Menu Forum

Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

(cz & sk)
9. čer 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
Registrovala se 20. prosince 2007 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 3877 příspěvků. Má 48 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
Registrovala se 20. prosince 2007 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 3877 příspěvků. Má 48 přátel.
 Tak Pepina se mi nelíbí emoticon
23. dub 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
 l12.9.2009: Helena a Elena klidně může být emoticon Bývalá kolegyně je Eva a má dcery Emu a Marii, takže Eva a Ema emoticon a tak to jde emoticon emoticon
23. dub 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
 l12.9.2009: Johana je hezčí než Jolana emoticon
23. dub 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sambucca
Registrovala se 21. října 2008 na beremese.cz. Přidala 1152 příspěvků. Má 22 přátel.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
sambucca
Registrovala se 21. října 2008 na beremese.cz. Přidala 1152 příspěvků. Má 22 přátel.
  • Neví, kdy bude svatba
 ja mam jmeno po moji mame, ta po babicce, ta po prababice.... jsme cela dynastieemoticon Ja z toho silim a budu prvni kdo porusi tradici - proste jmeno po me nebo po priteli URCITE nedam
23. dub 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
Registrovala se 14. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 4746 příspěvků. , Region Cheb.
  • Svatba byla 19. září 2009
    Region Cheb
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
Registrovala se 14. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 4746 příspěvků. , Region Cheb.
    Region Cheb
 l2009 - tak mě se zrovna Ellena líbí a k tomu příjmení je to hezké, jinak mám kamarádku co se jmenovala stejným příjmením jako vy a křestním Romana - takže tohle jméno k tomu určitě jde emoticon

jinak já jsem Jana a mám dvě sestry Šárku a Danu a my s Danou se občas spletem mamce ještě ted´- Dana Jana emoticon
23. dub 2009 v 17:10  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l12.9.2009 (30 r.)
Registrovala se 18. září 2008 na beremese.cz. Přidala 48 příspěvků a 2 alba. Region Ústí nad Orlicí.
  • Svatba byla 11. září 2009
    Letohrad, Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
l12.9.2009 (30 r.)
Registrovala se 18. září 2008 na beremese.cz. Přidala 48 příspěvků a 2 alba. Region Ústí nad Orlicí.
  • Svatba byla 11. září 2009
    Letohrad, Region Ústí nad Orlicí
 díky za rady, je pravda, že já to zatím řešit nemusím, o mimi se začneme snaži až po svatbě, ale zajmalo mě jaký na to máte názor emoticon já teda taky vím 100%, že po mě ani po příteli se dítě jmenovat nebude. Já mám jméno po momce, ale dala mi ho prý spíš protože jí žádné moc neoslovilo, takže tradice v tom není a přítelovo jméno se nelíbí ani mě ani jemu, takže souhlasí s tím, že po něm chlapeček nebude emoticon
23. dub 2009 v 17:50  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
Registrovala se 2. listopadu 2007 na mojasvadba.sk. Přidala 496 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
 Zdeněk, Zbyněk, Vladislav, Vladan, Vlastimil/-slav, Vítězslav, Tomislav, Tibor, Svatoslav, Svatopluk, Stanislav, Slavomír, Rostislav, Robin, Radim, Radovan, Radoslav, Radan, Radúz, Miloslav, Miloš, Maxim, Luděk, Julian, Jaromír, Branislav

