Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A pokud si pamatuju....už jednou byla v tomto tématu docela vyhrocená debata o tom jak jméno předurčuje....a opravdu bych nerada aby se to opakovalo!!! Je to blbost nad blbosti, že Pepík v dnešní době bude Looser!!!!!! :-(
Odpovědět
Profilova fotka
můj brácha je třeba Vratislav, taky neznám žádného, taky je osobnost...kdežto neteř Terezka už ted splývá s davem
Odpovědět
Profilova fotka
http://krestni-jmena.cz/clanky/?clnam...
Odpovědět
Profilova fotka
ha vidíte ;-) díky kristy mám tvrdé jméno a jsem tvrdák :-D 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ale já to nikomu nevnucuju je to prostě můj názor a já na to fakt věřím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja na to neverim, ale smysl to dle me ma
Odpovědět
veru elis, kto cloveka pochvali ked nie on sam.. koncim, toto nema zmysel :-D
Odpovědět
S tou originalitou se to nemá přehánět, je zvláštní, když se holčička s rodiči, kteří jsou Češi jak polena, jmenuje Jennifer, a ještě k tomu třeba Nováková, je to jak pěst na oko. Naproti tomu tam mám napůl Turkyni, která je Asya (čte se Aiša), sedí to k ní výborně. Nevím, jestli jméno nějak předurčuje, ale je fakt, že děti s výrazně odlišnými jmény nejsou nikdy tiché a nenápadné a průměrné. Buď jsou v něčem extrémně dobré, nebo jsou výrazné osobnosti, nebo jsou to extrémní zlobílci, ale vždycky jsou něčím výrazní. Což ovšem zcela jistě neplatí naopak, že by třeba každý Honza musel být průměrný tichý a nevýrazný. Tak to asi mínila i elis. Myslím, že je to tím, že ty děti se od narození musí potýkat se zvýšenou pozorností okolí. Tak z nich vyrostou extroverti.
Odpovědět
Profilova fotka
petocka: já tvůj názor na věc beru a chápu to....nemusíš mě napadat ;-) jak jsem už psala, nikomu to nevnucuju, každého věc
Odpovědět
Profilova fotka
ja verim v to, ze kdybych se jmenovala Zuzana, jak bylo puvodne v planu, tak ze me nevyroste to, co jsem...
Odpovědět
Profilova fotka
kristi: jj, já měla být Lenka ;-)
Odpovědět
Teda já než napsala příspěvek, tady se to rozjelo, holky v klidu, vždyť o nic nejde ;-) .
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mabi: s tím extrovertem máš pravdu
Odpovědět
Profilova fotka
tady jste... ja jsem mela byt Adéla... driv jsem Kristynu nemusela, ale nakonec jsem za to jmeno docela rada... a dokazu valit oci, kdyz kolegyne, ktera se mnou chodi tri roky do prace, neni schopna napsat tohle jednoduchy jmeno dobre 8-(
Odpovědět
Já mám divné jméno i příjmení, tvrdé, germánské (oboje), taky mě to nutilo se ozývat, protože mě furt komolili. A někdo tu psal Hugo a Agáta, obojí boží jména, co bych dala ve škole za jednoho Huga a Agátu. Teď mě napadá, že ty děti s výraznými jmény asi taky častěji vyvolávám v průběhu hodiny, protože si je pamatuju, Kristýnkám se vyhýbám, protože si nejsem jistá, jestli jsou Kristýnky nebo Karolínky, to má jistě na rozvoj dítěte taky velký vliv.
Odpovědět
Profilova fotka
Mabi: aha tak proto jsem měla tak špatné známky :-D navíc já měla tvrdé příjmení i za svobodna i ted jako vdaná
Odpovědět
Profilova fotka
SAtyy, ono zase tak jednoduchy neni....taky mi to furt komolili
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam taky oboje tvrda, i za svobodna jsem mela
Odpovědět
Taky je zrada Krištof a Kryštof, od každého z nich mám ve třídě jednoho a vždycky nevím, který j s i a ktrý s y.
Odpovědět
elis No s tím vyvoláváním mi to došlo až teď, budu si na to muset dávat majzla.
Odpovědět
Profilova fotka
mabi :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jasne... clovek, ktery s tim jmenem neprijde do styku, tak si to muze plest, ale proste kdyz s nekym pracuju, tak si snad pamatuju, jak se jeho jmeno pise, kdyz ho vidi denne na nejaky vykresu napsany ja kdyz nekde hlasim jmeno, tak musim jeste vsude nahlasit i/y ... ve jmene i prijemni
Odpovědět
Ti rodiče si kolikrát neuvědomují, do jak pekelných situací pak učitelky dostávají. Někdy taky nevím, jak přečíst příjmení. Ale vždycky se snažím dětem jména nekomolit, sama jsem to nesnášela. A říkám jim tak, jak vyžadují. Kupodivu je taky dost Alžbět, ale některé si nechávají říkat Bětko, jiné Alžběto nebo Betty, to kvituju s povděkem.
Odpovědět
Profilova fotka
Muzickovi se libi Katarina (po slovensky to zni lip ;-) a me Ema :-D Kluk bude Matej, na tom jsme se schodli, je to krasne jmeno :-)
Odpovědět
satyy to znám ;-) , taky hlásím, mám zdvojenou souhlásku v příjmení, navíc je dost dlouhé. Po svatbě tam zase budu mít v, které zní jako f. Tak budu vysvětlovat i nadále. Holt co už.
Odpovědět
Profilova fotka
Mabi, no jo....rodicum je jedno, jeslti se ti to blbe cte nebo pamatuje
Odpovědět
Ema se mi taky líbí, mám ve třídu jednu Emílii které se ale říká Emo. Ale přítel se mi smál, že by takové nechtěl, žekdyby pak řekl, že má doma Emu, tak by měl pocit, že má doma pštrosa :-D :-D :-D . Jsem se urazila za všechny Emy na světě dohromady ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
mně se Emílie líbí.....byla to má prababička :-)
Odpovědět
Profilova fotka
moje tetě všichni říkají Malča a já až ted po x letech zjistila, že je to vlastně Amálka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nas minule obsluhovala servirka.... Tonička muz na ni koukal, jestli se fakt tak jmenuje a nebo je to jen nejaka prezdivka... no a slečna byla normalni Antonie a muz z toho ted nemuze spat ;-) moooc se mu to jmeno libi
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?