Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mě teda příjde horší Blanka Panenská než Revoluce :-D a co ta Bibiana...frčí na SLovensku Bibiana? jestli ne tak to je super
Odpovědět
Ja poznam len velmi malo dievcat alebo zien s tymto menom, myslim, ze to tu nie je az take rozbehnute. :-)
Odpovědět
podla mna bibiana teraz dost frci. aspon v mojom okoli. biba, bibka ,bibuska :-)
Odpovědět
No moze byt, niekde ano, niekde nie. U nas som to teda este nepostrehla. :-)
Odpovědět
no v nasom veku je tych Luciek, Katiek, Miriek vela, ale tie mena sa uz teraz babatkam frekventovane nedavaju
Odpovědět
Profilova fotka
no u nás teda Lucinka a Kačenka frčí pořád
Odpovědět
Profilova fotka
eli: no ale když se Blanka Panenská vdá tak se může jmenovat docela normálně, Blanka samo o sobě je hezký jméno, kdežto Revoluce brrr..... vždyt´to ani neni křestní jméno :-S
Odpovědět
Profilova fotka
já bych se teda Blanka nechtěla jmenovat ani náhodou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, to je pravda, ja taky ne....
Odpovědět
Profilova fotka
ja som učila a v nižších ročníkoch frčia mená ako Dávid, Samuel, Lukáš, Tomáš, Dominik a Kristián...z dievčat Alžbeta, Terézia, Júlia, Simona.
Odpovědět
Mne dost vadi, ako sa vsetci tehotnej zeny pytaju, ake da meno svojmu dietatu, a potom na nu pozeraju ako na cvoka, ze co si to vybrala. Ma niekedy teda uplne vytaca, ako niekto nedokaze pochopit, ze kazdemu sa moze pacit nieco ine a roznesu vas v zuboch za to, ake meno svojmu decku chcete dat. Je jasne, ze ked je to uplne vrazedna kombinacia (ako tych par spominanych vyssie), tak sa to moze nejako slusne diplomaticky naznacit, ale ked niekto na vas vyleti hned, ze preboha laskavo nedavaj taketo meno, alebo neopovaz...ako keby mali pravo rozhodovat o tom... 8-( A nakoniec bez ohladu na meno budu zo vsetkeho nadseni. :-D Napr. sesterka ked v tehotenstve povedala, ze budu mat Agatu, tak na nu vsetci pozerali, prevracali ocami, a ze to co je akoze za meno, chuda decko, si trapna... A teraz su vsetci predposrati, lebo Agatka je uzasna nadherna rozkosna a neviemaka este... :-N Proste klasika. Tak som povedala, ze ked ja raz budem tehotna, mozu sa vsetci bavit hypoteticky, ale urcite nepoviem definitivne rozhodnutie, kym sa dieta nenarodi (lebo ako sa poznam, aj tak to budem stale menit) :-N a nepotrebujem pocuvat rozne trapne pindy a odhovaranie, ze nech dam toto alebo tamto... 8-( A este mi napadlo k tomu, co sa tu predtym spominalo, ze nejaka zena ma Leu a druhu by dala najradsej Leu II - no ved aj taky Michael Jackson ma Princa Michaela a Princa Michaela II, lebo nic ine sa mu skratka tak velmi nepacilo. Mozno da aj Prince Michael II, ked uz na to pride... :-D (Ved by to potom bolo aj spravodlive, preco by mali mat dvaja rovnake meno a ten treti ine, ze jo...) ;-)
Odpovědět
Prince Michael III som kcela povedat... :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mexx, taký istý prípad máme v rodine, len s chlapcom Hugom ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mexx: naprostý souhlas, já budu taky mlžit až do porodu a Agáta je boží jméno
Odpovědět
Profilova fotka
mexx, to delaji vsichni..kazdej do toho vzdy keca, jak kdyby na to mel pravo
Odpovědět
Profilova fotka
ale já už jsem na to zvyklá už ted a to nejsem ani těhu ani zatím neplánujem.....mám difný vkus na jména a všichni včetně manži se chytají za hlavu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lepsi divnej, nez zadnej, Eli
Odpovědět
Ja uz sa na to dokonca tesim, ako budu vsetci tipovat mena a davat rozne rady a odporucania a tak...lebo ako poznam svoju rodinu, tomu sa nevyhneme... :-) Ale mame par ludi v okoli aj takych, co si o sebe vela namyslaju, a keby som dala meno, ktore mali aj oni "na zozname" potencialnych mien, tak su schopni tvrdit, ze sa len po nich opicim a budem pre nich uplna chudera. Nezalezi na tom, ze to meno sa mi moze pacit uz cele roky, ani na tom, ze dotycna osoba nema vo vyhlade este ani frajera, nieto ze dieta... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
taky pravda :-D když ono to tak svádí se vyjadřovat k těm jménům....myslím, že jsem žádné kámošce ještě nahlas neřekla, že ty jména co má vybrané jsou divné, pokud se mě teda sama nezeptala,ale uvnitř jásám, když příjde někdo s Brunem třeba a když je to Honzík, tak si říkám, že mohli vymyslet něco mín frekventovaného
Odpovědět
baby, ja viem ze to je kazdeho osobny nazor ale co mate furt proti frekventovanym menam? :-p Vsak clovek sa od ineho cloveka snad odlisuje niecim inym ako je meno.. :-) a okrem toho, ked zijete v zahranici, tak prave to "obycajne" meno je zrazu extremne zaujimave a clovek nikdy nevie kde to dieta osud zaveje
Odpovědět
Blanka sama o sobě je hezké jméno, ale v kombinaci s tím příjmením se z toho stává nástroj týrání dětí :-N . Jiank ještě k těm Kristýnkám a Karolínkám, samozřejmě to neplatí stoprocentně, ale je to dost časté. Ještě podobné blonďaté a vymydlené bávají Nikolky. Ty se mi někdy pletou s Kristýnkama a Karolínkama. Jinak osobně proti vymydleným hodným holčičkám nic nemám, jen houšť a větší kapky, ale mohly by mít pestřejší jména :-D A na základkách jsou jich fakt mraky. To je prostě tak, že vždycky je nějaké jméno strašně oblíbené, třeba za pár let nám tam určitě dorazí mraky Anet, co je rodiče porodili, když vyhrála Langerová superstar. Bylo jí tenkrát všude plno a navíc je to fakt pěkné jméno, dá se hezky zkracovat, dobře se vyslovuje.
Odpovědět
Profilova fotka
petocka, nic proti nim nemam, jen mi proste prijdou neoriginalni...
Odpovědět
Profilova fotka
jj jsou neoriginální já si myslím, že podle jména se pak i vyvíjí osobnost dítěte....já to vidím na sobě, kdy mám originální jméno a na manžovi, který je frekventovaný Jan :-D
Odpovědět
=-) no.. elis, prepac ale to snad nemyslis vazne :-D to je ta najvacsia blbost co som za poslednu dobu pocula :-N
Odpovědět
Profilova fotka
petocka, tak to je naprosto pravda. Jmeno te tak nejak predurcuje, formuje atd.....
Odpovědět
Profilova fotka
no já tedy nevím, které jsou "ty frakventované" - jestli ty ve stylu Honza, jirka a lucka.....nebo ty samé Sofie, Emy, Teo, Mia....atd. S tím se teď roztrhl pytel........! Takže co je originální???? :-D
Odpovědět
sorry, podla mna to je blbost na n-tu.. a rodicia su ti vsetkymi silami prirody a vesmiru osvieteni, co uz pri narodeni dietatu maju schopnost predurcit mu zivot menom 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarus, no jasne...to jsou ty vlny, za 5 let to prejde a zase se pojede neco normalniho, to je proste klasika
Odpovědět
Baby, ono sa moze stat, ze svojim deckam dame nakoniec aj tak meno, ktore sme vobec necakali a vobec by nas nenapadlo, povodne sme ho ani nechceli. Kamoskina segra ked cakala babo, stale tvrdila, ze da meno, ktore ma vybrane uz cele roky, a ked sa maly narodil, pozrela na neho, a on sa tak nenormalne podobal na jej muza, ze mu dala meno po nom, lebo tvrdila, ze to sa fakt inak nedalo. A pritom nad tym predtym ani neuvazovala, lebo sa jej to nepaci... :-) A celkove sa meni nas vkus aj okolnosti, takze mena, ktore som zboznovala ked som bola mensia/mladsia, by som dnes uz vobec nedala, a naopak, pacia sa mi take, co som si kedysi hovorila, ze toto urcite nie... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hele fakt :-) je to dviný, ale je to tak já jsem třeba celý život musela "bojovat" za svoje jméno, protože ho nikdo neznal, navíc to "a" na konci, všude vysvětlovat, že je to po slovensky, všude mi to psali blbě, já všechny opravovala.....myslím, že mě to naučilo nebát se ozvat :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?