Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
d.desire : No, Linduška a Laurinka je právě to jediný, co mě napadlo :-N
Odpovědět
ještě možná něco jako Lála (Laura) nebo Lili (to bylo v Cirkuse Humberto - vnučka byla tušim Liduška, takže vlastně Ludmila :-N )? M?ně se to teda moc nelíbí, třeba Laura je krásný jméno, to bych radši vůbec nijak nepřekrucovala. Valerie se mi zdá pro dítě moc tvrdý a třeba zdrobnělina Valinka - no nevim. Spíš se mi líbí Valentinka, ale ta to má se zdrobnělinama úplně stejně. Teď koukám na seriál Sňatky z rozumu a tam je to jméno spojený s takovou úžasně milou osobou...
Odpovědět
Profilova fotka
Linda a Laura - tyhle dvě jména bych ani nezdrobňovala, protože jsou nejhezčí takhle v této podobě. Znám dvě Lindy a těm se říká Lindíku, Lin, Linduško, Lindo. Lauru bych nezdrobňovala vůbec. Valérie je hezké jméno, ale znám jednu a té se říká Valina a to mi to jméno úplně zprotivilo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
No my máme Tomáška,po tatkovi ;-) ,i když vždycky se mi líbil Filip,ale už mě to přešlo. A až bude druhé a bude to zase kluk,tak přítel pořád říká (snad si dělá srandu),že se mu líbí jméno Bruno....No mě teda né.Kdyby druhé byl kluk,tak asi David....A kdyby holčička,tak asi Verunku,nebo Viktorii. Gabriela taky není špatné,no jo ale zase by ji říkali Gábino,a to se mi už zase nelíbí....
Odpovědět
Berryl: Richard Kainer je v pohodě ;-), ale VeroniKA KAinerová to fakt k sobě nejde. Co třeba: Alžbeta Kainer(obá) Rosalie K., Rosarie K. Valerie K. Patricie K. Radana K. Jolana K. Jeanette K. Iveta K. Vanda K. Karin K. Lidmila K. Justina K. Dorota K. Charlotte K. Antonie K. Viera K. Stella K. Isabel K. Renata K. Darina K. Lea K. Edita K. Josefina K. Karla K. Violet K. Anastazia K. Miriam K. Apolena K. Jiřina K. Ta(ma)ra K. Martha K. Dita K. Žofia K. Dagmar K. Lada K. Lara K. Anděla K. Emilie K. Melanie K. Henrietta K. Tatiana K. Marina K. Rachel K. Samuela K. Adina K. Noemi K. Wilma K. Jarmila K. Libuše K., Liběna K. Vivienne K. Bertha K. Darja K. Doubrav(k)a K. Kukuca: K Tichýmu se hodí nejlépe dlouhé jméno. Vítězslav Tichý Miloslav Tichý Zdeněk Tichý Alexandr Tichý Radovan Tichý, Radoslav Tichý Jáchym Tichý Vladislav Tichý Mikuláš Tichý, Nikola Tichý Jindřich Tichý Stanislav Tichý Richard Tichý Sebastian Tichý Kristian Tichý Rostislav Tichý Jaromír Tichý Maxmilian Tichý Eduard Tichý Vlastimil Tichý Gabriel Tichý Dalibor Tichý Lubomír Tichý Oldřich Tichý Marian Tichý Přemysl Tichý Zbyněk Tichý Damian Tichý Theodor Tichý Benjamin Tichý Oskar Tichý Bartoloměj Tichý Bohumil Tichý, Bohdan Tichý Metoděj Tichý Ludoslav Tichý Bedřich Tichý Bořivoj Tichý Branislav Tichý Vratislav Tichý Ferdinand Tichý Svatopluk Tichý Svatoslav Tichý Vendelin Tichý Slavomír Tichý Florian Tichý Jeronym Tichý Jonathan Tichý Nathanael Tichý Dalimil Tichý Boleslav Tichý Břetislav Tichý Ctirad Tichý Barnabáš Tichý
Odpovědět
Jancee: Neda je italské (sicilské) jméno neznámého původu a významu. Jmeniny slaví 4. srpna.
