Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Mně se klučičí jméno líbí nejvíc David, jenže těch je teď tolik, že nevim nevim :-S pak jsou docela hezký Lukáš, Martin, Ondřej a Radek. Na Filipa mám averzi od malička (nic proti každému se líbí něco jinýho), ale to fakt nee :-D
Odpovědět
jo a ještě Michal
Odpovědět
Profilova fotka
Líbí se vám jméno Tarja?
Odpovědět
Profilova fotka
ne, vubec mi to nezni jako jmeno
Odpovědět
Profilova fotka
No jméno to opravdu je :-D http://www.behindthename.com/name/tarja A toho jména znám jen Tarju Turunen z Nightwisch.
Odpovědět
Mně se Tarja nelíbí a na 100% vím, že bych ho nedala ;-)
Odpovědět
Tarja je skandinávská podoba jména Darja.
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Tak to jsme na tom stejně (psala jem "vedle") ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
andelka díky za odpověď vedle ;-) :-D Mě se docela začalo líbit jméno Marek. Je to sice takové "obyč", má ho v ČR 54 441 lidí, ale nějak se mi zalíbilo :-)
Odpovědět
tak já znám Lenek dost. a když jsem byla malá, úplně jsem to jméno nesnášela a chtěla se přjmenovat. ani nevím proč. teď se mi zdá fajn. Tarja je zajímavé, ale já s takovými nečeskými jmény u přítele nepochodí. z těch zvláštních se mi líbí na holku Ada, viděla jsem to v jednom rumunském filmu a poské jméno Margot.
Odpovědět
Profilova fotka
Margot - hned se mi vybaví ta sušenka :-D
Odpovědět
Nunacek: Co třeba Marcus nebo Marco? Lennus: Margot (popřípadě Margo) je moc pěkné jméno ;-) , preferuju víc Margit, ale proti gustu....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
sasha: Marcus ani Marco neeeee...
Odpovědět
Abyste věděli, tak mně doma říkají Leňouši :-D
Odpovědět
já se spletla, nemyslela jsem Margot, ale Marlenka :-) to je polské jméno. Margot je německé.
Odpovědět
Profilova fotka
ja bych chtela 2jmeno dat po me babicce-Erna.
Odpovědět
to je jako urna! :-) promiň, ale proč ne.
Odpovědět
Profilova fotka
tak a mam po vybranem jmene :-( Moje nejlepsi kamoska ceka mimco a rozhodla se, ze se bude jmenovat presne, jak ja vzdycky chtela pro svoje...nikdy ji to jmeno moc nezaujalo a najednou je to to jedine... a ja si ho setrim uz leta :-(
Odpovědět
Profilova fotka
yellowbanna: A jaké to je jméno? A kamarádka věděla, že ho chceš ty?
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Emma. Mockrat jsme se o jmenech bavily...kdyz ji zminila poprve, snazila jsem se ji to v zertu naznacit...ale bud ji to nedoslo nebo to ignorovala...a ted uz je to jiste stve me to o to vic, ze mam zuzeny vyber, protoze muj budouci manzel je cizinec a chci, aby jmeno existovalo a znelo dobre v obou jazycich :-(
Odpovědět
Profilova fotka
lenuss:to muze rict, promin jen hlupak.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, nevim teda, jestli bych to jméno dala, ale líbí se mi :-N "Evelína". Jinak máme doma Hedviku :-) . U klučičích jmen tak nějak váhám a úplně nejvíc oblíbené asi nemám... docela bych dala Vojtěch, Jakub, David a kdybych měla odvahu tak Eduard (Edvard) ;-) .
