Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Brum: to není pravda,že se používá automaticky to druhé jméno ;-) My jsme žili v zahraničí,tam zrovna v mojí rodině byli 2 dvojčátka,čili 4děti a všichni měli 2jména a v poho se v tom dalo vyznat :-D Prvnímu klučinovi se říkalo oběma dohromady,nebo druhým,jeho dvojčeti se říkalo druhým jménem,holčička používala také druhé jméno a její dvojče kluk používal pouze první 8-) Mapama: děkuji za názor...jinak já jsem pokřtěná Anna,celým Mariana Anna,používám pouze Mariana-to "ana" tam je taky x-) Jinak holčičkám říkáme:1.dcerce oběma,proto jsem volila obě její jména od stejného písmenka,i kvůli iniciálům a aby to k sobě ladilo.Takže to je z:Ester Eleanor:Esterka,Eliška,Elinka,Elouš,Esterika,Norika...a druhé dcerce říkáme:Mája nebo Marianka,Mari-Lea :-)
Odpovědět
Profilova fotka
oprava pro Brum:první jméno,ne druhé...
Odpovědět
Profilova fotka
Hedvika je velice zajímavé,pěkné jméno x-) Na okolí nedejte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hakli. tak pořád lepší Hedvika než Tiomotheus :-p No a Liliana je hrozný jméno, at´se na mně nikdo nezlobí to je jak Liána :-D Hedvika je sice neobvyklé ale hezké jméno a na Heduš už si dneska nikdo nevzpomnene ;-) Jinak já měla být původně Viktorie po tátovi, ale mamka řekla že ne, že se mi budou posmívat že sem bláznivá Viktorka z Babičky :-) (tehdy by to tak i nejspíš bylo), ale dnes už je to zas o něčem jiném a já třeba pro svou dceru o tomto jméně uvažuju, protože jinak je moc hezké mari: já to psala všeobecně né jak to kdo má, navíc u pokřtěných a věřících je to normální mít dvě jména, u nás ostatních nám to přijde zbytečné a navíc jak si psala tak já bych se v tom teda nevyznala :-D
Odpovědět
spíš se jí říká Hedo, než Heduš to je jak Lenico. Mě zas Bibiana příjde hrozné. No liliana k tomu nemá daleko.
Odpovědět
Já mám tetu Hedviku a v naší rodině ji říkají jen "Hedla".. :-S :-S :-S Já jsem odmala zvyklá, ale své dceři bych takové jméno nikdy nedala 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
U nás jedné spolužačce říkali Viky, i přes to, že se jmenovala Hedvika :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hakli: No Bibiana a Liliana je to samý v bleděmodrym, prostě děs. :-p jinak máme u nás ve městě učitelský pár, kdy tatínek je zapálený do východních náboženství a jejich dcera se jmenuje Taiša :-S
Odpovědět
A příjmení mají předpokládám české...? :-D
Odpovědět
brum: caj ;-) TAISA je moc hezky jmeno :-D a Staněk je nejlepší učitel na gymplu :-D a upřímě si nedokažu představit, že by se Tája jmenovala jinak - mě se to fakt líbí a je to takovy "něžný" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no jasně jmenuje se Taiša Staňková vždyt´to je děsný, chudák dítě :-p Nezapomenu jak sem byla v porodnici a když tam přišli doktoři na vizitu tak byli na vrcholu blaha, že konečně vidí normální český jméno (můj syn se jmenuje Jiří) 8-)
Odpovědět
no vídím že svět je malej. Dofám, že se tu někde oběví matka Kevina Babičky.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
gull. ahoj, jo zvlášt´když hulí se studenty trávu v Klubíčku, vid´ :-D
Odpovědět
Profilova fotka
haklina. no aspon tu konečně bude pořádná sranda :-D :-D :-D
Odpovědět
Můj otec (který nám mluví úplně do všeho ]-( ) jednou prohlásil, že by se mu jako jméno pro vnuka líbil takový Pepíček :-D :-D :-D No může si nechat zdát...... :-p Já zas nejsem zastánce typicky českých obvyklých jmen..Málokteré se mi líbí...
