Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
ahoj holky, můžu se přidat? čtu vás ráda a padá tady spousta fakt pěkných jmen. já mám favorita pro holčičku, ta je jasná Laura. líbí se mi i Lada, pro případ dvojčat ;-) řešily jste tu i Ladislavu, tak to je moje hodně dobrá kamarádka z vysoké, říkáme jí Laďko, ale i Ladi, Laděnko, Ladunko...tak bych říkala právě i Ladě. můj strejda říkal, že ho hned napadne auto, ale já si myslím, že až naše děti půjdou do školy, jejich vrstevníci určitě nebudou znát ladu jako auto :-) když před dvěmi lety moje kamarádka pojmenovala svou dceru Ema, říkala jsem si, že je to hezké...pak se s Emičkami roztrhl pytel, to samé teď s Nelinkami, Sárinkami, Sofinkami, Natálkami... co se týče chlapeckých jmen, tak co slýchám, je to teď samý Tadeáš, Tobiáš, Matyáš, Matouš, Matěj...je fakt šílené, jak se ty vlny oblíbenosti přelévají. já mám s chlapeckým jménem trošku průser, můj drahý nepřipustí nic jiného než Oldu po sobě a já teda nechci, on je Olda, jeho otec je Olda a ještě syn? no v žádném případě...to jméno se mi hlavně vůbec nelíbí :-| vždycky se mi líbil David a Daniel, jinak nevím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lenajs: Lada auto by už nenapadlo ani mě, tak co teprv naše děti ;-) dávání jmen po rodičích a prarodičích se mi vůbec nelíbí. Davida jsem chtěla, ale nesedí nám k příjmení, tak jsme vymysleli Daniela. Takže za mě určitě ano. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hanuš je pro mě spíš příjmení :-N Eleonora se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
lenajs.d: TO by z tebe měla radost moje tchýně, ta by chtěla vnučku Lauru :-D Mě i manželovi se Laura líbí, ale pořád se nám ještě jiný jména líběj víc. Mě by se k Lauře jako dvojče líbila Linda :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se moc líbí, když sourozencům začíná jméno na stejné písmeno, ale to se mi pro moje děti (pokud nezůstaneme u jednoho) asi nepovede :-|
Odpovědět
Profilova fotka
nun: Nečetla jsi Pohorskou vesnici? Tam byl Hanuš hrabě a hrdina ;-) Tu Eleonoru jsem vymyslela, když jste říkaly Elenu. Je to netradičnější. Linda je moc hezké
Odpovědět
Profilova fotka
Pohorská vesnice byla povinná četba :-D ;-)
Odpovědět
Laura je hezké jméno, tu má Dara Rolins a říká ji Lola. můj druhý děda je František, to se mi z těch starších taky zmlouvá. přítelův tatínek byl Antonín, jemu by se to líbilo, mně už míň. a radši než Marie se nám líbí Mariana. lenajs, máš pravdu, některé jména jsou v poslední době hodně často, i Ema. dřív se nám taky líbilo. já měla být Veronka, ale pak se mamčiné kamarádce narodila dcera dřív než já a ona toto jméno dala. a k mému příjmení nechtěli tvrdé jméno, protože příjmení mi začíná na R. Lenek znám taky celkem dost. jména jako David a Tomáš jsou sice fajn, ale přijdou mi moc obyč. Daniel je taky hezké, ale zas mu budou říkat jen Dan, což mí zní s prominutím trochu jako na psa. jo, takové ty rodové jména, to je časté. kamarádky maminka i babička jsou Boženy a ona to odnesla taky, chudák Božka! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nějak nechápu, proč Lauře říká Lolo :-N Pokud to je jako přezdívka, tak chápu, ale jako odvozeninu od jména to nějak nepobírám :-D Můj táta je Petr, tchán je Jan, přítel mé mamky je Jiří, dědečkové moji - Miroslav, Václav (nevl.), Jindřich, dědeček manžela Vladimír. Marie se mi nelíbí. Mariana je hezčí. Dědění jmen se mi nelíbí.
Odpovědět
nunacek, jaké dělení jmen? Jindřich se mi taky líbí. babičky jsou obě Marie a budoucí tchyně taky, takže i proto ta Mariana. mamča je Jitka, to mi přijde takové tuctové, taťka Jaromír. je to hezké, ale nedala bych to a brácha Jan (Honza), to se mi líbí. budoucí švagrová má Terezku a Elišku, ty se mi taky líbí. a nejmladší je Josef. Pepo mu řeknu jen já občas, na Moravě se říká spíš Joška. a co říkáte na módu dvou jmen? mně to přijde divné, stejně používá jen jedno a to druhé je jen jako komplikace. je to zajímavé, ale nepraktické. třeba Charlotte Ella či Sofie Nelli, jak to mají Goťáci.