Lubo(mí)r ("mírumilovný, milující lásku")
Ludoslav ("slavný lidem")
Ludoslav ("jenž lidu přináší mír")
Vincent ("vítězící, přemáhající")
Viktor ("vítězství")
Vendelín ("více slavný") anebo ("Slovánek")
Tobias ("bůh je dobrotivý")
Theodor, Bohdan, Natanael, Jonatan ("dar boží")
Silvester ("les{ní}")
Gregor ("ostražitý")
Roman ("Říman")
Rodan ("rodný, zrozený")
René ("zrozený, obrozený")
Nikola ("vítězství")
Noel ("dítě Vánoc")
Mojmír ("můj mír")
Medard ("mocný, schopný, silný")
Lucian ("světlý, zářící")
Libor ("svobodný")
Leon ("lev")
Kristian ("křesťan")
Karel ("svobodný muž")
Joel ("pán je Bůh")
Jeronym ("svaté jméno" nebo "muž se svatým jménem")
Hynek ("vládce domu")
Gilbert ("známé, slavné přání")
Florian ("kvetoucí, rozkošný")
Felix ("šťastný, blažený")
Eliáš ("můj pán je Bůh")
Elisha ("Bůh je má spása")
Eduard ("mocný, bohatý strážce")
Dušan (duch, ten kdo má duši)
Cyril ("pán")
Čestmír ("mírumilovný")
Bořek ("bojovník")
Bartoloměj ("syn Tlamajův")
Benjamin ("benjamínek")
Aurel ("zlatý")
Andrej ("statný, mužný, odvážný")
Alfred ("moudrý vládce")
Alexej, Alexis ("záštita, pomoc")
Adolf ("ušlechtilý vlk")
27. dub 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
Registrovala se 11. března 2008 na beremese.cz. Přidala 60 příspěvků. Region Brno.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
Registrovala se 11. března 2008 na beremese.cz. Přidala 60 příspěvků. Region Brno.
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
 holky a jak řešíte, když se vám strašně moc líbí nějaké jméno, ale bohužel už ho někdo v rodině má??? vádí vám to nebo je i přesto dáte? emoticon
27. dub 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
 sadacka: My bychom jméno, které je už v rodině nejspíš nedali.
27. dub 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
Registrovala se 7. července 2005 na beremese.cz. Přidala 7998 příspěvků. Má 135 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kristi
19
Registrovala se 7. července 2005 na beremese.cz. Přidala 7998 příspěvků. Má 135 přátel. Region Praha.
 ne, nedala.- Ani takovy,co maji kamaradi (ti nejblizsi)

ja furt nevim, jak se jmenuje malej Krajcoooooooooooo, sakra.
27. dub 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajinka17
Registrovala se 17. září 2007 na beremese.cz. Přidala 66 příspěvků a 2 alba. Region Žďár nad Sázavou.
  • Svatba byla 24. dubna 2010
    Ve Žďáru nad Sázavou, Region Žďár nad Sázavou
fotoportrét
fotoportrét
pajinka17
Registrovala se 17. září 2007 na beremese.cz. Přidala 66 příspěvků a 2 alba. Region Žďár nad Sázavou.
  • Svatba byla 24. dubna 2010
    Ve Žďáru nad Sázavou, Region Žďár nad Sázavou
 Ahoj. Teď se tu narodila holčička a jmenuje se Sydney Alexa - příjmení typicky české.
27. dub 2009 v 19:59  •  Svatba byla v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kati0711
Registrovala se 13. února 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 122 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
kati0711
Registrovala se 13. února 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 122 příspěvků.
 mne sa velmi paci meno pre dievca nina a pre chlapca jakub alebo filip emoticon
27. dub 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
 sadacka - máli ho někdo v rodině nebo i kamarádi s kterými se stýkáme, tak bysme to jméno nedali

jinak mě se vždycky líbilo pro kluka jméno Tomáš - jenže ségra mě předběhla emoticon
28. dub 2009 v 10:49  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andelka
Registrovala se 15. listopadu 2006 na beremese.cz. Přidala 2786 příspěvků a 1 album. Má 63 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
andelka
Registrovala se 15. listopadu 2006 na beremese.cz. Přidala 2786 příspěvků a 1 album. Má 63 přátel. Region Ostrava.
 Já bych to jméno nedala. Ale asi záleží na každém a jak vzdálený příbuzný ho má nebo jak často se s kamarády stýkáte, jak blízcí jsou. Já mám vybrané jméno, které dali před rokem známí svému synovi, ale vídáme je 1 za měsíc a nejsme moc blízcí. A v naší rodině je akorát bratrancova dcera, která se jmenuje jako já, ale je mezi námi rozdíl 25 let, tak to je asi jiné. Původně jsem chtěla jméno pro kluka, které má můj brácha, ale pak jsem si to rozmyslela. A po rodičích bych jméno taky nedala. Líbí se mi, když má v rodině každý své vlastní a nemůžou se splést.
28. dub 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
 Ach jo, tak jedno jméno co se mně líbí tak máme v rodině a druhé je kamoška - no spíš od kamaráda holka, sice se vídáme tak párkrát do roka, ale bohužel emoticon jenže přece kvůli tomu nevyberu jméno co sice nikdo kolem nemá, ale nebude se mně líbit, ne emoticon

