Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
he, dobrá téma, ešte mimčo nemáme - ale mená máme už 3 roky - synček bude po tatinkovi a po dedkovi Jarko (no a ked bude po mojom budúcom manželíkovi,tak to ešte len bude šou:) a dievčatko bude Sophia (z filmu MamaMIa a po Sophi z DaVinciho kódu - číslo zlatého rezu) alebo Alexandra (silné x a r v mene bude pre ňu výhodou dúfam)
Odpovědět
Profilova fotka
rozalie, tak to je teda vtipný :-) moooc gratuluju k miminku! teda já si jako dvojnásobná matka dovedu celkem představit, že se dá těhotenství zjistit až pozdě. na plno holkách to dlouho neni vidět, navíc ty pohyby jsou fakt jako kručení v žaludku nebo pohyb plynů ve střevech. mimochodem, Vladimír je moc hezký jméno, kdybych měla syna, byl by to žhavej kandidát!
Odpovědět
Profilova fotka
mimochodem, teď jsem si vzpomněla na jeden příběh na tohle téma, sice to sem nepatří, tak sorry, ale je to neuvěřitelný a je to pravda :-) babiččina kamarádka emigrovala do Austrálie. Má vnučku, který je kolem 30. Furt lítala po doktorech, že je jí zle, že se cítí divně... no po několika měsících zjistili, že čeká trojčata, byla už v šestým měsíci. Absolvovala předtím iks vyšetření, a stejně to zjistili až tak pozdě. fakt soda :-) Naštěstí to dobře dopadlo, všichni jsou v pořádku, holčičkám už jsou asi tak dva roky.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme dvě dětičky, chlapeček se jmenuje Filip a holčička Tereza. U prvního těh. jsme napsali na papír do porodnice Filip - Kristina U druhýho těh: Terza - Bořek (poz. to byl výmysl přítele,mě se to jméno nelíbí,ale páč jsem věděla, že to bude holčička,tak jsem mu výběr dovolila) Moje kamarádky mají všechny holčičky a jména jsou- Laura, Valerie, Adéla, Kristýna, Karolína, Beáta Sestry chlapeček je Vojtěch
Odpovědět
Tak ja bych chtela Leontynku a Matyase a jako druhou holcicku Emu. Taky se mi libi Jindrich, ale to je muj prvni pritel, tak to doma neprojde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, zajímavá diskuze. Já vždycky chtěla Lindu, ale to je bývalá mého muže, takže to padá. Shodli jsme se po dlouhém dohadování na Kateřině nebo Barborce a kluk? Manžel chtěl Štěpána, ale to je můj brácha, takže nevíme, já si tajně myslím na Ondřeje nebo Vojtu, ale jak to nakonec dopadne? :-) Mám ségru, která žije v Mnichově, její chlapeček má necelé dva roky a když vymýšlela nějaké kosmopolitní jméno, tak jsme z toho z mámou rostly- pro kluka Rafael, Damian... To jsem ji řekla, že želvu ninja nebo ďáblovo dítě(horor Damian) nee a holku chtěla pojmenovat Shohaya (je to bláznivá jogínka a cosi to znamená), no mámu málem odvezli při představě, že volá na pískovišti Šohajko nejez ten písek :-D :-D. Nakonec je to naštěstí Philiph, takže mu říkame Fífo a je to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, ja mam dcerku Annie (Eny). Ale jen proto, ze mam za manzela cizince, jeho prijmeni a zijeme v zahranici. V Cechach ji temer kazdy (krome rodiny) rika Anicko. Chlapecka bych chtela Filipka, ale jelikoz v rodine manzela je tradice, ze prvni chlapecek se jmenuje po dedeckovi (bohuzel ja s tim nesouhlasim, ale zjistila jsem, ze mi nic jinyho nezbyva), tak by to mel byt Alex. Kdyby se v budoucnu podarila zase holcicka, tak by to byla nejspis Elli, Eleni nebo Natali :-)
Odpovědět
Tak jsem manželovi navrhla pár svých nápadů na jména (ač ještě neplánujeme) a neprošlo mi nic =-) Pro holku Emili nebo Erika. To začal říkat, jak ostatní děti budou vymýšlet přezdívky - Emili, nohy si nemyly a Erika, Eržika. To bych nemohla dát skoro žádný jméno.....jako Veronice na mě táta taky občas volá Erží nebo Unko a nepříjde mi to. No a pro kluka jsem vždycky chtěla Tomáš, jenže Tomáš je manžel a to se mi dávat stejný nechce.......poslední dobou se mi líbí Sebastien, Sebík je hezké...
