Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nikolas. Mikoláš znie divne, to som ani nepočula :-)
Odpovědět
najlepsi je Nicolas... alebo s 'k' -> Nikolas ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sasha.zimmermann: Z tvého výběru se mi nejvíc líbí Mikuláš. Nikola a Nikolas = to je teď strašně časté a Mikoláš zní divně.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jak se divate na pouzivani 2 krestnich jmen? Jakou s tim mate zkusenost? Nemuze to zpusobit problem pri papirovani? Pouzivate spise to prvni jmeno a to druhe jen obcas? Me se na holcicku libi Anna Sofie Parizkova...tak nevim, zda dat jenom Annu, nebo obe jmena. Dekuju.
Odpovědět
Profilova fotka
hanickak.: Mě se to na jednu stranu líbí, že když se člověk nemůže rozhodnout mezi dvěma jménama, tak dá prostě obě. Ale většinou se pak dítku stejně říká jen jedním jménem, takže dvě jména jsou podle mě spíš asi zbytečná.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme s manželem vybranou Elenu. Ale já mám už z dávný doby vysněnou Amélii. Tak jsem uvažovala, že by to byla teda Elena Amélie, ale nakonec jsem to zavrhla. Buď manžela "ukecám" na Amélii, která se mu líbí, ale trochu mu vadí, že se mi to jméno líbilo i s mým bývalým :-| a nebo bude Elena.
Odpovědět
hanickak, nunacek: Moj brat ma dve mena, vsetkym sa to paci, aj ked to chvilu trvalo, kym si na to vsetci zvykli. A teraz mu kazdy vravi oboma, ktore ho prve napadne :-D. Co sa tyka papierov, tak zatial je to tak, ze cloviecik moze mat az 3 krstne mena, ale v obcianskom mu napisu len jedno meno, to prve. Ale kym bude mat vek na obciansky, 100x sa to za ten cas zmeni.
Odpovědět
Dvě jména považuji za zbytečné 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tiež sa mi dve mená zdajú zbytočné..používa sa prvé..vlastná skúsenosť..kamarát dal synovi Viliam Šimon a každý mu povie len Vilko alebo Vilo.
Odpovědět
U nas 2 mena vznikli preto, ze mama chcela ine a ja s bratom (:-D) ine. Ostatnym to bolo jedno, ako sa bude drobec volat, ci tak ci tak. Ked sa babka dozvedela, ze nakoniec tie 2 budu, najprv sa hnevala a normalne sa aj pred ludmi hanbila a prve dni, ked sa vsetci pytali na meno a mama povedala obe, babka ju zahriakla, ze ma hovorit len prve. Mama sa teda po par takych scenkach poucila a zacala hovorit len prve. Raz to stacila takto povedat a uz sa babka zamontovala, ze vsak on ma dve. Uz bola na to pysna, prestalo jej to akosi vadit. A doteraz som sa nestretla s niekym, komu by sa tie 2 mena nepacili. A kazdy ho oslovuje dvomi. Nie naraz. Ale v jednej vete ho oslovia prvym, v druhej vete druhym. Ale sto ludi, sto chuti :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Michaela, Pavol, Michael a najmladsia Danielka :-) A mozno casom este Richard, Rasto, alebo Tatiana :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ono to pry neni dobre pro male dite, rikat mu pokazde jinym jmenem. 2 jmena klidne, ale rodina by se mela shodnout na tom, jak bude potomka oslovovat.
Odpovědět
Článek se načítá
Kym bol brasko male babatko, oslovovali sme ho bud len tym prvym alebo oboma naraz (hlavne sme si na tie dve mena museli navyknut my velki). A ked bol starsi, tak nejak samo od seba prislo, ze sme ho uz oslovovali len jednym alebo druhym.