Odpovědět
Profilova fotka
jana1k: Tomáš je krásné jméno x-) David je taky moc pěkné. Viktorie a Gabriela jsou taky pěkná jména :-)
Odpovědět
Tomáš je super jméno ;-) Pro holčičku se mi moc poslední dobou líbí Emili nebo Erika, ale času dost......... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
verunka86: Erika se líbí mému manželovi.
Odpovědět
Ja chcem Adamka a Ninku to uz viem teraz aj ked dietatko bude az o take 2 rocky 8-)
Odpovědět
Jsem teď pročítala zpětně ty příspěvky, jsem se nařehtala a pobavila celou famili, jak může takhle někdo nenávidět svoje děti už narození - nechápu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
verunka: jeee,o Erice jsem taky uvažovala,tak se jmenuje moje mamka ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Mýmu nastávajícímu se spíš líbí typičtější jména: Petra, Monika, Gábina. Nechci nic exotickýho, ale zase nechci, aby se moje dítě jmenovalo stejně jako dalších 5 ve třídě. Erika je myslim, kompromis :-D
Odpovědět
Verunka: Tady jsou některá tradičnější jména: Viera, Jarmila, Lidmila, Helena, Jitka, Zdenka, Iva, Jiřina, Vlasta, Božena, Dagmar, Libuše, Liběna, Martha, Miroslava, Růžena/ROSALIE, Iveta, Milada, Renata, ADLÉTA, Radana, Milena, Stanislava, Emilie, Nadja, Drahomíra, Henrietta, Františka, Bohumila, Lada, Mahulena, Jeanette, Květa, Alžbeta, Charlotte, Antonie, Karla, Hedvika, Sylvie, Alexa, Edita, Lea, Jolana, Margit, Dita, Tatiana, Radmila, Svatava, Darina, Danica, Bronislava, Anděla, Světlana, Karin, Vanda, ŽOFIA, Nina, Ingrid, Regina, Aloisia, Wilma, Zita, Zina, Běla, Zdislava, Klaudia.
Odpovědět
Veronika, mrkni se na http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_k...
Odpovědět
Profilova fotka
Bratrovi mé šéfové se má v těchto dnech narodit dítko a bude to buď Šimon nebo Natálie. Šimon je moc pěkné, Natálie není můj vkus...
Odpovědět
Tak to bych možná zkousla tu Renatu a Karin a v tý wikepedii, to je nářez, tak bych přece svoje děcko nesnášet nemohla :-D Natálek je teďka hroznej ranec, to jméno se mi líbilo jako prckovi, jsem měla knížku "Natálie není sama", takže moje panenka byla Natálie ;-) a Šimon je hezký, jen mi moc nepasuje na mimi. Bohouš, to vždycky nepochopim, ani Bohouškem se to nezachrání, jak pro bernardýna. Některý jména bych fakt vypustila z kalendáře.....
Odpovědět
my se s přítelem (budoucím manželem ) zatím shodneme na jménech : Mikuláš a Eliška ale vzhledem k tomu, že se naše děti budou jmenovat Duškovi, tak to není úplně vhodné řešení. Co byste navrhovali k tomuto příjmení ??
Odpovědět
Profilova fotka
Karin je krásné jméno, ale manželovi se zdá k našemu příjmení tvrdé.
Odpovědět
12.9: a proc top neni vhodny, kvuli Š? me se ta kombinace moc libi, prave tim Š:-)
Odpovědět
Profilova fotka
l12.9.2009: Dušek/Dušková - k tomuto příjmení bych určitě nedávala jméno, kde je opět "š". Přijde mi to dost ušišlané Eliška Dušková a Mikuláš Dušek. Místo Elišky bych dala Ela, Elena, Ella, Ellen, apod. pokud na té "El" trváte ;-) Místo Mikuláše nevim, záleží, jaký typ jmen se vám líbí... Třeba Jan, Daniel, Pavel, Petr, Michal, Alan, Adrian, Adam, Dominik, atd.