Odpovědět
Profilova fotka
my po velkem boji dali jmeno Nathalie, ja pro holku nemela vybrane, tak jsem rekla manzelovi,aby neco vymyslel, tak vymyslela Natalie, a ja to predelala na Nathalie a je to x-)
Odpovědět
Profilova fotka
marakann a odkial je tm? manzelova rodina ma totiz taku istu tradiciu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
verunka86: Máme švagrovou Evu a říká se jí občas taky Eržiko, takže ono je fuk, jaký má člověk jméno :-D ;-) Jinak Erika je krásné jméno ;-) Tomáš a Sebastien taky super :-)
Odpovědět
mi mame davidkav bratr janicku kamaradky zase mateje karolinku stepanka a jedna znama Miu vsechny se mi libi co se mi moc nelibi jsou ty stara jmena jako pepa franta lojza bozena karel atd :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Co říkáte na jméno Adrianka??? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
majina: Moc jich není. Je to celkem pěkné, ale já bych to nedala...
Odpovědět
A proč né? Nelíbí se ti? mě se líbí ale zároveň ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Je to zajímavé jméno, takové neotřelé, ale přijde mi prostě svým způsobem takové "divné". Neumim to moc popsat :-N Ale Adrian se mi líbí moc :-) To bych klidně dala, ale Adriana mě prostě zrovna moc nenadchla - v tuhle chvíli...
Odpovědět
tak to jsme na tom stejně.. mě se líbí ale přijde m "divný" :-D Adrian se mi líbil už v dobách kdy šla Esmeralda :-D :-D :-D Adrian Lusero ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to vidíme stejně :-D ;-) Já jiného Adriana než z Esmeraldy neznám :-D Ale to jméno se mi líbilo ještě než Esmeralda šla v telce :-D
Odpovědět
No to já taky ne... mě se spíše líbil ten chlap a potom se mi líbilo i to jméno ale doma by mi neprošlo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Adrian je hezké, ale jsou hezčí jména ;-) ;-)
Odpovědět
asi táááák! jdu to tu pročíst co se komu líbí..... Já vždycky chtěla Kubíčka, Adámka nebo Ondáška ale těch je hrooozně moc! Teď se nám líbí Marek a pro holčičku Nikol a tu bych chtěla změnit, je jich také moc :-S
Odpovědět
Elen ni doma neprošla.... Viktorka taky prý nic moc :-S Naše holčiška si bude "No Name" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Adam je úžasný jméno x-) Jen škoda té četnosti :-( Každej druhej je dneska Adam :-| Marek se líbí i nám, ale úplný favorit to není. Nikol je moje neteř :-) Elen je jedna z našich favoritek :-D A švagrová čeká druhé dítě a u holky se zatim rozhodují mezi Viktorií a Emou :-D Fakt pestrost jmen :-D :-D :-D ;-)
Odpovědět
Marků právě není moc, to se mi líbí ;-) Elenky se taky rozmnožily a to a samé Viktorky..... tak nevím co jednou vybereme.....
Odpovědět
Profilova fotka
Marek se mi moc líbí, jen si vždycky vzpomenu na Marečku, podejte mi pero! :-D ;-) Elenek je teď taky hodně, ale je to nádherný jméno x-)
Odpovědět
Profilova fotka
... my máme Viktora a Karolínu... doufám jen, že nebudou mít jednou problém s "r" :-N
Odpovědět
To já nikdy neviděla tak mě to netrápí :-D Já si vždycky vzpomenu na překrááásného chlapa z dovolený :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme "r" v příjmení :-N Já i v křestním jménu.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme kamaráda Marka a moje kolegyně v práci má manžela Marka. jinak žádného neznám.
Odpovědět
...ja planujem lauru a jakuba x-) ale drahy chce evelinu :-S baby spoza rieky moravy - ja som z sk, drahy z moravy - je evelina normalne meno??? :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?