Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Lenus - co treba Vit - Vitek....Nebo Florian?
Odpovědět
Albert se mi moc nelíbí. Kdyby se mi představil jako "Albert", tak mi to zní divně, hlavně si představím ty obchody a třicetiletý "Bertík" taky žádná sláva a Vilém........u nás po městě běhá švihlej Vilda, takže asociace :-N Ale nic proti samozřejmě. Dneska to je těžký s těmi jmény. Chceme je odlišit, ale zase nééé moc a je pravda, že klučičích jmen je míň neovyklých, ale ne zase "praštěných" než těch holčičích......... Vitek je hezké...... ;-)
Odpovědět
rubi, taky dobrý. líbí se mi i Maxmilián nebo Ferdinand, taky jsou zrovna v kalendáří. spíš jsou zajímavá. ale můj přítel je trochu konzervativní. dost se mi líbí i Matouš. verunko, to jo, asociace fungují! :-)
Odpovědět
Lennus: Co třeba Viliam?
Odpovědět
sasho, já nevím, to není české a já bych ráda, aby moje dítě slavilo svátek. šlo by to v kominaci s druhým jménem, ale přijde mi blbost dávat dvě jména, když bude stejně používat jen jedno. to spíš Vilém. chci české, ale ne úplně tradiční jako Petr, Pavel či Martin.
Odpovědět
Profilova fotka
Verunko, Vilda je švihlej starej fet´ák, že by se přesunul k Vám - já ho tady u nás už dlouho neviděla :-D jinak Vítek je pěkné jméno, Wiliam ne to si hned vzpomenu na Sheakspeara :-D leenus - a co Viktor - to je české ale určitě né tradiční :-)
Odpovědět
:-D Néé Brumdi, to nebude on, ten tu bydlí od jakživa a feťák není určitě, by nevěděl, co s tim dělat :-D To je ten typ, co jde po ulici a povídá si o Karkulce a když není v náladě a jdeš kolem, tak ti vynadá do ku*ev atd., a za malý pivko by vykrad banku :-D Prostě Vilda.... ;-) Viktor je dobrý, jen si vybavim ze Sněženek: "Viky, ty máš ale péro", což asi není škodu :-D
Odpovědět
Viktor se mi právě moc nelíbí, to spíš Viktorie
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste me napada Krystof
Odpovědět
Profilova fotka
a Simon ( s hackem na S), Stepan...Matej zkousela jsem najit seznam staroceskych jmen, ale bohuzel..
Odpovědět
Profilova fotka
my máme vybrané pro kluka Jan - po mém dědovi kterého jsem měla moc ráda nedávno umřel a pro holčičku Nikol nebo Michaelu ale asi tu Nikol
Odpovědět
Profilova fotka
verun - tak to bude tim, že každý město má svýho exota :-D :-D ale ten Váš je proti topmuhle ještě dobrej :-D :-D jinak Viktor se jmenuje můj tatínek a kamarádi mu říkají Ví t´o, já se měla jmenovat původně Viktorie ale mamka nechtěla, tak jsem Jana :-) ale já to jméno mám vybraný na prvnim místě pro svou budoucí dceru, jestli se někdy povede, při mý smůle jestli budu mít někdy druhý dítě, tak to bude další chlap :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojky, ja som vzdy planovala babo holku a mala som vybrane mena: Janka, Dianka, Bianka, Bibianka. Vsetko na jedno kopito a uz sa mi to prestalo pacit. Momentalen ma vybrane meno Sara. Ale to je zatial iba pre holky, pre chlapca sme sa s manzelom na ziadnom mene nezhodli, tak to este bude zaujimave ;-).
Odpovědět
V.I.P.: Milagros Pszczolka Erlea Pszczolková Esmé Pszczolková
Odpovědět
Lennus: Aleš, Bohdan, Bartoloměj, Benjamin, Alexis, Bohumil, Bohuslav, Boleslav, Bořivoj, Bořek, Bretislav, Bedřich, Ctibor Ctirad, Dalibor, Dalimil, Dušan, Damian, Dorian, Eduard, Elisha, Eliáš, Eza, Florian, Gabriel, Gilbert, Herbert, Hugo Hynek, Ivan, Ivo, Joachim, Jaromír, Jeremias, Jeronym, Jindřich, Juraj, Jonatan, Julian, Jonáš Kamil, Karel, Kazimír, Leon, Libor, Lubo(mí)r, Luboš, Lucian, Ludoslav, Ludomír, Luděk, Marcel, Marian, Maxim Medard, Metoděj, Mikuláš, Miloslav, Mojmír, Nikola, Natanael, Oliver, Oldřich, Ottokar, Otmar, Přemysl, Quentin Quido, Radim, Radan, Radúz, Radovan, Radoslav, Rostislav, Richard, Rodan, Robin, Rory, Sebastian, Silvester Simon, Slávek, Svatopluk, Svatoslav, Stefan, Theodor, Tibor,Tomislav, Tobias, Vendelín, Waldemar, Veleslav Vítězslav, Vincent, Vlastimil, Vlastislav, Vladislav, Vratislav, Zbyněk, Zdeněk
Odpovědět
Mě se vždy líbíl Tomáš, ale přítel je Tomáš a nechci dávat jména po rodičích. i já mám jméno po mamce a další generaci s tímto jménem začínat nechci, další Martina by nebylo zajímavé. Moje mamka si stojí za jménem Lada.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, krásná diskuze!!! Mně se líbí pro holčičku Amálie nebo Amélie, Linda, Karolína. Pro chlapečka: Adam nebo Tobiáš. Dítko bude mít v příjmení 2 "R", takže křestní chci raději bez "R".