Odpovědět
františek je taky divnej, ale člověk tím nic nikdy nezkazí
Odpovědět
brum: to vis, ze hulí, ale rozhodně má i jiné kvality ;-) , ale nebudu tady rusit, to do tematu nepatri, jen tu hezky diskutujte o jmenech - já až budu mít děti, tak syn se bude jmenovat Bartoloměj a dcery Debora, Ráchel nebo Rút - vsichni mi to vymlouvaji, ale ja se nedam :-D , nám se ty jmena jednoduse libi a osobne si myslim, ze kazdy jmeno je hezky, kdyz se vyslovi s laskou!
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak pepíček a františek se mi taky nelíbí, ale je spousta hezkých českých jmen, které jsou hezké. Nevim proč bysme najednou měli být všichni Samuelovou, Liliany a já nevim jak, jenom protože je to moderní :-p
Odpovědět
Deborah ne? Ale rút je německý,tvrdý.
Odpovědět
Profilova fotka
gull. já neřekla že nemá jiný kvality, jenže to aby hulil se studentama trávu rozhodně neni zrovna supr dobrá vlastnost učitele :-p Jinak pro mně za mně si děti pojmenujte jak chcete, jen byste měli uvažovat o tom, že oni s tim jménem budou žít a když se budou jmenovat nějak zvláštně tak jim to okolí dá sakra sežrat a myslim si že je zbytečné takhle dítěti znepříjemnovat život, navíc se Vám pak může stát že Vám to bude pak i vyčítat, já bych teda našim neodpustila kdybych se jmenovala třeba Gertrúda :-p
Odpovědět
Rút se jmenuje dcera mé sestřenice a víte proč ji vybrala takové jméno (aspoň mi to v těhotenství říkala)?Prý aby nebyla rozmazlená, že na to není zdrobnělina 8-( 8-( 8-( A víte jak ji říkají te´d? Rutinko 8-(
Odpovědět
rút neni německy, ale hebrejsky, uprimne receno, i rachel a debora jsou tvrdy a ja to vim, ale me se tydle tvrdy jmena libej, sama mam tvrdy a v rodine jich mame dost! a jeste vas potesim, tydle jmena co jsme vybrali, se vubec nehodej k nasemu prijmeni :-D :-D :-D
Odpovědět
no na krestni-jmena.cz je seznam kolikrát je dané jméno v republice a také jetam napsáno jak jména ovlivňují povahu člověka. Že když je to jméno tvrdé, tak ten člověk si myslí že také musí být tak tvrdý apod. právě toho se u té hedviky bojím, jednu znám a ta je taky jak chlap když promluví
Odpovědět
lafemme: kdybych mela rút, tak jí říkám rútí - strasne se mi to libí_ ale rutinka je fakt strasny :-D :-D , ji muzou rovnou rikat ty nase RUTINO :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gull - koukám že sis vymazala album proč? chtěla jsem se mrknout ;-)
Odpovědět
brum: Na druhou stranu, aby v generaci našich dětí, nebyli spíš "exoti" ti s klasickými jmény :-N Jak jsi psala, dnes je už hodně neobvyklé použít typicky česká jména =-)
Odpovědět
hakhlina: ja tedy davam prednost vyznamu jmen, nez tvrdosti ;-) , znam jednu Hedviku a je to super baba ;-) - jinak ale i vyznam je tak trosku tvrdsi :-) , ale ja si tedy myslim, ze jde spise o vychovu nez o tvrdost jmena ;-)
Odpovědět
to si nemyslím, pořád je nejdávanější honzík a terezka. Z mého okolí je to Karolína, Nikol, Jiří, Kristýna... nic extra
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
no koukni se tam na to, je to zajímavá stránka pro nás zainteresované do jmen
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?