Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to je moja stara mama :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hedvika - kdyby se jí neříkalo Heduš, tak by se mi to jméno líbilo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
allie: Z Tvého "seznamu" se mi líbí: Dominik, Amálie, Ela, Elena, Sebastián,Tobiáš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska má svátek Erik. Je jich v ČR jen 4.103 :-) Kdyby se bývalka mého manžela nejmenovala Erika, tak by se mi jméno Erik moc líbilo...
Odpovědět
Profilova fotka
na Slovensku je to Hedviga ;-) ked bola mlada, volali ju Heda... Hedus to je z Homolkovych, ze? Inak, cesky futbalista Jan Koller ma zenu Hedviku aj dceru Hedviku, vskutku originalne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Miminka narozená na Mladoboleslavsku minulý týden: Klára Budayová Jiří Dvořák Aleš Laura Knoblochová Nikola Malíková (sestra Denisa) Vratislav Šolc Lucie Vacková (sestra Veronika) Radim Sidor (bratr Dalimil) Sebastián Jančar Matěj Přibyl Jáchym Krumpholc Anna Mörlová
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta: Jo jo Heduš je z Homolkových :-D Heda ještě ujde, ale nejhezčí je to jméno ve tvaru Hedvika, prostě žádná zkrácenina nebo zdrobnělina. Kollerovi byli opravdu "originální" při výběru jména pro dceru :-| :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja budu jednou hledat jmena, ktera budou pouzitelna (a vyslovitelna :-N ) v CR i Italii...zatim jsem si jista jen u jednoho a to je Emma/Ema... jeste se bude muset doladit, jestli s jednim nebo dvema 'm'
Odpovědět
Profilova fotka
Emma x Ema - s jedním m je podle mě hezčí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
s jednim je ceska verze, se dvema italska :-) ale jak na to tak koukam napsany vedle sebe...asi ted mam obdobi, kdy se mi taky libi ta jednoducha verze vic :-D
Odpovědět
mne sa pacia obidve verzie...v zahranici by som zvolila asi tie dve m ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dalsi jmena se pak budou muset doladit...protoze me nenapadaji zadna dalsi "univerzalni", co zni stejne v obou jazycich, bude to muset byt jmeno, ktere aspon ma ceskou variantu. Takze z Antonia bude Tonik...uz jsem si na tu myslenku zvykla :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Když někde řekneme Hedvika, tak se všichni zděsí. Ale jo mě se to moc líbí. A Emu jen s jedním m, pořád někde vysvětlovat že se dvěma m je pěkná otrava!
Odpovědět
Profilova fotka
haklina: ovsem, kdyz budem v Italii, tak budem porad vysvetlovat, ze jen s jednim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mna pri talianskych menach napadne ako prve Vincenzo a Bernardo :-D zo Slunce, seno, erotika
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta: Slunce, seno nemá chybu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no to nema :-D
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta: no prave :-) a ceske verze tehle jmen taky nic moc :-D
Odpovědět
lale..booze, moj ked videl Pup Fiction tak si vzal do hlavy ze maly bude Vincet...ale jaksi mu nedochazda, ze v ameriky vincentov iste nevolaju vinco :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
luko: nebo Vincku :-D muj deda byl Vincenc a rikali mu bud Vincku, ale i Cenku...
Odpovědět
mne to pride strasne staromodne, aj ked vo filme Vincent Vega znelo dobre :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mojej sesterke sa to meno paci dlhodobo kvoli van Goghovi ;-)
Odpovědět
tak na nom ujizdim aj ja :-N myslim na tom maliarovi nie na tom mene :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ked uz sme pri tom mene, byvala spoluziacka ma snubenca Vincenta, ale je to Francuz a vyslovuje sa to [venson], tak to je hned o inom...
Odpovědět
Profilova fotka
van Gogh je fajn, ale to jmeno by nosilo ceske ditko ;-)
Odpovědět
no to ja som milackovi povedala, ze kym bude babatko v brusku moze sa volat Vincent, ale ked uz bude von, tak mu vyberieme normalne meno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
luko::-))tak to je super řečeno:-)vincent-mě napadne vincentka:-)
Odpovědět
Profilova fotka
ale je fakt,že erik je pěkné jméno,asi protože jednoho znám a ten je....!.-)
Odpovědět
Ahojky, tak já už měla asi od 15 vybraná jména - pro kluka: Eliáš, pro holku: Zoe nebo Emma V žádném případě to neměla být jména po rodičích, protože já s bráchou jsme je dostali a byl to horor. Taky to neměla být jména typu Jan, Verča... Teď máme doma 6měsíčního chlapečka. A jak se jmenuje? No přece Honzík, po tatínkovi .... :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
leny85: No jo no holt člověk míní a život mění :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?