Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
moje drahá polovička má svátek na svoje narozeniny... prostě se narodil "A kdo má dnes svátek?" "Petr" "tak jo" :-) o den dřív a byl by lenka :-D pokud ale nemá prcek narozeniny na vánoce (nebo blízko k vánocům) tak s datem svátku si myslím není potřeba lámat hlavu... těch faktorů výběru jména je už tak dost - jak se mi líbí, jak se hodí k příjmení, jaké jsou zdrobněliny a zkratky, co znamená, kolik jich je v okolí...
Odpovědět
Profilova fotka
denisska, manželův favorit na kluka je Jakub, ... pak Šimon, Štěpán pro holku jednoznačně Anna, ... pak Emma, Marie... (dívčí jméno co nejkratší, máme mega příjmení) :-D
Odpovědět
mě třeba zase přijde divné ohlížet se na to, jestli moje kamarádky mají to samé jméno, nebo jestli se vyskytuje v širší rodině...
Odpovědět
Profilova fotka
tak ona to zrovna širší rodina není, když se často navštěvujeme..
Odpovědět
Profilova fotka
katarinka:tak na kluka s mi líbí z těch vašich jakub a na holčičku Emma
Odpovědět
Profilova fotka
aci:asi záleží,jestli to taky není úplné dítě,dvě děti se stejným jménem jsou blbé,pokud se scházejí,ale když je to třeba pubertaák,nebo dospělý,kašlala bych na to... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tj. deni, to máš pravdu..bohužel mají všichni malá dítka, dvě, tři, takže výběr hodně omezen :-| libí se mi třeba i Honza, ale tak se jmenuje manžel a to nechceme, Honza st., Honza ml. to se mi vždycky příčilo..kdyby byla holčička, tak je to jednoduché, protože těch moc v rodiněn není, spíš samý kluk :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ať je zase o jakých jmenách debatovat, dávám do placu ty "moje": pro holčičku Lilian, Stefany, Vivien, Laura, Sandra, Sofie, Izabel, Nikol, Beata, Alexis pro kluka Christian, Nikolas, Patrik, Natan, Sebastian, Andreas, Maxim
Odpovědět
Profilova fotka
temp,tak to je blbé,Honza ml. a st.se mi taky nelíbí,je o blbé,u nás jsou zase samé holky:.-)a bude to kluk,jo? priscila:Lilian,hezkýoslovení Lily se m líbí,Sofie,se mi taky líbí,Beata to má kamarádkaříkáme ji Bea.pěkné... Christiana mám v práci,všichni mu říkají ale kristiáne :-(,Sebastian ok,ale ne zdrobnělina sebík,byh vraždila,taky má v práci líbí se mi i andré
Odpovědět
Profilova fotka
jj. bude to kluk jako buk ;-) teda po tom co nám ukázal na ultrazvuku :-D už aby byl venku, je to děsněj divoch, dává v břiše dost zabrat..
Odpovědět
priscila: bydlíte v zahraniční, nebo máš ráda exotická jména? :-) jsou hezká, ale pr mě moc cizí.... mě by se líbil Jirka a Tomáš, ale to je brácha a tchán, to to nic...taky Štěpán a holky Jůlie a nebo Johanka, Zuzana a Barbora kamarádky ségra má Violku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
temp:ani se nenaděješ a bude ti tady běhat.-D aci:já bydlím taky tady a líbí se mi cizí jména:-) Julia se mi íbí
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
aci: bydlíme v čechách ale já ta česká jména nějak nemusím, teda líbí se mi, ale ne k nám domů... Tomáš a Viola jsou pěkná jména :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ale zase třeba Diega, Gregoryho, Megan nebo podobná cizí jména, která jsou pěkná, už považuju za příliš cizí do čech...
Odpovědět
Profilova fotka
priscila,souhlasím,jaké má příjmení,můžu vědět?už máš šunta,podle fotky?
Odpovědět
Profilova fotka
Diego, to je jako z nějaké telenovely :-D
Odpovědět
je fakt, že tedka se tahle "cizí" jména hodně používají, docela mě to překvapuje, že znám pár Maxíků a Sebíků.... z holčiček je tedka děsně populární Karolína a Kristýna, všichni naši kamarádi, co mají holčičky se jmenujou takhle.. mě se lídí jména, co nejsou tak častá,ale zase jsou aspon trochu používaná u nás :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no si představ diego a říká si didi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
acci,tak mi se líbí jména zajímavá,a nemusí se nijak používat,hlavně když jsou lehce vyslovitelná .-)
Odpovědět
Profilova fotka
co říkáte na Ariana Riley..jména dvě
Odpovědět
je to potřeba taky trochu sladit s příjmením, znala jsem rodinu, co pojmenovali chlapečka Samuel....a příjmení bylo Pečenka....:-) takže tak kombinace docela zvláštní
Odpovědět
Profilova fotka
ty bláho,paka,jak jinak....znám rené slanina:-D
Odpovědět
Profilova fotka
deniss: ten malý na fotce je známých, já si zatím užívám se synovci (což dost dlouho fungovalo jako skvělá antikoncepce ;) ) já mám teď původně německý příjmení, ke kterýmu se hodí všechno, ale vyvdám celkem české příjemí, tak je opravdu potřeba to nějak sladit, aby to nepůsobilo hloupě. přemýšlím jaké jméno by se k pečenkovi nebo slaninovi hodilo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
acimedaca: Samuel je nádherný jméno, ale teda k příjmení Pečenka, to je dost síla :-N :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kolegyně má v práci pesana Samuela, takže by mi ho to pořád přípomínalo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
samuel je opravdu krásný jméno, jen zdrobnělina samík je podobná jako u sebastiana sebík, ale všude je něco ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
typické české,honza slanin,josef....asi více než rené a co si vzít nastávajíí tvé jméno?:-p
Odpovědět
Profilova fotka
My se s manželem na Samuelovi jednoznačně shodneme, zatim u nás vede nad ostatními jmény ;-) Nejhezčí je ve tvaru Samuel, pak je hezký i Sam a Samík.
Odpovědět
Profilova fotka
no náš malý sa volá Damián a priezvisko má Malíček, ale veď nie vždy sa bude predstavovať oboma menami a priatelia nás aj tak volajú len po mene, takže meno s kombináciu priezviska neriešime. Kamoške sa teraz narodila dcérka a volá sa Tamara Koreňová. No a naše dievčatko by sa volalo Lejla,alebo Neita a chlapček Mathias. Nech si okolie myslí čo chce.......
Odpovědět
Profilova fotka
nanu,přesně tvar Samuel,případně Sam je nejlepší:-) nana:vždycky to záleží na vás..já osobně bych s vaším příjmením tyhe dívčí jména nedalaale zas holka má pravděpodobnost,že vyvdá jméno dobré...ikdyž.kamarádka má taky damiánka
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?