Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kami1984: Tak se jmenuje manžel a i syn jedné mé kolegyně :-D , druhý její syn je Petr. Přijde mi fakt moc, ale holt když se jim to takhle líbí... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
kami,hrabe jim,řekněme to přímo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
u nas studoval sveho casu Tomas Marny:)chudak kluk:)
Odpovědět
Profilova fotka
No to teda fakt chudák. Ale jako kuriozita je to dobrý...
Odpovědět
Profilova fotka
jenze pak u zk, pane marny mate to marny a podobne
Odpovědět
Profilova fotka
Mě dostává třeba Filip Filip, Petr Petr, apod... 8-( To se mi vůůůůbec nelíbí...
Odpovědět
Profilova fotka
Nu, to je desne ujety...
Odpovědět
Profilova fotka
Znám i chlapa jménem Petr Pavel 8-( To mi taky přijde divný...
Odpovědět
Profilova fotka
asi tak...
Odpovědět
Profilova fotka
Sice proti gustu...ale přeci jen co je moc to je moc :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Znamý se jmenuje Petr Petřík (asi jako už zmiňovaný Pavel Pavlíček) a další se jmenuje Josef Marek. Celkem chápu ty rodiče, co dají obě stejná, protože než si zvyknete (ve škole, v práci, v hospodě...) člověk neví, jestli je to Marek nebo Pepa...
Odpovědět
Profilova fotka
se mnou do třídy chodil Bohdan Marek-hmmm, má hezčí přijímení než jméno :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
nunacek: Valérii má moje kamarádka a říkají jí Valča. Valča je baculatá a má ramena jako kluk. Co se týče jména,mě se nelíbí,ač není obvyklé a dobře zapamatovatelné.
Odpovědět
Profilova fotka
Valerie se mi líbila, ale ty zdrobněliny jsou fakt nic moc, jako oslovení jde Val a na malou Valinka, ale Valina, Vala a podobně je otřesný... jo, to je kouzlo češtiny, že umíme udělat tolik tvarů ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ono je to ťažké niekedy vybrať správne meno k priezvisku, ktoré je v kalendári mien, otec aj brat majú také priezvisko, občas sa ludia pýtajú ktoré je meno, ale to len minimum, väčšina ich pozná..a okrem iného ked sa správne predstaví, čo je u nás najprv meno a potom priezvisko, tak by s tým nemal byť problém..
Odpovědět
Profilova fotka
tay: Marek je krásný jméno, takže škoda, že to ten spolužák neměl obráceně :-N :-D jachin: Souhlasím, pokud se představí, jak je ve zvyku, prvně jméno a pak příjmení, tak není problém ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, před pár dny jsme se neodolali koupit knížku Jak se bude vaše dítě jmenovat? Obsahuje 11 000 jmen českých i cizojazyčných a nestačím se divit co vše lze dát za jména a to prosím u nás. Že i jména, která známe jen v mužské podobě jdou i v ženské např. Tomaška, Davida, ZbyŇka, Vojtěška, Víta, Šimona, Silvestra, Richarda, Robina, Prokopa apod. Pak takové skvosty jako Pomněnka, Priska, Quinetta, Snežana, Slobodana, Tabita, Tainá, Tekla, Tuulikki, Voršila, Zaida, Zbyhněva, Zdravka, Zenobie, Kunigunda (zkráceně Kinga), Krescencie, Jorika, Hyacinta, Flora, Čistoslava, no je jich strašně moc :-) a klučičí třeba Zosim, Zvonimír, Vuk, Torkvát, Šťasta, Šlechtislav, Radegast, Polykarp, Pomněn, Chrudoš, Gleb, Bystrík, Bohuchval, Jasoň, Mnata, Mnislav, Modest, Montgomery, Oren, Perikles atd. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Xoxitl a Xochitl neumim ani vyslovit :-D Ždana, Živa, Wednesday
Odpovědět
Profilova fotka
pavcza: Prosím tě, z kterého roku je toto vydání, co máš?
Odpovědět
Kunigunda, no tak to ja mazéééééééééééc :-D :-D :-D nedělám si iluze o fantazii lidí a dětí, je mi jasný, jak by jí říkali :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ivett: Tak to je víceméně fakt jasné, jak by ji říkali, to máš pravdu :-D :-D :-D :-D :-D ;-) Jinak my měli na gymplu učitelku a ta se jmenovala Kinga. Byla to Polka.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to 4. vydání, dotisk 2008, 2009 samozřejmě jsou tam i normální jména a ta co známe z angličtiny a z filmů apod. Konkrétně píší - podstatně doplněné a přepracované vydání, bylo aktualizováno v souhlasu s jazykovým, společenským i legislativním vývojem. Je k tomu i spousta psaní ohledně jmen a ověření existence apod. to jsem ještě nestihla pročíst. Namátkou další: Fortunát, Hroznata, Hypolit, Sïnkler, Burga, Elodie, Jelena... Jinak Kunigunda, která mě taky zaujala :-D je německého původu (kunni + gund), lze je vyložit jako rodový (příbuzenský) boj, popř. i šlechetná bojovnice. Domácí podoby: Kunka, Kunhutka (jinou variantou toho jména je Kunhuta), Guna apod. jinak se jméno nevžilo, Kinga je ojediněle, jmeniny 3.3. dle německého kalendáře
Odpovědět
Profilova fotka
str. 416: Nevena, Nia, Niamh, Niceta, Nikita, NIka, Niké, Niki, Nicki, Nicky, Nikodéma, Nikol, Nikola, Nikoleta
Odpovědět
Profilova fotka
pavcza: Díky za info ;-)
Odpovědět
Tak u me vede z pavczina vyctu hlavne Pomněn a Šlechtislav :-D
Odpovědět
pavcza, jména dobrá, jen třeba ten Perikles je naprosto běžné řecké jméno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo, spousta jmen od někud pochází z různých zemí a jazyků, zatímco jinde jsou běžné, pro nás trochu nezvyklé. Teď třeba koukám Dalida, Dalmatinka, Dalimíra, Delfina
Odpovědět
Profilova fotka
pavcza: to je drsny, zacinam si pripadat hrozne divne, kdyz se mi libi Ondrej a Viktorka :-D :-D
Odpovědět
wendulka: Viktorka je super :-) jo, Kunigundu už jsem taky četla, když měla před dvěma lety manželova ségra mimčo a vybírali jméno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem se zasekla už od brzkého rána na tomto tématu...a musím se podělit o jedno opravdu kuriozní... kamarádka dělá na soudu a po předložení OP se opravdu zasmála. Paní se jmenovala Zaječí a jaké jméno se k tomu asi tak může hodit? Co takhe Zaječí Nora???? :-D A tohle ji podotýkám dali rodiče. DĚS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?