Odpovědět
Mě hodně ovlivňuje i to, jaký lidi mám kolem sebe s tim jménem. Třeba Gabriela je hezký, jenže ze školy si pamatuju tlustou ošklivou Gábinu a nebo bývalou "kamarádku" mého nastávajícího, takže i z těhle důvodů prostě spoustu jmen nedám. Líbila se mi Elen, jenže s tim nedávno přišla mého nastávajícího spolužačka a poslední dobou se mi líbí Adriana, jenže ty co znám, tak jsou snobský kozy, takže asi taky nic........ :-D
Odpovědět
Yellowbanna: Mrkni se na Wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategori... Jména pro tebe: Timea, Tabea, Tabitha, Adléta, Adina, Alexa, Alma, Aloisia, Amalia, Amelia, Amanda, Anastasia, Angelika, Antonia, Apollonia, Ava, Ayala, Aya, Amaia, Alaia, Beata, Beatrice, Babette, Bianca, Bohumila, Bibiana, Daphne, Dahlia, Danaé, Danica, Darina, Delia, Devana, Elodie, Elaia, Flavia, Fiona, Gaia, Gita, Heidi, Hedvika, Chloe, Ingrid, Inka, Iveta, Ivana, Jitka, Kayla, Lada, Leila, Liana, Lidmila, Livia, Mahulena, Maya, Malvina, Magdalena, Medea, Milada, Milena, Maite, Nevena, Noemi, Odetta, Paloma, Penelope, Samuela, Salome, Sabina, Saskia, Silvia, Selena, Sidonia, Slavka, Svatava, Tatiana, Tamara, Valentina, Vendula, Wanda, Vesna, Viera, Viola, Vivienne, Vlasta, Xenia, Zdenka, Zina, Zita, Zlata, Jeannette, Nina, Celestina, Melia, Agata, Dagmar, Jolana, Iolanta, Jaya, Karin, Constance, Kyra, Lara, Henrietta, Dorota, Doubravka, Erlea, Nerea, Tamika, Marika, Marion, Manon, Milagros, Renata, Dita, Wilma, Nikita, Nadja, Shirin.
Odpovědět
Profilova fotka
Mne sa pacia biblicke mena: Samuel (uz trochu otrepane), Aron, Adam, Timotej, David, Teo, Jakub, Benjamín a zo zenskych: Lucia, Ráchel, Dorota, Lea, Tamara, aj Abigail je zaujimave... sice k vyberu este daleko ale take asi sa mi lubia.
Odpovědět
hellas, mně se také tato jména líbí. Děti chodí do školky s dětma ze židovské rodiny, jmenují se Michael, Benjamin a Mathias. Jména starších sourozenců neznám, ale vsadila bych se, že holka je Sára :-) Také jsem uvažovala, že kdybych měla holčičky, byly by Ester + Ráchel :-) (nebo Julie + Amálie) Abigail se mi také líbí.
Odpovědět
Profilova fotka
verunka86: Taky mám zúžený výběr jmen tím, že když znám někoho mě nepříjemného, tak je mi nepříjemné i jeho jméno, i když by se mi třeba jinak líbilo... hellas: Jo jo Samuelů teď dost přibývá, ale naštěstí u nás v okolí ne :-D Adam je krásné, ale neprošlo mi u manžela.
Odpovědět
Profilova fotka
kataskubankova: Ester a Amálie je krásné :-)
Odpovědět
Jsem se měla co by kluk jmenovat Adam, ještě že jsem baba, jelikož jsem narozená 23.12. a mít ještě svátek na 24.12., tak rodičům asi poděkuju :-D Jinak Katrin a Karin se mi celkem líbí..........
Odpovědět
kata: Mně se moc líbí jméno Rachel (čteno "počesku", ne jako "rejčl" ;-) ), ale právě pro ty židovský kořeny bych to svýmu dítěti nedala - je mi to blbý. Jako bych si půjčovala něco, na co nemám nárok :-N I když je spusta jmen, který maj taky židovskej původ a už to nikdo neřeší, ale zrovna ta Rachel mi přijde, že je ještě hodně "jasná". Mně se momentálně líbí i Milada (a taky Lada, ale to je jedna bývalá spolužačka, tak to asi ne), ale při představě zdrobněliny "Miládka" ase mi dělaj pupínky až... víme kde. Jo a bejt já kluk, tak jsem Jindra, to neni zas tak blbý. Já bych kluka chtěla Ondru, to je lepší ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?