Odpovědět
Profilova fotka
Můj děda byl Augustin a praděda Vendelín Antonín je fajn, znám několik malých Antonínů a Toníček je pro děťátko pěkné. U nás v rodině má posledních 5 dětí jména dvě. Naše budou mít taky, ale ne v matrice, jen po kmotrech, jako my.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Ne dělení, ale dědění jmen ;-) Jako že děda je Josef, syn je Josef, vnuk je Josef... Dvě jména mě osobně přijdou zbytečná.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já nejsem věřící, a tak ani dvě jména v náboženském smyslu mi nic neříkají.
Odpovědět
aha, já nějak neumím číst. po rodičích se mi to taky nelíbí, po prarodičích či jiných příbuzných proč ne. andi, asi by mu pak v dospělosti říkali Toni, ne? já mám křtící Marie a biřmovací Terezie :-) Andělka je taky pěkné. jednou se mnou jela vlakem maminka s dvěma holčičkami, ta menší v kočárku, tak roční se jmenovala Andělka a byla to pěkná rošťanda. vážně se tak jmenuješ nebo je to jen nick? Augustin je zajímavé. nunacku, to se stejně nepoužívá, má to jen ten náboženský význám, hlavně pokud Tvoje jméno není po někom svatém.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: no, Tony, Tondo :-) Marie Terezie, to je dobrý :-D Ale v občance to nemáš, co? Zato moje neteř Marie Antonie ano (a každý si vzpomene na tu useknutou :-N ) Andělka se křtila minulý týden, malinká, pártýdenní dcera kamarádky a byla rozkošná No, já jsem Kateřina Anděla :-) (po kmotře, jsem křtěná v dospělosti)
Odpovědět
Profilova fotka
Z Kateřiny se žádný slušný nick vymyslet nedal, bylo jich plno a já ráda trochu osobní nick, abych to byla já ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Můj táta je Petr, křtěné má Pavel a biřmovací má Rudolf :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jsem zapomněla - líbí se nám i jméno Marek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Můj muž je Jan Petr Pavel :-) Marek je moc krásné.
Odpovědět
Profilova fotka
celý život jsem chtěla Kateřinu a Marka, Kačenku máme a dál se uvidí, ale asi to bude Jan nakonec a holčička Nelinka, akorát mě štve, že je jich ted vlna
Odpovědět
Profilova fotka
Marek se mi líbí víc než Jan ;-)
Odpovědět
My jsme měli na Marka svatbu :-) Jinak se nám moc líbí Dorota - má hrozně moc variant, je to docela neobvyklé, ale přitom je to klasické staročeské jméno :) No uvidíme, jak to nakonec dopadne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
andelka : Heinz jako jméno a to po tátovi (kterýmu stejně nikdo neřek jinak než Honzo, že se menuje Heinz spousta lidí zjistila až ted´co se mu narodil syn a dali mu stejné jméno) druhé Josef má po dědovi a mají německé příjmení ale žijí celá rodina už po tři genarace v Čechách :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já se Anděla jmenuju, v dětsví mi to dost vadilo, každý si mě pamatoval a to jsem nechtěla, ale teď se mi moc líbí, ale svojí dceři bych ho asi nedala, máma je taky Anděla a vím jaký s tím jsou zbytečný problémy (pošta a tak). A moje neteř je Dorota, říkáme jí Dorko, Dorčo a když naštve maminku tak Dorino. Další neteř je Leontina, taky hezké. Mě osobně se líbí Sabinka, Simonka a ten Vendelín mě taky nadchnul, ale to neprojde u přítele :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Co říkáte na Šarlotu?
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi: to je složitost teda :-N aaandi: To jsi teď třetí Anděla kterou znám (resp. o které vím) :-) Mně v dětství zas naopak vadilo, že nás bylo ve třídě pět. Asi každému jeho jméno někdy vadilo. Ale jméno po rodičích bych nedala, i kvůli té poště. Leontina je moc pěkné, fakt a Simonka taky. Dorota - víc se mí líbí Dorotea nun: dobrý, ale já radši s Ch. ;-)
Odpovědět
a co Dora? ještě k té Lauře...známá má dceru Lauru a říká jí Lontla :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lenajs: Kde na to přišla? :-N Dora jako v tomhle tvaru? Pro mě pořád stejně, nic moc. Přijde mi to trochu tvrdé.
Odpovědět
Nunacek: Raději mám Charlotte. To platí i u Jeanette ;-)
Odpovědět
sasha:ó díky,já jsem Jeanette,akorát když platím účty po telefonu,mají s problémy operátorky s výslovností. :-p Zvláštní,že tady v Čechách se málo používají jména,které jsou na Slovensku úplně normální-Erika,Erik,Denis,Beata,Miriam,Olívia,Karin,Inés
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?