Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D Žakyna,na papuška super:-p co třeba Aria?
Odpovědět
Jolantu i Kiru znám, jde jen o zvyk, pak už vám to vůbec nepřijde ;-) :-D
Odpovědět
gtver, to je jasný, ale člověku to na tváři vykouzlí úsměv ;-) no třeba Perla Nováková :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gtevr.to víš že jo,ale aspon se tady pobavíme,všechno je o zvyku,nejen jména :-)
Odpovědět
mě třeba absolutně děsí všechna ta jména končící na -slav, různí Mstislavi, Věncelsavi apod. nevím proč...
Odpovědět
Profilova fotka
no tak je to hlavně staročeské,moje mamka je květoslava a kdyby jí tak někdo řekl,vraždí:-D, květo je v poho,takže miluje za své jméno tetu,která květoslávku chtěla:-P,jinak měla být Brigita...stokrát lepší
Odpovědět
tak zrovna Arleta se mi hodně líbí. kdysi jsem viděla nějakou divadelní hru a jedna z hlavních postav se tak jmenovala. od té doby se mi to opravdu líbí. a řekla bych, že jsou v tom seznamu i jiný jména, který nejsou špatný
Odpovědět
Profilova fotka
šmankote Ivet, odkud tahas ta jmena? :) ja tu radeji ma oblibena jmena nepisu, aby nekdo nemel pripindy jako minule...jen kluk je jasny-Patrik. rekli jsme si, ze manzel vybira chlapecka jmena a ja divci..problem nastane, pokud budou 2holcicky nebo chlapecci:)
Odpovědět
Mám dcerku Nellu a kluka Pavla :-| a to jsem ták chtěla Dennyho,nebo Denise,by totiž k tý mojí Hromnicový Nelle strašně sednul...ale nesměla jsem porušit tradici Pavlů u nich v rodině ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
gs,jo tak Arleta,není špatná ;-) kami v poho,já to tady někdy psala a taky na to byly různé názory,důležité je,že se líbí nám,tak klidně písni ;-) spa,nella se mi líbí už od školky,měla jsem tam kamarádku nelu a od té doby se mi to líbí,jinou jsem nikdy nepoznala :-)
Odpovědět
mně se taky nela strašně líbí a líbila se mi dávno předtím než začal ten boom malých nelinek, doufám, že to trochu opadne, než budeme mít miminko. nela je jediný jméno, na kterým se s přítelem shodneme
Odpovědět
Profilova fotka
ga,já teda žádnou nelu neznáma ani v práci-ve školce,co tam dělám,nikdy žádná nebyla,tak zase jich kolem tolik není ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
denisska mě se to jméno taky líbí,ale dcera je učiněná katastrofa,takže bacha na to spojení v českém kalendáři Nela-Hromnice totiž to fakt sedí,skoro 11 let a pořád je takový kopyto,že snad není ani moje :-D a je fakt ,že to není moc profláklý jméno,ikdyž už ho občas slyším ;-) ale ona má ty dvě L :-D gs208 před 11ti lety tady boom Nell ještě nebyl :-S :-D
Odpovědět
Profilova fotka
spa :-D :-D j bych řekla,že ani te není,a to zdovojení ll se mi líbí,právě,že to je to zvláštní,stejně jak ema se mi líbí emma.ne šarlota ne takto ale Charlota,nebo Charllota.ela,ale Ella...
Odpovědět
jako některá jména, přestože jsou divná, zní pěkně, ale já vycházím z toho, že jak já, tak většina lidí tady má česká příjmená a zrovna Arleta Nováková třeba zní dost divně... :-D Kami tyhle jména jsou normálně v seznamu dětských jmen... ;-) Vy chcete Patrika jo? To zrovna není podle mého gusta, ale k vašemu příjmení celkem jde ;-) Nela je hezké jméno, ale já si pod ním okamžitě představím psa, babička má jezevčici nelu a znám i pár dalších pejsků jménem Nela, a přitom to bylo fakt pěkné jméno, jen je jich teď stranšně moc, asi jako Terezek, Natálií, Sofií, Amálek apod.
