Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja volám spolužiačku Aňa..ako prezývka je to fajn, ale Anna je krajšie.
Odpovědět
Misinka866: Co třeba Anežka Anna?
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se Anna nelíbí. Když už, tak Ana.
Odpovědět
Profilova fotka
sasha.zimmermann no, mne sa anezka sice paci, ale ccheli sme to po maminkach a draheho maminka sa volala Agness, co je prekrasne meno, volali ju sice Agnesa, ale co uz s nimi narobime:} ...myslim, ze ked uz budem cakat dietatko, tak aj tak mu dame ine meno hahahah :-D
Odpovědět
Ahoj, mně se moc líbí jméno Vilemína, přijde mi krásně vznešené, a familiárně se dá přetvořit na Mína, a jmenuje se tak moje oblíbená hlavní postava z Drákuly, ale můj (zatím ještě) přítel mi to nedovolí, takže prozatím jsme se shodli na Kláře a Petrovi. Po rodičích bych jména nedala, akorát je pak zmatek. Jo jinak kdyby byly dvě holky, tak bych se snažila ještě prosadit Marianu.
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, holky, jasně že je to Zafod ze Stopařova průvodce :-D :-D :-D Ale bude se přijmením jmenovat jinak, typicky česky... Tajně teda s přítelem doufáme, že budou mít holku, i když teda netušíme, co by tý vybrali za jméno =-) =-) =-)
Odpovědět
Misinka: No však... Anežka je česká verze Agnes ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Podle mně je důležité aby jméno neznělo pěkně jen v jedné formě, ale ve všech, které se říkají, může znít pěkně třeba Josefína a nakonec jí lidi budou říkat Pepina a rodiče se pak zlobí, že tak to nechtěli, že to je přece Josefína... misinka:Agnes je krásné jméno, taky nad ním přemýšlím, může to být Agi, Aguška atp. A ve školce by jich snad tak moc nebylo ;-)
Odpovědět
Tak jsme se s miláčkem shodli na jménech: chlapeček by byl Jiří a holčička Eliška. Krásná jména - sv. Jiří jako rytíř, který bojoval s drakem, a Eliška je královské jméno s tradicí.
Odpovědět
Profilova fotka
Když už se řešila ta jména "slavných" tak nová členka ČSSD bude Margarita Paroubková... aspoň na brigádu by mohla jít do coctail baru, určitě by bal nejoblíbenější obsluha ;-) Jinak to jméno zní pěkně, jen ten kontext si člověk myslím těžko odmyslí...
Odpovědět
Profilova fotka
Zprávařka Niničová porodila dceru Valentýnu. Pěkné jméno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
priscila: hi hi, Margarita od koryta, tak jsme říkali paní domácí co nás ubytovala v Chorvatsku :-D Valentýna je krásný jméno,my jsme před narozením naší dcerky uvažovali o jménech Viktorie, Kristina, Karolína nebo Tereza - Terezie. Zvítězila nakonec Tereza. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj, třeba Eliška je pěkné jméno, ale mám pocit, že už je trochu přeeliškováno :-( to samé Vojta, Ondra, Matěj...když jsou pak ve třídě čtyři, tak to jméno ztrácí trochu rozlišovací funkci, i když je samo o sobě třeba krásné...po rodičích jméno bych určitě nedala, určitě pak nechci být "stará" a potomek"malá", je v tom zmatek, i když chodí korespondence a tak...
Odpovědět
Profilova fotka
tayllorka: margarita od koryta se myslím k dětem politiků hodí :) mně osobně se Vojta nebo Ondra moc nelíbí, ale je to tím, že je to Vojtěch a Ondřej, což mi nesedí na malýho klučinu ani na pěknýho chlapa... ale cit na jména má každý jiný, jinak bychom neznali lidi, jejichž jména se nám nelíbí ;)
Odpovědět
priscilo, k tvému příspěvku z 15., to je těžké my taky budeme dávat jméno, u kterého si nepřejeme, aby lidé používali jednu z jeho variant, o které si mylně myslí, že je jeho zdrobnělinou. Osobně se domnívám, že tak, jako se každé jméno dá říci krásně, tak to bohužel platí i naopak, tedy, že jméno, u kterého by "nehrozila" nepěkná forma (minimálně ji někdo vytvoří) neexistuje.
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: pokud máte 5 pěkných podob a existuje i jedna nepěkná, tak ten poměr je celkem v pohodě ;) Známí teď mají chlapečka a jmenuje se Alois. A moje mamka nad kočárkem říká "Lojzíku ty jsi hezkej kluk" a oni "Ne ne, my mu chceme říkat Alois" tak to je myslím utopistický, protože všem Aloisům se říká Lojzo...
