Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
aci, ale zdrobnělina jako taková se stejně používá (vynechám- li tedy nejbližší rodinu, kde dvoumetrový metrákový chlap bude pro babičku pořád Milánek) pro dost specifické a krátké životní období, že to třeba pro mě není tak podstatná záležitost a daleko víc mi záleží na základním tvaru, byť je nám to taky vyčítáno, že naše jménonemá zdrobnělinu, když tu jedinou možnou (podle nich) jim zakážeme Jinak musím říct, že mě osobně právě jméno Luboš patří mezi ta, která se dají krásně používat v základním tvaru při všech příležitostech, není to ani příliš oficiální, ani infantilní :-)
Odpovědět
Profilova fotka
acimedaca: Kamarádi ve škole ať si dětem říkají jak chtějí. Doma mu budeme říkat tak, jak se nám to bude líbit a i rodinu o to poprosíme, je už pak na nich, jak se k naší prosbě postaví ;-) Na gymplu jsme měli spolužačku Johanu a říkali jsme jí Johano, Jožo. A strejda je Luboš a říká se mu Luboši, Lubšo, Lubiku. tayllorka: Mě se Adina moc líbí, ale manželovi ne :-|
Odpovědět
tayllorka: když jsem četla to jméno Rozita, tak jsem si hned vzpomněla na rizoto...
Odpovědět
Profilova fotka
elenore: no ehm,to mě nenapadlo,ale jo, nebo taky rozinka :-) Johanka bych oslovovala prostě Johanko. Luboš mi nepřijde blbý,asi bych nevolila,ale není špatný, normální. Jako jsem alergická na oslovení mýho syna Fífo a říká to švagrová. 8-( Fildo mu říká jen někdo,ale taky z toho nejsem na větvi zrovna, já mu říkám jen Filipe nebo Filípku a vždycky to tak bylo. Není to tak dlouhý,aby se to muselo jakkoliv zkracovat a zmenšovat.Ve školce ho oslovujou normálně jak děti tak učitelky.
Odpovědět
Profilova fotka
A co holky Hynek? Jednoho jsem znala a byl to fakt sympaťák a frajer. Možná proto to mám zafixovaný jako bezva jméno :-D A na táboře jsme měli jednou Hedviku,tenkrát mi to přišlo hrozně vznešený mezi těma Lenkama a Petrama co tenkrát se hodně dávaly.
Odpovědět
Profilova fotka
A Lenka je teď dost neobvyklý a přitom hezký. Petra se mi nelíbí a nikdy nelíbila a ještě Radka se mi nelíbí.Přijde mi to takový tvrdý.
Odpovědět
mě se docela líbí i Martina....to bylo dřív hodně a tedka vůbec
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Johanka je u nás v okolí taky - tady je vlastně celkově moře dětí - a v kombinaci s tím příjmením, které má, děsný. tay, nechci tu hájit své jméno, které je úplně obyč, ale na druhou stranu mi to jméno nikdy nevadilo, hodí se jak pro děcko, tak dospělého - určitě s tím jménem bude mít dítě menší trable než s Izákem nebo dospělý chlap se jménem Leon (s tím jsem se už taky setkala). :-D Ale můj potomek musí mít jiné jméno, protože manžel je taky Petr a to bychom byli jak ve cvokhausu. :-D No jo, jsme ta generace přelomu 70. a 80. let a to se tak jmenoval každý.
Odpovědět
Profilova fotka
adina je fakt zajmavá:-)...je fakt,že jak si člověk zvykne,že mu říkají,tak mu to přijde normální...když na něj pořád budou volat zdrobněle,i v dospělost ,ipřijde mu to normální,když oficiáním tvarem od mimi,taky mu to divné nepřijde.... tayllorka:já měla ve školce hugo.jak tohle zdrobnit?nijak, :-D hugísek je hodně ujetéI hedviku,ndherná holčička,ale říkat ji heduš...mě napadl ještě dodánek a bylo hotovo :-D :-D Lenku mám sestřenici a Petra je sestra.joj,to byla éra,ještě jana a lucie,tehdy vedlly.. a co říkáte na Lea??
Odpovědět
Hugo nezdrobňovat Lea, nějak nevím, v tuhle chvíli mi úplně nesedla, možná za 5 minut :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme v rodine Huga a nikto ho nijek nezdrobnuje, jednoducho je Hugo.. Lea alebo Leo? Lea je pekné, aj Leo ujde, ale sestra má psa Lea :-N
Odpovědět
no jo, Leo, to mi nedošlo :-N , ale zatím platí to samé, co pro Leu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petruszka: no my jsme Martina a Martin manžel,tak by to bylo taky dost ulítlý dávat stejný jméno po nás detem :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Hugo no drsný,přijde mi to spíš na velkýho monstrozního psa jako je třeba bullmastif :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Heduš- uáááááá :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Leo ne, ale Lea je u nas na seznamu, kdyby nahodou
Odpovědět
Profilova fotka
V porodnici byla se mnou paní a měla Vendelína-5tikilovýho :-D
Odpovědět
Kristi, zase v kombinaci s něčím dalším? To by mohlo znít dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
gtver, no urcite, aby se nehadaly :-) casu dost, ale prvni jmeno musi mit tri pismena, takze vyber dost omezenej
Odpovědět
Profilova fotka
byla to Lea.holka,to se mi líbí.Kristi koukámž,e nám ten vkus na jména nějak sedí:-p no Hugo mi přijde stejně hrozné,jako Heduššš :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No já se vlastně měla jmenovat Marcela,ale v porodnici to máma změnila na Martina a to samý udělala s mým bráchou,který měl být Lukáš a je Honza :-p
Odpovědět
Lukáš je taky pěkný jméno :-) kámošce se narodila tedka holka a jmenuje se Marta...to se mi taky líbí
Odpovědět
Profilova fotka
denisska: Lea je hezký,představim si jemnou křehkou holčičku se světle hnědými dlouhými vlásky a velkýma kukadlama :-) Pokud ladí k příjímení,proč ne. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tay,tak martina je lepší než marcela:-) přesně Lea mi příjde takové jemné.-)velké kukadla....jo i já mám takovou představu :-p škoda,že nečekám mimi,na holky mě napadá milion jmen.-(
Odpovědět
deni, naopak, máš čas vybírat, až přijde ten pravý a s ním i mimčo ;-)
Odpovědět
Mně ta představa Ley líbí ve stylu kristi, tedy s dalším jménem :-)
Odpovědět
Ale bude to hodně ovlivněné tím, že mi nehodí k příjmení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
k tomu hugovi, já měla známého a ten se zase jmenoval hubert, to mi přijde podobný... a podobně zvláštní ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to mě se nelíbí Lenka a Radka. Petra se mi líbí ;-) Martina a Hugo se mi nelíbí. Lea je moc pěkný ;-) Hedvika je hezký, ale Heduš je děs 8-( Marta je takový zvláštní. Ani nevim, jestli se mi líbí nebo ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gtver.jasně my s kristi v tom máme jasno,že?mia+... a lea+...:-) a co klučíčí Gabriel?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?