Odpovědět
denisska jasnačka,to je nejlepčejší,proto jsem chtěla toho Dennyho... :-( no neva,tak třeba vnoučata,že jo :-N a pak ještě taková věcná,jsme ještě při tom mým Pájovi myslela na holčičí jméno a to bylo Johanka,podle té z Arku x-) a že jí budu zpívat tu...když jsem šel z hub,našel jsem zub,našla ho Johana,s dlouhejma noooohama :-D páč manža má 2 metry,tak jsem jí viděla chuděru žirafoidní :-D no ,ale mám kluka,ale proč to píšu,páč teď mám v práci podřízenou a je to Johanka :-D a jsem si jí adoptila :-D je jí o deset méňe a je úplně senzační holka:-) tak jako,že mi jí osud přihrál do cesty,mi i říká mami:-D páč se prej o ní starám,jak mamina:-D
Odpovědět
Profilova fotka
spa :-D takže máš svou Johanu s dlouhám nohama .-p no mi se líbí jména nečeská,asi právě proto,že jsou míň obvyklá ivet sofie se i lbí ve tvaru Sofia a já teda taky žádnou neznám ani kolem sebe nemám a je fakt nže lidi jmenujou psy podle lidských jmen a ne děti podle psích :-)
Odpovědět
Profilova fotka
spa :-D takže máš svou Johanu s dlouhám nohama .-p no mi se líbí jména nečeská,asi právě proto,že jsou míň obvyklá ivet sofie se i lbí ve tvaru Sofia a já teda taky žádnou neznám ani kolem sebe nemám a je fakt že lidi jmenují psy podle lidských jmen a ne děti podle psích :-)
Odpovědět
jj, to je fakt... já bych chtěla jméno české, ale takové, které není úplně obvyklé a ještě splňuje ty moje požadavky, no nevím, asi naše dítě zůstane bude No-name :-D
Odpovědět
denisska :-D no podle psích by to byla celkem švanda,obzvlášť někdy teda :-D třeba tahle Johanka má doma štíra CHuana :-D a další dvě maj krysy :-D v životě jsem se nesetkala s holkou co pěstuje tyhle hnusy a teď jich je plná práce z kolektivu 7 holek 3 co jsou na tu havěť :-N ještě se mi líbí Mia,takový kouzelný...jinak málokteré jméno....mít ještě pár dětí tak je budu jmenovat podle písmen,nebo nevim :-D docela těžká věc jméno pro své dítě...vybrat tak,aby to bylo fakt něco ;-)
Odpovědět
Stejně je to zajímavý, kdysi bych hrůzou koulela očima nad tím, jak se dneska někdo může jmenovat Přemysl, od té doby, co znám jednoho opravdu super chlapa, tak je to moc sympatický jméno :-D
Odpovědět
spa moje řeč...Mia je teď taky celkem oblíbená... u holek se ještě kouzlit dá, ale u kluků ne...
Odpovědět
gtver, Přemysl zní hrozně a já znám dva a nikdy jim takhle nikdo neřekl, buď Přemek nebo Přema, to zní o dost líp... je hrozně moc jmen, který bych v životě svému dítěti nedala...ale jednou k tomu dojde a já budu muset něco vybrat...kde ale vezmu inspiraci to nevím, prošla jsem už tolik seznamů jmen a nic... |-| :-D
Odpovědět
Tak já bych naopak vůbec nevěděla, jak pojmenovat dvě holky, pro holčičiku máme jen jedno
Odpovědět
Profilova fotka
my mame pejska Nelinku a v ockavacim prukazu je jako Nelly. Ivet, me by se vice libil pavel, ale Pavlovi se to nelibi:) me se libi Daniel nebo Filip... u holcicek se mi libi Amalie, kristina a Aneta ale prosla mi jen ta Kristina plus druhe jmeno bude mit po me babicce, jen ve vsech 3 jmenech bude "R", snad nam chudaci nebudou rackovat, jinak potes koste...
Odpovědět
ivett viď ,taky mi to přijde,ty klučičí jména jsou na výběr chudý... asi si právě pak kluci ušatý musej najít někoho tak super ,jako jsme my ženský :-D a vybrat jim něco podle zahraničních je celkem fuška,oproti holkám..ale no name by bylo originální :-D :-D
Odpovědět
Ivet, těm, co znám já (oni jsou celkem taky dva :-D ) se samozřejmě taky neřekne jinak než Přema nebo Přemek, ale najednou má to jméno jiný odstín :-)
Odpovědět
Kami nad tím taky přemýšlím, když uvažuju o jménech, co když bude ráčkovat :-D Ale to neovlivníš, taky může blbě vyslovovat sykavky a nepomůžeš mu ani bez R :-D je to věda... já nejsem zastáncem jmen po rodičích,takže v tomhle souhlasím s Pavlem ;-) gtver tak se pochlub, ať máme taky inspiraci... ;-) co máte vymyšlený?
Odpovědět
Profilova fotka
spa:-)schváně jsem to nepsala,Mia mám vybrané a vím,že první dítě,bude.li to holka bude Mia,ale mi se líbídvě jména takže ještě bude další kami jak se jmenuje babi?
Odpovědět
kami1984 u nás v okolí je to zas samej Pavel a já jsem z toho na hlavu :-. ale v těch hormonech jsem svolila.... ]-( gtver,to je pro holku fakt jednoduchý,stačí jen třeba blbý radio,někdo řekne nějaký jméno,nějakým tonem a zalíbí se ti,aniž bys dřív nad tím jménem kdy uvažovala...tak vybrala švagrová neteři jméno-Vanessa,te´d už teda taky profláklé...ale před 12 ti lety to bylo něco:-) jinak se mi líbí David,ale to je bratr a jeho syn,což mi jasně vyloučilo tohle jméno ze seznamu,takový to oslovení Dejvy...se mi líbí...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?