Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Svatava je opravdu krásné jméno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska má svátek Jarmila. Vždycky se mi vybaví boty jarmilky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacku nám už se mimi bohužel nepodaří, musí se podařit dr., jsem po dvou operacích a přirozeně miminko už mít nemohu, ale přesto věřím, že se dočkáme a vyjde nám alespoň IVF ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
silvi.100 držím palce, aby IVF vyšlo ;-)
Odpovědět
dnes v novinách téma nejoblíbenější jmén: tak vede tereza Jan Jakub, Natálie, Kateřina, Matěj a Anna.
Odpovědět
dále mě pobavilo, že rodiče často vyžadují fonetický přepis jmen!!! Džesyka, Čikago, Nšoči, Rybana, Janeta, Corado apod. Jo a Versače je bobma!jestli pak to je holka nebo kluk!!!
Odpovědět
pak také že Izer pojmenoval dceru Lara, Maláčová má Arona a Anabel,
Odpovědět
jako lahůdku tu uvádějí: Francesca, Madison, Manuel, Attila, Brian, Ezechiel, Ostin, Barnabáš, Kornélie a SOFIA LOREN!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Nejoblíbenější jména Tereza, Jan, Jakub, Natálie, Kateřina, Matěj a Anna se mi ani jedno moc nezamlouvá :-N Lara je krásné jméno x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Barnabáše jednoho znám:)
Odpovědět
ahojte.ja mam 5-mesacnu dcerku a vola sa emma.este sa mi lubi aj karolinka ale s drahym sme sa zhodli na emme.no a chlapske sa mi pacia lukas a oliver
Odpovědět
Profilova fotka
Emma, Oliver je pěkné ;-) Lukáš je takový normální. Karolína se mi nelíbí.
Odpovědět
Článek se načítá
Haklina, tak k tomu přidej ještě Žanetu a Šarlotu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska má svátek Apolena (275 v ČR). Líbí se vám toto jméno?
Odpovědět
Líbí se mi její zdrobnělina Polly a Lena... Co třeba její verze Apolonia?
Odpovědět
Profilova fotka
My už jsme se shodli, že až budeme mít děti, tak to bude Sofie a Patrik. Když nám výjde páreček samozřejmě.
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: Apolonia se mi nelíbí. Apolena je hezčí. Ale své dceři bych to jméno nedala. andy82: Patrik je pěkné jméno.
Odpovědět
APOLONIA? to mi pripomina vlak EC Polonia, co jezdi z Varsavy do Vidne :-D :-D :-D
Odpovědět
Myslím, že hodně záleží na tom, jak se zkombinuje jméno a příjmení. Některá "exotická" jména jsou hezká, ale když se pak někdo jmenuje třeba Madison Nováková, nebo Enrico Dvořák, tak mi to přijde divné. Přijde mi, že si rodiče výběrem exotického jména pro dítě léčí mindrák vlastního nízkého sebevědomí, ve smyslu "jsem sice nezajímavá nula, ale mám dítě s exotickým jménem". Co pak chudák to dítě?! (Viz diskuse o kombinaci jmen kousek vedle.) Samozřejmě je něco jiného u rodičů, kteří mají sami vazby na zahraničí. Třeba František Smith by asi taky byl trochu "exot" 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
kopa39: Hezky napsané.
Odpovědět
Teďka v Missis ČR (nebo chcete-li Mrs.) vystupovaly Tamika a Dérencie. Jak se vám líbí?
Odpovědět
Profilova fotka
nelibi
Odpovědět
ja mam pocit ze niektori ludia kompenzuju na svojich detoch svoje vlastne pre nich asi vsedne mena :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: Tamika a Dérencie se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
Tamika ako zdrobnelina pre Tamaru je OK, Derencie, neviem sa rozhodnut, ci to evokuje viac Demencie alebo Deterrence :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Iva Kubelková porodila holčičku Karolínu. No jméno klasika, nenadchne, neurazí, ale pro mě spíš nic moc.
Odpovědět
Dérencie má tatínka cizince.
Odpovědět
Profilova fotka
Kamoš má dvě dcery Apolenu a Emu ale Apolonia??? To je jak nějaká družice :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se líbí Elizabet a Anna :-) Na jménu je také důležité, jak se spojí s příjmením ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
suzamen: Apolena a Ema se k sobě hezky hodí ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?