Odpovědět
Profilova fotka
priscila:to jó :-D Sousedi od mých rodíčů mají Ludvíka-celkem v týhle době ojedinělý jméno. My máme Filípka,nevím proč jsem to tenkrát vybrala,hrozně se mi líbilo,teď bych asi už nevybrala tohle jméno,ale už jsme na něj samozřejmě zvykli a jiný si už na něj neumím přdstavit.. A neodradilo mě tenkrát ani to, že to má hodně lidí jako jméno pro papouška nebo psa. Tenkrát jsem o to jméno i bojovala, pže manžel prosazoval Bořka a to jsem nechtěla za žádnou cenu(mimochodem teď mi nepřijde tak strašný) Názory na jména se u mě postupem času mění. Co mi dřív připadalo úděsný,dneska se mi celkem i líbí. :-N ladulav: ano Elišek je hooodně
Odpovědět
Profilova fotka
Známá má holčičku Magdalénu-dřív se mi taky nelíbilo,teď jo.
Odpovědět
Profilova fotka
Tayllorkia: mně se Filip docela líbí, nedá se tím nic zkazit ;-) Když jsme u těch psích jmen, náš pes se jmenuje Denis a hádejte jaký jméno chce můj milovaný dát našemu (zatím hypotetickému) dítěti? Ano, jen hlupák by se nedovtípil... Ale vzhledem k tomu, že tohohle psa budeme mít ještě 10 let (pokud se nepřihodí něco nečekaného) a mimčo tak za tři čtyři roky, tak bych chodila s Denisem venčit Denise... maxi úlet, který jsem striktně zakázala, ale on to pořád zkouší :-D
Odpovědět
Profilova fotka
priscila:to je dobrý, volala by jsi do roští na Denise a on by ti spokojeně spinkal v kočárku. =-) Doma bys volala na psa a přiběhli by oba:) Jinak Denis není špatný jméno, jen se mi vybaví ten Denis - postrach okolí v tom filmu a nebyl zrovna roztomilej. Jako holka Denisa se mi nelíbí třeba vůbec a navíc by hned všichni říkali Deniska-teniska.:(
Odpovědět
Priscilo, my máme fenku Sáru, takže i pro hypotetickou holčičku jsme ani neuvažovali :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Další z jmen,který se mi líbí a vůbec se skoro nedává je Vítek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
na holku se mi Denisa taky nelíbí, taky kdybych měla fenku, takový jméno bych jí nedala :-p Ostatně ani jako jméno pro kluka to neřadím mezi TOP jména, ale pro psa ideální :-) mimochodem ten Bořek je něco podobnýho, to je zase Bořek stavitel ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne se libi jmeno Ondrej, na druhem miste je Stepan, manzelovi se libi Vojtech. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tayllorka: Vítek kvítek - mám jednoho kamaráda Vítka, teda on je asi vlastně Vít a všichni mu říkají Víťa, což mi přijde mírně zženštilé, asi jako Svaťa... No, něktará ta typicky česká jména mají něco do sebe, Štepán, Tadeáš, Matyáš, Tobiáš... není to teda můj vkus, ale líbí se mi (jako s oblečením, na někom se vám to líbí, ale sami byste to nenosili...) a taky v cizině moc neví co si s nimi počít.
Odpovědět
Profilova fotka
priscila: vidíš to mě nenapadlo. Jednoho Víťu znám a zšenštělý mi to nepřijde,asi že je normální chlap. Sváťa je hrozný vyloženě-je to zkratka Svatopluka. Štěpán je fajn, Štěpánka už ne-jelikož jí pak všichni říkají Štěpko a to se zase rýmuje na štětko...
Odpovědět
Profilova fotka
No ono jde taky o to, aby to jméno trochu ladilo k příjmenímu. Takže asi bych nevolila exotický jméno k typicky českýmu příjimení jako je třeba Novák.
Odpovědět
Profilova fotka
V okolí máme taky holčičku jménem Justýna- to se mi taky nelíbí, to raději Jasmína, no ale i tak,nevim nevim.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u mna je Justínka hned medzi prvými menami pre dievčatko.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tayllorka: jo, pak jim říkáš Justy nebo Jasmi, třeba sousedi mají Jindřicha a oslovují ho Jindři, to není nic moc. A třeba přítelův bratranec je Ivan a všichni mu říkají Ivi, pro mě dost úlet... já obecně nemám moc ráda jména, která jsou už v základu zdrobnělá, třeba ta Štěpánka, nebo Anežka, ani moc nevím proč, asi mi to přijde moc "starosvětský", ale vím, že plno lidem se to líbí...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?