Odpovědět
sambucca: ale kdyby mělo nedejbože dítě problém s výslovností, tak by ty Š byli problém ..... :-( a co holka ta se vdá, ale chlapeček to má na ' celý život 'na El netrváme, ale líbí se nám. Je spousta krásnejch jmen Třeba Tadeáš, Jonáš, Tobijáš ... ale to je stejný problém. Z dívčích jmen Elenu a Ellu taky ne, protože já jsem Helena a Elena ? , to néééééééééé mě by se líbila Jolana, ale to se nelíbí nastávajícímu ....
Odpovědět
ale Jan ( Honza ) to není špatný :-) nechtěla bych dát jméno, který bude mít každý druhý, ale zase né nějaký krkolomný. Třeba Natálka je hezký, ale roztrhl se s nimi pytel ....
Odpovědět
Honzík je krásný jméno, já chci buď Honzíka nebo Štěpána,holku Anežku nebo Josefínu.Ale doma mi to zatím neprochází ;-) MP chce takový ty jména co frčeli v 80.tých letech-Monika,Petra,Lenka apod.z toho mám husí kůži zase já.
Odpovědět
Josefínu bych radši nedávala, vždyť ji všichni budou říkat Pepino......... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefine muzes rikat i Pipi, a to je celkem fajn ;-) Jinak myslim, ze se jmenama co frceli v 80. letech si muzes byt jista, ze na piskovisti nepotkas dalsich 10 deti se stejnym jmenem. takove Renaty a Zuzany se uz skoro nerodi ;-)
Odpovědět
Pipi pro me neni fajn - pipi se rika jinejm vecem :-D Renata je docela hezky jmeno. Me se libi z klucicich treba Jachym, je to takovy rostacky. Jenze my musime vybirat neco co jde dobre vyslovit i francouzsky, tam rikaji Kim a to je jak na psa :-| Vymyslime neco co jde tady i tam a je v obou jazycich hezky.
Odpovědět
Nunacek Co třeba Nikola Dušek? Veronika, Nunacek: Žofia = "moudrost" Zita = "štěstí, úspěch" Zina = "božská, diovská" Zlata, Zlatica,Vlasta, Vlaďka, Viera, Marion, Mahulena, Maya, Lydia, Livia Zoe = "život" Zora = "úsvit" Zdislava, Zdenka = "zde slavný" Xenia = "pohostinná" Iolantha,Violet = "fialka" Vivien = "plná života" Wanda = "polabská Slovanka" Theodora, Dorota, Bohdana, Božidara = "dar boží, bohem darovaný" Thea = "bohyně" Charlotte = "svobodný" Tabitha = "gazela" Stella = "hvězda" Selena = "měsíc" => jmenovala se tak bohyně měsíce Samuela = "jméno boží" Ruth = "přítelkyně" Růžena, Rosalie, Rosita = "růže" => => Rosanna - kombinace Rosy a Anny Renata = "znovuzrozená" Regina = "královna" Rhea = matka bohů Rebekka Rachel = "ovečka" Paloma = "holub, holoubátko" v latině Noemi, Naomi = "slast, půvab, radost" Nadja = "naděje" Miranda = "obdivuhodná, úchvatná" Milada = "mladá" Milena = "milovaná, milá" Melanie, Layla = "černovlasá, tmavá" Medea = "chytrá, moudrá" Melissa, Deborah = "včelka" Marina = "námořník, plavec" Ljuba = "láska" Lilian Libuše, Liběna = "milovaný" Leah = "gazela" Květa Lada = "panna, dívka"; "milovaná" => Lada byla bohyně lásky, krásy a manželství Korinna, Chloe = "mladá dívka" Kordelia = "srdíčko"; "dcera moře" Kristina = "křesťanka" Kleopatra, Abigail = "pýcha, sláva otcova" Kyra = "vládkyně" Kassandra = "mladíkova sestra" Judita = "židovka" Josefina = "bůh přidá, rozhnojní" Henrietta = "pán, vládce otčiny" Heidi Graciela = "půvabná, milovaná" Gloria = "slavná" Gaia = "země" => bohyně země Beatrice = "blažená" Esmé Doubravka
Odpovědět
Pepina nebo Pepča se mi právě moc líbí ;-) ale MP z toho šílí 8-)
Odpovědět
me se Pepina taky libi, dokonce se mi libi Josefa vic nez Josefina - ale Pipi bych ji se vsi jistotou nerikala :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?