzna, doufam, ze me holky vyvedete z tohoto nazoru...protoze po vdavkach se ze me stane Petra Petrikova...tak se snad z meho jmena nebudou lidi chytat za hlavu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
popoluskaxy : Stela je fajn ;-) A co Viola? Jedna kamarádka z dřívějška,teď už se nevídáme má dceru s tímhle jménem.
Odpovědět
Profilova fotka
tcpetula: no bezva kombinace. Si teda neumim představit, že bych se jmenovala třeba Martina Martinová. :-p Stačí, že se s manželem jmenujeme stejně,teda já ženský on mužský. :-D No ale když to člověk vdavkama vyfásne nedá se nic dělat. Pořád lepší Petříková než nějaký sprostý přijímení... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Například na táboře byl se mnou Šourek a všichni jsme si z něj utahovali |-|
Odpovědět
diky za nazor ;-). Za sebe musim rict, ze si pritelovo prijmeni vezmu rada :-) za 1. je mnohem lepsi nez moje soucasne prijmeni a za 2. se na ostatni prece muzu vyprdnout ;-) a nebudu si trapit hlavu, ze? Jinac, alespon veta k tematu...me se v soucasne dobe libi Adelka, Terezka, u tech chlapecku nejak zatim nevim...
Odpovědět
tayllorka> náhodou, já v tom spatřuju výhody, my se s přítelem taky jmenujeme stejně a když se seznamujeme s novejma lidma, každej si hned pamatuje, jak se jmenujeme :)
Odpovědět
Profilova fotka
tcpetula: vyvdane prijmeni jenneco jineho, tady t az tak neovlivnis:)ae pokud budes Petrickova nedas nejsoise synovi jmeno Petr:)a o to slo.... ale jinak Peti budes mit krasne prijmeni..
Odpovědět
Článek se načítá
baby, aj vy si tak nejak automaticky vyberate skor dievcenske mena??? vsimla som si, ze kazda ma viac- menej predstavu o dievcenskom mene, a to chlapcenske sa bude vyberat, ked to bude aktualne ;-)
Odpovědět
tayllorka- Viola je krasne meno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tcpetula: Terezku schvaluju,tu totiž mám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
popoluska, ja mám napr. lepšiu predstavu o chlapčenských menách, hned by som ich vymenovala aj 10 čo by som dala, u dievčenských to nie je ani polovica :-N tcpetula, fakt ti môže byť jedno čo si ludia myslia, a zobrať si meno to je už iné ako ho dať a oi, už ti okolo budú hovoriť len Petra, resp. pani Petríková..čo dietati budú často hovoriť spolu napr. učitelia, vychovávatelia...
Odpovědět
Profilova fotka
a co Violeetta ,nebo moje kamarádka ze školky byla Nikoletta ;-)
Odpovědět
Violetta ano, ale Nikoletta ma uz nenadchlo... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
tcpetula: Něco jiného je, když člověk ke křestnímu jménu příjmení vyfásne vdavkama než když mu křestní jméno dají rodiče, kteří příjmení znají ;-) Navíc Petra Petříková zní dobře, kdežto Petr Petřík nic moc... Ale pořád je to lepší než Petr Petr, to je fakt hrůza! 8-( denisska: Violetta nic moc. Viola se mi taky moc nelíbí. Ale je to zajímavé, to jo. Nikoletta se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
nun,mi se asi nelíbí ani jedno,jen mě to napadlo.-p
Odpovědět
Profilova fotka
denisska: :-D ;-) Dneska se manželovýmu bratranci narodil syn Pavel ;-)
Odpovědět
ahojte... vim, ze je to jine, kdyz prijmeni vyvdam, nez pojmenovat ditko...jen me v diskuzi zaujal ten postoj ke spojeni jmen:-) Ano ano Terezka je moc fajn ;-) Moje rocni sestrenka dostala jmeno Ema...tomu jsem zatim neprisla na chut. Pripadny budouci chlapecek to u nas bude mit tezke...fakt nevim...mozna Tomas, ale tech jsou v nasem okoli mraky. Znamy cekaji kluka a bude to Matyas...to je celem pekny
Odpovědět
no jo... tie mena... mala som kamosku Nicolette... neviem ako za totaca to zdovodnovali na matrike, ked je zname ako tazko bolo vtedy dat cudzoznejuce meno... a dalsia kamoska zo skoly sa volala Jeanette, ale kazdy ju volal Jana, a ked ju ucitelka prvy den na strednej oslovila foneticky Žaneta, tak nereagovala :-D A zase byvala kolegyna sa volala Semira a priezvisko mala typicky ceske... Ale raz tu niekde na fore odoznel nazor, ze dcere mozeme dat predsa aj meno, ktore sa nehodi k priezvisku, ved sa predsa raz vyda... Chcela by som vediet, co urobi ono dieta ked vyrastie a bud sa nevyda, alebo si nebude chciet menit priezvisko... :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tay - moje kamarádka má taky dceru Violku, zvláštní jméno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
NO ja uz od malicka tvrdim ze ak budem mat raz dcerku tak sa bude volat Nicole, aby sme ju doma mohli volat Niki .... ja odjakziva pozeram na prezyvky a posmesky ktore sa detom neskor ujdu...uzila som si toho dost nie len na vlastnej kozi.....a tak ked mi niekto povie krstne meno tak rozmyslam co ma hned prve napadne ako rymovacka...ked mi dlho nic nejde ma to upokojuje :-) decka si v skole vzdy nieco najdu...ale nechcem aby to mali jednoduche ... :-) violetta - je od farby fialova- ale vo franine sa to da odvodnit aj od znasilnena ...tak neviem :-( ja som sa tesila ze sa mi po vydaji skrati meno a skoncila som s 3mi menami :-) svokra velmi chcela aby som si nechala aj moje rodne priezvisko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nun,gratuluju ;-) gretta.Jeanette,to méno je celkem známé,taky znám:--),jo jako žaneta bych tak nereagovala :-D i samira,je to zvláštní
Odpovědět
Nabídka jmen: Abigail, Adelaida, Adléta, Adina, Agáta, Aimée, Alaia, Albína, Alexa, Alice, Alina, Alma, Amanda, Amalia, Amelia, Anabella, Anastazia, Anděla, Angelika, Agnes, Antonie, Apolena, Areta, Ariana, Aurelia, Aya, Ayala, Ava, Babette, Bella, Belinda Aloisia, Louisa Alžběta, Elisabet Amaia, Amaya Beáta, Beatrice, Blažena, Božena Běla, Bianca, Blanca Bibiana, Vivienne
Odpovědět
Profilova fotka
denisska: Díky ;-) sasha: Jména od A mám ráda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aimée..teraz tu dali v meste jedno dievčatko, lenže priezvisko Tomášová, trochu sa mi to nehodí :-p inak je to celkom pekné meno..
Odpovědět
@sasha: dík za tipy :-D teď vážně nevím, jestli Blaženu a nebo radši Boženu :-x @jachin: a jak se Aimée čte? [emé]?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?