A když jsem četla diskuzi o pár stránek zpátky, tak taky znám Valerii, ale ta Valina zní vážně strašně emoticon to by se všem holkám mohlo říkat škaredě - např. Lucina, Jaruna,Evina,Elina,.....atd. a to je hnusné emoticon
28. dub 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 sadacka: Tak kamaráda holku bych zrovna moc neřešila a pokud by se mi to jméno líbilo, tak bych ho dala.
A každé jméno se dá zkomolit "hnusně", to by se nedalo dát skoro žádné.
28. dub 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
1
 Kamarádovu holku bych taky neřešila a jméno klidně dala, vídáte se párkrát do roka a nikde není psáno, že s ní kamarád stráví zbytek života emoticon A hnusně se dá opravdu zkomolit každé jméno...
28. dub 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
 To jo, hnusně se dá zkomolit každé jméno, ale ne každému tak ostatní říkají emoticon třeba co si myslím, že nejde hanobně říkat je např. Monika, Lenka, Iveta, Edita, Sabina,.....atd. I když Sabinka, Sabča, Sába se mně líbi, ale Sabina taky nezní hezky,.... emoticon no to je jedno, byla to jen zmínka
29. dub 2009 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Neví, kdy bude svatba
 Pajinka17: No a? Když se jim ty jména líbili emoticon Preferuju spíš Sidney, ale proti gustu..... Alexa je celkem pěkná emoticon
29. dub 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michvon
Registrovala se 4. března 2009 na beremese.cz. Přidala 888 příspěvků a 2 alba. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
michvon
Registrovala se 4. března 2009 na beremese.cz. Přidala 888 příspěvků a 2 alba. Region Praha.
 Sadacka: Nechci ti brát iluze, ale ve školce jsme Lence říkali Lenka Plenka emoticon Kdo má fantazii, vymyslí ošklivou zkomoleninu na každý jméno. Kamarádce Monice říkal jeí ex Móňa Fouňa. Taky nic moc.
29. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
 mich: iluze mně nebereš, neboj emoticon emoticon emoticon vím,že se dají jména různě komolit, ale Valina mně přijde vyloženě jako hnusné a nadávací, ale Lenka plenka ani móňa fouňa by mně tolik nevadilo, jako koncovky končící na INA emoticon no každému vadí něco emoticon
29. dub 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michvon
fotoportrét
fotoportrét
michvon
 sadacka: my máme Valentýnu, Valina bych jí teda neřekla ani v afektu, to máš pravdu, že je to hnusný. Ale říkáme jí všelijak - nejčastějc teda Valentýno nebo Valentýnko, ale taky Valášku, Valuško, někdy Vali, Valíku, Valinko, Valdo. Uznávám, že Valda je hrozná emoticon emoticon emoticon
Pak máme Johanku, tý bych ani za nic neřekla Johy emoticon Johy, smrdí ti nohy emoticon emoticon emoticon To už mi přijde lepší Jožka, když už se musí zkracovat. Říkáme jí Johanka, Johaňák, Johaňáč, Johaňáček, Johanička, Johaňoušek, Johánek atd...
Nojo, vybrali jsme jména, který jsou nejhezčí v původní podobě. Ale je pravda, že s tím nemám moc problém, oslovovat je dlouhým jménem.
29. dub 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
 Já se zase snažím vybrat jméno kterýmu by ostatní neříkali tak, aby končilo na INA, protože dám příklad třeba Lucino je hrozný, ale Monino nebo Denisino to jsem teda ještě říkat neslyšela, takže tak emoticon A nejhorší je, že někdo to třeba neříká jen v afektu, ale říká tak té dotyčné pořád a to bych vážně nerada, aby tak někdo říkal mojí holčičce. Mně se třeba líbí i Běla (a taky bych jí říkala Běldo viz. Valdo) emoticon ale Běla mně neprojde, tak budem vybírat dál něco jinýho!
30. dub 2009 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 6294 příspěvků. Má 41 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lennus
14
Registrovala se 12. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 6294 příspěvků. Má 41 přátel. Region Praha.
 michvon,
já jsem Lenka! emoticon jo, Lenka plenka znám. když jsem byla malá, tak se mi moje jméno nelíbilo, ale teď už se mi líbí. ale jméno po sobě bych dávat nechtěla.
mně říkají různě, ani jsem nevěděla, že to má tolik forem: Lenka, Lenča, Lenička, Leník, Lenda, Leňas, Leňásek, Léňa.
Johanka i Valentýnka se mi líbí. kamarád má Valerii a taky jí říkají Valinko.
u nás vedou pro děti Helenka a Marianka a z kluků Mikuláš, Filip a Šimon. a mně se začaly líbit Vincent a Matouš.

