Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mirka, len aby ju potom v skole nevolali Linda-pinda :-S deti vedia byt niekedy krute |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Kacenocka, dik za postreh ;-) ,ale myslím si, že v určitom období deti vymyslia niečo nepekné na každé meno, takže týmto sa veľmi netrápim.
Odpovědět
kacen: linda-pinda hahahahahahahahahaha :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
linda pinda a denis penis a tak. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to je pravda, na každé meno sa dá niečo vymyslieť ak sa chce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a este som pocula aj Lucka pucka ]-( a pritom Lucia je take pekne meno :-)
Odpovědět
jasne, to je to, na co som si nevedela spomenut. lucka :) a daniel je tiez fajn, keby to nebol ten rohaty... dano. ach!
Odpovědět
holky ja se jmenuji Denisa a nikdo mi nikdy nenadaval :) takze toho bych se fakt nebala protoze jak rikate osklive se da nazvat kazdy :)
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka & kacenocka: nemám slov :-D :-D dnes som cíatala príspevok od spisovatelky VAG( g sa cíta dz)INA( a bez a na konci)!!!!!!!ziadna sranda, no veru, to meno by som nechcela mat..... :-S co poviete na constantin alebo hector?? z toho druhého, by zlé deti spravili asi "traktor" :-(
Odpovědět
Profilova fotka
a dárius?? =-)
Odpovědět
Denis se mi taky líbí...a taky jsem přemýšlela o tom, že budou říkat Denis penis...ale je fakt, že se dá vymyslet něco na všechno...
Odpovědět
Profilova fotka
ja som bola: plávka, muchotrávka-domyslite si to meno! :-S denis je naozaj fain meno!!
Odpovědět
Článek se načítá
Mne sa hrozne paci Darius :-) :-D
Odpovědět
ja som bola Gaba- Žaba.a som tu, a bez nasledkov.a spolužiačku volali Luca- Puca, je to jedno, deti ked chcu tak si vymyslia prezývku na hoc ake meno, a ked sa neda k menu tak si to odvodia od niecoho ineho..
Odpovědět
Profilova fotka
cavko radlinka. :-D som rada, aj mne sa pozdáva.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
radlinka: más správu na téme: vrásky v 20.-tke....kukni dnu! nejde len o mená, niekedy sa ludom zaziada vymysliet somarinu aj na priezvisko! v tomto prípade som 4 r. na strednej bola "hruska"a priezvisko nemá nic spolocné s ovocím....ludia sú psycho!!
Odpovědět
ja som sa starala v Londyne o dvoch chlapcov, a jeden sa volal Darius a druhy Kurosh..takze mne sa Darius tiez paci, mam na to meno pekne spomienky
Odpovědět
Profilova fotka
kurosh je super, najmä ak by narazil na super skaredých prózaikov, co by mu do mena dali písmenko v!! :-N (medzi r a o) :-o :-o :-o |-|
Odpovědět
Ahoj Slavka ;-) no pekne meno mas, tak ako moje :-)
Odpovědět
Ahmon-vsak mne uz tiahne po 30-tke a este ziadny kremik kupeny...ej bistu...tusim lepsie vyzeram ako v 20-tke ked som na same parties chodila :-D :-D ale idem kuknut, ak sa tam prelistujem ;-)
Odpovědět
Kurosh - to znie ako Kuro-sijo - morsky prud v okoli japonska ;-)
Odpovědět
on je iranec, takze by mu to nic s tym vkladom pismeniek nevravelo..to je jeho Iranske meno, v anglicku ho predstavovali Cyrus, vraj v preklade z farstiny do angliny, kurosh sme ho volali my doma..číta sa to Kuroš, takze pre angličanov zložite s mäkčeňom... No ale ja uz dnes koncim, idem domcu, zneprijemnovat zivot manzelovi, svojou dnesnou zlou naladou ;-) papa Alebo si dam vino, po veceri a bude mi fajn pa
Odpovědět
Kozarka - daj si radsej to vino, aj ja potrebujem nieco na zvysenie tlaku, bo z kavy mi je nevolno |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Kurosh sa mi absolútne nepáči. znie to divne.
Odpovědět
Trend exotických mien nie je nový "Zo strany rodičov je v súčasnosti zvýšený záujem zapisovať ich deťom cudzie mená, alebo veľa slovenských mien sa zapisuje v cudzom jazyku, podobe," povedal tlačový tajomník miestneho úradu bratislavskej mestskej časti Petržalka Ľubomír Andrassy. V posledných dvoch rokoch tak na najväčšom sídlisku na Slovensku prišli na svet aj chlapci Francesco, Teo, Carlos, Cory, Lórant, Lucián, Cézar a dievčatá Noemi, Jasmina, Scarlett, Vivien, Zaira, Raluka či Merilyn. "Vyskytuje sa to častejšie ako v minulosti, ale ten trend už ide pár rokov," doplnila nitrianska matrikárka Jana Rybárová skúsenosti so zapisovaním netradičných mien. Oproti minulosti majú v súčasnosti rodičia voľnejšie ruky pri výbere mena. Ak si však želajú nazvať dieťa exoticky znejúcim menom, musia na matrike zdokladovať, že existujú krajiny, kde takéto meno používajú, informovala Alena Koišová z ministerstva vnútra. Zapísať je možné pritom dieťaťu až tri mená; zakázané sú výstredné, hanlivé alebo smiešne mená. "Kedysi nebolo možné zapísať zdrobneniny, ale už aj to vypadlo zo zákona. Jedni rodičia sa nevedeli domôcť, aby mali zapísanú Johanku. Podarilo sa im to, lebo americká ambasáda im dala potvrdenie, že v ich krajine je to obvyklé meno pre dievča
Odpovědět
:-D :-D :-D Podľa informácií ministerstva vnútra do prvej dvadsiatky za minulý rok patrili Samuel, Jakub, Martin, Tomáš, Adam, Patrik, Viktória, Alexandra, Matej, Michal, Filip, Natália, Lukáš, Matúš, Sofia, Dávid, Peter, Kristína, Nina a Marek. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja som považovala vždy meno Johana za obyčajné aj u nás. :-)
Odpovědět
Veľkej obľube sa tešia chlapčenské mená : :-D :-D Tomáš, Samuel, Adam, Martin, Matej, Filip, Peter, Patrik a Michal. Najžiadanejšie dievčenské mená sú Natália, Alexandra, Nina, Kristína, Sofia, Tamara, Ema, Lea a Emma. Podľa vedúcej matriky Viery Sklenárovej využilo možnosť pomenovať svoje deti dvojitými či trojitými menami 43 rodičov. K najexotickejším menám patria chlapčenské mená Timur, Reinhold, Kevin a Esteban. Medzi dievčenskými menami sa vynímajú Chanel, Lurdes, Lila, Liliana, Lilien, Levente, Salome, Chiara a Tifany.
Odpovědět
tripplebi - no to asi niekto premyslal nad Johankou z Arku ;-)
Odpovědět
Timur - to mi priponima rusku literaturu Timur a jeho druzina a ked si spomenim na Kevina - tak to je bud Costner alebo ma napadne 'Sam doma' :-S alebo muz mojej kolegyne.. Salome to by som nikdy nedala.... podla tej potvory a Chiaru tiez nie, znie hnusne....ako telenovela
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?