Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Moje tchýně má 3 syny a vždycky říká, ať si přeju samý holky :-D Švagr má dvě dcery a zas by chtěl radši kluka...Ono si člověk fakt nevybere :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak uvidime, my se zatim na zadnou akci nechystame, ta nase vyda za 5 kluku
Odpovědět
Profilova fotka
no já mám jasno,holky a šmitec.-p
Odpovědět
Pokud bychom se my pokoušeli o holčičku, tak budeme mít doma asi leda tak rugbyové mužstvo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kristi: Však ono není kam spěchat ;-) denisska: Tak hlavně, že máš jasno ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: No holt některý chlapi uměj jen holky a některý jen kluci a některý oboje :-D ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
a nektery nic :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to u manži v rodině se rodí jen kluci...a upřímně..jsem tomu ráda...Manžel by chtěl holku a dát jí jméno Vendulka...a nechce si to nechat vymluvit...a mě se Vendulka fakt nelíbí.Takže budu jen ráda,že to bude jednou kluk :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No, holky pěkně jste se rozjely se jmény :-D Hlasuju pro Mia,Lea a Ema, když už třípísmenkový :-) Jinak mám vyzkoušeno oboje,jak kluka tak holku. Při prvním těh. mi to bylo jedno co to bude a byl to kluk. U druhýho už jsem si moc přála holčičku a povedlo se. Třetí zkoušet už nebudeme,ale je príma mít páreček nebo tedy dvě holky. Dva kluky bych asi nechtěla. Známá je má a je to masakr. :-p Se jmény je to těžký rozhodování a vlastně až když jsem porodila,tak jsem objevila další a další krásná jména. Tím nechci říct,že jsme vybrali špatná,ale prostě hormony dělají svoje,takže když jsem se nad něčím rozplývala v těhotenství,pak mi například bylo jedno atd. Je to velká změna.
Odpovědět
Profilova fotka
Mimochodem během těhotenství jsme jména neustále měnili,hlavně u holčičky. Do poslední chvíle jsme váhali a vymýšleli. Některý jména nám kazili známí. Člověk si říká nedám na ně,ale pak o tom uvažuje a nakonec třeba změní,no. A ještě do toho kecaj ty, co maj blbý jména sami(ikdyž si je nevybrali) 8-(
Odpovědět
Tak to se mi (naštěstí :-D ) nestalo, vybrané jméno zůstalo i po porodu to nej a doufám, že teď to bude stejné :-N (ale my měli od začátku jasno)
Odpovědět
A známí, příbuzní sice remcahí, ale jejich problém, už jsme zabejčení :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
gtver: :-D a my už to nemusíme zase řešit,už máme odrozeno :-)
Odpovědět
tayllor: vzhledem k "riziku" třetího kluka :-D si taky říkám, že to možná bude stačit :-D :-D (uvidíme :-) jestli budebráška stejnej raubíř jako první, tak asi odvaha nebude)
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: no i holky uměj pořádně zlobit. Ta naše cácorka byla moc hodná do 2 let,ale teď to zkouší, začíná se vztekat atd. A taková byla zlatá. A samozřejmě, že si spolu nehrajou.... Takže dost dobře nechápu,když mi kamarádka říká,jak chtějí děti brzo po sobě, že si spolu budou hrát. Nebudou :-N
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: a kdy bude mimi? A jméno prozradíš?
Odpovědět
tayllor: v lednu, přesně dva roky po prvním, bude to Alexander
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: a budete mu říkat Sašo nebo Alexi? Jinak je to pěkný jméno ;-)
Odpovědět
Alex, Saša je právě ta nechtěná varianta, "náš" Alexander je inspirován cizinou, kde "Sašu" jako zdrobnělinu neznají ;-) , toť naše zdůvodnění, pro to nemůže být Saša :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gtver:to je dobře. Vlastně ani nevím proč se říká Alexovi nebo Alexandrovi Saša. Kdo na to přišel? Vždyť je to úplně jiný.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky nechápu, proč se Alexandrovi říká Saša :-N Zrovna, jako nechápu, proč setřeba Janovi říká Honza a Josefovi Pepa. Nelíbí se mi to, přijde mi to jako úplně jiná jména :-|
Odpovědět
nuni a to bys jako chtěla říkat Jane a Josefe? mně se Honza líbí hodně. můžeš říkat i Jendo, ale to se mi líbí míň. jde o to, na co si kdo zvykne. bráchovi říkají Honzo a sousedovi z ulice Jendo. a oba jsou Janové, že? Pepa už se mi moc nelíbí, prostě takové typicky české, u nás se říká Jožko. Saša se mi taky moc nelíbí, ale Alexandr je moc dlouhé.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Jan je pro mě Jenda, Jeník, Jéňa, Janek. Josef je Josífek, Joska, Jožka ;-)
Odpovědět
lennus, Alexander je zkráceně prostě Alex ;-)
Odpovědět
nunacek: no Honza vznikl z německého Hans a Pepa je prý podle italského Guiseppe, i když to nevím jistě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
elenore: Já věřím, že nějaký původ to má, proč se Janovi říká Honzo a Josefovi Pepo, ale i kdyby ten důvod byl jakýkoli, tak mě se to prostě nelíbí :-N
Odpovědět
Profilova fotka
gtver.souhlasím Saša se mi nelíbíl,ale alex je super:-) josef,jožin ,jožkaa,pepa...moc české,no see mi nelíbí,takové tuctové,ale honzík je hezké:-) jste se teda rozjely.-p
Odpovědět
Profilova fotka
No brácha je Honza, táta je Honza, děda byl Honza- u nás je to generační jméno. Nijak zvlášť se mi nelíbí,ale Jendo mu neříkáme, jen Honzo nebo Honziku, ikdyž je mu už 21.Nějak to k němu pasuje. Pepa je šílený a Joska taky:(
Odpovědět
Profilova fotka
Alex se jmenuje ten herec v seriálu VKV a je to fešák,ikdyž se samozřejmě jmenuje ve skutečnosti jinak no. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tay,jo já mám kamaráda,taky mu je 21 a ani kámoši mu neřeknou jinak než Honzíku:-),je to hezké.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?