je fakt, že je důležité, aby jméno a příjmení seděly, když už je příjmení typicky české, asi bych Sidney Alexa nedala.

taky se mi nelíbí to natáhování. kamarádka má kámošku Janu a říká jí Janina! to zní hrozně!
30. dub 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
 lennus - tak já mám 3 kamarádky Lenky, kdy 2 z nich mají i dcery Lenky emoticon Jinak té třetí Lence, mimochodem mé nej kámošce od 1.třídy jsem Lenko, Leni apod. snad nikdy neřekla emoticon říká se jí přezdívkou Súša nebo Sušenka emoticon

jinak já jsem Jana a jak mi někdo řekne Janino, tak vraždim emoticon emoticon emoticon
30. dub 2009 v 10:51  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
 Tak Lenka je můj favorit č. 1 emoticon
prostě tohle jméno mně sedí jak na malou holčičku, tak na puberťačku, tak na starou bábi, a hlavně!!!! neříkají jí Lenina (zas ta koncovka ina) emoticon takže Lenka hodně vede, akorát jak čtu příspěvek brum, tak jsem netušila, že je to takový oblíbený jméno. Taky se mně líbí Sára, ale kdyby jí zase říkali Sáryno, to je stejně strašný, jako Janino emoticon emoticon emoticon
30. dub 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
 sadacka - Sára se mi taky líbí a říkat by jí mohli Sári, já mám taky nejradši když mi říkají Jani občas Janičko a jeden kamarád mi neřekne jinak než Jančo (sice se mi to moc nelíbí, ale u něj to toleruju) emoticon emoticon emoticon když jsme byli u příbuznejch na Slovensku tak nmi neřekli jinak než Janku a to sem taky měla co dělat abych se udržela emoticon emoticon emoticon

Jinak Lenka je náhodou hezký jméno, ale já ho dávat nebudu bylo by toho už opravdu moc emoticon já mám připravený pro holčičku Viktorie - tak jsem se měla původně jmenovat já po tátovi, ale mamka nechtěla, tak když bude holčička tak děda bude navrcholu blaha, když se bude jmenovat takhle - no ale při mym štěstí bude druhý dítě další raubíř emoticon emoticon
30. dub 2009 v 11:06  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Neví, kdy bude svatba
    Region Brno
 Jo mohli a taky Sárynko, Sáruško, Sárko, Sáro,.....ale přeci jen se najdou tací co jí budou říkat škaredě a než Sáryno, tak to radši Lenko plenko emoticon emoticon emoticon
Já bych chtěla dvě holčičky a kdyby to teda náááhodou vyšlo, tak můžu použít obě jména.
A jedna známá mně povídala, že Sára je prej typický jméno pro psa emoticon
30. dub 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jachin
Registrovala se 30. září 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 3988 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jachin
Registrovala se 30. září 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 3988 příspěvků. Má 2 přátele.
 Ja som tiež Lenka, ale nikdy mi nikto nepovedal Lenka plienka emoticon nahnevalo ma ked povedali Lena, ale to som bola ešte na ZŠ, takže to neberiem tragicky. emoticon krajšie bolo, ked mi hovorili Lienka emoticon
Viktória je pekné, ale dala ju suseda.
30. dub 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
1
    Region Cheb
 sadacka - tak to sem teda neslyšela že Sára je typický jméno pro psa, mě se líbí; typický jméno pro psa je u mě Filip nebo Bruno a to bych dítěti teda nedala emoticon

jinak já už mám jednoho klučinu doma jménem Jiřík a ráda bych tak za rok začala pracovat na holčičce - kdyby se povedl další kluk tak jméno vybraný nemáme, ale je fakt že je důležité aby se to především hodilo k příjmení - i ta Viktorie by se třeba k mýmu příjmení nehodila ale k příjmení nastávajícího bude perfektní; další kluk mě napadá Ondřej nebo Petr (to se hodí víc k příjmení) a bylo by to i hezký Jiřík a Petřík emoticon ale zas já bych radši holčičku nebo se z těch chlapů zbláznim emoticon emoticon emoticon emoticon
30. dub 2009 ve 13:05  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš