Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kacenka 2004: Na tyhle stránky koukáme s manželem často a člověk se tam fakt pobaví :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Minulý týden se mé kolegyni z práce narodil syn Josef. Doma už má dceru Annu.
Odpovědět
klasika, no... třeba Anička není špatný, ale Josef... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa náhodou Jožko páči ;-) ale v našej rodine má to meno každý druhý muž, takže syn také meno mať nebude.
Odpovědět
Anička se jmenuje moje neteř a jméno je to,podle mě, moc krásné :-) Josef se mi nelíbí...
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se nelíbí ani Josef, ani Anna.
Odpovědět
nunacek: a která jména se Ti líbí?
Odpovědět
Profilova fotka
my máme v rodine kopec Aničiek a mne sa to meno strašne nepáči, lebo je z toho potom Anča. Jozef sa mi tiež nepáči.
Odpovědět
Profilova fotka
jozef je pre mna jedno znajhorsich mien, horsie jak pankrac :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hihi, tak to je už čo povedať, leish :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josef je hruza a des... Anna je ohrana
Odpovědět
Profilova fotka
tak to já zase nemůžu "mezinárodní" jména typu Sebastian, Rafael, Samuel, Mia, Klaudie.... myslím že se sem nehodí. Neob módní jména - Natálie, Nikola, Nela, poslední dobou je i čím dál víc Elišek....A Josef je klasický jméno a navíc se tak jmenuje náš synáček... říkáme mu Pepíno nebo Josífku, když "zlobí" tak Pepku :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Pepi, to ja vim,ze mas Pepína, vsak se to k nemu taky suprove hodi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kristi :-) hele ale řeknu ti jedno, když tys volila pro malou jméno, tak se mi Mia moc líbila, ale od té dobyse s Miou roztrhl pytel, na to jak je to netypické jméno.... už v mém okolí jsou asi tři další, samozřejmě kromě přehršle Nikolek, Natálek a Nelinek.... n oholt když jsme byly na základce my, bylo ve třídě několik Terezek, Petrů a Janiček, teď to bude přenatálkováno a přenikolkováno.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fakt? ja jsem teda jeste nikde zadnou nezazila, krome jedne,co se mnou byla v porodnici....to je fakt zajimavy =-)
Odpovědět
nahodou Jozef je pekne meno ;-) vola sa tak aj moj manzel :) :-D sa mi musi pacit x-) ...ale nie, je to podla mna silne, klasicke a tradicne meno ...Jozef a Maria x-) , ale syn sa tak volat nebude x-) mne sa naopak nepaci, ked je vsade naokolo sama Sofia :-| aj ked to meno je pekne.... a hlavne sa mi nepaci meno Lili. Lilian. Liliana 8-( snad som nikoho neurazila
Odpovědět
Známí maj dvouletou Aničku a ročního Pepu - docela jsem se tomu divila, že takový moderní lidi dali staročeský jména... Ale ono je to stejně o zvyku. Anna je krásné jméno, líbí se mi i když se říká Anička, Anďa, malé i Andulka... ale když z toho někdo udělá Anču nebo Andulu, tak to bych nerozdejchala. Josef se mi nelíbí, ale zas záleží, jak se řekne a jakej ten člověk je. Tomu ročnímu chlapečkovi říkaj normálně tvrdě Pepa a to teda neeee... Ale v práci máme krásnýho mladýho Pepína a sedí to na něj dobře. Já jsem pro neobvyklý, ale přitom český jména - neboli to co je v českým kalendáři, ale nejsou jich tisíce.
Odpovědět
u sousedu se narodil chlapecek-Felix :-S , to je jako na kocoura :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no tak my máme v rodine dvoch malých chlapcov, bračekov a volajú sa Félix a Móric. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no moric to je na urovni z jozefom :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nepaci sa mi Félix, ked uz tak Felix (jedneho poznam a meno sa mu hodi) Moric ee, lebo mi to pripomina vtipy o Morickovi a Anna a Jozef, to su jedny z najviac demodé mien, ake poznam... :-S spolu s Pankracom, Servacom a Bonifacom (a Gasparom, Melicharom a Baltazarom :-D)
Odpovědět
já na Anně nevidím nic nemoderního.... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ja ani na Jozefovi...
Odpovědět
Profilova fotka
Režisérovi Adamcovi a jeho ženě se dnes narodila dcera Jasmine Anna :-)
Odpovědět
Anna a Jozef su podla mna krasne a hlavne nadcasove mena.. odhliadnuc od toho ze sa tak volaju moji rodicia.. =-) najviac sa mi aj tak pacia slovenske mena..
Odpovědět
ale k teme.. ja by som chcela Katku alebo Kristinku tak Matej, Martin alebo Marek. nepaci sa mi moda dvoch mien, ale to je samozrejme kazdeho osobny nazor
Odpovědět
Profilova fotka
teraz sa kolegyni narodila Kristínka ;-)
Odpovědět
nejako ma dnes hneva pripojenie.. vypadlo mi odtial keby som mala syna tak..
Odpovědět
Ja mam jednu kamosku, ktora je Slovenka a zobrala si za muza Indiana (inac su strasne krasny par a vsetci si myslia, ze aj ona je Indianka, lebo je dost tmavy typ). :-) Maju tri deticky, najprv mali dvojcata chlapceka a dievcatko, potom este jednu dcerku. U nich je zvykom davat dve mena, medzi ktore sa este pri tom indianskom krste alebo co to maju vsuva jedno, takze dvojcata su Keanu Nevis Kiehtan a Nea Sinead Tere. A ked cakali tretie babatko, tak rozmyslali, ake dat meno a najviac sa zabavali na babke, ktora vravela, ze ved by mohli dat meno aj po nej, na co kamoska vzdy prevratila ocami a povedala: "No jasne, zoznamte sa, toto su moje deti - Keanu, Nea a Katka." :-D Mala sa nakoniec vola Niven Thea (stredne meno neviem), a musim uznat, ze tym detom sa to strasne hodi, neviem si predstavit, ze by to boli nejake Anicky, Marusky a Ferkovia (nic proti tomu, kto taketo mena da, kazdemu sa paci nieco ine). :-) Ale tiez si myslim, ze ked uz raz dam prvemu dietatu nejake obycajne slovenske meno, tak vyberiem take aj dalsim a naopak, ak dam nieco "ine", tak potom aj tym ostatnym. Aby som nemala doma napriklad Jennifer a Jozka (aj ked by som ani jedno z nich urcite nedala). ;-)
Odpovědět
ked zijes v zahranici pripadne partner je cudzinec, tak je to samozrejme ine.. (v mojom vnimani teda :-D ) keby bol manzel napr. american tak by som ho urcite nenutila aby bol syn Lubomir alebo Jaroslav :-) napr. ja mam tiez dve mena (Petra Katarina) ale pouzivam iba prve. Katarina nemam ani na obcianskom preukaze..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?