Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nebo Ježíšek a Jidášek!!!! jé...nebejt srab, tak do toho jdu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
:-D no, tak si vezmem do ruky kalendář a můžeme projet jednotlivý jména :-D a to si ještě nepředstavuju ty zdrobněliny potom a jak to bude "pasovat" k příjmení 8-)
Odpovědět
takže začneš: Nový rok , zdrobnělina Novoroček :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě že u sebe zrovna žádný kalendář nemám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já nejsem zastáncem "dědění" jmen v rodině, přijde mi to bez nápadu, bez fantazie a vnímám to jako ztrátu určité jedinečnosti člověka. Takže naše děti se po nikom z rodiny jmenovat nebudou.
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem zádadně proti starým jménům... josef, jan, dorotka, hanička, anička, apod... jjojo jiří je taky "staré" jméno...ale krásné... kdyby bylo dále více dětí tak určitě natálie, karolína apod....
Odpovědět
Tak mě se zrovna líbí ty "starý" - Jan, Jakub, Anička, Vojta, Vašík, Jirka, Adélka... Osobně šílím ze jména Samuel a Natálie, protože to je každý druhý dítě na pískovišti :-D
Odpovědět
Ahoj holky, tak sem tam přemýšlím jak by se mohlo mohlo jmenovat naše dítě.. asi jsem ujetá, ale líbí se mi skoro vše na S. Simonka, Sylvinka, Sabinka, Sofinka :o) Pro kluka nevim...asi Jakub, Tobias, Tadeáš :-)
Odpovědět
Ještě Sebastian :-) pěkné jméno jen nevím jak by se to skloňovalo :o) něco nejde prostě přes pusu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme Lauru a když bude ještě kluk tak by byl Šimon, na druhou holku zatím nevím, strašně moc se mi líbí Zoe, ale to nevím jestli by doma prošlo
Odpovědět
Profilova fotka
Sarunko: :-D )) Kauculacku: jj,je to každého věc,u nás se to taky nikomu nezdálo,vymyslela jsem si to já a má to svůj význam,to mi věř ;-)Vysvětlení klidně podám-jinak obě mají ve druhém jménu LEA,obě mají jedno jméno židovské...První dcerka má význam obou jmen:"Jasně svítící-zářivá hvězda" a u druhé dcerky jsme si v těhu prožily své,proto jsem se na poslední chvíli rozhodla,že jí dám místo:Klárka Kaia,své jméno a k tomu druhé krátké,a aby mělo souvislost s 1.dcerkou,takže volba padla na:LEA:-) Když to tak vezmeš,tak proč zmatky.Janovi se říká Honza a Josefovi Pepa a takhle bych mohla pokračovat dál x-)a alespoň si může sama vybat,co jí více osloví.
Odpovědět
My mame Tobiasa. A som s tym menom maximalne spokojena. Keby to bolo dievca bola by Karin, Karen alebo Laura.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Amimi: jj,souhlas,u nás to je taky samá:Natálka,Sárinka,Terezka,Nikolka,a snad 5 Adámků :-p proboha...pěkná jména,ale jsou jako stádo,všichni mají to samé.Před pár rokama frčel:Kubík,Samuel,Matěj-ted se to pozměnilo na Matyáš,Matouš,Tadeáš a spol...vžycky mi to přijde jako modní vlna:co je ted v 1.třídách Nikolek,uff...
Odpovědět
Profilova fotka
Když se měl narodit můj brácha, tak mamka mu chtěla dát jméno Fionn (byl to nějakej irskej válečník z dob středověku :-D ). No ještěže jí v porodnici řekli, že když to není v kalendáři, tak se to dát nemůže, takže je to Petrik (a to bylo v době, kdy tolik Patriků ještě nebylo).
Odpovědět
Profilova fotka
Klarah:Zoe mi taky neprošla 8-(
Odpovědět
rokosicer :-D to mi připomíná, že jsem se nedávno smála, že nemůžeme mít tři kluky, protože ten poslední by snad musel být Napoleon :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
amimi: Z Nátálií taky šílím, je jich v mém okolí moc. Ale Samuela neznám žádného a je to nádherné jméno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: Pročpak? Jak se jmenují ti dva? ;-)
Odpovědět
rokosicer: zatím je jen jeden a to je Richard, ale máme vybráno, že pokud bude mít brášku, tak to bude Alexander ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: A proč ne? Tak by byl Napoleon no :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D ;-)
Odpovědět
nunacek: no ten by nás asi zabil :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: To máš pravdu :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
no vidíš, přeci vlastní dítě nepřivedu do kriminálu :-D i když možná by ho osvobodili... :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: No možná by ho i osvobodili :-D Protože za jméno Napoleon by vraždil asi kde kdo :-D
Odpovědět
dobře, dobře... A co takhle Horatio? (podle Nelsona) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No je to asi lepší než Napoleon :-D
Odpovědět
nunacek - no právě v tom to je...kolik těch jmen má člověk v okolí. Já jednou na gyndu omylem vlezla, když tam byly pupíkajdy a bavily se o jménech a když TŘI řekly, že to bude Samuel, tak jsem si řekla, že zlatej Pepa teda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
amimi: Tak to věřiim. Já mám zas takovouhle "alergii" na Annu, je jich strašně moc a v mém okolí, kdo je těhotnej, tak chce Annu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
amimi: Pepa neeeee :-D
Odpovědět
nunacek - to byl jako příklad :-D (Ale Pepa je můj budoucí tchán i přítelovo děda...ale pak už to "dědictví" nepokračovalo, naštěstí :-N - taky nemám ráda, když se všichni chlapi v rodině jmenujou stejně apod.)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?