Odpovědět
Jsme Češi,takže pouze a jen ČESKÁ jména! Nejsem odpůrkyně cizích jmen,ale nelíbí se mi cizí jméno+české příjmení nehodící se k sobě,to mi trhá uši! Jedna známá má Jonáška,my máme Viktorka a spousta lidí v mém okolí má děti českých jmen.Naše mateřština je krásná a myslím,že co se týče jmen,nemáme se ve světě zač stydět-vždyť i tzv."moderní" cizí jména jsou převzata od nás! Např. Victoria-Viktorie,George-Jiří,Madeline-Magdalena,Antonio-Antonín,Michelle-Michaela...atd.
Odpovědět
Naši známí maj dceru a syna, a hádejte jak je pojmenovali - Zdeněk a Zdeňka. ÚÚÚlet!
Odpovědět
sambucca - to znám taky: sourozenci Jaroslava a Jaroslav, mimochodem, hádej, jak se asi jmenují rodiče :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám jména dvě, druhé jsem si přidala při křtu, ale málokdo to ví a na občance mám jen jedno, to druhé není oficiální. V naší rodině mají všechny poslední děti, narozené po r. 2004 jména dvě. Ale říká se jim jen jedním, tím prvním. U prvního to vzniklo tak,že se rodiče nemohli domluvit, tak dali obě. No a pak se z toho stala tradice. My dáme taky dvě při křtu, ale do rodného listu jen jedno.
Odpovědět
Můj syn se jmenuje Mohamed,manžel je Tunisan ;-)
Odpovědět
Známá dala dvě jména, její syn se jmenuje Bořek Leo Hrdina....Bořka prostě chtěla a Leo je kompromis, kdyby náhodou ráčkoval. 8-) Já dala Magdalénu, po manželově babičce, moje se jmenovala Šarlota, ale tu manža nechce...uvidíme do budoucna! Ale až budu volat "Madlo, Lotko, domů!" Není to krásné? :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sambucca: Na koníkovi jsem viděla dvojčátka Viktorii a Viktora. Na jednu stranu je to krásné, na druhou stranu trochu nepraktické.
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: Do rodného listu se dá zapsat i jméno přijaté při křtu? Moc do této problematiky nevidím a teď mě to tak napadlo. Dosud jsem se nesetkala s tim, že by někdo křtěné jméno měl v rodném listu. Mají tam vždy jen to jméno/ta jména, která si "odnesli" z porodnice.
Odpovědět
hehe, to samé/podobné, syn Kamil, rodiče Kamil a Kamila. Další dítě zatím není v dohledu....
Odpovědět
Profilova fotka
evazakova: Tak to mají dost překamilováno :-D Mimochodem Kamil je manželův papoušek žako :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Jasněže. Tak jsem to myslela, ale asi jsem to blbě napsala. Mám ho jen v křestním listu. Ale "rodinné" děti je tuším mají i v rodných listech.
Odpovědět
Ahojky, s manželem jsme se hned na začátki vztashu kupodivu shodli na Natálce a Dominikovi, ale teď mi přijde, že už je přenatálkováno a předominikováno, tak náš další společný favorit je Ondřej. Jinak mě se dál líbí i Amálie, Aneta, Aleš, Bianka, Denisa, Ela, Elena, Filip, Justýna, Melisa, Matyáš, Roman, Romana, Sebastián, Šárka, Šarlota, Tadeáš, Tobiáš...No, bude to těžké rozhodování :-)
Odpovědět
allie: no tak to máš pravdu!:o)) tak z těch tvých jsou pěkný Bianka, Ela, Filip, Matyáš, Sebastián, Šarlota, Tadeáš, Tobiáš!:o))
Odpovědět
Dík, jenže těch Matyášů a Tobiášů je teď taky hodně. Pracuju ve škole tak už na některý jména začínám mít trochu averzi :-D ;-)
Odpovědět
al: jojo, těch je fakt hodně! ale mně se i tak moc líbí!! x-)
Odpovědět
allie : tak to mame podobny problem, u nas sa to zas hemzi menami ako Adam, JAkub, Samuel, Simon, Oskar :-D
Odpovědět
a co Hedvika?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?