Odpovědět
Profilova fotka
amorese: Tak to jsme na tom podobně, mě se taky líbí jméno Tomáš, ale manžel je Tomáš a jménům po rodičích bych se raději vyhnula...
Odpovědět
tiež sa pridám, pre chlapčeka: Emilian, Matyáš,Tobiaš príp. Matyas, Tobias ;-) pre dievčatko: Kamelia, Amália, Amélia
Odpovědět
Ahojky holky tak vás po delší době opět zdravím plánovali jsme tento rok svatbu ale opět nám to nevyšlo v únoru jsem zjistila že jsem v pokročilém stádiu těhotenství a v květnu se nám narodil krásný zdraví chlapeček na dohady o jménu nebyl moc čas já jsem si sice přála Samuela nebo Matyáše ale taťka si prosadil svou že to chce posobě takže malej je Vladimír sice nic moc na můj vkus ale co jsou i horší a pro mě je podstatný že je malinkej zdravej je mi už jen teď jasný že jestli do budoucna bude druhý kluk tak už asi Samuel nebude když už první je Vláďa tak nevím co bych jako druhý dala.
Odpovědět
Profilova fotka
ako ze si to zistila az tak neskoro?
Odpovědět
Rozalie..ty jsi mela celou dobu menzes?? Ty brdo,opravdu jsi to nezjistila drive?? Zadne priznaky,nic??
Odpovědět
Profilova fotka
rozalie: gratuluji k miminku!! Ano, někdy to matky zjistí až takto na poslední chvíli. Bříško příliš neroste, menstruují. To by pak člověka ani nenapadlo, že je těhotný... Takhle moji známou odvezli na chirurgii s těžkými bolestmi břicha jako náhlou příhodu břišní a až tam zjistili, že vlastně rodí! Byl to pro ni šok se z minuty na minutut stát matkou... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda :-) Takových případů koluje mezi lidmi spousta, taky se mi to zdá nepochopitelné, ale každá jsme jiná a každé těhotenství jiné. Jen nezávidím tu MS a že bych si nevychutnala to čekání na miminko. Já jsem teď skončila čtvrtý měsíc a už mi je vidět bříško a moc se mi to líbí, nedokážu si představit, že bych o miminku začla vědět, až tři měsíce před porodem a nebo bych rovnou rodila. Ikdyž u mě to nehrozila, žádná MS a typické těhotenské přiznaky, takže už týden před očekávanou MS jsem věděla, že jsem těhule ;-) A jinak k tématu, my máme vybraná Kristýnka a Adam.
Odpovědět
Profilova fotka
Takovéhe případy jsou pro mě nepochopitelné =-) Nejde mi do hlavy, jak si nemůže za 9. měsíců těhu žena či někdo z doktorů všimout, že jě těhotná! To ta žena necítí ani pohyby? Nepozoruje změny chování, návyků, apod? No jelikož o podobných případech člověk občas čte, tak je jasné, že se to stává, ale hlava mi to prostě nebere. Neznám ve svém okolí nikoho, na kom by těhu nebylo vůbec vidět... temptation: Adam je krásné :-)
Odpovědět
Ahoj holky tak příznaky žádné, žádné nevolnosti ani chutě menstruaci už mám nepravidelnou čtyři roky to znamená že tři měsíce třeba nic pak zase dvatři měsíce se mi to srovná tak jsem to nevěděla celou dobu to že jsem měla pohyby to mi přišlo jako když mi kručí v žaludku :-) je mi to docela líto že jsem si to těhotenství od začátku nevychutnala ale koukám že jsem na tom líp než zjistit z minuty na minutu že jsem máma jinak za gratulace moc děkuji ;-)
Odpovědět
sasha.zimmermann Jak si tak ctu diskuzi, ty se v tech silenych jmenech vylozene vyzivas :-D :-D
Odpovědět
Moja dcerka sa vola Martinka A myslim, ze je to velmi pekne meno,hoci nie je exoticke.Mne osobne sa pacia mena normalne ako napriklad Terezka,Adelka.Ale tiez paci sa mi meno Livia. Horsie sa mi vyberaju chlapcenske mena.Keby to bol chlapec ,tak by som dala asi Samko. Alebo JUrko?
Odpovědět
Senja: Která máš namysli?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky.Koukám,že se tu řeší jména dětí,tak doufám,že se můžu přidat,i když zatim žádné nemám :-) Zrovna předevčírem jsme se s přítelem bavili o jménech.Ani sme se nemuseli dohadovat a nakonec sme si už vybrali,kdyby to náhodou někdy přišlo :-) Pro holčičku se nám líbí jméno Nikolka a pro chlapečka Dominik.Jedinou radost na tomhle tematu mi kazí to,že mi v poslední době neni moc dobře od žaludku,každý den mě pobolívá hlava a jsem unavená.Přítele okamžitě napadla možnost miminka.Mě samozřejmě taky,jako pomalu každou,která má sebemenší náznak.Bojim se ale právě toho,že to bude ze stresu před svatbou nebo z jiného důvodu a že přítel nakonec bude zklamanej a já samozřejmě taky :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?