Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
suzamen: Taky bych Zdislavě asi říkala Slávko.
Odpovědět
Já asi Zdino :-) ale nevím, jestli to existuje...
Odpovědět
Profilova fotka
beta007: Je jedno jestli to existuje, člověku se dá říkat jakkoli :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska má svátek Robin (3.929 v ČR). Pěkné jméno. A hezké je o KRyštof, takže Kryštůfek a Robin :-D :-) ;-)
Odpovědět
nunačku kde to vyčítáš ty čísla? Kolikrát je Hedvika?
Odpovědět
Profilova fotka
haklina: Čísla jsou na http://www.krestni-jmena.cz/ Hedvika je v ČR 7.488 ;-)
Odpovědět
já bych chtěla holčičku Anežku nebo Josefínu, kluka moc nechci tak jsem o tom ještě nepřemýšlela, ale přítel je proti a chce Moniku, Petru, Lenku - nic pro mě takže jediný na čem jsme se shodli je Anička tu jsem schopná zkousnout i já. Ale pořád doufám že si Anežku prosadím 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Anežka je hezčí než Anička.
Odpovědět
Profilova fotka
třeba budou dvojčátka - Anežka a Anička :-D
Odpovědět
Profilova fotka
saruna: Třeba jo :-D Mě se tak nějak všeobecně líbí hodně jmen od A. Ale Anna se mi nelíbí. Anežka je takové nemastná neslaná, ale pořád hezčí než Anna. Jinak od A se mi líbí třeba Amélie, Adam, Alice, Adéla, Alexandra, Adriana, Adrian, Alex.
Odpovědět
Zdislavě se říká i Zdiška a Iška
Odpovědět
Dnes slaví jmeniny Nela, Erik a Erika.... Jak se vám líbí?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
sasha, ale i ne, dle mýho malýho syna (5 let) dnes slaví svátek Nela a Hromnice :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: Nela nic moc. Takové hodně obyč a strašně často dávané. Erik je hezké :-) Erika taky, ale mám k tomuto jménu trochu osobní averzi :-N (podle jakého kalendáře dnes slaví Erik a Erika? podle českého je totiž Erik 26.10. a Erika je 2.4.)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tohle je fakt super téma pro diskusi ;-) Já teda nevím, jestli se miminka někdy dočkám (zdravotní problémy :-( ) ale i tak to nevzdávám a nechávám se tady inspirovat :-) Takže také uvádím své favority: holčička: vede Nella, Melanie, Barborka, Tatiana ....u holek nemám problém-i když dlouho vedla Sára-manža mi řekl, že to je jak pro koně :-( Mimochodem i Lily je moc pěkné a Mia nádherné...ale teď to vidím bohužel dost často :-| A co třeba Olivia, Ariana, Maija (Maia)... A kluci? to nevím jistě :-| líbí se mi Štěpán, Oliver (ten určo ale neprojde :-), Maxmilián... No DOPORUČUJU STRÁNKY: WWW.BABYNAMES.COM
Odpovědět
Profilova fotka
silvi.100: Melánie a Barborka jsou hezká jména. Můj manžel zas říká, že Sára je jak pro psa :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No jo no Sára prostě u chlapů nevede :-D Ale Melánie se mi opravdu líbí-jen teda nevím jak s příjmením-váhám :-| Víc jde k tomu jde Maja a Barbora :-) kéž bych už to jméno mohla opravdu vybírat-je hrozný nevědět, jestli se nám poštěstí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: podla slovenskeho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta: Aha, děkuji ;-) silvi: Maja se mi nelíbí. Barbora je sice obyč, ale hezké ;-) Melánii mám jednu ve svém okolí, jen se k ní to jméno nehodí :-N Neboj, určitě se vám mimi podaří ;-)
Odpovědět
ahoj ja mam dvě děti Sašenku a Johanku
Odpovědět
Profilova fotka
Johanka je hezké jméno. Oslovení Saša se mi nelíbí, ale Alexandra, Alex je hezké :-)
Odpovědět
já vám závidím tyhle " normální" jména, přítel je fanda do fotbalu a usmyslel si, že když jednou budeme mít kluka, tak by si strašně přál RONALDA!!!! No to je strašný, argumentuju tím, že se to k našemu příjmení nehodí, když na něj bude volat Rony, tak to je jak na čokla a že si ho nevezmu dokud si to nerozmyslí :-D Svatba se nám už blíží,tak doufám že ho to pustí. Jinak s holčičkou bysme problém neměli to se nám líbí Laura, Adriana nebo třeba Sofie a u kluka by se mě osobně líbil třeba Kryštof, Alex nebo i Robin. Tak uvidíme jak to bude ;-)
Odpovědět
lili Robina máme v rodině a Alexe máme vybraného x-) fanda do fotbalu jsem taky, ale takhle daleko to nedošlo :-D
Odpovědět
Zdravím, já mám jednoznačně už asi 5 let vybranýho Tobiáše, případně Tobiase. Ta druhá varianta se mi líbí trošku více. Skoromanža o tom ale nějak nechce slyšet, pořád si prosazuje jméno po sobě :-p :-p :-p s čímž zase nesouhlasím já. I když ono se mi to mluví. Přesně takhle na tom byla teta, byla rozhodnutá, strejda chtěla Josefa po sobě (asi tak 5. generace Josefů v rodině) a teta byla jednoznačně proti, jenže po porodu nastoupily hormony a jak myslíte, že to dopadlo, jasnej další Josef. Tak snad takhle taky nedopadnu. A co se týče holčičího jména tak to nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
lili.fire: Neboj, on z toho Ronalda vyroste :-D Můj brácha vždycky chtěl Orlanda a Ronalda a taky ho to přešlo :-D Jinak Laura se líbí i nám. Adrianu má kolegyně z práce. Sofie se mi už moc nelíbí, je jich všude moc. Kryštof a Alex jsou pěkná jména. Robin je taky celkem pěkné jméno. elesiel: Tak ať se váš syn jmenuje Tobiáš - jméno po manželovi - příjmení ;-) A budete spokojený oba dva.
Odpovědět
Co říkáte na jméno Doubravka?
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: Okamžitě se mi vybaví Doubravka z filmu Léto s kovbojem :-D Svoje dítě bych tak určitě nepojmenovala.
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa okamzite vybavi Ivan Mladek, Medvedi nevedi a "... Výpravě v doubravě malý grizly ukáže se, tůristé zajisté rozutíkají se po lese" :-D
Odpovědět
Já se jmenuji třeba Svatava říkají mi Svatko, ;-) Svatuško no je to taky docela šílené jméno ale zvykla jsem si :-)
Odpovědět
Profilova fotka
swatka: Člověk si zvykne skoro na všechno, když chce ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?